FW 1.09.90

Odkaz na firmware a diskuze k firmware.

Moderátor: By.Bob

Uživatelský avatar
petans
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 31 říj 2009, 22:04

Re: FW 1.09.90

Příspěvek od petans »

... nehlede na to, ze kdyz uz se zde pise o karte ICE Skylink, tak zadne prekazky ze strany provozovatele pro dvoutunerove prijimace nejsou, takze tim neni nutne strasit. Dve fs9300, ktere tu mam na zkouseni se chovaji hodne podobne, souhlasim i s tou Primou, kde opet jeden z prijimacu pri jejim sledovani a pri nahravani jineho programu vytuhnul az do restartu zadnim vypinacem, nahravka ukazovala 8GB, delka 0, neopravitelna.


OCTAGON SF 1018 HD 500GB / OCTAGON SF 1008 HD
fw 1.09.94-A, E2 PKT HAARP v3a
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: FW 1.09.90

Příspěvek od grantec »

licencne podmienky platia rovnako pri vsetkych typoch kariet.
to ze na ICE sa obmedzenia da lahsie "preskocit" neznamena, ze platia pre nu ine pravidla.
Tie ine fungujuce tu mam tiez. Pozeram HDbox - skus hadat preco, ked tu mam aj ine fungujuce.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
tulino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 609
Registrován: 23 říj 2009, 18:34

Re: @Grantec

Příspěvek od tulino »

ShaMan píše: Tady se jedná o analýzu problému , jsou verze Mcasu které mají minimální problémy , naši provideři kteří jako vedlejšák provozujií půjčovny filmů mají minimálni zájem aby si někdo něco nahrával .
Toto forum jako i jiná slouží k výměně názorů a zkušeností , osobně jsem taky zkoušel některými opěvovaný soft pro Ocatgon , výsledek : vůběc mně nenadchnul ... a stejné problémy .
Když jsem na toto forum napsal ať ti kdo provozují tento soft nebo snad mají reálně octagon a chodí jim to jak hodinky at napíšou v jaké konfiguraci to provozují ... tak od té doby se nikdo neozval .....
Na original Octagone pouzivam 1.08.82 a Mcas z 3.3. bez zdielania a dalsich pluginov:
ide takmer bez problemov, za snad uz 2 mesiace som ho musel vypnut len 2x, box sa mi spomalil iba 2x a to na JOJ a TA3, traz to nerobi (klop, klop, klop)
pri subeznom nahravani a pozerani (zvacsa Joj) sa stane, ze na chvilu (5 sec ) vypadne kodovanie na pozeranej Joj (alebo Prima), no nahravka cojaviem HBO je OK, ak nepozeram JOJ, tak je to bez vypadku kodovania, nahrava subezne 2x HD, vypina sa do hlbokeho standby, nahrava zo standby, EPG ide, iba poslednu dobu to dlhsie trva kym sa po prepnuti stanice nacita (po zapnuti Markiza na STV napriklad) , a po tych 2 mesiacoch sa zase cosi zahltilo a zapina sa nie na stanici na ktorej bol vypnuty, ale na 1. predvolbe fav skupiny, pouzivam interny disk, timeshift vypnuty a karta ICE. Fakt sa nestazujem.

Na HDBOXe 9200 s ID Octagon totozna verzia ako na Octagone a obdobny stav s ICE, na dalsom originalnom Octagone o ktorom viem je teraz 1.09.49 kvoli udajne lepsiemu obrazu a novy mgcamd, bez karty, pouziva sa siet, stav nie je optimalny, mierne spomaleny, ale nie kriticky ako tomu bolo po cachroch SL a zahlcovani boxu EPG.
9100 s CRW bude potrebovat od instalacie vo februari cleaner - zasekava sa, ina 9100 s totoznou konfiguraciou a kartou ide bez problemov od marca
domaca 9105 ide ako z praku tiez na 1.09.20 (nemam cas a ani potrebu na upgrade)


Apropo ake su doporucenia, davat ci nedavat 1.09.90?
Na nemeckom fore som sa toho vela nedocital, pokal som ho pozeral pisu len hovadiny typu preco musim znova nastavovat setting, a ze su problemy so SKY HD sport, pripadne aky plugin pouzit.


Octagon SF 1018, fw 1.11.57 + Mcas 130904 + SL ICE = OK, + Seagate Pipeline 1 TB
HDBOX SF 9105 / 9105 PLUS, fw. 2.11.34 + Mcas january 2013 + SL IRDETO/ICE
HDBOX SF 9100, fw. 1.09.20 + Mcas july 2012 + SL ICE
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: FW 1.09.90

Příspěvek od grantec »

Kto uz raz da 1.09.90 nemusi ist dole. Kto ma starsiu verziu fw s problemom na joj a ta3 - nech naladi 11836, H a tam to ide Ok . 1.09.90 je dobre dat aj do 9100 .
Karta vie zamrznut aj v originalnom module , aj v originalnom module nemusia prist opravnenia - hlavne ked je dlho zapnuty. Rovnake problemy maju aj prijimace "skylink ready" - tam je to dokonca jaksi pravidlom, ktore ma dokaze pekne vytocit. skylink tvrdi, ze ready je vlastne len ten kus so sw co bol u nich , novsie verzie ich nezaujimaju a dovozca bude tvrdit, ze to musi byt chyba uzivatela (to je pravda, dovolil si prepnut z STV1 na Prima TV ) .
a ine spolahlive prijimace - nebudem hovorit o inych, poviem konkretne.
Novy DM7020 HD. V celku dobry prijimac- hned po rozbaleni som musel stiahnut upgrade z ofic. stranky a len vcera ma bruty upozornil, ze na tom nejde 2xPIP HD . To som ani nevedel. Stalo ma to nejakych 550€ a bude ma to stat este asi pol roka cakania, kym sa to panstvu podari nejak vyriesit . Ktory este nejaky s tym nema problem ?
DM 8000 ? Tak ten je za ccca 1000€ este kusok lenivenjsi ako jeho mladsi a lacnejsi brat.
Ano , vedia nahravat az 8 programov - len preboha nie dlhsie ako 30 minut, lebo potom idu do kolien .
A VU DUO ? to kazdy berie ako realny priklad bezproblemoveho stroja. Tahunom je ale v skutocnosti CCCam,ktory uz nikdy nebude vediet nase karty a bezproblemovy CCCam je jedina vec, ktora laka kupcov- lahko sa nastavi a netreba pri nom nic vediet - to je ozajstny tahun. Nic nevediet - to je dnes moda.
Skuste si dat do VU duo irdeto kartu, oscam a zavolat spanielom, nech vam spravia patch .)
Nikdy ma ale nenapadlo sa spytat, preco si to dovozca nevie zabezpecit, ked to uz dovaza.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
petans
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 31 říj 2009, 22:04

Re: FW 1.09.90

Příspěvek od petans »

no ono tech dvoutunerovych je vic, Edision, Vantage, ... Pokud bych pouzil profi CAM pro dekodovani 2 nebo 4 programu (streamu), tak bude box bez tuhnuti na Prime a fungovat vse OK, spolehlive? To jsem myslel tim ze dovozce by se mel vic snazit, pokud je to tedy vec firmware a ne hardware.


OCTAGON SF 1018 HD 500GB / OCTAGON SF 1008 HD
fw 1.09.94-A, E2 PKT HAARP v3a
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: FW 1.09.90

Příspěvek od grantec »

Ano, ak si kupis modul s podporou dual descramble, pojde to. Ale pozor - len z jedneho TP . Kombinacia napriklad CT1 + STV1 nepojde.
A Vantage - to tu mam tiez. Ten ide, ale iba to co ide a iba tak ako ide. neboj, ja uz mam toho vela prejdeneho, vsade je nejake to ale. Ide o to, ci cena za "ale" nebola prilis vysoka.
Chces napriklad od dovozcu ,aby sa viac snazil pri vyvoji neofic. pluginov, ktore umoznuju technickymi (sw) prostriedkami obchadzat licencne obmedzenia prevadzkovatelov ? Lebo tak prevadzkovatelia charakterizuju to co chces ty.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Jsmiht
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 23 zář 2011, 16:49

Re: FW 1.09.90

Příspěvek od Jsmiht »

Ja viem,možno teraz spustíte na mňa vlnu kritiky,že tu nemám čo hladať a písať keďže vlastním inú značku-ale nedá mi nereagovať na grantec-a ktorý sa pýta či existuje nejaký linux ktorý nemá tie ,,symptomy,,ktoré sa tu popisujú-neviem či mám len obrovské šťastie-ale pre mňa je takýmto príjmačom openbox s7,a to vravím s plnou vážnosťou.Aj keď je tento príjmač z rodiny Fortis,neviem či má mierne odlišný hw alebo sú fw pre s7 vydarenejšie,ale mám príjmač asi 3/4 roka a vyskúšal som viacero verzíí fw(od 1.09.09 až po 1.09.61)a tiež som mal v príjmači niektoré fw z hd box a octagon,no ja niečo také ako mrznutie príjmača a rešt.zadným vypínačom nepoznám.Aj nahrávanie dvoch programov súčasne ide bez problémov,jedinou pohromou ktorá postihla moj open bolo nahratie fw 1.09.61 ktorý mi skoro všetky sd programy zobrazoval ako hd,ale to je asi všetko.Inak je to spolahlivý príjmač(moj osobný názor),ktorý mi funguje už skoro rok.Naopak susedov hd box 9200-to je už iná káva,s tým sme sa natrápili a výsledok mizivý-má tiež všetky neduhy ktoré sú tu písané.Už na to nemal nervy a rozhodol sa ho predať-ešte je v záruke....


OPENBOX S7 HD PVR L 1.54 fw test 6.2+OScam 6970 static
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: FW 1.09.90

Příspěvek od grantec »

to je celkom mozne, hlavne ked do openboxov davaju sw z octagonu,alebo hdboxu - lebo Openbox nema cz/sk .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
bochane
Nováček
Nováček
Příspěvky: 55
Registrován: 21 črc 2009, 20:44

Re: FW 1.09.90

Příspěvek od bochane »

Dobry vecer kdyz tak ctu vase prispevky je mi z toho ouvej.Take vlastnim hd box 9200 a mam stejne problemy uz mi je jasne ze tento pristroj nic noveho nenabidne takze cekam na nejaky jiny.Vlastnim take arion af 9400 a s dekoderem a kartou skylink ice beha v pohode nahrava jeden program a na druhy mohu koukat neumi hd ale nezasekava se je stary 5 let. Pripada mi ze dnes uz se nevyrabi satelity pro lidi ale jenom pro penize.


Uživatelský avatar
mirny
Nováček
Nováček
Příspěvky: 95
Registrován: 14 črc 2010, 20:13
Bydliště: Mily Way
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: FW 1.09.90

Příspěvek od mirny »

Novy FW, vyzera nadejne. Plugin iba Oscam 5983 vlastne nastavenia.
Funguje v nom UPC a CSlink obe CRW, ine karty nemam k dispozicii.
Oscam je pripojeny 1xcccam, 1x newcamd + 4 klienti su pripojeny na mna [2xcccam, 2 newcamd] [2xLAN, 2x von]- OK, 2x nahravanie z jedneho tp, treti program sledujem, strvrty HD v PIP z druheho tunera - OK, Diablo CAM2 v prvom slote - OK, Standby - OK, Funguje s motorom Stab HH-90 1 Tuner a EMP Centauri 4/1 2 Tuner -OK. Nahravky sa daju mazat. Odozva pri prepinani sa mi javi rychlejsie ako v FW 1.08.83. Na nahravanie a timeshift pouzivam iba 16GB miscroSD v citacke, v USB2 slote, takze nahravanie viac HD programov nemozem otestovat. Nemam zatial co vytknut, dufam ze sa to po case nezahlti a nezacne haprovat, po mesiaci dam report ako sa tvari + ked bude cas otestujem aj tie FTA radia. Bootloader 1.23. Markizu ani JOJ nepozeram, tak neviem ci tam je ten problem s EPG co tu niektory spominaju. Inak EPG celkovo zobrazuje v poriadku. FW som instaloval takto, karty aj modul som nechal zasunute, vlozil som USB do USB1, zelene zmazat VAR, restart, upload FW, restart, nahral som setting, potom Oscam, restart a ide jak drak. Mne funguje vsetko co potrebujem :87: :) :87:


HD-BOX FS-9200 [Oscam #6426], Sky Star2, Sky Star HD2 USB CI [Hadu 0.1.2.6,
Vplug 2.4.6, Acamd 0.6.1.8] , Diablo2 Ipnosys 0.36, Gital/CW+UPC, Parabola 1:
90Fe + Stab HH-90, Parabola 2: 85Al, 5E-0,8W/1W-4/5W-12,5W. Duolabs CAS3
Uživatelský avatar
petans
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 31 říj 2009, 22:04

Re: FW 1.09.90

Příspěvek od petans »

Vcera jsem nahodil na 2ks fs9300 s timto firmware a s kartou Skylink ICE oscam, tak uvidime za par dni, s MCAS to haprovalo na obou, jestli to bylo pluginem tezko po tech trech dnech rict, ale chovaly se podobne.


OCTAGON SF 1018 HD 500GB / OCTAGON SF 1008 HD
fw 1.09.94-A, E2 PKT HAARP v3a
Uživatelský avatar
petans
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 31 říj 2009, 22:04

Re: FW 1.09.90

Příspěvek od petans »

jsem venku a pisu z mobilu, nemuzu hned reagovat, muzes dokousnout cos tim myslel "proc ten"?


OCTAGON SF 1018 HD 500GB / OCTAGON SF 1008 HD
fw 1.09.94-A, E2 PKT HAARP v3a
Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: FW 1.09.90

Příspěvek od dempsey »

orpas píše:No Dempsey ja nechci s Tebou bojovat, ale oba vime, ze to tak dale nejde. Musime si priznat, ze HD-BOX 9200 a 9300 nefunguje, jak je prezentovano. Potom je treba otevrene priznat pravdu, nebo zacit maximalne pracovat na odstraneni chyb. Ani jedno se ale bohuzel nestalo. Nechapu, proc bezmezne hajis HD-BOXY 9200 a 9300, kdyz vsichni vime, ze jsou s tim neskonale problemy. Dovedu pochopit urcite restrikce ze strany povidera, ale nyni nic takoveho momentane nehrozi. Ja jsem byl vzdy pro konstruktivni reseni, ale Ty jsi jakoukoliv kritiku ve veci HD-BOX odmital. Takze Te timto zadam o zverejneni funkcniho FW a pluginu pro ICE Skylink. Predem dekuji za vsechny uzivatele.
V prvom rade musíš pochopiť že neexistuje prijímač ktorý pracuje bez chyby. Ani jeden. Ak dovozca nevie zabezbečiť z hocijakého dôvodu dokonalý fw tak to bude asi tým že sa podmienky príjmu menia - a to zo strany providera. Že s tým dovozca hdboxov bojuje je zrejmé a ja si myslím že sa mu viac-menej darí.

Ty si myslíš že ak tu budeš otravovať s zástavou zákazníka v rukách tak sa pod tlakom Georgeho upraví fw tak že bude dokonalý ? Ja sa obávam že nie.
Tento Tvoj ďaľší nick som Ti nezmazal už pri založení len preto aby si si mohol bezkonflikne fórum prezerať a sťahovať súbory. Bojovať s Tebou budem - ak budem musieť a to do vtedy kým nepochopíš že my na nikoho nebudeme tlačiť. My nedostatky v fw vždy oznámime a to je všetko.

Ak mieniš zneužívať toto fórum k ďaľším nátlakom tak Ťa sem jednoducho nebudeme púšťať. Určite si nečítal pravidlá fóra kde sa píše okrem iného aj o tom že nesupľujeme dodávateľsko-odberateľské vzťahy. Sťažovať sa treba tam kde si zaplatil, alebo na kommerz webe kde na prijímače vychádzajú recenzie a sám sa pýšiš tým akým si dlhoročným užívateľom. Dúfam že Ti tam s Tvojim útokom na Sapro pomôžu - my sa hádať s nikým nepotrebujeme

Pokiaľ však budeš kade-tade vypisovať klamstvá ako naposledy o tom že som sa Ti vyhrážal a nazývať ma pirátom tak budeš musieť logicky čeliť mojej obrane :)

Naposledy Ti pripomínam - nezneužívaj toto fórum ako zákaznícku linku dovozcu


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
Uživatelský avatar
tulino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 609
Registrován: 23 říj 2009, 18:34

Re: FW 1.09.90

Příspěvek od tulino »

orpas píše:Mne o nic nejde a mam casu dost. Jen neuznavam falesny a nekorektni pristup k uzivatelum.
Ked ti o nic nejde tak nekop nozickami a nevykrikuj ako hystericka zenska pouzivajuca hlavny pracovny nastroj ohovaranie
Teda mas ale odvahu, stretnut ta, tak mas facku skor ako stihnes mrknut vieckami. Hambi sa! Chlap sa chova inak.


Octagon SF 1018, fw 1.11.57 + Mcas 130904 + SL ICE = OK, + Seagate Pipeline 1 TB
HDBOX SF 9105 / 9105 PLUS, fw. 2.11.34 + Mcas january 2013 + SL IRDETO/ICE
HDBOX SF 9100, fw. 1.09.20 + Mcas july 2012 + SL ICE
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: FW 1.09.90

Příspěvek od grantec »

Zas riesite zbytocnosti.
Uz som to raz v inom vlakne vysvetloval a vysvetlim to opat.
MCAS seka na nasich programoch na kazdej karte okrem 0D03 . Ako je zname (tu je to asi novinka) 0D03 slo kedysi v emu . Stacil v emulatore system key, ga a rsa a frcalo sa. Par programov- zakladnych, ale slo to.
Problem je prave ten system key pre 0D03 - ten ostal prosim v MCAS-e a vo vsetkych emulatoroch. Mcas nepozna priority mode , teda nepokusa sa dekodovat najskor kartou a az potom emulaciou . Pouziva matematicku postupnost . Na mnohych nasich programoch su CAID 0624,0666,0D03,0D70,0D96 a 0D0F .
Napisal som ich presne v tej postupnosti ako ich pouziva MCAS . Mate kartu 0D96 ,ale to je CAID, ktore je az predposledne. Pred nim je CAID 0D03 - na ktore ma emulator potrebne kluce pre dekodovanie. Zastavi sa na 0D03, najde system key, rsa a ga key. Ma vsetko, aby spustil proces vypoctu emm, a nasledne ecm pre dekodovanie. Problem je,ze kluce pre ecm su nopublic, alebo v databaze Mcasu su neaktualne. Darmo je o dve CAID spravna napln (rozumej karta) ostane stat a zdrzi sa na 0D03.
Ako z tohto zacarovaneho kruhu von ?
Su dve moznosti riesenia:
1: V menu Mcas - Configuration zvolim v polozke emu - off . Emulator sa nebude pouzivat, karta pojde bez problemu.
2: Zmazem nespravne kluce v binarke Mcasu - tak aby sa zapnuta emulacia nezastavovala na neplatnych klucoch. Ostane tak zachovan funkcia emulacie (cisto piratsky prijem) a pritom nebude sposobovat problem pre dekodovani pomocou karty.
Ta druha moznost uz ozaj potrebuje mat aspon zakladne znalosti z historie sw emulacie.
Dalsi problem su keydata . Tie by mali obsahovat len aktualne kluce, teda tie, ktore priamo v MCAS niesu. Zial , aj tie z dovodu neznalosti ich tvorcu obsahuju preventivne vsetky kluce - sak co ked cosi nahodou nepojde....
Dufam,ze Vam je jasne, ze Nemcom je sumafuk, ci nejake kluce 0D03 su v kdesi,alebo nie. Preto som pre piratenia chtivych , teda tych co nemaju tolko moralnych sil vypnut sw emulaciu, pripravil " Mcas zlych klíču zbavený" . :46: Je tu na fore, staci ho len pohladat a obcas nezaskodi sa pozriet aj do sekcii pre ine verzie HDBOX - ved pluginy su defacto rovnake . Nemusite vediet nic - absolutne nic, staci sa obcas pozriet co je noveho u mladsich prijimacov, co z toho noveho by sa dalo pouzit pre starsie verzie. Somar, ktory mysli za Vas, som ja - Vam sa staci uz len viezt . Len prosim za jazdy nevykrikujte , ze dovozca sa nevie o Vas postarat.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Odpovědět

Zpět na „Odkaz na firmware a diskuze k firmware - HD-BOX FS-9200-9300 PVR“