HDBOX 9200 a START1 na displeji

Nastavení a vše kolem HD-BOXU.

Moderátor: By.Bob

Odpovědět
kira0039
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 06 kvě 2010, 10:05

HDBOX 9200 a START1 na displeji

Příspěvek od kira0039 »

Ahojte. Mam HDBOX 9200 a dnes som instalovala novsiu verziu firmware na stroj cez USB (ako standardne).
Cely proces prebehol hladko, ale po restarte sa mi stroj sekne a na displeji je vypisane len START1. Neviem s tym pohnut.
Nejake rady?
Jedina rada, ktoru som nasla ohladne tohto problemu je, ze dokola opakovat vypnutie/zapnutie vzadu a po zacati vypisovania RUN... stlacat neustale gombik Power OFF/ON na ovladaci. Vraj trpezlivost a ono to skor ci neskor nabehne. Ja som to dala aspon 20x uz a stale ziadna zmena. Nejaky iny napad? (RS232 kabel nemam :90: )


daxo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 56
Registrován: 22 srp 2009, 14:44

Re: HDBOX 9200 a START1 na displeji

Příspěvek od daxo »

v stave keď svieti na displeji len Start 1 skús ho vypnúť tlačítkom na prednom prednom paneli. Mal by sa reštartnúť a normálne nabehnúť. Aspoň mne to takto pomohlo. Ale použi tlačítko na prednom paneli, nie na diaľkovom ovládači ani vypínač vzadu.


kira0039
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 06 kvě 2010, 10:05

Re: HDBOX 9200 a START1 na displeji

Příspěvek od kira0039 »

daxo píše:v stave keď svieti na displeji len Start 1 skús ho vypnúť tlačítkom na prednom prednom paneli. Mal by sa reštartnúť a normálne nabehnúť. Aspoň mne to takto pomohlo. Ale použi tlačítko na prednom paneli, nie na diaľkovom ovládači ani vypínač vzadu.
Vdaka za skoru odpoved. Vyskusane, ale na tlacidlo na prednom panely vobec nereaguje.


darkdevilll Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 19 pro 2008, 19:37

Re: HDBOX 9200 a START1 na displeji

Příspěvek od darkdevilll »

skús ho vyčistiť HDCleanerom. Spojenie by mal nadviazať. Ak nepomôže to, ešte raz si prekontroluj verziu fw, čo si mu dala zjesť, pre istotu stiahni z iného zdroja.
šupni na usb a skús reinštal.
ak nevieš ako na to tu je postup:
- do vypnutého boxu zasunieme usb/vypnutý vzadu kolískovým vyp./
- stlačíme a držíme šípku hore na prednom paneli.
- zapneme box a po cca 5s. uvolníme tlačítko
- mala by sa spustiť inštalácia z usb.

ak nepomôže ani to, tu niekde na fóre je môj postup na rozbehanie skapatého boxu cez aaf recovery tool.


kira0039
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 06 kvě 2010, 10:05

Re: HDBOX 9200 a START1 na displeji

Příspěvek od kira0039 »

darkdevilll píše:skús ho vyčistiť HDCleanerom. Spojenie by mal nadviazať. Ak nepomôže to, ešte raz si prekontroluj verziu fw, čo si mu dala zjesť, pre istotu stiahni z iného zdroja.
šupni na usb a skús reinštal.
ak nevieš ako na to tu je postup:
- do vypnutého boxu zasunieme usb/vypnutý vzadu kolískovým vyp./
- stlačíme a držíme šípku hore na prednom paneli.
- zapneme box a po cca 5s. uvolníme tlačítko
- mala by sa spustiť inštalácia z usb.

ak nepomôže ani to, tu niekde na fóre je môj postup na rozbehanie skapatého boxu cez aaf recovery tool.
Vdaka. Samozrejme viem ako instalovat novy FW - takymto sposobom som instalovala aj predosle... Treba mysliet nato, ze nemam RS232 kabel a nakolko sa nespusti box neviem sa pripojit ani cez FTP. Skusala som aj rovnaku verziu FW z ineho zdroja a ziadna zmena nenastala. Vies mi dat pripadne link na ten prispevok, v ktorom popisujes ako spojazdnit skapatu masinu ? Vidim to tak, ze zajtra kupujem kabel. Este som ho nepotrebovala a to mam HDBOX uz par rokov (a pomerne vela sa na nom uz aj spravilo). PS: este ako info (skor nez zacne niekto odporucat mazanie tmp a var adresarov). Nie su preplnene - boli mazane este pred samotnym instalovanim FW a rovnako bol HDBOX hodeny do tovarenskych nastaveni.


darkdevilll Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 19 pro 2008, 19:37

Re: HDBOX 9200 a START1 na displeji

Příspěvek od darkdevilll »

sorry hľadal som môj postup,ale už tu nie je.
V skratke popíšem :
Najprv si stiahni UbootflasherOrg.app pre SkyWay a tú hoď na USB vo Fat 32 formáte. Táto medicína spôsobí asi to,že obíde všetky protokoly a nastavenia. šupni to usb do vypnutého hd-boxu. Poprepájaj hdbox a pc , pozor funguje len cez router,inak mrtvy príjímač nepripojíš!!!, a potom nasleduje klasika cez AAF recovery tool. Dáš conect a zapneš prijímač sieťovým vypínačom. Vytvorí si spojenie natvrdo. Potom už len pre istotu zmeníš ID na Atevio, práskneš tam nanovo Maxiboot a nanovo natiahneš Image pre Atevio v druhej položke AAF recovery. Trvá to neobvykle dlho, lebo to prepláchne celý hd-box. zapotíš sa pri tom,len vyčkaj dokonca. Po reštarte box ožije. vyber USB z boxu. Zmeň ID na HD-box, stiahni cez usb nový fw a to je všetko.

PS: sry, ale nenavažaj sa, neviem čo vieš s boxom, a na akej úrovni si, však veštici nevolam pre každú blbosť.

pripájam ubotflasher.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


darkdevilll Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 19 pro 2008, 19:37

Re: HDBOX 9200 a START1 na displeji

Příspěvek od darkdevilll »

Niekedy prečistíš var a tmp, hodíš továrko a nepomôže to! Užívateľské nastavenia zostanú niekde zašité, preto som navrhol ten cleaner v ktorom označíš vymazanie už.nastavení. To len tak na okraj.
Podrobný postup čo som sem dával som vymazal z pc. Keby niečo pootravuj gombiho, ten ho určite má stiahnutý.
Prípadne napíš SS, poriešime to.


kira0039
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 06 kvě 2010, 10:05

Re: HDBOX 9200 a START1 na displeji

Příspěvek od kira0039 »

darkdevilll píše:Niekedy prečistíš var a tmp, hodíš továrko a nepomôže to! Užívateľské nastavenia zostanú niekde zašité, preto som navrhol ten cleaner v ktorom označíš vymazanie už.nastavení. To len tak na okraj.
Podrobný postup čo som sem dával som vymazal z pc. Keby niečo pootravuj gombiho, ten ho určite má stiahnutý.
Prípadne napíš SS, poriešime to.
Vdaka a v poho. Nenavazam sa :)
Budem mimo domova do stredy vecera, ale hned ako budem moct poskusam vsetko co si spominal. Skusim najprv prepoj s RS232 (dovtedy ho uz budem mat). Ked nezaberie nic z klasik , vrhnem sa na resuscitaciu :)

Prijemny vecer.


kira0039
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 06 kvě 2010, 10:05

Re: HDBOX 9200 a START1 na displeji

Příspěvek od kira0039 »

Keby mal niekto v budúcnosti rovnaký problém, definitívne zabral návod od "grantec"-a (vďaka):
viewtopic.php?f=166&t=6834.
Po tomto procese (čo trvá pár minút dokopy) sa dá bezproblémovo pracovať s HDBOX-om.
Veľa šťastia.


darkdevilll Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 19 pro 2008, 19:37

Re: HDBOX 9200 a START1 na displeji

Příspěvek od darkdevilll »

kira0039 píše:Keby mal niekto v budúcnosti rovnaký problém, definitívne zabral návod od "grantec"-a (vďaka):
viewtopic.php?f=166&t=6834.
Po tomto procese (čo trvá pár minút dokopy) sa dá bezproblémovo pracovať s HDBOX-om.
Veľa šťastia.
no veď ano, to bol tvoj prípad, dalo sa ti pripojiť, ale čo keď nie?
Ani mne sa nedalo pripojiť.
Okrem toho grantecov postup je pre skúsenejších, lebo ak sa pri ňom niečo zmrší, tak už len lopata na hrobček boxu alebo naháňať JTAG, preto že aj to sa stáva.


kira0039
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 06 kvě 2010, 10:05

Re: HDBOX 9200 a START1 na displeji

Příspěvek od kira0039 »

Áno, dalo sa mi pripojiť. Áno, možno som mala v tomto šťastie , ale ten grantecov postup je tak jasný a presný, že ešte aj ten najväčší lajk je schopný ho pochopiť na prvý krát - samozrejme, platí pravidlo dvakrát meraj, raz rež. Skutočne je potrebné len dodržať presné inštrukcie a to hádam človek v určitom veku snáď zvládne hladko :jednicka:
PS: ja som ani nemala v úmysle spomínať čo keď sa k stroju nedá pripojiť. Zdieľala som svoju skúsenosť, keby mal niekto rovnaký problém.
Mimochodom, prečo treba zahŕňať príspevky /fórum/ komentármi, ktoré v podstate nenapomáhajú k vyriešeniu problému? Na ostatnú diskusiu existujú v dnešnej dobe iné aplikácie.


Odpovědět

Zpět na „Diskuze HD-BOX FS-9200-9300 PVR“