Připominky k chybám firmware a vylepšením AZ HD .

Odkaz na stažení Firmware a Diskuze k firmware.

Moderátoři: schmegea, monkus, gorick

Odpovědět
Uživatelský avatar
BextrH
Mazák
Mazák
Příspěvky: 904
Registrován: 30 srp 2009, 21:43
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Připominky k chybám firmware a vylepšením AZ HD .

Příspěvek od BextrH »

Všem se omlouvám, na Češtinu jsem hovado. A to nejen na I a Y. :15: Jinak myslim, že se to dá občas vyluštit co píšu. Předem díky za pochopení. :38:


Phoenix/Smouse,Ferguson 3318,Openbox X820,skystar 2,IPBox250S,AZHD-Elite,SG2100,ADB 3800TW fw elArtista, Samsung UE37C6500
Uživatelský avatar
JirkaB2
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 220
Registrován: 15 lis 2009, 19:16

Re: Připominky k chybám firmware a vylepšením AZ HD .

Příspěvek od JirkaB2 »

chtěl bych toto vylepšení:
1. možnost přetáčet vpřed i vzad 1/16, 1/8, 1/4, 1/2, 2x, 4x, 8x, 16x 32x 64x
2. možnost výmazu v záznamech (vyseknutí reklamy)
(označení začátku, označení konce, potvrzení výmazu)
3. sloučení 2 záznamů
(označení prvního, označení druhého, potvrzení sloučení)

o víkendu jsem si hrál s DVB-T přijímačem od LG s HDD a DVD RW a tato funkce editace se mi líbila


Azbox Premium-HDMI-Onkyo TX-SR606-HDMI-Sharp LC37DH65E LNB: 19.2+23.5
Uživatelský avatar
monkus Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1289
Registrován: 05 kvě 2009, 14:41
Dal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Připominky k chybám firmware a vylepšením AZ HD .

Příspěvek od monkus »

tak, co sa tyka upravovania nahravok, tak som si na 99,99% isty, ze cakat budes marne.


dreambox dm-800 hd se, dm-525 hd
Uživatelský avatar
JirkaB2
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 220
Registrován: 15 lis 2009, 19:16

Re: Připominky k chybám firmware a vylepšením AZ HD .

Příspěvek od JirkaB2 »

monkus píše:tak, co sa tyka upravovania nahravok, tak som si na 99,99% isty, ze cakat budes marne.
dal jsem jim to dnes do návrhu na vylepšení (na Azbox). Tak uvidíme. (na MKV to nechci)
aspoň ta funkce spojení 2 nahrávek by byla OK

asi máš pravdu s těmi 99,99%, protože na požadavek jednoho člověka možnosti změny kvality nahrávání, moderátor fóra odpověděl že si to může udělat v PC


Azbox Premium-HDMI-Onkyo TX-SR606-HDMI-Sharp LC37DH65E LNB: 19.2+23.5
ltrejbal
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 362
Registrován: 10 bře 2009, 15:39

Re: Připominky k chybám firmware a vylepšením AZ HD .

Příspěvek od ltrejbal »

Mam drobnou pripominku, ktera sice urcite nema prioritu, ale ze vcerejsi zkusenosti mi prijde docela podnetna. Jedna se o to, ze pokud vlezu do menu Plugins, tak je mozne okamzite bez varovani a potvrzeni smazat pluginy zelenym tlacitkem. To je sice pekne, ale dost osemetne, pokud nekdo omylem stiskne zelene tlacitko jako ja. Na ovladaci Azboxu to neni tak nebezpecne, ale ja pouzivam ovladac jiny (konkretne Logitech Harmony 895) a tam je nebezpeci vetsi, protoze zelene tlacitko je mezi OK a Exit. Myslim, ze by byl na miste klasicky dotaz Opravdu smazat? Ano/Ne.


AzBox HD Elite • LG50PM970S • HD Fujitsu Siemens 640GB USB2.0 • EMU CCCAM 2.1. • Skylink
Uživatelský avatar
JirkaB2
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 220
Registrován: 15 lis 2009, 19:16

Re: Připominky k chybám firmware a vylepšením AZ HD .

Příspěvek od JirkaB2 »

dnes jsem přidal na AZbox forum další návrh:
možnost pomalého přehrávání 1/4 1/8 1/16 v modu PAUSE pomocí šipek "<<" nebo ">>" a jeho zrušení opětovným stiskem play ">".


Azbox Premium-HDMI-Onkyo TX-SR606-HDMI-Sharp LC37DH65E LNB: 19.2+23.5
jiva
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 21 pro 2009, 14:18

Re: Připominky k chybám firmware a vylepšením AZ HD .

Příspěvek od jiva »

Mne by sa zas pacilo , ak by sa Timeshift aktivoval aj stlacenim pauzy na DO. Teraz musim ist cez menu zapnut Timeshift a potom stlacit pauzu - co je trosku otravne a zdrzuje to. Ak Timeshift nie je aktivny, tak tlacitko pauza nema teraz ziadnu funkcnost. Aktivovanie Timeshift-u a zastavenie obrazu by mi prislo logicke.


Uživatelský avatar
paleaaro
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 466
Registrován: 15 dub 2009, 10:17

Re: Připominky k chybám firmware a vylepšením AZ HD .

Příspěvek od paleaaro »

jiva píše:Mne by sa zas pacilo , ak by sa Timeshift aktivoval aj stlacenim pauzy na DO. Teraz musim ist cez menu zapnut Timeshift a potom stlacit pauzu - co je trosku otravne a zdrzuje to. Ak Timeshift nie je aktivny, tak tlacitko pauza nema teraz ziadnu funkcnost. Aktivovanie Timeshift-u a zastavenie obrazu by mi prislo logicke.
Tak TIMESHIFT aktivujes len raz a potom ostava aktivny natrvalo.
Dobre je to v pripade ak mas viac pamatovych zariadeni pripojkenych (HDD, USB...) - mozes si vybrat.


AZBox Premium HD+ (2xDVB-S2 tuner)|RTi 1.7.0|WD Scorpio Blue 3200BEVT 320GB HDD 2.5"|Eurocam CRYPTOWORKS modul|SkyLink (23.5E)
jiva
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 21 pro 2009, 14:18

Re: Připominky k chybám firmware a vylepšením AZ HD .

Příspěvek od jiva »

paleaaro píše: Tak TIMESHIFT aktivujes len raz a potom ostava aktivny natrvalo.
Dobre je to v pripade ak mas viac pamatovych zariadeni pripojkenych (HDD, USB...) - mozes si vybrat.
Ano mas pravdu, len su to kroky navyse preliezat menu. Pauza je v case neaktivneho timeshiftu nefunkcna, tak by mohla rovno aktivovat timeshift (aj s vyberom zariadenia). Z uzivatelskeho hladiska by to bolo prijemnejsie a z programatorskeho je to minimalna robota na 5 minut.
Naposledy upravil(a) jiva dne 13 led 2010, 18:33, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
shibal
Mazák
Mazák
Příspěvky: 975
Registrován: 19 čer 2009, 17:37
Bydliště: okr.Vsetín

Re: Připominky k chybám firmware a vylepšením AZ HD .

Příspěvek od shibal »

jiva píše: Ano mas pravdu, len su to kroky navyse preliezat menu. Pauza je v case neaktivneho timeshiftu nefunkcna, tak by mohla aktivovat rovno aktivovat timeshift (aj s vyberom zariadenia). Z uzivatelskeho hladiska by to bolo prijemnejsie a z programatorskeho je to minimalna robota na 5 minut.
1) Taky mi to připadá jako logické, že ta pauza by to mohla spouštět
2) ale nebude to práce na 5 minut - vše musíš otestovat, ( a třeba také zdokumentovat )takže každá prkotina zabere aspon 1/2 hodiy. A pokus bys měl za 1den dělat jen prkotity neuděláš jich víc než tak 10. Vždy se musíš v dané věci ještě zorientovat.
3) a ještě dotaz: Pokud je zaplý timeshift, něco si pouzneš, pak to sleduješ, dáš konec (čtvereček), je zaručeno se timeshift neběží a nic se nenahrává? Já mám totiž dojem, že když jsem tento postup udělal (pauza, play, stop), pak jsem odešel pryč a za 10minut jsem dal převíjení vzad, tak mi to začlo převíjet zpět, tzn. že to pořád "nahrávalo", to pak disk furt jede. (teď to znovu neověřím-lehl mi hdd, měl jsem tenkrát fw 3661). Nebo se timeshift ukončuje jinak neš stop-em(čtverečkem) ?


AZBoxHD Premium (fw4890),interní HDD:SAMSUNG SpinPoint EcoGreenF2 500GB
SkylinkStandard,newcs+mgcamd+(#multicas), ToroidT90(28.2+23.5+19.2+13+9+5+1W),LNB:GI-202+Edision SL-5
TV:Panasonic P37X10Y, Hi-fi:SONY MHC-S7AV, DVD:Ferguson D-880HX
Uživatelský avatar
JirkaB2
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 220
Registrován: 15 lis 2009, 19:16

Re: Připominky k chybám firmware a vylepšením AZ HD .

Příspěvek od JirkaB2 »

jiva píše:Mne by sa zas pacilo , ak by sa Timeshift aktivoval aj stlacenim pauzy na DO. Teraz musim ist cez menu zapnut Timeshift a potom stlacit pauzu - co je trosku otravne a zdrzuje to. Ak Timeshift nie je aktivny, tak tlacitko pauza nema teraz ziadnu funkcnost. Aktivovanie Timeshift-u a zastavenie obrazu by mi prislo logicke.
Mě by se to taky líbilo, přidal jsem jim to do návrhů.
PS:
Někdo chtěl nějak signalizovat zapnutý timeshift, možná na premium modelech to bude modrá LED (+v menu po stisku OK bude symbol TS)
uvidíme


Azbox Premium-HDMI-Onkyo TX-SR606-HDMI-Sharp LC37DH65E LNB: 19.2+23.5
Uživatelský avatar
VraKo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 218
Registrován: 14 říj 2009, 20:56

Re: Připominky k chybám firmware a vylepšením AZ HD .

Příspěvek od VraKo »

Nevím jetli to tu už někdy náhodou nezaznělo, ale bych do menu nastavení souborového serveru přidal možnost trvalého spuštění samby, abychom to po každém update nemuseli upravovat.


AZBox HD Premium - Enigma2 - OSCam/Mgcamd/CCcam
mysemame
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 08 led 2010, 18:39

Re: Připominky k chybám firmware a vylepšením AZ HD .

Příspěvek od mysemame »

shibal píše:
jiva píše: Ano mas pravdu, len su to kroky navyse preliezat menu. Pauza je v case neaktivneho timeshiftu nefunkcna, tak by mohla aktivovat rovno aktivovat timeshift (aj s vyberom zariadenia). Z uzivatelskeho hladiska by to bolo prijemnejsie a z programatorskeho je to minimalna robota na 5 minut.
1) Taky mi to připadá jako logické, že ta pauza by to mohla spouštět
2) ale nebude to práce na 5 minut - vše musíš otestovat, ( a třeba také zdokumentovat )takže každá prkotina zabere aspon 1/2 hodiy. A pokus bys měl za 1den dělat jen prkotity neuděláš jich víc než tak 10. Vždy se musíš v dané věci ještě zorientovat.
3) a ještě dotaz: Pokud je zaplý timeshift, něco si pouzneš, pak to sleduješ, dáš konec (čtvereček), je zaručeno se timeshift neběží a nic se nenahrává? Já mám totiž dojem, že když jsem tento postup udělal (pauza, play, stop), pak jsem odešel pryč a za 10minut jsem dal převíjení vzad, tak mi to začlo převíjet zpět, tzn. že to pořád "nahrávalo", to pak disk furt jede. (teď to znovu neověřím-lehl mi hdd, měl jsem tenkrát fw 3661). Nebo se timeshift ukončuje jinak neš stop-em(čtverečkem) ?
Myslím, že funkce timeshift je u AZboxu příliš kostrbatá a nepraktická. Nejlepší způsob jak přístroji sdělit, že chci sledovat právě nahrávaný pořad - čili zapnout timeshift - je možnost spuštění tohoto přehrávaní z knihovny nahraných pořadů. V knihovně nahraných pořadů se záznam objeví, až po ukončení nahrávání.


mysemame
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 08 led 2010, 18:39

Re: Připominky k chybám firmware a vylepšením AZ HD .

Příspěvek od mysemame »

Pánové zúčastnění v diskuzi, vyslyšte, prosím, tento (už poněkud zoufalý) dotaz. Koupil jsem AZBOX HD combo premium s interním diskem. Vyzkoušel jsem nejméně 4 poslední FW včetně nejnovějšího zde z webu a vždy se projevují dle mého názoru naprosto zásadní (a nervově dost vysilující závady). 1. při přehrávání nahraných pořadů i ve st. rozlišení, delších než cca. 10min. přijímač sem tam zmrzne. Za hodinu tak dvakrát. Je nutný restart a pak se opět vrátit pomocí zrychleného převíjení na místo ukončeného přehrávání. 2. Při naprogramování časovače vícero pořady většinou nahraje tak první dva až tři. Pak nepokračuje a zamrzne. 3 Pokud se spustí funkce časového nahrávání při sledování videa z HDD, přijímač se přepne (zcela zbytečně) na program, který hodlá nahrávat, zeptá zda souhlasíte a pak zůstane na daném kanále. Opět je nutné se vrátit do přehrávaní z HDD ručně a vytrpět si zrychleně ještě jednou před chvílí sledované video. Sledování videí se stává vysilujícím utrpením. Zejména s manželkou či dětmi.
Hodlám používat HDBOX jako "nahrávátko" a částečně jako player pro různé kodeky. Umí toho dost, ale vytvořené funkce spolehlivě nefungují. Máte podobné zkušenosti ?...nebo je to jen "mýma rukama"?!
Cítím z tohoto fóra, že většina lidí jsou opravdu fandové do IT a softu. Přiznám, že ladit soft u věci, kde očekávám, že budou fungovat, mne moc nebaví. Na druhou stranu příznivce AZBOXu potěším, že jsem k němu přešel z podstatně dražšího Reelboxu. Po desetidenním hraní s ním jsem jej vrátil. Tento výrazně složitější přístroj měl daleko více takovýchto nedotažeností a závad než AZBOX. Nicméně, po této druhé zkušenosti se vážně ptám - je tento stav u relativně komplikovaných zařízení podobného typu standardní nebo jsem vyjímka?
Děkuji za každou pomoc. Zdeněk


Uživatelský avatar
visper
Odborník
Odborník
Příspěvky: 2192
Registrován: 23 dub 2009, 13:50
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Připominky k chybám firmware a vylepšením AZ HD .

Příspěvek od visper »

Problém 1. a možná i 2. bývá způsoben diskem. Nové disky jsou většinou SATA 300 a to řadič boxu nestíhá. Pokus se disk přepnout do režimu SATA 150, nebo zkusit jiný. Pokud to nepomůže, tak asi reklamace.


Azbox Premium--- Enigma 2---Seagate Pipeline 500GB---motor SG2100
Odpovědět

Zpět na „Odkaz na stažení Firmware - AzBox HD“