fw 1.09.20

Odkaz na firmware a diskuze k firmware.

Moderátor: By.Bob

Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.09.20

Příspěvek od grantec »

nieje to zbytocne. ulohou noveho loaderu je zabranit kompatibilite fw s kopiami hdbox-u , lepsia organizacia blokov vo flash a lepsia kompatibilita hw .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
PetrT30 Czech Republic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 274
Registrován: 04 led 2010, 16:40

Re: fw 1.09.20

Příspěvek od PetrT30 »

Dík za vysvětlení. Jen mě překvapilo, že se zde psalo že s novým FW se nahraje i nový loader. Což není pravda.


AZBox Premium-E2
Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.09.20

Příspěvek od dempsey »

Toto
viewtopic.php?f=172&t=7899
neni žiadny original bootloader. Je to neoficiálna utilita od HDF teamu. Ak tvorcovia fw budú potrebovať zmeniť bootloader tak ho bude obsahovať fw.
Takže sa tu nemýľme - hneď ten príspevok aj upravím a Tommix by mohol napísať ako prišiel na to že to je original bootloader


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
Uživatelský avatar
PetrT30 Czech Republic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 274
Registrován: 04 led 2010, 16:40

Re: fw 1.09.20

Příspěvek od PetrT30 »

Aha. Tak tady je pravda!
Neškodilo by psát původní zdroje do downloadu pro všechny uživatelé fóra.


AZBox Premium-E2
Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.09.20

Příspěvek od dempsey »

alebo sa vrátime k pôvodnej praxi, keď smeli do downloadu prisievať len modi...


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
zemcik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 02 srp 2010, 11:32

Re: fw 1.09.20

Příspěvek od zemcik »

Už jsem to sice zmiňoval u nějakého předchozího FW, ale tato maličkost je tu pořád.

Špatně se renderuje text v INFO boxu. Přikládám 2 příklady stejných pořadů, jak se zobrazují na HDBOXu (Skylink) a na televizi Samsung (DVB-T). Předpokládám, že zdroj je vždy stejný, ale výsledek na HDBOXu je velmi neprofesionální... až hnusný. Občas se tam objeví nový-prázdný řádek, některým řádkům chybí spodní část znaků...

Nezkoušel jsem zatím měnit font, ale každopádně by bylo fajn, aby ten infobox byl i větší a vešlo se tam tak více textu bez nutnosti scrollování. Stejně tak by bylo fajn lépe využít prostor (tj. maximálně roztáhnout) pro popisky právě běžících pořadů v rychlonabídce při přepínání programů (šipky nahoru-dolů).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


kao1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 01 črc 2009, 17:09

Re: fw 1.09.20

Příspěvek od kao1 »

Za celu dobu čo sa box predava nebol programator schopny odstranit zakladnu vec , to info okno je katastrofa. Neviem či tam maju aj pritom grafika , ak ano mali by ho poslat na slovensko a prihlasit na zakladnu umelecku školu, trocha kultury by mu nezaškodilo. To info okno je nielenže male ešte ktomu ho spravily priehladne. Dempsey prosim Ta prihovor sa zanas nech stym niečo robia. Dík


Uživatelský avatar
tulino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 609
Registrován: 23 říj 2009, 18:34

Re: fw 1.09.20

Příspěvek od tulino »

k INFO oknu (vysvelenie nie obhajoba)
pozreli ste si aj ine EPG, napriklad od nemcov?
vzialenost medzi riadkami podla mna zasadne ovplyvnuje DIAKRITIKA:
ak sa stane, ze v nejakom riadku nie je pismeno s diakritikou (dlžeň, makčen), tak je riadok blizsie predchadzajucemu riadku a naopak, ak v danom riadku je diakritika, tak je vzdialenost vacsia.
Ano, toto by mohli opravit pre nasu znakovu sadu, ale pre mna to nie je problem, je to pre mna citatelne/prehladne, to ste asi nevideli EPG inych pristrojov.
Viem si predstavit, ze to moze niekomu vadit a rozculovat ho to.

A k zdroju pre EPG
povodny zdroj od TV je rovnaky, to ale neznamena, ze texty spracovavane do EPG su totozne, bohvie kolko roznych krokov sa moze udiat.
EPG Skylinku / CSlinku - to nie je ich najsilnejsia stranka



Kao1 - prehladnost
a skusil si si zmenit nastavnie grafiky? Ze nie? MENU: KONFIGURACIA - NASTAVENIE ROZHRANIA


Octagon SF 1018, fw 1.11.57 + Mcas 130904 + SL ICE = OK, + Seagate Pipeline 1 TB
HDBOX SF 9105 / 9105 PLUS, fw. 2.11.34 + Mcas january 2013 + SL IRDETO/ICE
HDBOX SF 9100, fw. 1.09.20 + Mcas july 2012 + SL ICE
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.09.20

Příspěvek od grantec »

OSD je prisposobne vsetkym rozliseniam, ktore box umoznuje pouzit. Samsung TV ma urcene rozlisenie pre zobrazenie OSD , ak si vsimnes, je raster na Samsungu vyrazne jemnejsi - nikto totiz nepredpoklada a TV Samsung to ani neumoznuje, pripojit to na CRT TV. HDbox ale maju ludia aj na CRT obrazovkach a tam by bolo pismo pri takom rastri necitatelne.
To OSD HDBOXU musi byt citatelne na vsetkom, k comu to su schopni ludia pripojit.
Daj si to na 576i PAL a potom posudzuj. Keby si to OSD zo Samsungu pichol na 576i - nevidel by si tam ziadne pismena- len mazanice.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
BigBoss
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 11 dub 2011, 00:07

Re: fw 1.09.20

Příspěvek od BigBoss »

Tak se mi s timto FW stala podivna a neprijemna vec.
Uz na nem funguju od doby co vysel a byl sem s nim naprosto spokojenej, zadny problemy sem nepozoroval, nahravani v pohode, zadny hlasky o kodovanym programu.
No a je to asi tyden, co mi zacal ze dne na den haprovat, po zapnuti vidim jenom hlasku program zakodovan, pomuze jenom restart vypinacem vzadu. Tim padem samozrejme nefunguje ani casovy nahravani. Vyresit to slo jedine tak, ze sem si nastavil pri vypnuti, aby se vypl uplne a ne jenom do Stadby modu (nesviti mi cas, display je po tme). Takhle to sice funguje (i kdyz obcas i tak vidim hlasku o zakodovanym programu), ja bych ale byl radsi, kdyby mi nabihal rychlej, tzn. aby byl jenom v tom Standby modu s casem na displayi.

Stalo se vam nekomu uz neco podobnyho? Aby se to takhle podelalo, i kdyz vubec do niceho nezasahuju? Mohl by to treba ze dne na den udelat MCAS, kterej pouzivam?
Nevite jak to resit? :118:
Diky za pripadny tipy.


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.09.20

Příspěvek od grantec »

nie - zo dna na den spravil provider upgrade karty, ale ty si ponechal povodnu verziu MCAS -u .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
BigBoss
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 11 dub 2011, 00:07

Re: fw 1.09.20

Příspěvek od BigBoss »

Takze by mohl stacit update MCASu?


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.09.20

Příspěvek od grantec »

ano,ale pozoro - Mcas je stavany na konkretne verzie API . Na stare verzie API MCas nieje upgradovany !


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
BigBoss
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 11 dub 2011, 00:07

Re: fw 1.09.20

Příspěvek od BigBoss »

Takze budu muset upgradovat i FW?
Blahove sem si myslel, ze jak najdu idealni konfiguraci, tak to bude naporad. :sad:


Odpovědět

Zpět na „Odkaz na firmware a diskuze k firmware - HD-BOX FS-9200-9300 PVR“