fw 1.09.35

Odkaz na firmware a diskuze k firmware.

Moderátor: By.Bob

Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: fw 1.09.35

Příspěvek od marsim21 »

Aby si někdo nemyslel,že tluču prázdnou slámu,tak jsem vám zde nadělal pár screenu.Funkčnost, již opraveného EPG, přepínání, nahrávání, PIP s verzí Fw 1.09.35.

Přepínání a správné zobrazování EPG



Nahrávání



PIP



Tím nechci říci,že HdBox je dokonalý vývojáři mají ještě na čem pracovat,ale již nyní může plnohodnotně sloužit v domácnosti.
Z mé strany na malé drobnosti plná spokojenost.


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
BigBoss
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 11 dub 2011, 00:07

Re: fw 1.09.35

Příspěvek od BigBoss »

K tomu EPG, mam FW 1.09.20 a taky sem pozoroval chyby v EPG.
A k nahravani a soucasnymu sledovani jinyho programu sem zjistil zajimavou vec, pokud sem pripojil 2,5" HDD 5400rpm pres eSATA, nahravani jednoho SD kanalu a sledovani druhyho SD kanalu nefungovalo, nahravani se seklo. Pokud sem pripojil 2,5" SSD pres eSATA, byl sem schopnej nahravat 2x HD program + sledovat jeden SD program (sledovani tretiho HD kanalu sem nemohl testnout, nebot sem mel v dane dobe jenom dva k dispozici), vse naprosto v poradku, jak sledovani, tak i obe nahravky v HD. Zajimavy jak jenom dokaze na HD Boxu ovlivnit nahravani pouzitej HDD (nebo spis technologie HDD, respektive SSD).


exhornik Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 51
Registrován: 25 kvě 2009, 22:10

Re: fw 1.09.35

Příspěvek od exhornik »

Marsim21 - diky za informaci.

Jen nerozumim tomu, proc XCam na mem prijmaci s fw 1.09.35 nefungoval - prepinani bylo opravdu v minutach (uz jsem to tady v tom threadu psal - je tam napsana i konfigurace, ale nikdo neodpovedel = myslel jsem si, ze to proste nechodi).

Jen pro moji informaci - k jakemu serveru se pripojujes (newcs, oscam,...) ? A co pouzivas v konfiguraci XCAM jako CAID a MASK ? Ja jsem totiz do jiste doby pouzival CAID 0d03 a jako mask FFFF. Pak mi to jednoho dne prestalo chodit spolehlive a tak mi myslim dempsey radil abych pouzil CAID 0, mask 0 - s timto nastavenim mi to vsak nechodilo v 1.09.35 spolehlive, nejak jsem nenarazil na zadnou kombinaci techto parametru, ktera by spolehlive chodila. Je take mozne, ze problem ma XCam pouze kdyz se pripojuje k vice serverum se stejnym CAID - coz je muj pripad. Divne ale je, ze v 1.09.09 to funguje bez problemu (vcera jsem se vratil a cely vecer OK).

Co se tyka pouziti HD-Boxu v domacnosti - mam ho jako hlavni primac = pouzivaji ho nejvice manzelka a deti = problemy s 1.09.35 jsem mel stale na taliri, ale chtěl jsem vytrvat co nejdele a najit reseni. Po vcerejsich problemech jsem uz ale nedokazal odolat velkému schefovi ... nekolik zaseku pri oblibene telenovele bylo pomalu na rozvod :-).

Nechtel jsem svym prispevkem vyvolat diskuzi o kvalite prijimace ale spis o kvalite firmware. Mel jsem v rukach uz zopar prijimacu a musim rict, ze tento patri mezi linuxy do te lepsi polovicky a je tam na 2 - 3 miste. Provozuji ho i u nekolika kamaradu a rozhodne existuji pristroje, se kterymi bych se toho neodvazil. Jen me mrzi, jak jsem psal, ze vyvoj trva uz ponekud dlouho a vyrobce uz ma nove modely (9105 s lepsim procesorem) = v takovych pripadech se obvykle vyvoj SW zastavi a vsechny sily se vrhnou na nove modely - trochu se bojim jestli ona neprijemnost s nabehem dekodovani na prvnim programu v listu bude odstranena, protoze se to jiz nekolik verzi nedari.


jimmi7307
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 17 říj 2010, 19:03

Re: fw 1.09.35

Příspěvek od jimmi7307 »

Zdravim, potreboval by som poradiť. Mám HD Box 9300 nahral som verziu 1.09.35, k tomu som nahral MCAS (išlo to v pohode asi 2 týždne), ale v poslednej dobe sa mi začali programy hrozne sekať, hlavne prepínanie medzi nimi a stále mi to hlási e program je zakódovaný. Zmazal som MCAS a nahral som plugin XCAM, nic viac tam nemám (keď som sa ho snažil spustiť tak vyhlasoval chybu), interná čítačka je vypnutá, sieťový kábel nie je zapojený. Ako mám nastaviť XCAM? Je treba nahrať do HDBoxu ešte niečo iné? Poprosím o radu, ako pre úplného začiatočníka. Kartu mám Skylink Irdeto.


Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: fw 1.09.35

Příspěvek od marsim21 »

Programy se ti sekali u TP 11797H 27500 ?


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
jimmi7307
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 17 říj 2010, 19:03

Re: fw 1.09.35

Příspěvek od jimmi7307 »

TP 11798 H27500 - JOJ, JOJ plus,... reaguje to tak že keď stlačím nejaké tlačítko, tak je odozva cca 30 sekund, pri PIP mi hlavný obraz zamrzne a začne hlásiť že je zakódovaný.


exhornik Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 51
Registrován: 25 kvě 2009, 22:10

Re: fw 1.09.35

Příspěvek od exhornik »

jimmi7307 píše:Zdravim, potreboval by som poradiť. Mám HD Box 9300 nahral som verziu 1.09.35, k tomu som nahral MCAS (išlo to v pohode asi 2 týždne), ale v poslednej dobe sa mi začali programy hrozne sekať, hlavne prepínanie medzi nimi a stále mi to hlási e program je zakódovaný. Zmazal som MCAS a nahral som plugin XCAM, nic viac tam nemám (keď som sa ho snažil spustiť tak vyhlasoval chybu), interná čítačka je vypnutá, sieťový kábel nie je zapojený. Ako mám nastaviť XCAM? Je treba nahrať do HDBoxu ešte niečo iné? Poprosím o radu, ako pre úplného začiatočníka. Kartu mám Skylink I-deto.
Xcam neumi cist kartu. Pouzij bud mcas nebo oscam. Oscam lze nakonfigurovat i tak, ze se bude starat pouze o cteni karty a xcam bude cist kartu prostrednictvim oscamu - ale nikdy jsem toto nezkousel. Takze ja bych zvolil postup takovy:
1. zkusil bych stahnout posledni mcas
2. pokud bude stale problem, tak bych stahl posledni oscam. Je nutne si stahnout nektery, ktery je vcetne konfigurace, ten dat do boxu napr. pomoci flash, nakonec stahnout nejnovejsi binarku (ja jsem pouzival stabilni berzi 1.10.nejnovejsi) a tu tam nakopirovat pres ftp - do adresare /var/bin. Nezapomen po nakopirovani binarky pres ftp na prihlaseni do boxu pres telnet (pokud mas win7 musil doinstalovat nebo stahnout program putty, login root bez hesla) nastavit na souboru oscamu prava: chmod 755 - jinak Ti nepujde spustit.

Koukam, ze mas kartu i-deto. Pokud je to I-deto ICE, tak by to s oscamem melo chodit bez problemu - mam to vyzkousene. Pokud je to ciste I-deto, zatim jsem nemel tu cest to prubnout - ale myslim jsem cetl, ze by to melo s oscamem taky chodit, ale nejsem si jisty - nemam to vyzkouseno.


Uživatelský avatar
teaczv
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 09 srp 2010, 23:56

Re: fw 1.09.35

Příspěvek od teaczv »

mam te isty problem ako "jimmi7307".

prejavuje sa to tiez od cca 3-4 dni dozadu.

FW mam posledny 1.09.35. MCAS som pouzival z 29.8.2011. teraz vysiel novsi z 9.9.2011 tak som nahral ten a vysledok je tiez rovnaky.

Vratil som sa z FW 35 na 20 a tiez sa HDBOX sprava uple rovnako.

Tak som odpojil moj HDD 500GB pripojeny cez e-sata, HB box zostal sviznejsi ale programy na TP 11797 maju stale velke problemy.

Ako tak citam v inom vlakne na tomto fore, tak s TP 11797 maju viacery pouzivatelia HDBOXU priblizne rovnaky problem od tej istej doby ako "jimmi7307" aj ja.


HDBOX FS-9200 PVR - HDD 500GB WD / Panasonic 42PX70EP
Skylink Irdeto Ice 0D96
FW 1.9.49 + MCAS 09.09.2011
Loader 1.54
Alan Kral Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 16 čer 2010, 10:25

Re: fw 1.09.35

Příspěvek od Alan Kral »

Mě dělá taky problém JOJ, JOJ Plus. Mám firmware 1.09.09 a dělá mi to jak MCAS tak OSCAM. Kartu mám cryptoworks OD03.

Dlouho trvá než se objeví signál a po chvilce sledování jako kdyby problém s pomalým načítáním kódu z karty a zásek, dále "program zakódovám" a po chvilce zase rozjetí.

Jojky zatím raději sleduji přes pozemní vysílání.


HD-BOX 9200, fw 1.09.90 / loader 1.21 / mcas 22112011 by Grantec / Oscam6170+mgcamd / karta Skylink OD96, Offset 90 (28.2°+23.5°+19.2°+13°)
HDD Hitachi Travelstar 500GB 5K500.B + box Akasa AK-IC009-BK (připojeno přes eSata), TV Panasonic TX-P46G20E
moucha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 09 lis 2010, 20:20

Re: fw 1.09.35

Příspěvek od moucha »

Dobrý den

dokázal by někdo poradit v čem by se mohla stát chyba? Nainstaloval jsem novy FW, cca 2 dny běželo vše ok, pak z ničeho nic tma. Když vypnu zapnu začne nabíhat loader, run, start 1 a pak vypne. Zkoušel jsem přes porter přehrát soft, přes putty vymazat sektory vše podle nácodů v tomto foru ale pořás stejné. Nechal jsem zapnuté putty kde je vidět kde zamrzne ale dál nevím. Děkuji za každou radu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
teaczv
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 09 srp 2010, 23:56

Re: fw 1.09.35

Příspěvek od teaczv »

Takze po roznych neuspesnych pokusoch s MCAS a OSCAM na TP11797 kde najlepsie asi chodil OSCAM kym som nechcel pouzivat dva tunery naraz, som sa vratil k rok staremu FW a to 1.08.44 a zda sa ze JOJ, JOJ Plus, Discovery a spol funguju najlepsie. Bez jedineho vypadku. Pri pouziti EPG je aj tu zbadat spomalenie HDBOXu ale aspon nenabechne hlaska PROGRAM ZAKODOVANY.

Navyse netreba riesit ziadny emulator.


HDBOX FS-9200 PVR - HDD 500GB WD / Panasonic 42PX70EP
Skylink Irdeto Ice 0D96
FW 1.9.49 + MCAS 09.09.2011
Loader 1.54
Odpovědět

Zpět na „Odkaz na firmware a diskuze k firmware - HD-BOX FS-9200-9300 PVR“