Servisní poplatek Skylink

Diskuze,novinky nové programy a vše kolem Emulace.

Moderátor: 005jon

Uživatelský avatar
Fishburn Czech Republic
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1063
Registrován: 25 úno 2010, 19:52
Bydliště: v Cyberprostoru
Poděkoval: 40 krát
Poděkováno: 9 krát

Re: Servisní poplatek Skylink

Příspěvekod Fishburn » 06 čer 2012, 21:09

Tak v SK
Takové jsou závěry šetření Slovenské obchodní inspekce (SOI), která se začala problematikou zpoplatnění služby zajímat od minulého týdne.
Vše je v pořádku tak že platit , platit ,platit 1,20 eur a 29 kč

:37: :37: :37: :90:
AzBoxE.,SG2100,Par 90,1xTwinQuad , TV-Sharp 3D Ult
E2 OpenRsi 3.0 v.21.7.2013 CCcam 2.2.1
Amiko Alien Min OpenATV 6.2,OSC r11438 sh4
Formuler F4 Turbo Combo hevc
OpenATV 6.3 ICE irdeto 0624 Oscam svn r11507+NewCamd to CCcam 2.2.1 Aktive

Uživatelský avatar
ftom
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 388
Registrován: 09 lis 2009, 20:28

Re: Servisní poplatek Skylink

Příspěvekod ftom » 14 srp 2012, 15:47

Je to v řiti. Doufám, že je alespoň "vosolej" za drobnější :cry: delikty jako je klamání spotřebitele, neoprávněné podnikání a zneužití dominantního postavení...

http://www.ctu.cz/aktuality/tiskove-zpravy.html?action=detail&ArticleId=9435

31.7.2012
TISKOVÁ ZPRÁVA
ČTÚ informuje o postupu šetření servisního poplatku za satelitní televizní služby Skylink a CSlink

Praha, 31. července 2012. Počet stížností na zavedení servisního poplatku u dosud bezplatného balíčku volných televizních programů satelitních televizních služeb Skylink a CSlink stále roste. Český telekomunikační úřad jich k dnešnímu datu obdržel již stovky.Úřad již po přijetí prvních stížností v prvé polovině června 2012 a po vyhodnocení skutečností zjištěných dosavadním šetřením, podnikl v rámci svých zákonem stanovených pravomocí maximum kroků směřujících k ochraně práv spotřebitelů.

V prvé řadě zahájil se společností M77 Group S.A. správní řízení ve věci podezření ze spáchání správního deliktu klamavé obchodní praktiky ve smyslu ustanovení § 24 odst. 1 zákona o ochraně spotřebitele. A to proto, že jmenovaná společnost s účinností od 1. 4. 2012 nabízí služby satelitní televize Skylink a CSlink, označené jako balíček GRATIS, resp. jako FREE neplacené programy, jako bezplatně dostupné. Jejich sledování bude přitom od 1. 9. 2012 podmíněno úhradou servisního poplatku, což odpovídá definici klamavé obchodní praktiky obsažené v Příloze č. 1 zákona o ochraně spotřebitele. Za spáchání označeného správního deliktu je možné podnikateli uložit pokutu až do výše 5 milionů Kč.

ČTÚ zároveň vyzval společnost M77 Group S.A., aby v souladu s příslušnými ustanoveními zákona o elektronických komunikacích oznámila zahájení své podnikatelské činnosti na území České republiky. V případě, že tak společnost neučiní, bude s ní zahájeno správní řízení pro podezření ze spáchání správního deliktu ve smyslu ustanovení § 118 odst. 1 písm. a) a c) zákona o elektronických komunikacích, jehož se podnikatel dopouští tím, že podniká v oblasti elektronických komunikací bez řádného oznámení. Za tento delikt je možné podnikateli uložit pokutu až do výše 20 milionů Kč.

ČTÚ v této souvislosti rovněž podal Městskému státnímu zastupitelství v Praze podnět k prošetření skutečnosti spáchání trestného činu – že společnost M77 Group S.A. podniká na území České republiky, aniž by zde byla ona, či její organizační složka zapsána v obchodním rejstříku. Dle sdělení Městského státního zastupitelství byla věc postoupena k dalšímu šetření Policii České republiky.

V tom rozsahu, v jakém si spotřebitelé stěžují na zneužití dominantního postavení ze strany společnosti M77 Group S.A., postupuje Český telekomunikační úřad stížnosti k dalšímu vyřízení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

ČTÚ o vzniklé situaci rovněž vyrozuměl příslušný regulační orgán v Lucembursku se žádostí o prošetření konání společnosti M77 Group S.A. z hlediska lucemburského práva.

A konečně ČTÚ i nadále průběžně vyhodnocuje výsledky dosavadního šetření a shromažďuje podklady pro případné zahájení správního řízení ve věci změny smluvních podmínek obou služeb ve smyslu ustanovení § 63 odst. 5 zákona o elektronických komunikacích.

Jakkoli ČTÚ citlivě vnímá rozhořčení stěžovatelů z postupu společnosti M77 Group S.A. jako pochopitelné, musí upozornit, že v současné chvíli nemá žádné přímé zákonné prostředky, kterými by mohl donutit společnost M77 Group S.A., aby od zavedení servisního poplatku upustila. Podle ustanovení § 63 odst. 6 zákona o elektronických komunikacích je jednostranná změna smluvních podmínek možná, za předpokladu, že s ní je spotřebitel seznámen nejméně 1 měsíc před nabytím její účinnosti a spotřebiteli je dána možnost od smlouvy bez sankce odstoupit. Samotné zavedení servisního poplatku není z hlediska stávající právní úpravy v rozporu se zákonem o elektronických komunikacích.

Další možnosti mají ovšem sami zákazníci. Svůj nesouhlas mohou projevit přímo vůči příslušnému podnikateli, a to jak samostatně, tak i společnou iniciativou. Mnoho případů z minulosti ukazuje, že právě takováto odezva veřejnosti může významnou měrou přispět i ke změně původního podnikatelského záměru provozovatele služby.


PhDr. František Malina
tiskový mluvčí
Českého telekomunikačního úřadu
Praha 31. července 2012

Kontakt:
PhDr. František Malina
tiskový mluvčí ČTÚ
tel.: 224 004 873, 773 600 866, fax: 224 004 811
e-mail: tisk@ctu.cz

Český telekomunikační úřad
Sokolovská 219, Praha 9
poštovní přihrádka 02, 225 02 Praha 025
Internet: http://www.ctu.cz

© ČTÚ VII/2012

AzBox Premium, OpenRSI 3.0 (kernel 3.9.2) release 4.1.2014, OSCAM 1.20 rev.9853/oe2.0

Uživatelský avatar
Fishburn Czech Republic
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1063
Registrován: 25 úno 2010, 19:52
Bydliště: v Cyberprostoru
Poděkoval: 40 krát
Poděkováno: 9 krát

Re: Servisní poplatek Skylink

Příspěvekod Fishburn » 24 říj 2015, 19:06

Skylink má obstavené účty, nezaplatil desetimilionovou pokutu ČTÚ

UVNITŘ REAKCE SKYLINKU – Provozovatel satelitní služby, lucemburská společnost M7 Group, s pokutou nesouhlasí, pro ČTÚ to podle Lidových novin není argument pro neuhrazení uložené sankce.

Skylink má obstavené účty, nezaplatil desetimilionovou pokutu ČTÚ
Publikováno 23. Říjen 2015,


Obstavit účty největší české satelitní službě Skylink nechal Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Důvodem je neuhrazení pokuty ve výši 9,5 milionu korun, kterou ČTÚ uložil Skylinku letos v červnu za to, že se M7 Group v tuzemsku neregistrovala jako provozovatel sítě elektronických komunikací, jak jí to ukládá zákon. Informují o tom dnešní Lidové noviny. ČTÚ chtěl v minulosti pokutovat provozovatele Skylinku za to, že měnil podmínky pro své zákazníky, mj. v kampaních sliboval základní programy zdarma, M7 Group ale proti tomu namítala, že není provozovatelem registrovaným v České republice a podléhá lucemburským regulačním úřadům.

M7 Group nakonec loni v květnu po několika urgencích ohlašovací povinnost u ČTÚ splnila, ale protože na českém trhu působí již od ledna 2013, telekomunikační úřad jí letos 17. června uložil zmiňovanou pokutu 9,5 milionu korun. Podle manažera M7 Group Jaromíra Glisníka je pokuta příliš nadsazená, firma navíc spoléhala na vyjádření lucemburského regulátora, který jí na dotaz sdělil, že se nemusí jako provozovatel registrovat v České republice. Majitel Skylinku měl na uhrazení pokuty 15 dní, peníze neposlal ale ani po čtvrt roce, proto se ČTÚ rozhodl pokutu vymoci formou exekuce. Podle mluvčího úřadu Martina Drtiny se dosud nestalo, že by některý subjekt takto pohrdal pravomocným rozhodnutím orgánu veřejné moci.

"Na účtech společnosti se nachází několikanásobně vyšší částka než zmíněných 9,5 miliónů korun. Nyní došlo pouze k tomu, že tato částka byla prozatímně, do vyřešení sporu – kdy jsme proti rozhodnutí ČTÚ o udělení pokuty podali žalobu u Městského soudu v Praze – deponována ve prospěch ČTÚ. Informace o tom, že jsou účty obstaveny je proto zavádějící. Naše společnost s účty stále disponuje a může provádět veškeré účetní operace," reagoval dnes odpoledne člen představenstva M7 Group a zakladatel Skylinku Jaromír Glisník.
AzBoxE.,SG2100,Par 90,1xTwinQuad , TV-Sharp 3D Ult
E2 OpenRsi 3.0 v.21.7.2013 CCcam 2.2.1
Amiko Alien Min OpenATV 6.2,OSC r11438 sh4
Formuler F4 Turbo Combo hevc
OpenATV 6.3 ICE irdeto 0624 Oscam svn r11507+NewCamd to CCcam 2.2.1 Aktive

Uživatelský avatar
vikino Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3114
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: SVK-Liptov
Poděkoval: 6 krát
Poděkováno: 1 krát

Re: Servisní poplatek Skylink

Příspěvekod vikino » 06 čer 2017, 16:42

Skylink musí zaplatiť 100-tisícovú pokutu

6. jún 2017 o 10:25 TASR

Firma sa síce odvolala, no regulačný úrad rozklad zamietol.

BRATISLAVA. Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb uložil spoločnosti M7 Group SA, prevádzkovateľovi satelitnej služby Skylink, za viacero správnych deliktov pokutu vo výške 100-tisíc eur.

Informoval o tom hovorca úradu Roman Vavro.

Firma sa síce voči rozhodnutiu o pokute v zákonnej lehote odvolala, predseda regulačného úradu rozhodnutie však považoval za vecne správne a zákonné a rozklad zamietol. "Rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť a M7 pokutu zaplatila," doplnil Vavro.

Úrad podľa neho vykonal rozsiahlu kontrolu plnenia povinností touto spoločnosťou.

"Jedným z dôvodov uloženia pokuty bola skutočnosť, že M7 si nesplnila zákonnú povinnosť informovať účastníkov o ich práve odstúpiť od zmluvy o poskytovaní verejných služieb bez sankcií, ak neakceptujú podstatnú zmenu zmluvných podmienok - zmenu výšky servisného poplatku. Podobne, M7 neposkytovala účastníkom žiadne faktúry za poskytnuté služby v elektronickej forme, ani v papierovej forme," priblížil hovorca.

Ďalšou kontrolovanou oblasťou bolo posúdenie súladu Všeobecných obchodných podmienok a obsahu webového sídla spoločnosti s predpísanými požiadavkami.

V tejto súvislosti boli úradom zistené čiastkové nedostatky, napríklad v reklamačnom poriadku.

"Regulačný úrad tiež identifikoval, že v čase od júna 2014 do septembra 2015 neboli na webovom sídle M7 zverejnené mechanizmy na urovnanie sporov, ako ani niektoré predpísané informácie pre účastníkov so zdravotným postihnutím o podrobnostiach produktov a služieb, ktoré sú im určené," dodal Vavro.

Zdroj: sme.sk ( https://ekonomika.sme.sk/c/20551541/pre ... z4jEVDR0tf )
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
| Clarktech ET9000 | HDD Seagate Baracuda 500GB | LNB Diavolo QUAD | SG2100 | LG LED TV |

Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 973
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Poděkoval: 13 krát
Poděkováno: 62 krát

Re: Servisní poplatek Skylink

Příspěvekod efendy55 » 03 čer 2018, 08:56

https://www.zive.sk/clanok/132654/velke ... priplatok/
a pred rokom to vraj nešlo ...... :D konečne na to prišli aj komerčné CZ a SK stanice ...... :106:
Všetko4K,Linux E2

Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1727
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Poděkoval: 168 krát
Poděkováno: 211 krát

Re: Servisní poplatek Skylink

Příspěvekod marsim21 » 03 čer 2018, 11:52

jj uvidí se dle mě přijdou opět soudní pře, tak se poté uvidí, jak to ve finále celé dopadne. :89:
Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.

Uživatelský avatar
005jon Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1088
Registrován: 04 úno 2009, 16:21
Poděkoval: 1 krát
Poděkováno: 114 krát

Re: Servisní poplatek Skylink

Příspěvekod 005jon » 04 čer 2018, 20:03

Toto nedopadne dobré .......
Obrázek Obrázek Obrázek
Vitamin HD5000 e2
Obrázek


Zpět na „Satelitní operátoři a Emu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host