neviem naladit Astru 19,2 na monobloku

Diskuze a nastavení Parabol , Sat. Motorů LNB snímačů.

Moderátor: 005jon

Odpovědět
vladki
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 30 lis 2010, 11:10

neviem naladit Astru 19,2 na monobloku

Příspěvek od vladki »

Ahoj som zaciatocnik, doteraz som mal obycajne jedno LNB na prijem astry 23,5. Kupil som si monoblok lnb na prijem astry 23,5 a astry 19,2. Funguje mi ale len astra 23,5 a astra 19,2 sa mi neda naladit.
Monoblok mam prichyteny na lavom lnb, ked som to prichytil na pravy lnb, tak mi nenaslo ani jednu z druzic.
Skusal som aj rozne natacat monoblock, ale bez uspechu.
V obchode mi povedali, ze staci vymenit lnb za monoblock a vsetko musi fungovat, bez natacania paraboly.
Vie mi niekto poradit kde robim chybu?
Dik

vladki

Mam Monoblock quad lnb 4.3 degree a Openbox x810.


Uživatelský avatar
Thomik1 Czech Republic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1200
Registrován: 17 lis 2008, 18:04
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: neviem naladit Astru 19,2 na monobloku

Příspěvek od Thomik1 »

Ještě jeden detail ti zapoměly v tom obchodě říci a to že u jednotlivých družic (v tvém případě astra 23,5E a 19,2 E) musíš přiřadit diseqc povel .
Když se postavíš před parabolu pak levou stranu monobloku přišroubuj do úchytu a v nastavení pro astru 23,5 dej povel 2 nebo B u astry 19,2 nastav povel 1 nebo 1 a zkus ji proskenovat.

Jinak mohl jsi uvést značku přijímače pro lepší nasměrování.


Force1 Iqon 1Tera HDD ,Dreambox DM520 + USB DVB-T,HdBox 9105,Dreamsky Duo6 ,SG2100 usals,LNB Quad ,parabola 85,a ještě pár dalších STB
Obrázek
Všechny uvedené návody slouží výhradně na studijní účely, pro příjem kódovaných programů si pořiďte oficiální dekódovací kartu.
vladki
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 30 lis 2010, 11:10

Re: neviem naladit Astru 19,2 na monobloku

Příspěvek od vladki »

ja som to prichytil na pravu cast monobloku (ked stojim pre parabolou), lebo na lavej mi nenaslo ziadny satelit, asi to bolo zlym nastavenim diseqc - nemal som tam nastavene nic
skusim to teda spravit tak ako si mi poradil
diky za radu
PS prijimac mam openbox x810


vladki
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 30 lis 2010, 11:10

Re: neviem naladit Astru 19,2 na monobloku

Příspěvek od vladki »

tak premontoval som to ako si pisal a opravil diseqc a uz to funguje, diky moc


migi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 24 úno 2010, 14:43
Bydliště: Okolie Kosic

Re: neviem naladit Astru 19,2 na monobloku

Příspěvek od migi »

Riešil som presne to isté, aj som to rozchodil podla pokynov. Len stále neviem aké má byť správne nastavenie v menu HD boxu - nastavenie antény a pozicionéru :90: Mám tam Universal Twin monoblock pre Astry 19,2 a 23,5 na 80 cm parabole. A- ckový LNB je nastavený na 19,2 a B (zrkadlový) na 23,5 .
Mohol by si niekto dať námahu a uviesť správne nastavenie :118:


Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: neviem naladit Astru 19,2 na monobloku

Příspěvek od dempsey »

V nastavení antény to urob podľa obrázkov.
Ja používam inú konfiguráciu a tak sa signál na screenshotoch neobjavil
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
migi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 24 úno 2010, 14:43
Bydliště: Okolie Kosic

Re: neviem naladit Astru 19,2 na monobloku

Příspěvek od migi »

Az dnes som sa dostal k boxu. Díky za odpoveď :89: Metódou pokusov a omylov som to nastavil presne rovnako a odvtedy to aj chodí !
Problém ale nastal po pripojení dalsej paraboly na usals motore. Ako hlavnú používam 80 cm parabolu s twin monoblockom (zatial na jednom kábli) natočenú na Astry - Sky-link s nastavením podla horného príspevku akurát na Tuner i - 1.
Problém nastal, keď som pripojil 100 cm parabolu na DSG motore s jednoduchým LNB do Tuner u - 2. Po úspešnom naladení (naskenovaní) kanálov z iných družíc, na 2 tuneri ako vyjdem z menu nastavenia antény exitom stále prepne na tuner 1 a pridá hlášku Neni signál - tuner 1.
Čo robím špatne :51:


r_e_n_e
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 04 úno 2010, 22:08

Re: neviem naladit Astru 19,2 na monobloku

Příspěvek od r_e_n_e »

cau Vladki.

Mam presne ten isty problem co ty.
Kupil som davnejsie LNB Mascom Monoblock 4,3 Single a podarilo sa mi naladit astra 23,5 na 100% sily signalu.
Nastavil som DiseqC na 1 a port 2.

Ked vsak nastavim astru 19,2 na DiseqC na 1 a port 1, tak mi nezobrazuje ziadnu silu signalu.

Dal som prehladat aj napriek tomu a naslo mi iba trapne programy. Ziadne RTL alebo PRO7.

Mam firmware OpenboxX810_5.49.
Nastavil som aj citacky na CRYPTOWORKS.

Robim nieco zle? Dik za odpoved.


HD-BOX FS-7119 HD PVR
HS 2.11.96 HbbTV.; L 7.14; API 8 jan 2013; FDU 1.4
r_e_n_e
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 04 úno 2010, 22:08

Re: neviem naladit Astru 19,2 na monobloku

Příspěvek od r_e_n_e »

tak som nakoniec zistil, ze RTL a PRO7 podla tabulky satelitov je na EUROBIRD 2/Ku. :)


HD-BOX FS-7119 HD PVR
HS 2.11.96 HbbTV.; L 7.14; API 8 jan 2013; FDU 1.4
excellence
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: 24 úno 2009, 15:56

Re: neviem naladit Astru 19,2 na monobloku

Příspěvek od excellence »

ta síce neviem čo si tam robil, ani som nečítal príspevky kto ti čo radil, ale možno je to len banality, že keď máš monoblock na dve astry ta na parabole prehoď na druhy konvertor držiak a možno ti nabehne, keď mám naladiť parabolu na dve družice, teda na 23,5 a 19,2, ta dám na parabolu single konvertor, naladím 23,5, potom nahodím monoblock, a keď som bárs pijany a netrafím sa že ktorý, pričom teda logika nepustí, ta potom prerucim na monoblocku druhy, teda premontujem a dobre ...
:o)


duso353 Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 14 srp 2009, 19:01

Re: neviem naladit Astru 19,2 na monobloku

Příspěvek od duso353 »

Mám monoblok quatro (Astra 19,2E a 23,5E). Na dva výstupy monobloku mám pripojené prijímače Openbox X800 a na jednom výstupe prijímač Humax CRCI 5500+. Oba prijímače Openbox prijímajú signál z oboch satelitov, takže s nimi je všetko OK. Humax mi však prijíma iba signal zo satelitu Astra 23,5E. Z toho mi vychádza, že nemám správne nastavený DiSEqC na tomto prijímači. Skúšal som už všetko možné, ale výsledok rovnaký. Poradí mi niekto ako Humax nastaviť ?


duso353 Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 14 srp 2009, 19:01

Re: neviem naladit Astru 19,2 na monobloku

Příspěvek od duso353 »

Heureka, záhada vyriešená. Nakoľko nastavovanie prijímača Humax mi neprinášalo žiadne výsledky, prehľadával som ďalej na fóre podobné príspevky. Na základe toho som začal natáčať parabolu (mám ju o priemere 120 cm) a zisťovať, či mám nastavené správne pozície satelitu Astra, t.j. 19,2 E a 23,5 E. Zistil som, že som síce chytal Astru na pozícii 23,5 E, ale na Openboxoch som chytal namiesto Astra 19,2 E Astru na pozícii 28,2 E. Potom už len nasledovalo naskenovanie staníc na Humaxe a prestavenie a preskenovanie Openboxov. Teraz mám naladenú Astru na pozícii 19,2 E i 23,5 E na všetkých troch prijímačoch. Ospravedlňujem sa ešte za nepresnosť - nemám monoblok quatro, ale quad.


milanmp
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 08 pro 2011, 07:42

Re: neviem naladit Astru 19,2 na monobloku

Příspěvek od milanmp »

Ahojte, vsetko je na vebe.
Podrobne nastavenie paraboly pre prijem Astry z 19.2 a 23.5 st. najdete napriklad aj na:
http://www.youtube.com/watch?v=eb0YC3GQZTE
Vela zdaru


modelar
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 18 lis 2012, 10:46

Neviem naladit niektoré programy

Příspěvek od modelar »

Dobrý deň,
Potreboval by som pomôcť mám monoblok twin lnb 4,3 stupňa. Astra 23.5 ide bez problémov ale keď chcem naladiť programy z astry 19.2, ktoré sú majú rýchlosť symbolov 22000 tak signál zmizne, keď rýchlosť vrátim na 27500 tak sa signál vráti. Skúšal som otáčať monoblokom ale signál nenabehol.
Vedel by mi niekto povedať ako naladiť stanice, ktoré majú rýchlosť 22000?


Odpovědět

Zpět na „Paraboly , Sat. Motory a LNB snímače“