HDD pro premium?

Vše kolem HDD a flash disků pro AzBox

Moderátoři: schmegea, monkus, gorick

Uživatelský avatar
paleaaro
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 466
Registrován: 15 dub 2009, 10:17

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od paleaaro »

puma1234 píše:
paleaaro píše:
georgesoft píše:No ja nevim, uz tam mam treti HDD a stale mam mensi problemy...

Mel jsem tam 500GB Seagate, pak jsem koupil 1TB Samsung (obije 3.5") a ted tam mam 2.5" 500GB Westerne (WE5000BEVT).

Se vsema jsem mel problemy, s tim 2.5" asi nejmensi.... BOX se dost casto seka - pri timeshiftu tak 1x za dve hodiny, pomuze jen restart. Ale nejvice me stve, kdyaz z nej poustim AVI nebo MKV, tak se sekne taky... myslel jsem, ze to je prehrivanim - ale asi ne - a uz asi vazne nevim, co s tim... beru to jako jeden z neduhu AZBOXE. Predtim jsem mel IPBOXY (250S a 400S) a zadny problemy z HDD jsem nemel.

Jinak plombu jsem na satelitu nemel, a myslim, ze montaz HDD nijak zaruce nevadi... Je to box, do ktereho se predpoklada vkladani HDD. Tak bych se nebal....
Mne tiez pri timeshifte box vytuhol.
Vyriesil som to prepnutim HDD zo SATA/300 na SATA/150
Prosím tě jak jsi přepnul ze SATA/300 na SATA/150 ? Taky mám spoustu problémů ze zasekáváním nahrávek a přehráváním záznamů. Díky.
Podla toho:
www.wdc.com/en/library/eide/2579-001037.pdf


AZBox Premium HD+ (2xDVB-S2 tuner)|RTi 1.7.0|WD Scorpio Blue 3200BEVT 320GB HDD 2.5"|Eurocam CRYPTOWORKS modul|SkyLink (23.5E)
AleK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: 03 pro 2009, 09:50

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od AleK »

Zdar lidi jsem tu novej před dvěma dny jsem si přivezl domu AZBox Premium HD dal do toho HD a začal si hrát pak jsem něco chtěl udělat box otevřel a disk byl neuvěřitelně teplej je to možné že by to tak hřálo mám WD 320GB, 3200AAKS, 3,5", 16MB, SATAII myslíte že ho mám přeci jen vyměnit za něco pomalejšího ?? díky


AZ Box Premium HD fw.0.9.5303
2x Dream 500S
Panasonic TX-P42G10E
Uživatelský avatar
VTronik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 603
Registrován: 13 zář 2009, 22:16
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od VTronik »

AleK píše:Zdar lidi jsem tu novej před dvěma dny jsem si přivezl domu AZBox Premium HD dal do toho HD a začal si hrát pak jsem něco chtěl udělat box otevřel a disk byl neuvěřitelně teplej je to možné že by to tak hřálo mám WD 320GB, 3200AAKS, 3,5", 16MB, SATAII myslíte že ho mám přeci jen vyměnit za něco pomalejšího ?? díky
Možné to je, ale jistě to není příliš prospěšné ani pro HDD a ani pro vnitřek boxu.


AZBox HD Premium, E2 OpenSPA 6.0.011, oscam, Seagate Pipeline 1TB;
Vu+ Duo2, E2 2016-11-22-vuplus_experimental, oscam, WD10EURS 1TB;
MAXIMUM T90 (28,2E, 23,5E, 19,2E, 13,0E, 10,0E, 0,8W), Inverto Black Ultra, EMP 8to1
Skylink ICE
AleK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: 03 pro 2009, 09:50

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od AleK »

zdar lidičky mám malej problémek vyměni jsem disk za Seagate Pipeline HD 3.5" 500GB dal jsem ho do boxu formátoval v nastavení a zkusil nahrávat vše šlapalo v pohodě večír byla žena na večírku a chtělanahrát ordinaci zapnul jsem nahrávání jdu pryč a asi za 10 minut přijdu a box je zaseklej že jsem ho musel resetnout a od té doby nevidím v boxu vůbec hdd kde je zrada ?? nepomuhlo ani vypnutí a zapnutí knoflikem v zadu díky moc za rady


AZ Box Premium HD fw.0.9.5303
2x Dream 500S
Panasonic TX-P42G10E
puma1234
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 03 črc 2009, 18:29

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od puma1234 »

AleK píše:zdar lidičky mám malej problémek vyměni jsem disk za Seagate Pipeline HD 3.5" 500GB dal jsem ho do boxu formátoval v nastavení a zkusil nahrávat vše šlapalo v pohodě večír byla žena na večírku a chtělanahrát ordinaci zapnul jsem nahrávání jdu pryč a asi za 10 minut přijdu a box je zaseklej že jsem ho musel resetnout a od té doby nevidím v boxu vůbec hdd kde je zrada ?? nepomuhlo ani vypnutí a zapnutí knoflikem v zadu díky moc za rady
Jo jo, s nahráváním má tenhle přístroj velký problém. Nastavím mu např "Ulici" z Novy - v průvodci nahrávání/rezervovaných programů - 5x týdně, ve stejnou dobu. Z těch 5 naplánovaných dní se to tak 2x nahraje v pořádku, 2x ještě ráno svítí červená kontrolka a Az je zaseklý a jednou se zasekne ještě před spuštěním nahrávání. HDD v AZ mám nainstalovaný přímo od prodejce, takže předpokládám, že je ok. Jo a na HDD připojený přes USB se mi nepovedlo nahrát ještě ani jednou. A to jsem disk zformátoval AZtkem a podruhé v PC na NTFS a nic. S přehráváním filmů, hlavně tedy v .mkv má taky problém. Přes síť vydrží přehrávat cca tak 20 minut a pak se tačne kousat, z USB HDD jak kdy, zatím jediný spolehlivý způsob přehrání filmů ve vysokém rozlišení je z interního HDD. Ale kopírujte je tam rychlostí, kterou vám umožní AZ :(

Už delší dobu lituju toho, že jsem si AZ koupil, pro mě jsou to zbytečně vyhozené peníze.


AZBOX HD Premium, interní HDD 1TB Seagate Pipeline, externí HDD 1 TB Verbatim, Skylink
Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od dempsey »

Problém je v Tebe a nastavení
marsim21 nahráva skoro denne tie sračky z Novy a Primy pre manželku a doteraz nemal problém...


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
dohnal
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 12 říj 2009, 10:40

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od dohnal »

naformátoval jsem HDD v PC a po vložení do AZ mi nechtěl nahrávat. Tedy jsem jej znova přeformátoval v AZ a opět nešel nahrávat. Dal jsem tedy odstranění oddílu tím jsem disk odstranil. Po restartu AZ a novém naformátování se v pohodě rozběhl. Nahrávání mi jde v dobře i když někdy to také nenahraje. Kontrolu dělám stisknutím INFO na ovladači a vidím zdali nahrává nebo ne.


Uživatelský avatar
monkus Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1289
Registrován: 05 kvě 2009, 14:41
Dal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od monkus »

dempsey píše:Problém je v Tebe a nastavení
marsim21 nahráva skoro denne tie sračky z Novy a Primy pre manželku a doteraz nemal problém...
to je nejaky novy serial? tie sracky? ;-)


dreambox dm-800 hd se, dm-525 hd
puma1234
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 03 črc 2009, 18:29

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od puma1234 »

dempsey píše:Problém je v Tebe a nastavení
marsim21 nahráva skoro denne tie sračky z Novy a Primy pre manželku a doteraz nemal problém...
Ok, problém je u mě v nastavení.. Na co se mám teda soustředit v nastavení, aby AZ pro začátek aspoň spolehlivě nahrával..Podotýkám, že nahrávám převážně HD vysílání. Kdyby nenahrával vůbec, pochopím, že je asi něco špatně s HDD atd.. Ale že nahrává s cca 50% úspěšností, tak to fakt nevím,. na co se v nastavení zaměřit. Emulaci nepoužívám, sleduju pouze programy, které mám předplacené. Mám spuštěný Multicas, tak jedině snad ještě vypnout ho ? Nebo po každém rebootu AZ znovu nakopnout ten Multicas ? Fakt nevím.


AZBOX HD Premium, interní HDD 1TB Seagate Pipeline, externí HDD 1 TB Verbatim, Skylink
Uživatelský avatar
monkus Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1289
Registrován: 05 kvě 2009, 14:41
Dal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od monkus »

puma1234 píše:
AleK píše:zdar lidičky mám malej problémek vyměni jsem disk za Seagate Pipeline HD 3.5" 500GB dal jsem ho do boxu formátoval v nastavení a zkusil nahrávat vše šlapalo v pohodě večír byla žena na večírku a chtělanahrát ordinaci zapnul jsem nahrávání jdu pryč a asi za 10 minut přijdu a box je zaseklej že jsem ho musel resetnout a od té doby nevidím v boxu vůbec hdd kde je zrada ?? nepomuhlo ani vypnutí a zapnutí knoflikem v zadu díky moc za rady
Jo jo, s nahráváním má tenhle přístroj velký problém. Nastavím mu např "Ulici" z Novy - v průvodci nahrávání/rezervovaných programů - 5x týdně, ve stejnou dobu. Z těch 5 naplánovaných dní se to tak 2x nahraje v pořádku, 2x ještě ráno svítí červená kontrolka a Az je zaseklý a jednou se zasekne ještě před spuštěním nahrávání. HDD v AZ mám nainstalovaný přímo od prodejce, takže předpokládám, že je ok. Jo a na HDD připojený přes USB se mi nepovedlo nahrát ještě ani jednou. A to jsem disk zformátoval AZtkem a podruhé v PC na NTFS a nic. S přehráváním filmů, hlavně tedy v .mkv má taky problém. Přes síť vydrží přehrávat cca tak 20 minut a pak se tačne kousat, z USB HDD jak kdy, zatím jediný spolehlivý způsob přehrání filmů ve vysokém rozlišení je z interního HDD. Ale kopírujte je tam rychlostí, kterou vám umožní AZ :(

Už delší dobu lituju toho, že jsem si AZ koupil, pro mě jsou to zbytečně vyhozené peníze.

ak som dobre pochopil, mas tam ntfs a chces nahravat?????


dreambox dm-800 hd se, dm-525 hd
puma1234
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 03 črc 2009, 18:29

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od puma1234 »

Na NTFS je formátovaný HDD připojený přes USB. Na ten nenahrávám. Nahrávám na HDD uvnitř přístroje, který je tam vložený prodejcem a naformátovaný přístrojem.


AZBOX HD Premium, interní HDD 1TB Seagate Pipeline, externí HDD 1 TB Verbatim, Skylink
Uživatelský avatar
monkus Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1289
Registrován: 05 kvě 2009, 14:41
Dal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od monkus »

takto, ja nemam ziadny problem tebou opisany.

je logicke, ze ked si skusal na usb disk nahravat, tak ti to neslo, lebo ntfs je len readonly. na interny disk nahravam 100%, takze, neviem, kde robim chybu :-)

to, ze priepustnost siete je limitovana, je znamy fakt, keby si si prestudoval o azboxe nieco predtym, ako si ho kupil, vedel by si to. takze ano, mkv po sieti trhaju, lebo priepustnost. cize, nepovedal si nic nove.


dreambox dm-800 hd se, dm-525 hd
AleK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: 03 pro 2009, 09:50

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od AleK »

mě asi nikdo neporadí, ale ráno jsem box zapnul a hdd jsem v nastavení už měl ale nešlo na něj nic nahrávat tak jsem ho chtěl formátnout ale 2x se mi box seknul na nějakých 58% tak jsem hdd demontoval a zrovna ho formátuju v pc na exFat jede to hrozně pomalu ale už jsem na 90% pak ho zkusím dát do boxu ... a tady se ptám mám ho zkusit nebo musím ho ještě formátnout v boxu díkes


edit - tak jsem formátnul v pc na 100% dal do boxu formátnul ještě tam vše proběhlo v pohodě nahrávám zatím vše ok


AZ Box Premium HD fw.0.9.5303
2x Dream 500S
Panasonic TX-P42G10E
Uživatelský avatar
shibal
Mazák
Mazák
Příspěvky: 975
Registrován: 19 čer 2009, 17:37
Bydliště: okr.Vsetín

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od shibal »

ExFAT ?! Nemyslím, že by to bylo dobré řešení. Dej tam Ext3 .


AZBoxHD Premium (fw4890),interní HDD:SAMSUNG SpinPoint EcoGreenF2 500GB
SkylinkStandard,newcs+mgcamd+(#multicas), ToroidT90(28.2+23.5+19.2+13+9+5+1W),LNB:GI-202+Edision SL-5
TV:Panasonic P37X10Y, Hi-fi:SONY MHC-S7AV, DVD:Ferguson D-880HX
AleK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: 03 pro 2009, 09:50

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od AleK »

tak exFat jsem tam dal protože mě wokna (7ky) nic jiného nenabídla krom NTFS, ale stejně jsem to v boxu ještě přeformátoval ??


AZ Box Premium HD fw.0.9.5303
2x Dream 500S
Panasonic TX-P42G10E
Odpovědět

Zpět na „HDD a flash disky pro AzBox“