Interní disk občas lupe

Vše kolem HDD a flash disků pro AzBox

Moderátoři: schmegea, monkus, gorick

Odpovědět
puma1234
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 03 črc 2009, 18:29

Interní disk občas lupe

Příspěvek od puma1234 »

Zdravím všechny a prosím o radu.
Stává se mi čím dál častěji, že interní disk vydává divné zvuky. Jakoby v něm klepalo nebo lupalo nebo jak to nazvat. Nedělá to pořád, ale často. Při lupání jde přehrávání záznamu v pohodě, ale přetáčení se seká. Nahrávání funguje bez problémů. Po cca 10 - 20 minutách lupání ustane. Když při lupání vypnu přehrávání filmu z HDD, takže vlastně zastavím jeho aktivitu, tak ještě stejně pár minut lupe a pak sám od sebe přestane.

HDD je tam namontovaný od prodejce a měl by být ideální pro požadavky AZBOXU. Nechce se mi otevírat AZbox a vyměnit HDD a přijít tím o záruku. Taky se mi nechce posílat přístroj do servisu a měsíc čekat. Měl někdo podobný problém ? Typ disku v podpisu.

Děkuji všem za rady. I když je mi jasné, že tady toho asi moc poradit nepůjde, ale aspoň to zkouším. :118:


AZBOX HD Premium, interní HDD 1TB Seagate Pipeline, externí HDD 1 TB Verbatim, Skylink
Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Interní disk občas lupe

Příspěvek od marsim21 »

Vzhledem k tomu,aby jsi nepřišel o záruku přijímač otvírat nemůžeš.Nezbývá nic jiného než reklamace.Do HDD nikdo nevidí co se v něm děje. :89:


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
pipiviki
Nováček
Nováček
Příspěvky: 54
Registrován: 30 bře 2009, 14:54

Re: Interní disk občas lupe

Příspěvek od pipiviki »

Zkus ho znovu naformátovat.


TRINITY, VU+DUO , AZHD-Elite.
Uživatelský avatar
visper
Odborník
Odborník
Příspěvky: 2192
Registrován: 23 dub 2009, 13:50
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Interní disk občas lupe

Příspěvek od visper »

Já jsem měl podobný problém s Pipeline 500 GB. Taky cvakal, ale jen v jednom místě. Druhý už je OK.
Zanes to prodejcovi ať ho vymontuje a pošle na reklamaci. Azbox ti zatím nechá a budeš ho měsíc používat třeba s externím diskem.


Azbox Premium--- Enigma 2---Seagate Pipeline 500GB---motor SG2100
Uživatelský avatar
VTronik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 603
Registrován: 13 zář 2009, 22:16
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Interní disk občas lupe

Příspěvek od VTronik »

puma1234 píše:Zdravím všechny a prosím o radu.
Stává se mi čím dál častěji, že interní disk vydává divné zvuky. Jakoby v něm klepalo nebo lupalo nebo jak to nazvat. Nedělá to pořád, ale často. Při lupání jde přehrávání záznamu v pohodě, ale přetáčení se seká. Nahrávání funguje bez problémů. Po cca 10 - 20 minutách lupání ustane. Když při lupání vypnu přehrávání filmu z HDD, takže vlastně zastavím jeho aktivitu, tak ještě stejně pár minut lupe a pak sám od sebe přestane.

HDD je tam namontovaný od prodejce a měl by být ideální pro požadavky AZBOXU. Nechce se mi otevírat AZbox a vyměnit HDD a přijít tím o záruku. Taky se mi nechce posílat přístroj do servisu a měsíc čekat. Měl někdo podobný problém ? Typ disku v podpisu.

Děkuji všem za rady. I když je mi jasné, že tady toho asi moc poradit nepůjde, ale aspoň to zkouším. :118:
Řešil jsem stejný problém se stejným diskem. Tímto to začalo až disk lehnul úplně. Dohodni se s prodejcem, třeba ti povolí demontáž disku bez ztráty záruky a můžeš poslat na reklamaci jen disk. V mém případě proběhla reklamace OK.


AZBox HD Premium, E2 OpenSPA 6.0.011, oscam, Seagate Pipeline 1TB;
Vu+ Duo2, E2 2016-11-22-vuplus_experimental, oscam, WD10EURS 1TB;
MAXIMUM T90 (28,2E, 23,5E, 19,2E, 13,0E, 10,0E, 0,8W), Inverto Black Ultra, EMP 8to1
Skylink ICE
jj_sk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: 02 říj 2009, 18:22
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Interní disk občas lupe

Příspěvek od jj_sk »

porusenie plomby nema ziaden vplyv na zaruku....
podla zakona mas 2 roky a ak ta chce nejak ovplyvnovat v podmienkach zaruky (samozrejme iba nad ramec zakona), tak moze, napr tak, ze ti da 3 roky, ale ten reti rok je zaruka len vtedy, ak mas plombu neporusenu...
Mam to z vlastnej skusenosti... nech ti da pisomne, ze odmieta reklamaciu kvoli otvoreniu pristroja (a sebevrah nie je), to su len keci, ze plomba musi byt ...,
Dokonca ani blocek o kupe nemusis mat, staci preukazat, ze si nakupil o daneho predajcu, preto stale platim kartou - tiez odskusane na vlastnej kozi...

Na druhu stranu ak otvoris pristroj a napr pri vyberani HDD niekde skrabnes do plosaku, tak pri reklamacii mas problem..., ale to uz by som ani neskusal reklamovat, aj moralka je potrebna...


AzBox HD Premium, fw 0.9.4466, int.HDD WD SCORPIO BLUE 500GB, Maximum E-85 + 4x LNB - GT-LST40, DPD TX-P42V10E, receiver Yamaha RX 757 + repro 5.1
Uživatelský avatar
frcko73 Slovakia
Mazák
Mazák
Příspěvky: 724
Registrován: 11 pro 2008, 14:45

Re: Interní disk občas lupe

Příspěvek od frcko73 »

neviem,kde zijes ty,ale na kazdom zarucnom mas,ze porusenie plomby(ak je),automaticky stracas zaruku......


Parabola Du 105cm,motor neviem,ale strasne stary,Samsung UE65MU6172,VU+ Uno 4K SE
Uživatelský avatar
vikino Ukraine
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3131
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: Slovakia
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Interní disk občas lupe

Příspěvek od vikino »

ja som na prvom HD Premium ziadnu plombu ani nemal a tak isto ani na HD+. keby tam aj bola, tak by som si s tym hlavu nelamal, potreboval som oba otvorit a nahodit HDD. Skusil by mi niekto povedat, ze nemam zaruku... :)
EDIT: o zarucnom l. ani nehovorim, ziadny nebol...


Octagon SF8008 4k twin, oATV 7.1, Egami 10.1.
Uživatelský avatar
shibal
Mazák
Mazák
Příspěvky: 975
Registrován: 19 čer 2009, 17:37
Bydliště: okr.Vsetín

Re: Interní disk občas lupe

Příspěvek od shibal »

Jde o to, co o záruce říká zákon a v něm nic o "plombě" nebude. Kdyby ti ti někdo nechtěl s porušenou plombou vzít, tak to nemá právně podloženo a nepomůže mu ani řádný papír, kde tě na to předem upozornil. Záruky se takto NELZE vzdát. Problém je, že to to budeš musel kvůli jeho obstrukcím řešit přes "vyšší instance", kde by ses měl svého práva dovolat, ale komu se chce chodit po OI, nebo po soudech, že?
Prostě platí, že pokud sis to zjevně a PROKAZATELĚ nepoškodil sám, máš právo na záruční opravu (nebo výměnu).

ALE co uděláš s tím, když ti tu reklamaci přijmou i porušenou plombou, pak do toho sami škrábnou šrubovákem a vrátí ti to s tím, že si to udělal ty. Proto - ta plomba je i ochrana spotřebitele a nejen prodejce.
Ještě jedna věc - záruku ti sice poskytuje prodejce, ale jen pověřeně, skutečným garantem záruky funkčnosti je ti totiž samotný výrobce a ten tam žádnou plombu nedává. Takže vždy jde jen o to domluvit se s prodejcem. (Tady je opět vidět, jak je důležité vybrat si správný obchod)


AZBoxHD Premium (fw4890),interní HDD:SAMSUNG SpinPoint EcoGreenF2 500GB
SkylinkStandard,newcs+mgcamd+(#multicas), ToroidT90(28.2+23.5+19.2+13+9+5+1W),LNB:GI-202+Edision SL-5
TV:Panasonic P37X10Y, Hi-fi:SONY MHC-S7AV, DVD:Ferguson D-880HX
Uživatelský avatar
frcko73 Slovakia
Mazák
Mazák
Příspěvky: 724
Registrován: 11 pro 2008, 14:45

Re: Interní disk občas lupe

Příspěvek od frcko73 »

jasne,vsetko zavisi od predajcu.....ale ak to ma pri predaji vsetky potrebne nalezitosti,tak by si si nepomohol.Samozrejme,mnohi predajcovia plomby nedavaju,vedia,ze napr. kvoli HDD by si musel ist do servisu,tak ulahcuju pracu a setria cas....Aj nam kupujucim a aj sami sebe.....

EDIT: ale ked mas v zarucnom pisane,ze pri poruseni plomby stracas zaruku,tak si jednoducho nepomozes.A ani SOI ti nepomoze.Mam s tym skusenosti.Dohoda medzi predajcom a kupujucim je nad zakon.Ak ty s tym suhlasis,co vlastne suhlasis kupou.Predavajuci je povinny splnit zakon,ale co si dohodne s tebou,je nad zakon.Ako som uz pisal,potvrdi ti to aj SOI.


Parabola Du 105cm,motor neviem,ale strasne stary,Samsung UE65MU6172,VU+ Uno 4K SE
jj_sk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: 02 říj 2009, 18:22
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Interní disk občas lupe

Příspěvek od jj_sk »

frcko73 píše:... ale ked mas v zarucnom pisane,ze pri poruseni plomby stracas zaruku,tak si jednoducho nepomozes.A ani SOI ti nepomoze.
odlozeny mam zarucny list jedine z pracky a reprakov, inac ho vobec nepotrebujem, lebo 2 roky su aj bez neho.. Uz sa mi stalo, ze pri reklamacii vyrobku si ho v predajni sami vypisali (aj sme sa hadali a skaredo na mna pozerali), lebo to posielali do servisu - ale to ma ani nahodou netrapilo..

jasne je aj tovar co nema zaruku 2 roky - napr akumulatory, ... to este nejak prezijem, aj ked nie s kludom v dusi, ale neznasam vychcanost predajcov...
Na druhej strane niekedy ani nereklamujem vyrobok, ked ho dlhodobo namaham nad jeho moznosti a odide po 1,5 roku - kaslem na to, viem, ze na to nebol konstruovany, hoci by sa dal reklamovat


AzBox HD Premium, fw 0.9.4466, int.HDD WD SCORPIO BLUE 500GB, Maximum E-85 + 4x LNB - GT-LST40, DPD TX-P42V10E, receiver Yamaha RX 757 + repro 5.1
abcd sk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 30 pro 2009, 20:34

Re: Interní disk občas lupe

Příspěvek od abcd sk »

No ja som tiez nemal plombu ziadnu tiez som si daval Hdd interne a nic take tam proste nebolo


Odpovědět

Zpět na „HDD a flash disky pro AzBox“