fw 1.09.61

Odkaz na firmware a diskuze k firmware.

Moderátor: By.Bob

Odpovědět
Uživatelský avatar
envel Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 08 zář 2010, 20:34

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od envel »

Bez urážky, ale pokud se u mě podíváte na datum registrace a následně na počet príspěvků, tak jen ztěží můžete tvrdit, že nečtu a jen píšu. :89: Chtěl jsem to napsat více pikantně, ale asi bych se tím dotknul nedoktnutelného.
Za ten víc než rok co mám HD-BOX a chodím na toto forum, tak pouze čtu - dnes 1. příspěvek, uznávám, že ve špatném vlákně, ale vlákna co se to snažila řešit nějak vychladla bez jasného závěru. Teď je tedy založeno jedno nové, do kterého se klidně zapojím a budu zvědav co to přinese.
Vyzkoušel jsem min. 10 firmwarů a nejmíň 20 verzí oscamu a MCASu, bohužel opravdu stabilní oscam jsem nenašel.


Noro C Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 323
Registrován: 14 dub 2010, 17:05

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od Noro C »

Ja testujem 2.09.61 s oscamom a zatial mi to jak tak chodi coz je zazrak, rad by som sa aj podelil zo skusenostami dal som aj nieco na testovanie ale asi testujem sam ziadna odpoved :106:


HDBOX9105+,HDBOX9105,HDBOXenibox, formuler f1,f3
Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od dempsey »

envel

Nainštaluj si fw 1.09.61 a poobzeraj sa na fóre po emulátoroch ktoré s ním chceš používať - potom sa môžeš v tomto vlákne zapojiť do diskusie
Či niečo chceš pikantnejšie alebo na sladko nás tu moc nezaujíma...


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
Noro C Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 323
Registrován: 14 dub 2010, 17:05

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od Noro C »

Na upravu by som doporucil egp v slovenskom menu ukazuje zle ale v ceskom menu spravne :87:


HDBOX9105+,HDBOX9105,HDBOXenibox, formuler f1,f3
exhornik Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 51
Registrován: 25 kvě 2009, 22:10

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od exhornik »

dempsey píše:Možno by bolo lepšie ako sa zapojiť do diskusie mimo tému trošku prečítať fórum a pohľadať oscam s ktorým by to išlo. Napr. v kombinácii s mgcamdom.
Ja keď sledujem posledné príspevky tak som si zo dňa na deň istejší že užívatelia nečítajú - len píšu. Zrejme čakajú že im bude niekto vysvetľovať prečo je ich box nestabilný po každom takom príspevku, ale to asi budú musieť hľadať na inom fóre - kde to je bežnou praxou.
Zdravim,
tech prispevku o nestabilite boxu jsem zase tolik nenapsal, ale opravdu jsem cekal, ze by mi nekdo mohl poradit. Oscamy a Xcamy jsem otestoval snad vsechny co jsou zde na foru a co jsou na foru octagonu (par jsem jich sem i pridal) - bohuzel zatim bez uspechu. Protoze zde par lidi psalo, ze jim to funguje stabilne (bohuzel ani na mou prosbu nikdo nepridal konfiguracni soubory, se kterymi jeho box a emulator funguji stabilne), tak jsem zacal trochu podezirat svuj box z hlediska elektroniky - coz se ale s nejvetsi pravdepodobnosti vyvratilo (lepe receno nevim co bych jeste mohl promerit abych si byl uplne jisty) a proto jsem napsal tech par prispevku, ale na ne jsem dostal pouze reakce podobne te co je citovana nahore v tomto prispevku. Tak se teda budu ridit radou, ktera z Tveho prispevku vyplyva - drzet hubu a cist.

Ale zajimava informace je oscam s mgcamd co jste pridali s Grantecem - vsiml jsem si ho, ale zatim jsem ho nezkousel. Netusil jsem ze mgcamd v kombinaci s hdbox zase ozil - vyzkousim a dam vedet (samozrejme jiz do spravneho vlakna).

Mejte se a hledani stabilni kombinace zdar :96:


Uživatelský avatar
tulino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 609
Registrován: 23 říj 2009, 18:34

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od tulino »

Noro C píše:Na upravu by som doporucil egp v slovenskom menu ukazuje zle ale v ceskom menu spravne :87:
Hovorim si co to je za blbinu, ale v zufalstve robia ludia zufale ciny, tak som to vyskusal. Zmenil som jazyk teletextu a menu zo slovenciny na cestinu.
A hned po vyjdeni z menu sa mi EPG pred ocami zmenilo na Markize HD na spravny = prave beziaci program a spravny je aspon na najblizsich 7 hodnin (od 20:00 do 23:00 mam teraz Reflex - kravina, ma to byt Let´s dance). Podobne je to aj na JOJke a EPG vyzera spravne aj vecer, lenze JOJ VECNE MRZNE, treba bud rychlo zurivo prepinat dalej, na displaji pristroja svieti nazov uz ineho programu ako aktualne zmrznuteho a vtedy sa to po 2-3 minutach rozbehne, niekedy sa da aj pockat a tiez sa to rozbehne, niekedy pomoze len hard restart.
Vymazal som aj epg.txt na HDD, vypol, hadr resetol a nic sa nezmenilo, stale ma v piatok vecer od 20:00 nazov programu Reflex, detailna noticka je Najvacsi tanecny sviatok ... Snad sa to vecer upravi(?).


Octagon SF 1018, fw 1.11.57 + Mcas 130904 + SL ICE = OK, + Seagate Pipeline 1 TB
HDBOX SF 9105 / 9105 PLUS, fw. 2.11.34 + Mcas january 2013 + SL IRDETO/ICE
HDBOX SF 9100, fw. 1.09.20 + Mcas july 2012 + SL ICE
siso.tt
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: 12 kvě 2010, 21:38

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od siso.tt »

o tej stabilite OSCAM aj s konfigurakmi mne bezi bez problemov,
uz som o tom pisal
CS link + total
a SKYlink mi bezi zadara, box si mysli ze je stale tych prvych 20 dni
a stale bezi vsetko
mam nazdielanych 8 klientov a v pohode vseci
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


siso.tt
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: 12 kvě 2010, 21:38

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od siso.tt »

zabudol som uviest fw.: 1.09.61 zatial najstabilnejsi
OSCAM 1.10 stable 5983 static zatial najstabilnejsi

zatial som nemusel riesit tvrdy restart , teda az na to EPG
ale to ma az tak nestve hlavne ze bezia programi
a zena mi nenadava "zase zakodovanyyyyyyyyyy" :-)


Uživatelský avatar
tulino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 609
Registrován: 23 říj 2009, 18:34

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od tulino »

no neviem co si mysliet, nielen ze tu pises o 8mich klientoch, ale este zverejnis aj ich IPcky 2 z nich ...


Octagon SF 1018, fw 1.11.57 + Mcas 130904 + SL ICE = OK, + Seagate Pipeline 1 TB
HDBOX SF 9105 / 9105 PLUS, fw. 2.11.34 + Mcas january 2013 + SL IRDETO/ICE
HDBOX SF 9100, fw. 1.09.20 + Mcas july 2012 + SL ICE
Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od dempsey »

V rámci ich ochrany pred niektorými skenovačmi som obrázky z jeho príspevku zmazal...


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
Matteo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 23 lis 2010, 14:19

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od Matteo »

Mne EPG na MarkizeHD ukazovalo tiez zle program. Spravne ukazovalo EPG az s datumom tri dni vpredu. To znamena ze program na 5. 11. sedel z 8. 11. tak som manualne zmenil datum na 8. 11. Vypol do hlbokeho spanku vzadu som nevypinal. Zapol a program sedel. Datum som potom prepol na auto vypol do hlbokeho spanku vzadu nevypinal. Zapol a program zatial sedi.


siso.tt
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: 12 kvě 2010, 21:38

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od siso.tt »

Inak diki za vymaz moja nepozornost

To EPG : Pomohlo zmenit jazyk na cesky


Uživatelský avatar
SuiVanOrton
Nováček
Nováček
Příspěvky: 83
Registrován: 20 zář 2009, 14:49

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od SuiVanOrton »

Používám tento fw a mám stejný problém, jaký jsem měl u toho předchozího, a to že při vypínání se většinou nevypne - jakoby se zasekne (je tam pořád obraz ale jakoby zpomalený). Stává se to ale pouze se zapojeným ext. hardiskem a když se dívám na telku díl, tzn. když se hardisk asi uspí. Pak dám vypnutí a nevím proč hd-box hardisk spustí a pak se při vypínání zasekne. Zkoušel jsem hardisk odpojit a to se hd-box vypne okamžitě. Ted je to ale docela nepoužitelné, protože se to v podstatě nedá vypínačem vypnout. Zkoušel jsem hardisk i naformátovat znova, i naformátovat na jiný FS a to vůbec nepomohlo.

Ještě tedka mě napadlo že bych mohl zkusit vždycky před vypnutím hd-boxu probudit hardisk třeba načtením seznamu a teprve pak vypínat - no to vyzkouším.


HD-BOX 9200, karta Skylink (Irdeto výměna)
HDD Samsung Story Station Plus 1TB (připojeno přes eSata)
TV Panasonic TX-L42E30E
siso.tt
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: 12 kvě 2010, 21:38

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od siso.tt »

pouzivas USB alebo ESATA ?
skus si zapnut timeshift
HDD by sa nemal uspat


Uživatelský avatar
tulino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 609
Registrován: 23 říj 2009, 18:34

Re: fw 1.09.61

Příspěvek od tulino »

Urobil som vycistenie boxu pomocou HDBClean.exe a musim povedat, ze vycistenie funguje. Na prvy pohlad sa zrychlil system, cize start boxu, prepinanie programov, listovanie v menu, ci EPG.
Uz som skoro zabudol, ako rychly Fortis box moze byt. Verim, ze sa neobjavi ani mrznutie.
Z toho vyplyva, ze ani spravny postup update fw nezaruci, ze po case sa nezaserka system, co sposobuje jeho nestabilitu. Otazne je, ci za to moze bordel vo fw, alebo nieco ine (rozne pluginy).
Ja som vsak s pluginmi prilis neexperimentoval a neskusal mnozstvo z nch. Dufam, ze mi opat vydrzi 1/2 roka bez reinstalu ako fw 1.08.82(3).
Doporucujem!


Octagon SF 1018, fw 1.11.57 + Mcas 130904 + SL ICE = OK, + Seagate Pipeline 1 TB
HDBOX SF 9105 / 9105 PLUS, fw. 2.11.34 + Mcas january 2013 + SL IRDETO/ICE
HDBOX SF 9100, fw. 1.09.20 + Mcas july 2012 + SL ICE
Odpovědět

Zpět na „Odkaz na firmware a diskuze k firmware - HD-BOX FS-9200-9300 PVR“