fw 1.09.09

Odkaz na firmware a diskuze k firmware.

Moderátor: By.Bob

Uživatelský avatar
Errors
Nováček
Nováček
Příspěvky: 167
Registrován: 07 zář 2009, 22:30
Bydliště: Rio de Jambeiro
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.09.09

Příspěvek od Errors »

Tak jsem dnes přešel na tento FW. Jediný problém, který mám, tak že mi to přestane dekodovat program na první předvolbě (ČT1)
K obsluze karty používám MCAS z května. ASi to už dál nebudu řešit, zítra by mi měla dojít ICE karta, a když ani s ní to nebude dělat dobrotu, tak vyzkouším Oscam.


HD-BOX FS-9200 fw. 1.10.49, Loader 1.19. Nápis nesvítí.
Plugin: MCAS z 22.5.2012,
Skylink ICE (0D96), Apacer AC601 320GB via eSATA, Sharing OFF
===========================================
FUBA 85cm 19.2+23.5E
, LNB Inverto Pro Quad Monoblock
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.09.09

Příspěvek od grantec »

prejdi si do menu pre spravu programov a pozri si ktory program mas "zamknuty", odomkni ho a restartni prijimac.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
Errors
Nováček
Nováček
Příspěvky: 167
Registrován: 07 zář 2009, 22:30
Bydliště: Rio de Jambeiro
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.09.09

Příspěvek od Errors »

Díky za radu... Prozatím jsem se vrátil z5 k 8.65, protože jedu pryč... Tak až po víkendu....


HD-BOX FS-9200 fw. 1.10.49, Loader 1.19. Nápis nesvítí.
Plugin: MCAS z 22.5.2012,
Skylink ICE (0D96), Apacer AC601 320GB via eSATA, Sharing OFF
===========================================
FUBA 85cm 19.2+23.5E
, LNB Inverto Pro Quad Monoblock
petulicek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 20 zář 2010, 21:07
Bydliště: Nitra

Re: fw 1.09.09

Příspěvek od petulicek »

grantec: Mne to robí s tým programom na č. 1 stále. celkom nerozumiem čo mám odomknúť, ja som nikdy nič nezamkol, teda program, čiže ked to nahodím, tak nemám nič zamknuté, tak neviem čo tým myslíš. :wink:


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.09.09

Příspěvek od grantec »

program c 1, 7, 13 byva obcas ako zamknuty .
mne sa to este nestalo, ale uz som sa s tym stretol. On byva ako zaknuty, aj ked ho majitel nezamkynal.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
petulicek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 20 zář 2010, 21:07
Bydliště: Nitra

Re: fw 1.09.09

Příspěvek od petulicek »

Nepomáha to. Jedine čo mne s istotou pomôže je zapnutie PIP na predvolbe č.1, do 10s to naskočí a po vypnutí PIP to šlape v pohode. :)


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.09.09

Příspěvek od grantec »

aha, to ale robi mcas ( a inde som cital,ze to robi aj xcam). ma problem s pmt , resp. nieje odladeny na pouzivanu verziu API. Pri Oscame to nerobi, lebo pmt je nastavene v oscam.dvbapi .
keby som ich pouzival , tak by som vyskusal manualne upravit startovaci script autorun.sh
sleep 2 /var/bin/mcas
alebo
sleep 2 /var/bin/xcamclient
Oscam je nastaveny tak, ,ze pri starte ma trvale prednastavene cakanie 5 sekund- to uz po starte musi byt korektne nacitana databaza ,aj keby bola s 10000 naladenymi programami.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
Benton Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 07 dub 2011, 01:30

Re: fw 1.09.09

Příspěvek od Benton »

Nahodil jsem tento firmware spolu s Oscamem 1.3152 ( ten u kterého je psáno, že není třeba nic nastavovat ) azpozoroval jsem problém který zde zatím není zmíněn a to, že na displeji hdboxu mi nesvítí dle manuálu ikona č. 3 a 4. Je to takové políčko ve kterém svítí SAT a ikona TV. Pokud hdbox vypnu na tvrdo zezadu vypínačem tyto ikony se načtou, ale jakmile vypnu přístroj ovladačem do standby a opět zapnu ikony už nesvítí. Chci se tedy zeptat jestli se někdo setkal s podobným problémem a co by ho mohlo způsobovat a jestli má vůbec cenu to řešit. Další věc ktrá mě překvapila je to, že pokud v menu najedu na položku CAS tak mi to píše že mám špatnou kartu, to ale bude tím, že nemá integrovanou čtečku a stará se o to Oscam je to tak nebo se pletu? Dosud jsem používal starší firmware jehož součástí byla i čtečka. Předem děkuju za každou radu.


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.09.09

Příspěvek od grantec »

najskor si vypni internu Conax citacku , restartni a potom sa v menu CAS dozvies,ze tam nemas ziadnu kartu, aj ked kartu mas. Tak to ma byt,ak je cardserverom oscam.
tie ikony- je to bug vo fw.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
Benton Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 07 dub 2011, 01:30

Re: fw 1.09.09

Příspěvek od Benton »

Děkuji za odpověď. Ano o vypnutí interní čtečky jsem tady již několikrát četl, ale nikde jsem nenašel jak to provést. Pokud najedu do menu CAS tak tam jde pouze vypnout zprávy Ci modulu jiné vypnutí tam nevidím. Projel jsem znovu celé menu ale tuto položku tam nevidím. Kde to tedy provedu? Předem díky za odpověď.

A ještě na jednu věc se zeptátm. HDBOX mám již chvíli, ale zatím jsem neměl čas se jím nějak zabývat. Teprve s tímto fw jsem se k boxu připojil pomocí ftp. přes Total Commander a nejde mi soubory kopírovat z připojeného disku do PC, pokaždé to vyhodí chybu, přitom smazat jdou. Je to verzí firmware nebo dělám něco špatně? A poslední otázka, je s touto verzí firmware kompatibilní nějaká verze pluginu FixIt?
Předem moc děkuju.


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.09.09

Příspěvek od grantec »

Menu -CAS a na dialkovom vytukaj 9200 - ak mas HDBOX9200 alebo 9300 ak mas HDBOX 9300


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
Benton Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 07 dub 2011, 01:30

Re: fw 1.09.09

Příspěvek od Benton »

Děkuji moc už se zadařilo. Škoda že takovéhle postupy pro Vás znalé samozřejmé tady nemají svůj topic pro nás začínající. Sám zkouším číst všechno okolo, ale pro člověka který v tom nemá naprosto žádnou praxi je celkem obtížné se v houšti všemožných zkratek atd. zorientovat. Ještě k tomu dotazu ohledně kopírování souborů přes ftp. je to můj problém mezi klávesnicí a židlí ( což předpokládám ) nebo se s tím někdo už u tohoto firmwaru setkal? Předem moc díky.


Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.09.09

Příspěvek od dempsey »

viewtopic.php?f=299&t=7522&p=62256#p62256

Musíš lepšie čítať. A to vlákno neni jediné kde sa to spomína


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
Uživatelský avatar
tulino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 609
Registrován: 23 říj 2009, 18:34

Re: fw 1.09.09

Příspěvek od tulino »

Benton píše: nejde mi soubory kopírovat z připojeného disku do PC, pokaždé to vyhodí chybu, přitom smazat jdou.
Co presne napise TCM?


Octagon SF 1018, fw 1.11.57 + Mcas 130904 + SL ICE = OK, + Seagate Pipeline 1 TB
HDBOX SF 9105 / 9105 PLUS, fw. 2.11.34 + Mcas january 2013 + SL IRDETO/ICE
HDBOX SF 9100, fw. 1.09.20 + Mcas july 2012 + SL ICE
Uživatelský avatar
Benton Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 07 dub 2011, 01:30

Re: fw 1.09.09

Příspěvek od Benton »

Děkuji za odpověď. Total Commander píše: 550 Failed to Open File - při stahování souboru došlo k chybě.


To dempsey: Ano to je jistě pravda, ale to je právě to zmiňuji, je to v několika vláknech ( konkrétně u Tebou zmiňovaného se týká EMU k modelu 9105, kde je to zmíněné tak mimojiné. Nadpis rozhodně není vypnutí interní čtečky, aby to bylo hned zřejmé. Prosím neber to jako kritiku, jsem moc rád, že je toto forum, spíš jako námět pro zde už existující kategorii Rady a návody ve které toho bohužel moc není. Přitom si myslím, že ne každý kdo si koupí HDBox je satelitní expert a pokud by to tady bylo myslím si, že by odpadlo i dost pro Vás znalé věci otravných a opakujících se otázek.


Odpovědět

Zpět na „Odkaz na firmware a diskuze k firmware - HD-BOX FS-9200-9300 PVR“