Signál OK + výpadky kvality u všech naladěných programů.

Rady a návody pro majitele HD-BOX přijímače.

Moderátor: By.Bob

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rejpal
Nováček
Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 07 lis 2009, 02:13

Signál OK + výpadky kvality u všech naladěných programů.

Příspěvek od Rejpal »

Prosil bych o rady, zda má cenu přijímač nechávat vůbec opravovat.. Situace se má takto: Přijímač HD-box FS 9200 twin konvertor, motor..nastveno astra 23°. Jde o to že tyto přijímače mám dva.. bohužel jeden přestal fungovat, tedy funguje, ale nemohu sledovat kanály.. je jedno jestli to je kodovaný nebo ne.. když naskočí tak vypadává a digitalizuje.. třeba i čt24 (s malím datovým tokem). Signál 95% a kvalita skáče i na 0. Tato situace se postupně zhoršovala.. prvně HD kanály a ted již i sd kanály.Tato chyba je shodná přes oba tunery. Druhý přijímač běží v pořádku.. postižený přijímač jsem zkoušel na parabole kde druhý bez problému funguje a u té paraboly kde přijímač nefungoval, jsem vyměnil kabely a konvertor. Přijímač se chová stejně jako na odzkoušené parabole.. tedy nefunguje. Prozatím jsem tam zapojil Hd-box fs 9100. Jde mi o to jestli jste se již někdo s tímto problémem setkal. Děkuji za reakce.


*Já se nehádám!! Pouze oponuji!!*HDBox fs-9200+par.80-motor SG2100, HDBox fs-9100par.80-motor SG2100,HDBox fs-9105+par.80-DiSEqC,IPBox 910hd+par.80-motor SG2100 Pro všechny NAS storage HTPC Atom 525, ION2 ,2TB+TV 55",47",32",26"
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Signál OK + výpadky kvality u všech naladěných programů.

Příspěvek od efendy55 »

asi jedine servis ti pomôže . skontrolovať zdroj a kondenzátory .


Všetko4K,Linux E2
Uživatelský avatar
Rejpal
Nováček
Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 07 lis 2009, 02:13

Re: Signál OK + výpadky kvality u všech naladěných programů.

Příspěvek od Rejpal »

efendy55 píše:asi jedine servis ti pomôže . skontrolovať zdroj a kondenzátory .
Ahoj..
Díky za reakci.. Před 2 rokama sem kondiky dával nové.. to řachnul komplet zdroj.. Mrknu na to! Na kondiky bych to nehádal, ale všechno je možný..tak si to zopakuju.. popřípadě bych musel vzít na zkoušku zdroj z druhého.. ten již taky pěkně píská.. oba dva přijímače jsou již hodně starý ;-)


*Já se nehádám!! Pouze oponuji!!*HDBox fs-9200+par.80-motor SG2100, HDBox fs-9100par.80-motor SG2100,HDBox fs-9105+par.80-DiSEqC,IPBox 910hd+par.80-motor SG2100 Pro všechny NAS storage HTPC Atom 525, ION2 ,2TB+TV 55",47",32",26"
Uživatelský avatar
By.Bob
Nováček
Nováček
Příspěvky: 165
Registrován: 14 bře 2015, 14:22
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Signál OK + výpadky kvality u všech naladěných programů.

Příspěvek od By.Bob »

ahoj to budou kondenzatory i kdyz si je menil pred 2 roky nemusi to znamenat ze jsou v poradku. muze tam bejt studeny spoj..
vem si fen vyzkousej to malinko nahrat jetli to pomuze..
osobne bych to hadal na tuner. a tet otazka.. kolik das za opravu vymenunu tuneru a jetli neni lepsi si koupit neco lepsiho.
Spousta liddi dela chybu tim ze pripojuje F konektor a nechava si prijimac pod napetim a tim to muze snadno dojit ke skratu nebo prijimac napaji 18v LNB konvektor..
na eshop sapro.cz najdes spousta zajimvych prijimacu jako hdbox enibox, hdbox xbmc a jine urcite se podivej a premyslej o vymene.


Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
Odpovědět

Zpět na „Rady a návody“