HDD pripojenie a nahravanie

Vše kolem HDD a flash disků pro AzBox

Moderátoři: schmegea, monkus, gorick

fyzik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 160
Registrován: 21 úno 2009, 21:57

HDD pripojenie a nahravanie

Příspěvek od fyzik »

fyzik napsal:
Formatoval som ho cez menu prijimaca a urobil som jednu particiu - cely disk - LINUX, cize EXT2. Teraz som dal ten disk do PC, cez Partition Magic sa s nim babrem a vyzera byt OK

Je to 320GB 2,5" WD. System v boxe ho vidi tak striedavo oblacno a je jedno na ktore USB ho zapojim, stale pise ze je to USB(1)

Teraz som k boxu pripojil iny disk 80GB USB NTFS a ten ani nekychne Neviem ci ma ten disk velky odber a v tom USB v boxe sa ani neroztoci. Hm...


No s těmi disky mám podobné zkušenosti - externí disk 2.5 WD 80GB bez napájení ani neškytně, 3.5 s napájením sice začne nahrávat, ale po pár minutách nahrávání skončí a nahrávka je neúplná a jsou v ní záseky. Zatím mi AZB spolehlivě nahrává jen na USB flash.


fyzik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 160
Registrován: 21 úno 2009, 21:57

Re: HDD pripojenie a nahravanie

Příspěvek od fyzik »

Ja som teraz ten 320GB pripojil do PC, zmenil som cez Partition Magic particiu na NTFS a sformatoval v PC.

po pripojeni do USB boxu mi ho nacita a pise "unknown partition" - ale zmena... Po stlaceni tlacitka nahravanie na programe mi to uz neda hlasku zze na disk sa neda nehravat ale nabehne okno nahravania a po potvrdeni vypise, ze je to nepodporovany sormat na disku. To by uz bolo lepsie.

Tak som ten disk dal zasa sformatovat v boxe nanovo na LINUX. BOX zmrzol a musim ho zrestartovat... :)


fyzik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 160
Registrován: 21 úno 2009, 21:57

Re: HDD pripojenie a nahravanie

Příspěvek od fyzik »

... Takze dalsi pokus. Po reboote mi ukazoval disk s odtielom LINUX 0 GB pouzitych a vsetko volne. Tak som odstranil oddiel a dal to naformatovat znova, tentokrat format prebehol a na disku sa objavilo 4,7GB Vyuziteho miesta.

A co sa zmeilo - na disk sa da nahravat. Konecne... Takze pokial sa sformatuje disk v boxe a je cely volny nie je nieco v poriadku a treba proces zopakovat


fyzik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 160
Registrován: 21 úno 2009, 21:57

Re: HDD pripojenie a nahravanie

Příspěvek od fyzik »

Len po pokuse o prehratie "nahrateho" videa som zistil, ze tam nahrate v skutocnoti nic nie je...

A pri pokusoch o opatovne nahravanie na USB dostanem hlasku "system souboru nepodporovan"

Takze aj tu je este priestor na vylepsenie firmware :)

Grantec, ty si myslim spominal, ze ti nahravanie bezi....


danmark
Nováček
Nováček
Příspěvky: 90
Registrován: 23 úno 2009, 12:01

Re: HDD pripojenie a nahravanie

Příspěvek od danmark »

Zdravím všechny testery.
AZskříň mám 2 dny.Podařilo se mi zprovoznit snad všechny funkce,které jsem chtěl.Ještě pár firmwérů a popcornhoury apod. se budou moci jít vysrat (snad).K tomu PVR: Funguje bezvadně (WD My Book 250gb formátován azboxem na ext3) ale musí být obsazen jen 1 usb.V případě obsazení druhého stroj mrzne a předvádí všelijaké vylomeniny což jsem nepochopil proč.Uvítal bych ale nějaké možnosti úprav nahrávek přímo v přijímači.Takto jsem musel nahrávku přes ftp zkopírovat do kompu,v programu convertXtodvd převést na dvd video soubor a teprvé poté jsem mohl vystříhat reklamy nějak to pojmenovat a uložit na síťový disk jako divx a na azboxu fpohodě přehrávat.Pokud někdo ví o programu který umí stříhat video s příponou .meta,byl bych vděčen za tip.


Clarke.Tech ET9000 HD+Samsung LE46B651+1TB Samsung Spinpoint
danmark
Nováček
Nováček
Příspěvky: 90
Registrován: 23 úno 2009, 12:01

Re: HDD pripojenie a nahravanie

Příspěvek od danmark »

Ještě jsem zapoměl dodat že nachápu proč při nahrávání nejde přepnout na jiný kanál,což by měla být skoro hlavní pointa.Hned vyskočí varování že se při přepnutí nahrávání ukončí.To je asi největší nedostatek krom již zmiňované nemožnosti nahrávky upravovat,pojmenovat a třídit.


Clarke.Tech ET9000 HD+Samsung LE46B651+1TB Samsung Spinpoint
Dreamer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 53
Registrován: 14 led 2009, 17:21

Re: HDD pripojenie a nahravanie

Příspěvek od Dreamer »

danmark píše:Ještě jsem zapoměl dodat že nachápu proč při nahrávání nejde přepnout na jiný kanál,což by měla být skoro hlavní pointa.Hned vyskočí varování že se při přepnutí nahrávání ukončí.To je asi největší nedostatek krom již zmiňované nemožnosti nahrávky upravovat,pojmenovat a třídit.
S jedním tunerem (pokud máš tedy ELITE) přepínat nemůžeš. Tedy šlo by přepínat na jiný kanál na tomtéž transpordéru, ale ani to nejde. Zatím ...


nick1612
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: 18 úno 2009, 12:11

Re: HDD pripojenie a nahravanie

Příspěvek od nick1612 »

Já mám připojený 2,5 disk 40GB vytáhnutý ze starého NB HP a uložen v nějakém NONAME rámečku bez ext. nspájení, formátováno na FAT32 a jede vše vpohodě ...


Clarke Tech ET9000 HD, AZBOX HD ELITE, 0.9.4890 vit.
LCD TV SONY KDL 46V5500
fyzik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 160
Registrován: 21 úno 2009, 21:57

Re: HDD pripojenie a nahravanie

Příspěvek od fyzik »

A aky pouzivas firmware 1314?? mozem skusit sformatovat na FAT 32...


fyzik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 160
Registrován: 21 úno 2009, 21:57

Re: HDD pripojenie a nahravanie

Příspěvek od fyzik »

FAT 32 nepomohlo. s novym firmware 1387 sa uz nahravanie na ten disk sprava inak, ale stale nie dobre. Nahravanie spustim - aspon sa to tak tvari, ale neda sa zastavit, iba reboot

Na USB kluc mi to nahrava.... Aj prehrava. Hm.


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HDD pripojenie a nahravanie

Příspěvek od grantec »

Da sa zastavit -opatovnym stlacenim record. Ale nahravanie je celkovo nestabilne. Obcas pri nahravani a prepnuti na iny program -upozorni a ponukne stop pre record a obcas nie a jednoducho zamrzne.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
fyzik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 160
Registrován: 21 úno 2009, 21:57

Re: HDD pripojenie a nahravanie

Příspěvek od fyzik »

vsak to, ze neda. Tlacim record a nic. Ale to iba ak mam pripojeny tan 320 GB Western. Na 16GB USB kluc to ide aj zastavit. Mozno je ten disk velky, neviem.

Celkovo mi blbne ten disk. Mam tu este jeden 80 GB 2,5" v noname ramceku USB a ten sa mi vobec neroztoci, malo stavy. Skusim ho pripojit cez napajanu redukciu.

Mozno novsi firmware bude riesit...


fyzik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 160
Registrován: 21 úno 2009, 21:57

Re: HDD pripojenie a nahravanie

Příspěvek od fyzik »

Odskusal som USB disk
IMATION 250GB USB 2,5" /toschiba/ a ten sa na USB v boxe ani nerozbehol
WD 320GB striedavo nabehne, strati sa...

Jednoznacn problem s napajanim

Ja neviem, ze do toho USB2 nevedia pustit 5V aspon 1A aby to cosi utiahlo...

Riesenie - TREBA k USB pripojit externe npajany USB2 HUB - ja som pouzil Belkin 4 port s externym zdrojom 2,5A a vsetky disky co som testoval a nesli sa rozbehli. A riesi to aj problem s nedostatkom USB - 2 su dost malo ak pripojime wifi, flashku, disk a popripade klavesnicu a mys...

Akurat, ze prehravanie nahratych programov treba robit cez Home/FILM, lebo cez male menu a prehravanie nahratych programov Vam to nezobrazi nahrate videa - chyba fw /ja mam 1621/


fyzik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 160
Registrován: 21 úno 2009, 21:57

Re: HDD pripojenie a nahravanie

Příspěvek od fyzik »

Prehravanie nahranych programov cez MENU FILM ide len v SD sko ns FAT32 tak na EXT3.

HD neprehra, napise "NEPODPOROVANO"


padmad
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 26 bře 2009, 21:21
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: HDD pripojenie a nahravanie

Příspěvek od padmad »

Jo, mam stejnou zkusenost. Prehravani nahravek pres Film (Movies) nefunguje. Lze prehrat pouze pres Nahravky.
Co je ale horsi, jde nahravat pouze FTA kanaly nebo kanaly dekodovane lokalni kartou. Nahravky kanaly dekodovanych pres sdileni (mgcamd) se tvari ok ale ve skutecnosti se na disk nic neulozi. Jen smesne malinky soubor.
Fungovalo nekdy nahravani kodovanych kanalu nebo je to jedna ze zatim nedodelanych funkci?


Azbox Elite HD Enigma2 1.0 fix, motor SG1200 + monoblok, 80cm
Intel i3 HTPC + VDR 1.7.15, Mutlifocus E-85, 1W,19.2E,23.5E
Odpovědět

Zpět na „HDD a flash disky pro AzBox“