fw 1.08.65 FAC

Odkaz na firmware a diskuze k firmware.

Moderátor: By.Bob

Odpovědět
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.08.65 FAC

Příspěvek od grantec »

zmazat cestu a maxlogsize.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
jirbar
Nováček
Nováček
Příspěvky: 67
Registrován: 18 pro 2009, 16:27

Re: fw 1.08.65 FAC

Příspěvek od jirbar »

jirbar píše: Tak u mně celá instalace znova včetně FW a zatím to běží bez výpadku. Jediný rozdíl oproti minule je, že jsem zatím nepřidal do "srvid" Penthouse a do "service" Travel"
10:00 Takže přechváleno. Hdbox v provozu se zapnutými hodinami a snad by se nechaly vajíčka vařit. Vrchní kryt odhaduji tak 45° C. Po zapnutí hlásil "Není signál (Tuner1)". Nešel ani klient (ovšem mohl také déle nabíhat). Zkusil jsem zeleným spustit Oscam. Měl by ale běžet automaticky. Klient se pak rozběhl (nemusí to mít souvislost).
Nepomohlo opakované Vyp/Zap přes DO. Slevilo to až po tvrdém restartu. HDBOX zůstal ve Standby s hodinami.
17:00 Klient běží (údajně však před mým příchodem nechtěl naskočit), HDBOX po zapnutí hlásí "Není signál". Slevilo to po Vyp/Zap přes DO.
19:30 Klient běží HDBOX zapnut ze Standby s hodinami po zapnutí hlásí "Není signál". Teprve po čtvrtém Vyp/Zap přes DO "naskočil" program.
Dne 17.12 10:30 Klient běží HDBOX zapnut ze Standby s hodinami po zapnutí hlásí "Není signál". Čekal jsem 5 minut. Teprve po čtvrtém Vyp/Zap přes DO "naskočil" program.
Zkusím připojit LNB na přímo bez DisEqc
15:30 Nepomohlo ani přímé propojení. Stačí přes DO Vypnout/Zapnout a objeví se "Není signál" Tak 3x 4x Vypnout/Zapnout a program naskočí
Pryč od tohoto FW a zkusím jiné.
Dne 18.12 10:00 Po několika včerejších pokusech FW 52 a 44 možná špatně nainstalováno, nebo nevhodné FW ze Sapra (tady 52 není) Oscam vůbec neviděl kartu, jsem se vrátil k FW 65 ovšem Oscam 4085 (bery2). Situace stejná "Není signál" 3x Zap/Vyp a program naskočí.
Naposledy upravil(a) jirbar dne 18 pro 2010, 11:33, celkem upraveno 1 x.


soki
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 15 pro 2009, 22:05

Re: fw 1.08.65 FAC

Příspěvek od soki »

nemate nikto problem s PIPom? lebo mne doteraz na 44 bezal a teraz na 65 mi nefunguje.


Uživatelský avatar
Errors
Nováček
Nováček
Příspěvky: 167
Registrován: 07 zář 2009, 22:30
Bydliště: Rio de Jambeiro
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.08.65 FAC

Příspěvek od Errors »

PIP u mé konfigurace je bezproblémů (viz. podpis). Jak v kombinaci SD hlavní, SD v PIPu i SD hlavní a HD (ČT) v PIPu.


HD-BOX FS-9200 fw. 1.10.49, Loader 1.19. Nápis nesvítí.
Plugin: MCAS z 22.5.2012,
Skylink ICE (0D96), Apacer AC601 320GB via eSATA, Sharing OFF
===========================================
FUBA 85cm 19.2+23.5E
, LNB Inverto Pro Quad Monoblock
soki
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 15 pro 2009, 22:05

Re: fw 1.08.65 FAC

Příspěvek od soki »

to je zvlastne. ja som musel downgrade na 44, lebo tam mi PIP slape bez problemov.


mladek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 74
Registrován: 16 kvě 2010, 22:02

Re: fw 1.08.65 FAC

Příspěvek od mladek »

Nahrál jsem poslední soft + plugin mcas. Skylink zatím běží, rozchodil jsem Bulhary, Inter HD, jedině co mi nejde je MEZZO na 13E. Klíče jsem kontroloval jsou v pořádku. Můžete někdo poradit ? Jinak opět mi to blbne ,že pokud vypnu box úplně na nějaké družici a zapnu otáčí na jinou. (např. teď jsem vypnul na 13E a zaplo se to na 45E). Z toho už jsem docela vytočenej :51:


Coolstrem Neo Twin, NG-Reurn 2.6-Nevis, doscam v0.20, mgcamd, int. 500GB WD, HD-BOX 9200, 1.11,16, MCAS, ICE Skylink Flexi 7, Cyfra+, motor Opt. DM 3800 (75E- 12,5W), Interstar twin,
Uživatelský avatar
MartinK. Czech Republic
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 403
Registrován: 23 pro 2008, 14:53
Bydliště: ČR
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: fw 1.08.65 FAC

Příspěvek od MartinK. »

Tak u mě taky posledni tři dny ráno po zapnuti píše není signál. Pomůže jenom retart.

Mám nastaveno nevypínat napajení na ZAP kvuli oscamu.
:42:

23.12.2010 Návrat k verzi 52


Všechny staré boxy jsem vyměnil za:
OCTAGON SF8008 4K -> openATV 7.4-devel.20231227 (2023-12-27)
maximální spokojenost
marlo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: 25 dub 2010, 00:46
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.08.65 FAC

Příspěvek od marlo »

Chcem sa opytat cim to moze byt sposobene....

V poslednej dobe ked sa pripojim cez FTP do HDBOXU tak adresare BIN a WWW a LIB maju datum vytvorenia rok 2030.
Niekedy sa mi ani nepodari pripojit cez FTP ...(timeout)

OSCAM bezi ale nedokazem sa cez web rozhranie pripojit na http://192.168.2.100:8888/ ...

Subor log.smbd ma zasa datum 1980...

je to normalne..alebo co sa mohlo udiat ?


HD-BOX FS-9200 PVR :: loader 1.19 :: fw. 1.09.94 :: MgCamd 1.35a :: TV PHILIPS 37PFL8404H
vikrov
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 25 říj 2010, 23:09

Re: fw 1.08.65 FAC

Příspěvek od vikrov »

baranček píše:
bery2 píše:Takže chlapci,vždy dodržujte postup jak nahrávat fw a budete mít klid. A raději dvakrát čtěte než něco provedete.Nikdy před nahraním nového fw nenechávejte plugin ve Varu to je první co musíte smazat než budete nahrávat fw.A to platí dvojnásob u fw 52 a novějších,jelikož jak čtete tak ve fw nastaly dost podstatné změny,tak nepoužívám i uložené programy ze starších fw1.07.31-1.08.44.Od fw 52 jsem si veškeré programy znovu naladil a uložil.To co píšete se mi stalo jen jednou když jsem bastlil a nedodržel postup.Za další tento stroj umí přes oscam dělat server pro další přístroje (sdílet vlastní kartu) a zároveň připojit se na další server newcamd nebo cccam .To vše mi funguje na 98%.Nepíši 100 moc bych ho chválil.Nejde bezhlavě jen tak nahrávat nový Fw a pluginy pokud tomuto přístroji moc nerozumíte a neovládáte ho alespoň v základních věcech .Hlavně si každý musí umět v hdboxu a oscamu upravit caid a ignore pro vaše karty co vlastníte .Tento postup nahrání fw a pluginů co Vám napíši dodržte a budete mít klid.

Zkoušel jsem na HD box 9200 , oscam 3152 a FW 52 připojit 4 sat na sdílení na dvě vlastní karty .nahrávat na pevný disk 2 programy a dále se souběžně připojit na 3 newcamd servery a z nich se dívat na programy v hlavním Hd boxu.
Takto jsem to testoval týden a bez jediného záseku či problémů co uvádíte.Někdy jsem nechal dva dny běžet box bez přestávky a jen vypnul nahrávání a někdy jsem ho nechal probudit z pohotovostního režimu.Vše proběhlo korektně. Doma mi běží Hdbox 9200 a dvě arivy skoro pořád a bez problémů Již dva dny si hraji s novým grantecovým oscamem 4085 na fw 65 a zatím vše zase jede až moc dobře.Až ho budu mít pořádně odzkoušen dám ho zase sem na testy hdboxařům.

Problém jsem párkrát měl s kartou Skylink ale ne s Hdboxem.Mají toho moc a tak jim blbnou zápisy na karty a někdy zazlobí transpordéry.

Postup nahrávání nového fw a pluginů

1:Smažu veškerá data z položky VAR přes program RCC190 a PC po lanu (ne přes usb a plugin a dálkové ovládání ,jednou už některý moderátor to zde popisoval)
2:Dám tovární nastavení a po startu ještě jednou vypnu přijímač dálkovým ovládáním a vzadu vypínačem.
3:Po restartu přístroje teprve nahraji nový fw.
4:Po dalším restartu naladím z jednoho TP programy .
5:Zkontroluji vypnutí čteček v položce CAS nastavím lan a vypnu znovu přístroj.
6:Po restartu nahraji plugin a dle výběru co potřebuji zapnu a restartuji Hdbox
7:Dle použitého fw si až naposledy nahraji své uložené programy.
Ja Používam jedine MCAS a úplne mi stačí mazanie starého pluginu pomocou diaľkového ovládača v menu plugin modrým tlačítkom,nevyužívam ani továrenské nastavenie,seting mám pôvodný od fw 44,prešiel som s ním aj cez 52a65 a všetko ide v pohode.Ale ešte raz zdôrazňujem používam iba MCAS.
Smiem vedieť, ktorý MCAS - verzia?


Uživatelský avatar
baranček Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 345
Registrován: 27 lis 2008, 17:35
Bydliště: Banská Bystrica
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: fw 1.08.65 FAC

Příspěvek od baranček »

Pre vikrov-MCAS_14.12..rar od dempsey.To je posledný na ktorom idem.


VU+SOLO 4K,OCTAGON sf8008mini, XTREND ET-4000,karty ICE výmena 2x, 2x motor 52E-30W TV LED SAMSUNG UE40JU6072,MODUL CI+NEOTION :89:
jirbar
Nováček
Nováček
Příspěvky: 67
Registrován: 18 pro 2009, 16:27

Re: fw 1.08.65 FAC

Příspěvek od jirbar »

Vyvede mne někdo z názoru, že jsem s tím HDBOXem nešláp do lejna a že mám prostě jenom smůlu.
Koupil jsem ho především jako serwr k Arivám místo Dreamboxu 500S. Po několika pokusech však skončil jako klient k Dreamu. S hodinami topil jak kamínka. Chápu že Dempsymu nějaká kW navíc nevadí, mně taky ne, ovšem paní domu mne vyžene i s HDBOXem.
Od začátku. Nemám ho dlouho, FW je poslední 65. Každou chvíli hlásil "Není signál". Snad již vyšlo najevo, že se jedná o vadu FW a nikoliv HW abych nedopadl jako Ti co jim nešel TP 12109. Plugin Oscam+MCas od "bery2" (poslední update) na zbytky EMU nevhodné, byť mi mne zajímal jen AlpenGluehen a to asi nedopadne. Není to Octagon.
No a pod stromečkem byla fleška 32Gb. Původně FW jsem nahrál bez problému z USB2. Nová fleška šla do USB1 a Speed test hlásil 128 Mb/s. Bohužel nevím co je to Tms a zda s tím mohu nějak manipulovat. Jenže již za chvíli po novém zastrčení to flešku vůbec nepoznalo, nebo poznalo, ale test byl jen 7 Mb/s přičemž ale fleška vesele blikala i tehdy když ji to nepoznalo. Prostě si to dělalo psí kusy. V USB2 bez problému.
Takže mi jde o to pokud to takhle bude pokračovat zda si neuseknu ostudu zbytečnou reklamací, když třeba vada nebude na straně HW.

Tak to Tms to bude asi TimeShift.
Naposledy upravil(a) jirbar dne 30 pro 2010, 04:02, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
tulino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 609
Registrován: 23 říj 2009, 18:34

Re: fw 1.08.65 FAC

Příspěvek od tulino »

a tu flashku si vytiahol korektne, teda najprv softverova "odinstalacia" - ak sa nemylim cervenym tlacidlom v menu STAHOVANIE DAT?


Octagon SF 1018, fw 1.11.57 + Mcas 130904 + SL ICE = OK, + Seagate Pipeline 1 TB
HDBOX SF 9105 / 9105 PLUS, fw. 2.11.34 + Mcas january 2013 + SL IRDETO/ICE
HDBOX SF 9100, fw. 1.09.20 + Mcas july 2012 + SL ICE
jirbar
Nováček
Nováček
Příspěvky: 67
Registrován: 18 pro 2009, 16:27

Re: fw 1.08.65 FAC

Příspěvek od jirbar »

tulino píše:a tu flashku si vytiahol korektne, teda najprv softverova "odinstalacia" - ak sa nemylim cervenym tlacidlom v menu STAHOVANIE DAT?
Tak za to neručím. Již jsem byl vzteky bez sebe. Ovšem pokud by to mělo mít vliv tak by se měla chovat stejně v USB1 i USB2


mlehotsky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 04 kvě 2010, 20:26

Re: fw 1.08.65 FAC

Příspěvek od mlehotsky »

Nahral som si tento FW. Postupoval som podľa odporúčaného postupu, t.j. výmaz pluginov, obnova systému na továrenské nastavenia + reset konfiguračných dát, nahratie FW a naladenie na A23.5E. S MCAS pluginom občasný zásek, najviac pri prepínaní cez EPG. Občas sa MCAS plugin zastavil a spustil sa plugin Coconut. Zastavenie Coconut a spustenie MCAS nepomohlo, iba OFF/ON.

Chcel som prejsť na Oscam, dal som výmaz konfiguračných dát, po preverení cez sieť som na dôraz zmazal obsah adresára /root/var/. Po reštarte som mal naladenú ponuku spred zmeny FW, čomu teda vôbec nerozumiem. Systém sa ma vôbec nespýtal na obnovu systémových dát, naladenie celej A23.5 zrušil a obnovil ladenie spred zmeny FW.

Oscamhd od Granteca mi beží asi hodinu, zatiaľ OK.

Potreboval by som radu, odkiaľ systém vyhrabal pôvodné ladenie. Po nahratí nového FW a resete konfigurácie nebolo naladené nič, A23.5E som ladil nanovo. Takisto by som potreboval vedieť, ako vypnúť splash screen s logom hdbox po zapnutí prístroja. Po nahratí nového FW je to zaujímavé, pri každom zapínaní už otravné :)


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.08.65 FAC

Příspěvek od grantec »

v menu o systeme je aj polozka na zmazanie ulozenych nastaveni - tak ich zmaz.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Odpovědět

Zpět na „Odkaz na firmware a diskuze k firmware - HD-BOX FS-9200-9300 PVR“