fw 1.09.61

Odkaz na firmware a diskuze k firmware.

Moderátor: By.Bob

Odpovědět
Uživatelský avatar
tulino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 609
Registrován: 23 říj 2009, 18:34

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od tulino »

Prepac, myslim ze sa mylis.
Kondenzatory som nedal menit, ale aj mne po studenom starte mi dany TP seka. Opacne, ty si uz opravoval zdroj? Lebo ja ano. Dedukovat z toho, tusim ze mam iny HW nie je logicke.
Preto su to OEM Fortis, ze maju dla suciastkovych moznosti v rovnakom case rovnake creva. Inak by to nemalo ekonomicky efekt. To samozrejme neznamena, ze nejaka suciastka v 50. tyzdni oproti 30. tyzdnu nebola nahradena inou suciastkou od ineho vyrobcu (pripadne aj z dovodu zistenia nevhodnosti hodnot, ci kvalit danej suciastky).

Pisem sem preto, lebo ani mne to neslo (zalistuj v tomto vlakne) a mam rovnaky stroj, iba v inej krabici a s inym logom.
Pisem sem aj preto, lebo sa okrem svojich obcasne staram aj o dalsi HDbox 9200, dalsie 2 HDboxy 9100. Vsetky idu bez problemov od februra s 1.08.82/3 a Mcasom z februara (unor), pretoze som bol lenivi odvtedy robit update a ich uzivatelia nemaju potrebu menit fungujuci prijem TV.


Octagon SF 1018, fw 1.11.57 + Mcas 130904 + SL ICE = OK, + Seagate Pipeline 1 TB
HDBOX SF 9105 / 9105 PLUS, fw. 2.11.34 + Mcas january 2013 + SL IRDETO/ICE
HDBOX SF 9100, fw. 1.09.20 + Mcas july 2012 + SL ICE
atb666 Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 21 lis 2009, 21:09

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od atb666 »

zdravim vsetkych.vela ludi tu pise ze maju problemy s firmware.ja som dal najprv kvoli tomu povodny 1.7.55. momentalne som to ale vyriesil tak ze som do boxu nahral posledny firmware 1.9.61 a plugin mcas "".zozaciatku sa box choval normalne ale po case mu zacalo hrabat.zapisoval epg na externy esata disk 320GB.ked som disk odpojil tak sa zasa choval normalne.potom som si precital tu na fore ze niekomu pomohlo nahrat settings od tommixa tak som ho tam nahral aj ja a vsetko fachci. Akurat som tam musel nanovo nahrat niake programy a teraz ide box normalne aj z diskom a nahravanie ide tiez perfektne.secko fachci.akurat ja mam iba astru 23,5 a on tam mal aj USALs zapnuty.takze kto ma iba normalny konvertor tak treba v nastavenie nastavit bez disequ a bez motora
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


HDBOX FS9200PVR, LNB Golden Interstar GI202 Twin,80cm AL parabola,skylink standart,usb hdd wd 120GB
atb666 Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 21 lis 2009, 21:09

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od atb666 »

atb666 píše:zdravim vsetkych.vela ludi tu pise ze maju problemy s firmware.ja som dal najprv kvoli tomu povodny 1.7.55. momentalne som to ale vyriesil tak ze som do boxu nahral posledny firmware 1.9.61 a plugin mcas "".zozaciatku sa box choval normalne ale po case mu zacalo hrabat.zapisoval epg na externy esata disk 320GB.ked som disk odpojil tak sa zasa choval normalne.potom som si precital tu na fore ze niekomu pomohlo nahrat settings od tommixa tak som ho tam nahral aj ja a vsetko fachci. Akurat som tam musel nanovo nahrat niake programy a teraz ide box normalne aj z diskom a nahravanie ide tiez perfektne.secko fachci.akurat ja mam iba astru 23,5 a on tam mal aj USALs zapnuty.takze kto ma iba normalny konvertor tak treba v nastavenie nastavit bez disequ a bez motora
sakra posrate epg.takze oprava.kanaly sa daju pozerat bez problemov a bez sekania ale nefunguje EPG shit.neviem naco ty tupci dali zapis epg na externy disk do "txt" suboru.


HDBOX FS9200PVR, LNB Golden Interstar GI202 Twin,80cm AL parabola,skylink standart,usb hdd wd 120GB
vald
Nováček
Nováček
Příspěvky: 134
Registrován: 31 pro 2008, 17:38

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od vald »

Firmware nahodený pred cca piatimi dňami a nedá mi nepodeliť sa z dojmami. Takže ak by to niekoho zaujímalo:
Predvoľba č. 1 funkčná, prepínanie kanálov tiež ok. Sú tam nepatrné rozdiely v odozve v závislosti od spôsobu prepínania (platený/free, v rámci transpondéru alebo na iný atď), čo je ale pochopitelné. Nahrávanie tiež funkčné (aj časové aj manuálne), spolupráca z HDD dobrá a potešujúcim zistením je výborná kvalita obrazu. MCAS som použil ten predposledný. K absolútnej dokonalosti chýba už len to nešťastné EPG. Po reštarte boxu chvíľku síce funkčné je, ale potom zase posun (ako to tu už bolo uvedené).
Osobne si nemyslím, že EPG by bolo nejak nadštandartná funkcia, takže keby to konečne začalo fungovať jak má vôbec by som sa nenahneval.


Humax IRHD 5100S, Showbox S-500, Openbox X820, offset al85 na 28,2E-23,5E-19,2E-5E, 2x DiseqC 2.0 SUS 44, LNB 3x GI + 1x Inverto, 3x Skylink, Tv Panasonic TX-P42X10Y
Noro C Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 323
Registrován: 14 dub 2010, 17:05

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od Noro C »

Ak ti nevadi cestina tak si zmen menu na ceske a egp pode chodit ok


HDBOX9105+,HDBOX9105,HDBOXenibox, formuler f1,f3
vald
Nováček
Nováček
Příspěvky: 134
Registrován: 31 pro 2008, 17:38

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od vald »

Skúšal som už všeličo ale toto by ma nenapadlo. Vyskúšam a dám vedieť. Zatiaľ díki.


Humax IRHD 5100S, Showbox S-500, Openbox X820, offset al85 na 28,2E-23,5E-19,2E-5E, 2x DiseqC 2.0 SUS 44, LNB 3x GI + 1x Inverto, 3x Skylink, Tv Panasonic TX-P42X10Y
Jsmiht
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 23 zář 2011, 16:49

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od Jsmiht »

vald píše:Firmware nahodený pred cca piatimi dňami a nedá mi nepodeliť sa z dojmami. Takže ak by to niekoho zaujímalo:
Predvoľba č. 1 funkčná, prepínanie kanálov tiež ok. Sú tam nepatrné rozdiely v odozve v závislosti od spôsobu prepínania (platený/free, v rámci transpondéru alebo na iný atď), čo je ale pochopitelné. Nahrávanie tiež funkčné (aj časové aj manuálne), spolupráca z HDD dobrá a potešujúcim zistením je výborná kvalita obrazu. MCAS som použil ten predposledný. K absolútnej dokonalosti chýba už len to nešťastné EPG. Po reštarte boxu chvíľku síce funkčné je, ale potom zase posun (ako to tu už bolo uvedené).
Osobne si nemyslím, že EPG by bolo nejak nadštandartná funkcia, takže keby to konečne začalo fungovať jak má vôbec by som sa nenahneval.
Tak to ti gratulujem kolega,si jeden z mála ktorému ide fw 1.09.61,ako píšeš bez problémov,uvidíme či tak tomu bude aj o pár dní.Spravujem aj susedov hdbox 9200,a aj napriek tomu že mám s linuxom skúsenosti,a dodržal som všetko čo sa týka postupu pri inštalácii(vrátane vyčistenia),tento fw mu tak ,,rozhodil,,box že už pomohlo iba downgrade na 1.09.20,pretože,box vytuhol tak,že pomohol len ručný reštart.To isté aj na mojom openboxe s7-aj keď tam to nebolo až tak dramatické,na octagonoch čo som si prečítal forum,samý problém.Dovolím si tvrdiť že fw v.1.09.61 je absolútny omyl(moj osobný názor)ktorý sa správa nevyspytatelne,stačí si prečítať príspevky v tomto vlákne alebo aj na iných forach,ale želám ti aby fungoval....


OPENBOX S7 HD PVR L 1.54 fw test 6.2+OScam 6970 static
vald
Nováček
Nováček
Příspěvky: 134
Registrován: 31 pro 2008, 17:38

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od vald »

Ja mám typ 9100 (viď podpis) a prechádzal som z fw 1.09.09 ktorý bol tiež veľmi dobrý. Fw 1.09.20 som tam mal len asi desať minút a hneď šiel preč. To čo ma v prvom rade zaujímalo bola kvalita obrazu a pri ...20 bola o dosť horšia lež pri ...09. Jediné čo sa mi nepodarilo rozchodiť je sieť, ale to ma netrápi (nepotrebujem ju). No a čo sa týka toho EPG, tak to je pri starom. Nepomohlo ani prepnutie boxu do češtiny. Normálne uvažujem, že kúpim niektorý z tých "skylink ready" keď bude viac peňazí, ale to je zatiaľ len vo fáze jedného myšlienkového pochodu. HD Box je inak dobrý stroj a keby som ho už mal meniť, tak za niečo fakt lepšieho.


Humax IRHD 5100S, Showbox S-500, Openbox X820, offset al85 na 28,2E-23,5E-19,2E-5E, 2x DiseqC 2.0 SUS 44, LNB 3x GI + 1x Inverto, 3x Skylink, Tv Panasonic TX-P42X10Y
onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od onisud »

vald píše:Ja mám typ 9100 (viď podpis) a prechádzal som z fw 1.09.09 ktorý bol tiež veľmi dobrý. Fw 1.09.20 som tam mal len asi desať minút a hneď šiel preč. To čo ma v prvom rade zaujímalo bola kvalita obrazu a pri ...20 bola o dosť horšia lež pri ...09. Jediné čo sa mi nepodarilo rozchodiť je sieť, ale to ma netrápi (nepotrebujem ju). No a čo sa týka toho EPG, tak to je pri starom. Nepomohlo ani prepnutie boxu do češtiny. Normálne uvažujem, že kúpim niektorý z tých "skylink ready" keď bude viac peňazí, ale to je zatiaľ len vo fáze jedného myšlienkového pochodu. HD Box je inak dobrý stroj a keby som ho už mal meniť, tak za niečo fakt lepšieho.
Skus dat tomu boxu este sancu a nainstalovat tam enigmu. EPG je prave jedna z veci, kde ja vidim dost rozdiel v uzivatelskom komforte a kvalite poskytovanych informacii. Ak ti nebude chybat taky nezmysel (aspon pre mna) ako PIP, nevidim dovod to neskusit, hlavne pokial oficialny fw nedokazes vyladit k svojej spokojnosti. Tie nazory na kostrbate ovladanie nejako neviem pochopit, ale mozno aj preto, ze enigmu uz nejaky rok pouzivam a prave to ovladanie v ofic. fw mi dost vadilo (vykricny priklad je usporiadanie oblubenych kanalov).


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
cucpo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 108
Registrován: 14 led 2010, 20:59

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od cucpo »

no E2 som skusil co sa tyka uzivatelskeho prostredia mozno by bolo potrebne namapovat tlacitka DO na spravne funkcie.
- PIP mi nefunguje prezil by som to ale dost casto to pouzivam na TA3
- napr. programovanie nahravania z EPG na origo fw sa mi paci 2x kliknem a je to na E2 musim skakat furt na farebne tlacitka nema to logiku podla mna teda dam epg potom zltym vybrat EPG pootm vybrat program zelenym potvrdit, pride mi to nelogicke
- usporiadanie programov vzdy riesim v ext SW nemal by som nervy presuvat programy v boxe
- zapnem E2 dnes poskusam co mi neslo do palice v ovladani mozno len blbo postupujem dam vediet


onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od onisud »

cucpo píše:no E2 som skusil co sa tyka uzivatelskeho prostredia mozno by bolo potrebne namapovat tlacitka DO na spravne funkcie.
Tak to ja zase nechapem, aku logiku mas na mysli. Ja som v starom fw asi nenahraval, ale snad aj tam, ked chcem vybrat nejaku relaciu z EPG, musim najprv do toho EPG vojst a az potom vyberat. To stlacenim dvoch tlacitiek asi nepojde.
Ked chcem nahrat prave sledovany program, v E2 stlacim tlacitko Record a hned prva volba je spustit nahravanie (to su dve tlacitka). A mimochodom, ked ho potom chcem ukoncit, znovu stlacim tlacitko Record a prva volba je ukoncit nahravanie. Nehovoriac o tom, ze tych moznosti je tam viac.
A spustat externy program, menit zoradenie kanalov a robit exporty vzdy, ked si chcem do oblubenych pridat jednu stanicu, to mne teda "hlava nebere".
Aj tak je snad hlavne prepinanie kanalov a to urcite zvladne kazdy (ci je nejake pomalsie v E2 alebo nie, to som ozaj nemeral).


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od grantec »

v kazdom pripade je najviac blbovzdorny klasicky sw. Tam sa neda toho vela pokazit. Ja osobne, samozrejme, mam radsej enigmu ,ale ani klasicky sw ma nedokaze urazit. Pre iron65 je klasicky sw to najlepsie a najjednoduchsie.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od onisud »

grantec píše:v kazdom pripade je najviac blbovzdorny klasicky sw. Tam sa neda toho vela pokazit. Ja osobne, samozrejme, mam radsej enigmu ,ale ani klasicky sw ma nedokaze urazit. Pre iron65 je klasicky sw to najlepsie a najjednoduchsie.
Prave u hdboxov by som si tymto velmi isty nebol. V kazdom pripade ti, ktorym orig. fw funguje a su s nim spokojni, nepotrebuju asi nic riesit. Ostatni, ktorym sa to nedari (ako napr. mne), by mali - ak si trufnu - enigmu odskusat. Netvrdim, ze to je nieco dokonale, treba sa pripravit na trochu laborovania s prvotnym nastavenim, ale potom aj na ovela sirsie moznosti. Funkcnost enigmy u AAF image mozem kludne porovnavat s dreamboxom, ale viac aj mojich skusenosti je v prislusnych sekciach pre enigmu.


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od grantec »

Proti tomu nemozno nic namietat. Startujem do enigma2 a testujem klasiku . Moje poradie. :)


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
cucpo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 108
Registrován: 14 led 2010, 20:59

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od cucpo »

onisud píše:
cucpo píše:no E2 som skusil co sa tyka uzivatelskeho prostredia mozno by bolo potrebne namapovat tlacitka DO na spravne funkcie.
Tak to ja zase nechapem, aku logiku mas na mysli. Ja som v starom fw asi nenahraval, ale snad aj tam, ked chcem vybrat nejaku relaciu z EPG, musim najprv do toho EPG vojst a az potom vyberat. To stlacenim dvoch tlacitiek asi nepojde.
Ked chcem nahrat prave sledovany program, v E2 stlacim tlacitko Record a hned prva volba je spustit nahravanie (to su dve tlacitka). A mimochodom, ked ho potom chcem ukoncit, znovu stlacim tlacitko Record a prva volba je ukoncit nahravanie. Nehovoriac o tom, ze tych moznosti je tam viac.
A spustat externy program, menit zoradenie kanalov a robit exporty vzdy, ked si chcem do oblubenych pridat jednu stanicu, to mne teda "hlava nebere".
Aj tak je snad hlavne prepinanie kanalov a to urcite zvladne kazdy (ci je nejake pomalsie v E2 alebo nie, to som ozaj nemeral).
pls vies mi helfnut s E2
ZACAL SOM JU TEDA POZUIVAT ALE NEVIEM AKO VYRIESIT TOTO: ked nahravam z casovaca ako zastavim recosrding ??? stlacenim rec pocas nahravania z timera mi neponukne stopnut nahravanie, poznas nejaky postup ako zastavit recording ktory je spusteny z casovaca ??


Odpovědět

Zpět na „Odkaz na firmware a diskuze k firmware - HD-BOX FS-9200-9300 PVR“