HW akceleracia kontra prikon a teplota

Zajímavosti a různé testy Azbox HD.

Moderátoři: schmegea, monkus, gorick

Odpovědět
tonko
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 13 pro 2009, 21:45
Bydliště: Bratislava

HW akceleracia kontra prikon a teplota

Příspěvek od tonko »

Nakolko je tu na fore spominane, ze pri zapnuti HW akceleracie v najnovsich fw pravdepodobne dochadza k prehrievaniu komponentov vo vnutri boxu a sam tuto akceleraciu mam bez problemov trvalo zapnutu uz vyse tyzna, rozhodol som sa podrobit moj AZ BOX Elite testu na meraci spotreby a taktiez som meral teplotu komponentov termoviznou kamerou Fluke Ti25.

Aby vobec mohlo dochadzat k prehriatiu, musi mat box vyssiu spotrebu ako bez zapnutej akceleracie. Preto som ako prve meral spotrebu.

Spotreba bez zapnutej akceleracie, vzdy aktivna siet a NewCS server, aplikovane optimalizacie cez skript po zapnuti fw 0.9.4690:
Standby bez USB HDD.........................................................................9-10W
Standby s pripojenym USB 2,5 HDD Samsung (tociaci sa)................................13-14W
Rezim SD TV (aktivny MGCamd) bez USB HDD.............................................18-19W
Rezim SD TV (aktivny MGCamd) s pripojenym USB 2,5 HDD Samsung (tociaci sa)....22-23W
Rezim HD TV (aktivny MGCamd) s pripojenym USB 2,5 HDD Samsung (tociaci sa)....23-24W
Prehravanie 1080p MKV z USB 2,5 HDD Samsung...........................................20-23W
Prehravanie 1080p MKV zo siete, samba (nepozeratelne).................................22-26W

Spotreba so zapnutou akceleraciou, vzdy aktivna siet a NewCS server, aplikovane optimalizacie cez skript po zapnuti fw 0.9.4690:
Standby bez USB HDD...........................................................................10-11W
Standby s pripojenym USB 2,5 HDD Samsung (tociaci sa)................................14-15W
Rezim SD TV (aktivny MGCamd) bez USB HDD.............................................19-20W
Rezim SD TV (aktivny MGCamd) s pripojenym USB 2,5 HDD Samsung (tociaci sa)...23-24W
Rezim HD TV (aktivny MGCamd) s pripojenym USB 2,5 HDD Samsung (tociaci sa)...23-24W
Prehravanie 1080p MKV z USB 2,5 HDD Samsung.........................................17-21W
Prehravanie 1080p MKV zo siete, samba (sledovatelne, mimo rychlych sekvencii )...18-22W

Ako vidno, v standby a pri sledovani SD TV je spotreba na mojom boxe vyssia pri zapnuti akceleracie o 1W, pri sledovani 1080p ale paradoxne nizsia. 1080p MKV boli vyberane s velkym datovym tokom. 720p obsah zo siete so zapnutou HW akceleraciou je bez trhania aj pri rychlych scenach. Zvysenie spotreby o 5% pri sledovani TV podla mna ako servisneho technika elektroniky nemoze sposobit odpalenie komponentov (Vztiahnute na meranie na mojom kuse Buxu).
Ina vec je schopnost suciastky pracovat (alebo spolahnlivo pracovat) na vyssej ako nominalnej frekvencii, co sa moze lisit kus od kusu.

Aby bolo mozne identifikovat co je co, prilozil som aj fotku AZBox Elite z pohladu, z ktoreho som snimal termoviziou.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) tonko dne 31 bře 2010, 14:32, celkem upraveno 3 x.


AZBox Elite E2 RTI 1.6 + USB 3,5 HDD Samsung G3 Station 1.5TB, TV Panasonic 42G20E, parabola Toroidal E85, 1W+9E+13E+19E+23E+28E
tonko
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 13 pro 2009, 21:45
Bydliště: Bratislava

Re: HW akceleracia kontra prikon a teplota

Příspěvek od tonko »

V prilohe su termovizne snimky s popisom. Teploty zodpovedaju prikonu, preto neprekvapi, ze je BOX najviac zahriaty pri prehravani 1080p MKV bez akceleracie. Teplota chladica pri cipe nebola nikdy vyssia ako 50C, teda cip nie je prehriaty. Zaujimave zistenie je, ze velky podiel na spotrebe ma satelitny tuner.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) tonko dne 31 bře 2010, 14:19, celkem upraveno 1 x.


AZBox Elite E2 RTI 1.6 + USB 3,5 HDD Samsung G3 Station 1.5TB, TV Panasonic 42G20E, parabola Toroidal E85, 1W+9E+13E+19E+23E+28E
Uživatelský avatar
visper
Odborník
Odborník
Příspěvky: 2192
Registrován: 23 dub 2009, 13:50
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: HW akceleracia kontra prikon a teplota

Příspěvek od visper »

Dobrá práce, díky! Bylo by asi užitečné změřit spotřebu u každého nového fw.


Azbox Premium--- Enigma 2---Seagate Pipeline 500GB---motor SG2100
tonko
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 13 pro 2009, 21:45
Bydliště: Bratislava

Re: HW akceleracia kontra prikon a teplota

Příspěvek od tonko »

visper píše:Dobrá práce, díky! Bylo by asi užitečné změřit spotřebu u každého nového fw.
Merat spotrebu v novych fw sa bude dat, ale termoviziu uz robit tak skoro nebudem, zabil som s tym par hodin a vlacit domov kameru v hodnote lacneho noveho auta sa mi nechce, aj ked ju mam v praci k dispozicii.


AZBox Elite E2 RTI 1.6 + USB 3,5 HDD Samsung G3 Station 1.5TB, TV Panasonic 42G20E, parabola Toroidal E85, 1W+9E+13E+19E+23E+28E
Uživatelský avatar
BextrH
Mazák
Mazák
Příspěvky: 904
Registrován: 30 srp 2009, 21:43
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HW akceleracia kontra prikon a teplota

Příspěvek od BextrH »

Určitě to bude dobrý až něco odejde, budeme vědět, co se nejvíc hřálo. Do teď vlastně nevíme, jestli jim odešel CPU, nebo jen nějaká součástka. Jinak přidávám se, kus dobře odvedené práce.


Phoenix/Smouse,Ferguson 3318,Openbox X820,skystar 2,IPBox250S,AZHD-Elite,SG2100,ADB 3800TW fw elArtista, Samsung UE37C6500
tonko
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 13 pro 2009, 21:45
Bydliště: Bratislava

Re: HW akceleracia kontra prikon a teplota

Příspěvek od tonko »

BextrH píše:Určitě to bude dobrý až něco odejde, budeme vědět, co se nejvíc hřálo. Do teď vlastně nevíme, jestli jim odešel CPU, nebo jen nějaká součástka. Jinak přidávám se, kus dobře odvedené práce.
Ono to po HW stranke nemuselo odist, ale niektora zo suciastok nedokaze pracovat na zvysenej frekvencii a tak to pri boote padne na hubu, je dost mozne ze by stacilo vypnut akceleraciu v konfigu a islo by to. Co som cital prispevky nestastnikov co im to nejde, tak len zapli akceleraciu a rebotli, ak by sa nieco malo odpalit, tak skor pri dlhodobejsom pouzivani a nie hned po starte.
Vacsina suciastok pre spotrebnu elektroniku sa vyraba pre teplotne rozmedzie 0 az 85C (ale aj az 130C) svojej prevadzkovej teploty a to ziadna zo suciastok nema.
Problem je sa dostat do konfigu, ale aj to by sa mozno dalo vytiahnutim SSD PATA modulu a strcenim do stolneho PC s Linuxami, ale to len triafam na slepo, nemam preco skusat.


AZBox Elite E2 RTI 1.6 + USB 3,5 HDD Samsung G3 Station 1.5TB, TV Panasonic 42G20E, parabola Toroidal E85, 1W+9E+13E+19E+23E+28E
zbyneksk Czech Republic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: 06 kvě 2009, 22:18
Bydliště: Doma
Dal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HW akceleracia kontra prikon a teplota

Příspěvek od zbyneksk »

SMP8634 thermal test - Thermal Characteristics.

Q: In page two of the enclosed pdf file, does it mean SMP8634 will still working as normal at up to 125ºC?
A: Any commercial IC only guarantee ambient temperature up to 70ºC. SMP8634 has no exception. 125ºC is the junction temperature ASE used during their simulation.

Q: What does "Power dissipation" mean?
A: Power dissipation means the total power our product can generate when it's uin full function.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Zajímavosti a různé testy Azbox HD“