Výpadky signálu u některých stanic

Diskuze a nastavení Parabol , Sat. Motorů LNB snímačů.

Moderátor: 005jon

Odpovědět
Killer111
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 22 zář 2012, 20:48

Výpadky signálu u některých stanic

Příspěvek od Killer111 »

Zdravím,
zkoušel jsem tady najít řešení mého problému, ale nebyl jsem úspěšný, takže jde o to, že mi úplně vypadávají některé programy. Programy ČT a ostatní s vertikální polarizací mi fungují zcela bez problémů, programy, které vypadávají mají horizontální polarizaci. Výpadky jsou řádově dlouhé od 1s až třeba několik málo minut. Ve fungujícím stavu je u zlobících programů Signál 99% a kvalita cca 80-90%. V době výpadku padá signál úplně na 0 - jako by vůbec nebyl příjem družice, ovšem když přepnu na program s vertikální polarizací, tak signál okamžitě naběhne naplno. Z uvedeného mi přijde, že kabelem to být nemůže a nastavení paraboly zřejmě také ne. Tedy tipuji problém na LNB nebo to nejhorší - Showbox. Jsou moje úvahy správné? Díky za náměty, co bych měl případně ještě vyzkoušet.


Showbox S-300 Platinum, Skylink, Astra 23.5
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadky signálu u některých stanic

Příspěvek od grantec »

a.) nepresne nastavena parabola
b. ) vysoky ubytok napatia na koaxe
c. ) nizke výstupne napatie na tunery (hlavne prudova rezerva)
+ asi dalsich 20 moznych pricin...


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Killer111
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 22 zář 2012, 20:48

Re: Výpadky signálu u některých stanic

Příspěvek od Killer111 »

OK, díky. Zkusím ještě poštelovat tu parabolu. Ad b. - zkoušel jsem to i na dost kvalitním koaxu cca 2m a dělalo to taky. Ad c. Chodilo mi to ještě před rokem celkem v pohodě, ale pak se na střeše uvolnil šroub a úplně to vypadlo a já se k tomu dostal až teď - je to chalupa. Takže by to mohlo skutečně být tou parabolou. Pokud je to tak a vertikální polarizace je v pořádku a vypadává jen horizontální, existuje z toho nějaký závěr, který směr ladit na parabole, když je LNB skew jen 1.8 stupně? Děkuji za odpověď.


Showbox S-300 Platinum, Skylink, Astra 23.5
Odpovědět

Zpět na „Paraboly , Sat. Motory a LNB snímače“