fw 1.09.35

Odkaz na firmware a diskuze k firmware.

Moderátor: By.Bob

petino
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 02 bře 2009, 12:24

Re: fw 1.09.35

Příspěvek od petino »

caute,
chcel by som sa opytat či nový FW vie prehravat aj video formát:
Kodek: H264 - MPEG-4 AVC (part 10) (avc1)
Rozlíšenie: 1920x1080
Frekvencia snímok: 23.976215
zvuk:
Kodek: A52 Audio (aka AC3) (a52 )
Kanály: 3F2R/LFE
Vzorkovacia frekvencia: 48000 Hz
Dátový tok: 640 kb/s
Vopred dakujem za info


exhornik Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 51
Registrován: 25 kvě 2009, 22:10

Re: fw 1.09.35

Příspěvek od exhornik »

Dej nekam na web nejakou kratkou ukazku (abych to nestahoval celej den mam jenom 3Mbit z 3GB fup) a ja to prubnu a dam Ti vedet.

Jinak ke stabilite emulatoru - ani oscam 1.10.5954 se neda stabilne pouzit na sledovani a nahravani - musim uznat, ze je to lepsi, ale vzdy nejmene jeden pad (opravdu spadne jako proces oscamu a je treba opet nastartovat) v prubehu nahravani se kona = pokud nechcete psat watchdog script, tak je to nepouzitelne.

Zkousel jsem i posledni Xcam, ale v moji konfiguraci je rychlost prepinani otresna - mam dve karty, na jedne multi na druhe hdplus bez multi vse od skylink (po duvodech nepatrejte) a jakoby se neumel rozhodnout co z ktere karty brat. Kdyz pockam az na program prepne (minuty) tak se na chvilku jakoby nauci "kde co je", ale po par minutach (mozna prepnutich na jine transpondery) to opet zapomene.
Nastaveni xcamu mam:
#hdplus
newcamd:192.168.x.x:32000:0/0/0:xxxx:xxxx:0102030405060708091011121314
#multi
newcamd:192.168.x.x:20000:0/0/0:xxxx:xxxx:0102030405060708091011121314

Nechapu proc je xcam v poslednich firmwarech tak pomaly, pred poslednimi zmenamy (myslim jeste v 1.09.20) byl dlouhou dobu jasnym favoritem. Jestli je to vylepsovanim API, tak snad aby se na to korejci vy...., akorat to ku.vi.

Jestli nekdo vite jak v xcam udelat priority list nebo opravit chybu v moji konfiguraci tak prosim poradte. Predem dik.


Uživatelský avatar
SuiVanOrton
Nováček
Nováček
Příspěvky: 83
Registrován: 20 zář 2009, 14:49

Re: fw 1.09.35

Příspěvek od SuiVanOrton »

Tak jsem tu 35tku odzkoušel ... no je to horší než lepší.
- první program resp. program na první pozici mi nejde, ani vypnout a zapnout mcas nepomáhá, prostě jsem bez čt1 no
- nějak to divně kontroluje hardisk, když se to spouští tak ho to kontroluje asi dvě minuty
- při vypnutí se mi to už dvakrát seklo a udělalo to takové bílé pruhy na obrazovce - musel jsem vypnout a zapnout zadním vypínačem


HD-BOX 9200, karta Skylink (Irdeto výměna)
HDD Samsung Story Station Plus 1TB (připojeno přes eSata)
TV Panasonic TX-L42E30E
petino
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 02 bře 2009, 12:24

Re: fw 1.09.35

Příspěvek od petino »

http://www.ulozto.cz/10268495/lame-thor ... sample-mkv tu je ten odkaz na ukažku. Prosím skus či to pôjde


exhornik Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 51
Registrován: 25 kvě 2009, 22:10

Re: fw 1.09.35

Příspěvek od exhornik »

Pri pokusu prehrat tento soubor z pevneho disku se muj box (HD-Box 9200, HDD WD 640GB 7200rpm pripojeny pres esata) zasekne. Zkousel jsem to jak pri zapnutem, tak vypnutem emulatoru. Vysledek vzdy stejny - nutne pouzit kolibkovy vypinac k "oziveni boxu" :-). Podotykam, ze pro me to neni problem, ja chci box na sledovani a zaznam TV vysilani - na prehravani filmu mam popcorn.

Tak musim konstatovat, ze firmware 1.09.35 budu muset, podotykam jako prvni firmware z boxu vykopnout a vratit se zpet. Po vsemoznych pokusech s pluginy jsem nenasel zadny, ktery by s timto firmware stabilne fungoval (vcetne nejnovejsich oscamu s ocatgon fora).

Z HD-Boxem se to ma bohuzel stejne jako s AZ-Boxem, cim novejsi firmware tim vice nahovno. Mozna by neskodilo vy...rat se na pridavani novych funkci, ktere stejne nikdo nepotrebuje, prepisovani API, .... Mozna by to chtelo i zopar funkci vyhodit a udelat orezany stabilni firmware, ktery splni jedinou funkci: bezchybne sledovani satelitniho televizniho vysilani + moznost jeho bezchybneho zaznamu ! Vse ostatni je jakysi bonus, ktery muze vyrobce sice implementovat, ale az v momente kdy je zakladni funkcnost stabilni a neovlivni to jeji stabilitu s ohledem na pouzity procesor !!!

Mozna tu bude spousta lidi, kteri budou argumentovat prave tim, ze do boxu pridavam neco co tam byt nema (myslim tim pluginy) - ale nevim jestli by si ho bez teto moznosti vubec nekdo koupil. On totiz precizni a stabilni technisat neni zas o tolik drazsi - ale je nutne jeste pripocitat naklady na dva dekodery a dve karty (ale ty by pri teto argumentaci bylo nutne pripocist i k hd-boxu) ! Urcitou miru nepohodli je tutiz nutne snest (vsak taky na tento prijimac zde nadavam poprve), ale soucasny firmware ... nevim co slusneho o nem napsat. V mem boxu po 14-ti dnech pozivani dokonce prestal zobrazovat spravne cestinu v EPG a nakopirovat do boxu neco pres FTP - to znamena stale zasekavani obrazu ..... jestli toto bude cist nekdo z firmy Sapro - zatlacte prosim na dodavatele, aby s tim uz konecne neco udelal !


Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.09.35

Příspěvek od dempsey »

Z Tvojho príspevku mi vychádza jasne to, že sa vrátiš k nejakému staršiemu stabilnému fw, s ktorým si bol absolútne spokojný, pretože si o Hdboxe doteraz nič podobné nenapísal.
Tak ako vždy platí na tomto fóre zásada, že nesuplujeme reklamačné oddelenie predajcov, takže Ti radím aby si sa obrátil logicky s svojimi sťažnosťami tam kde si prijímač kúpil - nie tam kde sa Ti snaží niekto poradiť ak náhodou nevieš čo a ako spojazdniť.

Predal som Ti ho ja alebo marsim21 alebo grantec ? Ak ano tak mi ho pošli a ja reklamáciu vybavím. Ak nie tak sa zariaď tak ako som písal vyššie. Prípadne zvoľ iný tón a spôsob príspevku tak aby bolo jasné že chceš niečo vyriešiť s našou pomocou a ak to bude možné tak snáď dostaneš adekvátnu odpoveď ktorá Ti pomôže

PS: Nikto z adminov neni z firmy Sapro


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
exhornik Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 51
Registrován: 25 kvě 2009, 22:10

Re: fw 1.09.35

Příspěvek od exhornik »

Bohuzel jsem nebyl absolutne spokojeny s zadnym firmware - to bych nemel duvod nahravat nove.

Nevadi diky za radu. Az doted jsem myslel, ze napsat nazor na firmware neni problem a predpokladam, ze ze Sapra to nekdo cte.

Nevsiml jsem si, ze bych nadaval Tobe, Marsimovi nebo Grantecovi. Proste jsem si jenom zanadaval na firmware, coz prameni z moji frustrace z 14-ti denniho buseni hlavou o zed - zatim se mi toto u tohoto boxu nestalo - proto se hluboce omlouvam, ze jsem ponekud frustrovany a tak jsem to sem napsal. Mozna to nekoho od neceho podobneho usetri. Mozna se i vyrobce chiti za nos.

Co se tyka reklamace - dva roky ubehly ... myslim, ze i Ty bys me poslal do patricnych mist. Jen me trochu prekvapuje a zaroven mrzi, ze po dvou letech vyvoje vyrobce vypusti mezi lidi neco podobneho. Nicmene je take mozne, ze vsem ostatnim tento firmware funguje a jen ja jsem natolik neschopny, ze ho nedokazu v boxu rozbehat.

Tim jsem v diskuzi o tomto fw skoncil, vratim se na 1.09.20.


Uživatelský avatar
Errors
Nováček
Nováček
Příspěvky: 167
Registrován: 07 zář 2009, 22:30
Bydliště: Rio de Jambeiro
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.09.35

Příspěvek od Errors »

Exhornik: Pozor! Špatné znaky v EPG se projevují i u FW 1.8.65, který současně používám... a jsem maximálně spokojen.... Snad až na možnost neukládání EPG na HDD :-(

P.S. Nejsem zaměstnancem fy Sapro :-)


HD-BOX FS-9200 fw. 1.10.49, Loader 1.19. Nápis nesvítí.
Plugin: MCAS z 22.5.2012,
Skylink ICE (0D96), Apacer AC601 320GB via eSATA, Sharing OFF
===========================================
FUBA 85cm 19.2+23.5E
, LNB Inverto Pro Quad Monoblock
mmirousek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 269
Registrován: 29 zář 2009, 09:51

Re: fw 1.09.35

Příspěvek od mmirousek »

exhornik píše: Nicmene je take mozne, ze vsem ostatnim tento firmware funguje a jen ja jsem natolik neschopny, ze ho nedokazu v boxu rozbehat.

Tim jsem v diskuzi o tomto fw skoncil, vratim se na 1.09.20.
Neboj , nejsi sam :) , akorat jsem už rezignoval a stížnosti si nechávám pro sebe. Mimochodem Box jsem už jednou reklamoval...
V současné době mi dokonce připadá , že E2 s flasdisku mi chodí stabilněji než tento poslední FW....
1.09.20 jsem snad ani nikdy neměl - ten ti chodil stabilně ? taky mě zajímá hlavně základní funkce - sledování a spolehlivé
nahrávání ....


HDBOX FS-9200, InetBox 300, motor SG2100,LNB Quad, Panasonic P42X10Y, SAMSUNG T220HD LCD 22"
exhornik Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 51
Registrován: 25 kvě 2009, 22:10

Re: fw 1.09.35

Příspěvek od exhornik »

S tim EPG zajimava informace, ale ja jsem si jich do ted nevsiml - je mozne, ze nebyly v takove mire.

K 1.09.20 - chodil stabilneji nez 1.09.35, 28 jsem si po reakcich na foru ani nestahoval. Ale na 1.09.35 reagoval kladne prave jmenovany Marsim = rikal jsem si, ze uz to musi byt to prave. Bohuzel to byl omyl (coz Marsimovi nijak nevycitam - mockrat pomohl a to tu jsem uz od dob Dreamsky 7000 :-)).

Enigma je zajimava moznost, jeste jsem se neodvazil. Videl jsem ji na IPBoxech - ale zadne moc velke nadseni ve me nevzbudila. Na Azboxech to taky v celku dlouho ladili a myslim, ze ani ted to neni uplne stabilni. Chci se tedy zeptat jestli myslite, ze Enigma ve spojeni s HD-Box je stabilni alternativa pro sledovani TV a nahravani ? (myslim soubezne sledovani jednoho a nahravani neceho jineho) Cely cas co testuji tyto satelitni krabicky se snazim najit nejakou, ktera by mi nahradila stabilni videorekorder za relativne rozumne penize :-). Zatim jsem nebyl uspesny a to jsem jich par v rukach mel.


Uživatelský avatar
Errors
Nováček
Nováček
Příspěvky: 167
Registrován: 07 zář 2009, 22:30
Bydliště: Rio de Jambeiro
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.09.35

Příspěvek od Errors »

Tady vysvětlení ohledně EPG viewtopic.php?f=169&t=8376


HD-BOX FS-9200 fw. 1.10.49, Loader 1.19. Nápis nesvítí.
Plugin: MCAS z 22.5.2012,
Skylink ICE (0D96), Apacer AC601 320GB via eSATA, Sharing OFF
===========================================
FUBA 85cm 19.2+23.5E
, LNB Inverto Pro Quad Monoblock
exhornik Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 51
Registrován: 25 kvě 2009, 22:10

Re: fw 1.09.35

Příspěvek od exhornik »

Tak nakonec jsem se vratil az na 1.09.09. V 1.09.20 mi take nechtel fungovat XCam - je mozne, ze jsem si jej pouze stahl na disk a v boxu jsem ho nemel - nejak jsem to po tech 14-ti dnech pozapomel :-).

Nyni v boxu 1.09.09 a XCam z 14.7.2011 a vse funguje relativne dobre. Prepinani programu rychle, PIP jede, nahravani taky. Jedina vec, ktera me osobne vadi a proc zkousim neustale nove firmware je to, ze nenabehne obraz na CT1 po vypnuti a zapnuti prijimace. Pokud bude toto opraveno a vse vyse jmenovane bude i nadale funkcni v nejakem novem firmware tak budu velmi spokojen.

K tomu EPG - ted po vycisteni boxu a nahrani firmware 1.09.09 nevidim v EPG nejmensi zadrhel, prohlizel jsem nekolik programu a chybu jsem nenasel. Nejsem si jist jestli je pravda, ze problem je u providera. Pokud je tak se musi projevovat jenom nekdy, ale ja jsem to na fw 1.09.35 pozoroval minimalne vcera vecer i dnes odpoledne - tak nevim kde presne je problem.


Uživatelský avatar
SuiVanOrton
Nováček
Nováček
Příspěvky: 83
Registrován: 20 zář 2009, 14:49

Re: fw 1.09.35

Příspěvek od SuiVanOrton »

Já to samé, stejně to nemá cenu cokoliv psát, jedna věc se v novém fw opraví a dvě věci které už byli opravené zase nefungujou. Ale já doufám že to je tak se všema přístrojema - tedy nejenom s HD-Boxem. Na druhou stranu jsem rád že ty nové fw furt vychází víceméně pravidelně, protože naděje umírá poslední a já věřím že někdy přijde jeden kterej bude TOP.



mmirousek píše:
exhornik píše: Nicmene je take mozne, ze vsem ostatnim tento firmware funguje a jen ja jsem natolik neschopny, ze ho nedokazu v boxu rozbehat.

Tim jsem v diskuzi o tomto fw skoncil, vratim se na 1.09.20.
Neboj , nejsi sam :) , akorat jsem už rezignoval a stížnosti si nechávám pro sebe. Mimochodem Box jsem už jednou reklamoval...
V současné době mi dokonce připadá , že E2 s flasdisku mi chodí stabilněji než tento poslední FW....
1.09.20 jsem snad ani nikdy neměl - ten ti chodil stabilně ? taky mě zajímá hlavně základní funkce - sledování a spolehlivé
nahrávání ....


HD-BOX 9200, karta Skylink (Irdeto výměna)
HDD Samsung Story Station Plus 1TB (připojeno přes eSata)
TV Panasonic TX-L42E30E
mmirousek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 269
Registrován: 29 zář 2009, 09:51

Re: fw 1.09.35

Příspěvek od mmirousek »

no teď jsem měl doma týden VU+ DUO - TOHLE je aspoň přístroj !!!
za celou dobu testování jsem neviděl restart (kromě GUI, po instalaci pluginů všeho druhu)
rychlost stabilita prostě paráda - škoda že v době kdy jsem kupoval , stál tento stroj asi o 3 klacky
více než HDBOX.


HDBOX FS-9200, InetBox 300, motor SG2100,LNB Quad, Panasonic P42X10Y, SAMSUNG T220HD LCD 22"
Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: fw 1.09.35

Příspěvek od marsim21 »

Tak vezmeme to po po řadě.
Vrátíme se nejdříve k EPG.Opravdu se nejedná o chybu fw v přijímači ,ale následkem je kolaps serveru Skylinku zobrazující EPG což mi i bylo potvrzeno a včera ve večerních hodinách došlo i k nápravě.
Dále stále HDBOX 9200 jede na Fw 1.09.35 s Xcamem ze dne 29.08.2011.Přepínání je svižné.Nenaskakují mí hlášky kanál kódován.
Cirka jednou za dva dny nejede první pozice po restartu vše ok.Tudíž první pozice není dílem jen Mcasu.Když jsem používal Mcas na první pozicí byla hláška zakódováno častěji.
HDBox je neustále v permanenci a skoro není dne, kdyby nenahrával minimálně jeden pořad.
PIP jede také bez problémů.
Na závěr pro odlehčení situace.
HDBox není můj ale manželky a věřte tomu,kdyby to co jsem zde napsal nefungovalo, již bych zde asi nepsal. :115: :115: :115:


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Odpovědět

Zpět na „Odkaz na firmware a diskuze k firmware - HD-BOX FS-9200-9300 PVR“