fw 1.11.16

Odkaz na firmware a diskuze k firmware.

Moderátor: By.Bob

Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.11.16

Příspěvek od dempsey »

Ano. A vďaka tomu že neni automaticky po upgrade alebo downgrade vznikajú problémy s nefunkčnosťou Fortisov


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.11.16

Příspěvek od grantec »

Tovarko pred stiahnutim fw nieje potrebne davat . Pristroj sam o sebe nevie ani uzivatelske nastavenia vymazat. Je ich mozne kedykolvek po tovarenskom nastaveni obnovit zo zalohy vo flash . Aj to je dost velky problem. To vsetko su ale ustupky pre lenivých nemcov . Pritom oni sami to nedomysleli . Ak ma nova verzia aj novu verziu API a novu verziu db.dat (FDU) ziadna obnova ulozenych nastaveni nemoze fungovat korektne. Oblast uzivatelskych dat sa v jednotlivych verziach lisi . Teda jej umiestnenie v pamati A uz to same je problem ! Vid napriklad toto :arrow: http://www.forum.satdigitalne.cz/viewto ... 124#p91124
Nemci celkovo nedokazu domysliet strategiu stavby sw a pre Fortis sw priniesli viac skody ako osohu . Lebo toto je zakladny problem, inak dobreho boxu .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
lebrok
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 01 led 2010, 10:18

Re: fw 1.11.16

Příspěvek od lebrok »

Po nahrání nového fw 1.11.16 mi přestal fungovat modul Smit I-deto Skylink s kartou Výměna. Stále se objevuje hláška "program zakódován" nebo hlášení modulu " Nemáte opravnění sledovat tento program". Poradí mi někdo? HD BOX FS 9200PVR.


Uživatelský avatar
Jerry973
Nováček
Nováček
Příspěvky: 198
Registrován: 15 pro 2009, 22:10
Bydliště: Slovensko-Zapad

Re: fw 1.11.16

Příspěvek od Jerry973 »

Po nahrati FW si box poriadne vycistil? To tnamena tovarko, reset dat atd. ?


HD-BOX 9200
s@pro Maldives
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 223
Registrován: 25 srp 2012, 13:25
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: fw 1.11.16

Příspěvek od s@pro »

lebrok píše:Po nahrání nového fw 1.11.16 mi přestal fungovat modul Smit I-deto Skylink s kartou Výměna. Stále se objevuje hláška "program zakódován" nebo hlášení modulu " Nemáte opravnění sledovat tento program". Poradí mi někdo? HD BOX FS 9200PVR.
Bohužel Korejci z Fortisu v tom mají bordel a jednou tam dají so softu podporu CI+ (plus) a jednou ne ,
Tvůj CAM je určitě s označením CI + tudiž musíš použít nějaký starší soft .


lebrok
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 01 led 2010, 10:18

Re: fw 1.11.16

Příspěvek od lebrok »

S tím softem to asi tak bude, protože když jsem tam měl soft 1.10.57 tak to šlapalo. Cam je CI+. Ale zkoušel jsem tam nasypat ten starý soft a nejde mi to. Nahraje se jenom 77 procent a konec. Paměť jsem vymazal. Asi dělám něco blbě.


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.11.16

Příspěvek od grantec »

nic nerobis blbo . vymazal si len to co slo vymazat.
prejdi cez ftp do /tmp/ a zmaz odtial vsetko .
restartni box a znovu vycisti /var/ .
Potom updatuj.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
esbe
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 20 led 2010, 19:18

Re: fw 1.11.16

Příspěvek od esbe »

grantec píše:nic nerobis blbo . vymazal si len to co slo vymazat.
prejdi cez ftp do /tmp/ a zmaz odtial vsetko .
restartni box a znovu vycisti /var/ .
Potom updatuj.
Po zmazani obsahu /tmp je nutne instalovat novy firmver, alebo si prijimac po dalsom spusteni potrebne subory v tomto adresari vytvori? Ide mi o to, ze nechcem instalovat novy firmver, ale box po velmi dlhej dobe (mozno je to uz 1,5 roka) zacal akosi vymyslat, tak rad by som ho precistil dufajuc, ze bude opat fungovat ako doteraz. Diky.


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.11.16

Příspěvek od grantec »

obsah /tmp/ si vytvori po starte , s tym ze nebude pridavat rescue suborov , ktore si uz davno nepouzival, ale si vytvori novu db , podla stavu v case spustenia po zmazani /tmp/ .
po slovensky- vsetko bude normalne fungovat .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
esbe
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 20 led 2010, 19:18

Re: fw 1.11.16

Příspěvek od esbe »

Super, vdaka. Idem to skusit. Lebo bal som sa to mazat, kedze niektore subory mali dost davny datum a mal som obavu, aby som to nedostal do uplne nefunkcneho stavu. Snad to pozmoze... A este jedna otazocka - casto spominany Cleaner robi nieco, co sa neda spravit takymto manualnym sposobom (cez telnet/ftp)? Narazam na to, ci ho ma zmysel spustat, ked mam /var zaplneny len na nejakych 40 percent a /tmp som vymazal takto rucne?


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.11.16

Příspěvek od grantec »

Ja som nikdy ten cleaner nepouzil. vsetci, ktori, boli nakoniec odkazany na moj postup mazania tvrdili,ze pred havariou cleaner pouzili . Tazko povedat.
Bezne asi staci pouzit cleaner , ja riesim len havarijne stavy a katastrofy. Jakziv ma nikto neziadal o pomoc, ked mu nieco fungovalo, lebo aj pokazit viem odborne. :96:


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
envel Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 08 zář 2010, 20:34

Re: fw 1.11.16

Příspěvek od envel »

Mám prosbičku, již min. poslední dvě verze softu je v EPG možnost opakovaného nahrávání. Začal jsem to používat(hlavně na seriály super věc), ale po nějaké době mi začalo postupně na všech HD-boxech(9300,9200 a 2x9100) vyhazovat chybovou hlášku: "Nelze vytvořit seznam nových upozornění !"
Neví mi někdo poradit, jak to pořešit. Zřejmě jsem přeplnil nějakou složku v paměti přístroje, ale ani po vymazání uživ. dat, továrku, reinstalaci fw, naformátování i výměně disku a dalších pokusů jsem nezjistil, v čem je problém. Je mi jasné, že je to chyba mezi křeslem a ovladačem, tak mě nekamenujte, stačilo by nakopnout. :106:


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.11.16

Příspěvek od grantec »

prejdi do /tmp/ a tma vsetko zmaz. potom restartni prijimac.
neboj, nic zle sa nestane- box si obsah /tmp/ vytvori nanovo .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
envel Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 08 zář 2010, 20:34

Re: fw 1.11.16

Příspěvek od envel »

Dík za radu, ale nepomohlo. Přes RCC jsem smáznul celý obsah dev/tmp a box jsem restartnul, všechny položky tmp si opravdu vytvořil nanovo, ale změna nenastala: hláška furt vyskakuje a opakované nahrávání se prostě neuloží.


Uživatelský avatar
ShaMan
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 653
Registrován: 17 lis 2008, 16:39
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: fw 1.11.16

Příspěvek od ShaMan »

Na HDD najdi soubor EPG a ten zkus smazat .


Tam kde předevčírem znamená pozítří ...
Odpovědět

Zpět na „Odkaz na firmware a diskuze k firmware - HD-BOX FS-9200-9300 PVR“