HDD pro premium?

Vše kolem HDD a flash disků pro AzBox

Moderátoři: schmegea, monkus, gorick

AleK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: 03 pro 2009, 09:50

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od AleK »

prosím Vás co mám napsat do telnetu pro zformátování hdd na ext3 díky


AZ Box Premium HD fw.0.9.5303
2x Dream 500S
Panasonic TX-P42G10E
Uživatelský avatar
visper
Odborník
Odborník
Příspěvky: 2192
Registrován: 23 dub 2009, 13:50
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od visper »

AleK píše:prosím Vás co mám napsat do telnetu pro zformátování hdd na ext3 díky
mkfs.ext3 /dev/hdb1


Azbox Premium--- Enigma 2---Seagate Pipeline 500GB---motor SG2100
jj_sk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: 02 říj 2009, 18:22
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od jj_sk »

visper píše: Ano, telnetem to mohu sformátovat ext2 i ext3, ale je zajímavé proč to změnili, že z menu to dělalo dřív ext3 a teď tam dali ext2. To musí mít nějaký důvod. Třeba ext2 méně zatěžuje procesor? Nahrává mi to dobře na oba formáty.
ext3 = ext2 + zapnuty journaling + nieco malo naviac, ale podtstane je, ze ext3 je spetne kompaktibilny s ext2... - skoro - az na zopar malickosti

ext2 menej zerie CPU a napr. pri mazani a zapisovani "suborov" je rychlejsi...

mozno sa uz pri optimalizacii aj takejto slamky vyrobca chyta :70:


AzBox HD Premium, fw 0.9.4466, int.HDD WD SCORPIO BLUE 500GB, Maximum E-85 + 4x LNB - GT-LST40, DPD TX-P42V10E, receiver Yamaha RX 757 + repro 5.1
Uživatelský avatar
St.
Nováček
Nováček
Příspěvky: 150
Registrován: 06 kvě 2009, 20:32

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od St. »

jj_sk píše: ext3 = ext2 + zapnuty journaling + nieco malo naviac, ale podtstane je, ze ext3 je spetne kompaktibilny s ext2... - skoro - az na zopar malickosti

ext2 menej zerie CPU a napr. pri mazani a zapisovani "suborov" je rychlejsi...

mozno sa uz pri optimalizacii aj takejto slamky vyrobca chyta :70:
nadruhou stranu journaling se hodi pri tvrdem vypnuti, o ktere neni v tomto typu zarizeni nouze .

St.


DPD Panasonic 42PZ80E, AzBox Premium, 2.5" hdd Toshiba, Enigma2, CCcam, Skylink
Uživatelský avatar
visper
Odborník
Odborník
Příspěvky: 2192
Registrován: 23 dub 2009, 13:50
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od visper »

Nevím jestli chápu dobře ten žurnaling, mělo by to sloužit k obnovení ztracených dat. Ale dokáže to Azbox vůbec využít? Nebo je to vlastnost fw disku?


Azbox Premium--- Enigma 2---Seagate Pipeline 500GB---motor SG2100
Uživatelský avatar
monkus Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1289
Registrován: 05 kvě 2009, 14:41
Dal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od monkus »

je to vlastnost filesystemu. najviac dochadza k koruptnutiu filesystemu v momente nekorektneho odmountovania. moze sa napr. "pokazit" subor, s ktorym v tom momente pracuje -> laicky povedane.


dreambox dm-800 hd se, dm-525 hd
AleK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: 03 pro 2009, 09:50

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od AleK »

čau lidi tak po dneším laborování proč mě nejde hdd a nahrávání v boxu mám tyto poznatky a prosím vás o rady

disk jsem formátoal v ubuntu na ext3 vložil do boxu a začal nahrávat asi po 10min se box seknul a není možno vidět hdd ani po vypnutí restartu..
telnet mě vypsal tyto chyby

Kód: Vybrat vše

hdb: set_geometry_intr: status=0x51 { DriveReady SeekComplete Error }
hdb: set_geometry_intr: error=0x04 { DriveStatusError }
ide: failed opcode was: 0xe3
už nevím co a jak dál v čem je chyba ?? děkuji


AZ Box Premium HD fw.0.9.5303
2x Dream 500S
Panasonic TX-P42G10E
Uživatelský avatar
visper
Odborník
Odborník
Příspěvky: 2192
Registrován: 23 dub 2009, 13:50
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od visper »

Člověče ty máš teda smůlu! Kdybych neměl ten stejnej disk, tak bych tvrdil že se k Azboxu nehodí. Mě jede naprosto bez problémů v ext3 i ext2, Němci ho taky uvádí jako vhodný typ pro Azbox. Ale může to být vadný kus, zkus ho pořádně potrápit v tom Ubuntu.


Azbox Premium--- Enigma 2---Seagate Pipeline 500GB---motor SG2100
AleK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: 03 pro 2009, 09:50

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od AleK »

v pc se chová úplně normálně ale diskem to asi nebude měl jsem WD a ten dělal to samé takže nevím poslal bych i box na reklamaci ale nevím co bych uváděl za ávadu ??? snad někdo bude chytřejší ale díky za reakci


AZ Box Premium HD fw.0.9.5303
2x Dream 500S
Panasonic TX-P42G10E
Uživatelský avatar
VTronik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 603
Registrován: 13 zář 2009, 22:16
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od VTronik »

AleK píše:v pc se chová úplně normálně ale diskem to asi nebude měl jsem WD a ten dělal to samé takže nevím poslal bych i box na reklamaci ale nevím co bych uváděl za ávadu ??? snad někdo bude chytřejší ale díky za reakci
Teoreticky bys mohl mít závadu i v propojovacích kabelech. To by mohlo vysvětlit tvůj problém.


AZBox HD Premium, E2 OpenSPA 6.0.011, oscam, Seagate Pipeline 1TB;
Vu+ Duo2, E2 2016-11-22-vuplus_experimental, oscam, WD10EURS 1TB;
MAXIMUM T90 (28,2E, 23,5E, 19,2E, 13,0E, 10,0E, 0,8W), Inverto Black Ultra, EMP 8to1
Skylink ICE
puma1234
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 03 črc 2009, 18:29

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od puma1234 »

Vypadá to, že mám s vtronikem stejný disk. O svých problémech s nahráváním jsem se již zmiňoval několikrát. Někdy nahraje v poho, někdy nenahraje vůbec a je zamrzlý. Tento týden z 5 zadaných nahrávek byly 4 ok. U té včerejší, konkrétně Zorro z Novy, byla nahrávka rozdělena na 4 části. To je u AZ běžné. Každá část má cca 53 minut, aspoň u mě. Jenže ta problémová 3 část měla podle AZ cca 26 hodin a při přehrávání se mi zobrazoval čas do konce asi 22 hodin. S mínusovým ukazatelem = odpočítával. Přehrávání této 3-tí části začlo podle AZ-tka až ve 30-té minutě. Ale nahrávka přesně navazovala na předchozí část. Samozřejmě, že po těch cca 53, resp. 23 minutách záznam skončil a poslední - 4-tá část záznamu už byla posunutá, takže poslední část filmu už jsem neviděl :(
.
HDD byl naformátován už od prodejce, já jsem ho po doručení ještě jednou naformátoval AZtkem, nevím, jaký formát zvolilo AZtko, ale od té doby jsem ho neformátoval. Podle toho, jak se mi filmy nahrávají/nenahrávají, to asi nesouvisí s formátem disku. Nemůže to být třeba vadná série disků? Nevím, jen se ptám zkušenějších. Kupoval jsem ho cca před 2 měsíci.


AZBOX HD Premium, interní HDD 1TB Seagate Pipeline, externí HDD 1 TB Verbatim, Skylink
Uživatelský avatar
VTronik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 603
Registrován: 13 zář 2009, 22:16
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od VTronik »

puma1234 píše:Vypadá to, že mám s vtronikem stejný disk. O svých problémech s nahráváním jsem se již zmiňoval několikrát. Někdy nahraje v poho, někdy nenahraje vůbec a je zamrzlý. Tento týden z 5 zadaných nahrávek byly 4 ok. U té včerejší, konkrétně Zorro z Novy, byla nahrávka rozdělena na 4 části. To je u AZ běžné. Každá část má cca 53 minut, aspoň u mě. Jenže ta problémová 3 část měla podle AZ cca 26 hodin a při přehrávání se mi zobrazoval čas do konce asi 22 hodin. S mínusovým ukazatelem = odpočítával. Přehrávání této 3-tí části začlo podle AZ-tka až ve 30-té minutě. Ale nahrávka přesně navazovala na předchozí část. Samozřejmě, že po těch cca 53, resp. 23 minutách záznam skončil a poslední - 4-tá část záznamu už byla posunutá, takže poslední část filmu už jsem neviděl :(
.
HDD byl naformátován už od prodejce, já jsem ho po doručení ještě jednou naformátoval AZtkem, nevím, jaký formát zvolilo AZtko, ale od té doby jsem ho neformátoval. Podle toho, jak se mi filmy nahrávají/nenahrávají, to asi nesouvisí s formátem disku. Nemůže to být třeba vadná série disků? Nevím, jen se ptám zkušenějších. Kupoval jsem ho cca před 2 měsíci.
Hmmm... Disk máme asi stejný. Já zatím mohu říci, že mi funguje zcela bez problémů. Mám ale kamaráda, který má tutéž sestavu a disk mu cca po dvou měsících lehnul. To se ale nechovalo tak jak píšeš, ale přestal fungovat úplně, žádný zápis, žádné čtení a nakonec ho nemohl AZ ani detekovat. Přitom se ozývalo "zlověstné" přejíždění a cvakání hlaviček.


AZBox HD Premium, E2 OpenSPA 6.0.011, oscam, Seagate Pipeline 1TB;
Vu+ Duo2, E2 2016-11-22-vuplus_experimental, oscam, WD10EURS 1TB;
MAXIMUM T90 (28,2E, 23,5E, 19,2E, 13,0E, 10,0E, 0,8W), Inverto Black Ultra, EMP 8to1
Skylink ICE
puma1234
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 03 črc 2009, 18:29

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od puma1234 »

No právě, kdyby nenahrával vůbec, tak je to jasné. Ale jednou jo, pak zas ne, pak zase část nahrávky chybí. Já si spíš myslí, že chyba bude v AZ. Počkám ještě na další fw a pokud se budou problémy opakovat, jdu do jiného přístroje. Nemám čas se s tím pořád otravovat.


AZBOX HD Premium, interní HDD 1TB Seagate Pipeline, externí HDD 1 TB Verbatim, Skylink
AleK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: 03 pro 2009, 09:50

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od AleK »

VTronik píše:
AleK píše:v pc se chová úplně normálně ale diskem to asi nebude měl jsem WD a ten dělal to samé takže nevím poslal bych i box na reklamaci ale nevím co bych uváděl za ávadu ??? snad někdo bude chytřejší ale díky za reakci
Teoreticky bys mohl mít závadu i v propojovacích kabelech. To by mohlo vysvětlit tvůj problém.

jo to mě taky napadlo nevíte kde by se to dalo sehnat ?? díky


AZ Box Premium HD fw.0.9.5303
2x Dream 500S
Panasonic TX-P42G10E
havranek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: 25 lis 2009, 18:36

Re: HDD pro premium?

Příspěvek od havranek »

tak po delší době zápasení s AZ boxem po vložení HDD Samsung HD502HI, kdy mi zamrzal box
občas při nahrávání, ale hlavně přehrávání byla katastrofa, v nejlepším případě to běželo 15minut bez zamrznutí-takže prohídnout film byl spíše porod než relax. Po přepnutí disku na SATA I 150 pomocí es-tool mi box nezatuhl ještě ani jednou, ikdyž třeba koukám na HDfilm z disku a součastně ještě kopíruji
na disk filmy z PC. Takže můžu tento disk doporučit, ale to přepnutí je nutné.


Odpovědět

Zpět na „HDD a flash disky pro AzBox“