fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Odkaz na firmware a diskuze k firmware.

Moderátor: By.Bob

Odpovědět
onky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 02 kvě 2011, 21:24

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od onky »

HMMM :-((( a je to tu stale do kola. To co tu radi grantec je krasne...vytvareni vlastni Oscam atd. ale stale je to dokola o tom ze pokud chcete prijimac v kterem se nebudete vrtat kupte si bez Linuxu jinak je to spousty hodin stravenych ve foru, a na jinych webech a neustale aktualizace pluginy atd. Kdyz vas toto bavi, pak je to naprosto v poradku ale pokud tady pisete jako ja ze se to prodejce nestydi prodavat pak to neni box pro vas ale meli by na to prodejci upozornit.
Koupil jsem pred casem Plazmu Panasonic NeoPDP a jede slouzi proste k cemu ma a nic vic od ni necekam a to same musi byt ten sat: chce koukat nahravat tot vse/ chces koukat nahravat a kazdej mesic aktualizovat kuli rychlejsi reakci a hezcimu menu atd. Tak si vyber...


FrantaB
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 13 led 2010, 10:27

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od FrantaB »

Tak jak to všichni píšete, tento nešťastný typ přijímačů se nehodí dát na prodejnu, okamžitě je to zpátky a hrozí i inzultace. Já už to beru jako zábavu, ale jen pro sebe. Třeba teď s přehráváním posledního fw se přijímač zbořil, pomohlo jen RS232 a starý fw. Potom jsem musel použít fw postupně k novějším. Jaké překvapení bylo, když při 1.08.44 vyskočil z HD boxu opět ten fantasticky rychlý a perfektní obraz. Poslední dobou se to už nedalo sledovat. Závěr je jasný, mistři se v tom zaplétají a výsledkem je zhoršená funkčnost, hromadění chyb až do úplného konce. Nemá to cenu, kdo z normálních lidí by to byl ochoten absolvovat?


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od grantec »

Nepredavaj zariadenia ktorym nerozumies. To je jednoduche. Tolko tu vyplakavate,aky je to smejd a ked to doniesie niekto ku mne a ukazem mu, ako jednoducho sa to da rozchodit , tak len pokrci plecami. Napis rovno,ze to nevies, predavaj ine saty, ale nevyplakavaj tu. HDBOX je nad tvoje sily. V pohode, nic sa nedeje, ale nam to tu nepomoze. Prosim len k veci.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
mersa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 125
Registrován: 10 čer 2009, 18:26
Bydliště: ČR

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od mersa »

Přestože s HD-BOXem neustále laboruji aby jsem z něj udělal dostatečně funkční box,nemyslím si,že by to byl šmejd-to určitě ne.
Osobně vidím problém v tom,že "standartní" uživatel mezi které se počítám neví,jak naložit s pokročilými funkcemi boxu jako takového.
Prvně fungovaly bezproblémově interní čtečky karet,poté bylo nutné instalovat MCAS aby fungovaly a nyní už ani MCAS nepostačuje a musíme se naučit s OSCAMem.
Nemám s tímto problém-časem se to naučím,co by jsem ale přivítal by byl nějaký návod krok po kroku jak na to pro "standartního" uživatele.
Něco jako je videonávod na instalaci firmwaru tady na foru,ten je dokonalý.
Většina lidí tady na foru jsou pokročilí uživatelé nebo přímo odborníci a většina z nich se snaží nám méně zkušeným pomoci za což jim patří dík.


HD-BOX FS-9200 PVR - fw.1.10.49+Mcas - Loader 1.19 - 2 čtečky
Twin LNB Inverto Black Premium - motor - Skylink ICE - 8GB USB flash Patriot X-Porter - HDD APACER AC202 black 320GB
TV LG 50PZ250 - 3D
PeLo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 04 lis 2009, 23:11

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od PeLo »

Mám Octagon 1018 s FW10994A a myslím že v něm natvrdo vypli ukládání EPG na disk. Od té doby co ho mám nainstalovaný tak se mi box ale ani jednou nekousl! Před tím hrůza....


PeLo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 04 lis 2009, 23:11

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od PeLo »

joloSK píše:Ahojte.

Ja mam problem, po instalacii tohto fw mi po spusteni EPG a hladani v EPG zamrzne box 9300 a pomoze jedine restart boxu. Stretol sa s tym to niekto?
Po restrte opat funguje pokial sa nezacnem hrabat v EPG. Potom box opat zamrzne.

Dakujem za nazory
Podle toho co jsem slyšel bych zkusil vypnout ukládání EPG na disk.


Uživatelský avatar
mirny
Nováček
Nováček
Příspěvky: 95
Registrován: 14 črc 2010, 20:13
Bydliště: Mily Way
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od mirny »

FrantaB píše:Tak jak to všichni píšete, tento nešťastný typ přijímačů se nehodí dát na prodejnu, okamžitě je to zpátky a hrozí i inzultace. Já už to beru jako zábavu, ale jen pro sebe. Třeba teď s přehráváním posledního fw se přijímač zbořil, pomohlo jen RS232 a starý fw. Potom jsem musel použít fw postupně k novějším. Jaké překvapení bylo, když při 1.08.44 vyskočil z HD boxu opět ten fantasticky rychlý a perfektní obraz. Poslední dobou se to už nedalo sledovat. Závěr je jasný, mistři se v tom zaplétají a výsledkem je zhoršená funkčnost, hromadění chyb až do úplného konce. Nemá to cenu, kdo z normálních lidí by to byl ochoten absolvovat?
predavaj radsej ready prijimace a nie linuxy.
mne bezi 1.09.94 s oscamom 6145 ako hodinky, bez zasekov, bez mrznutia jednoducho bezproblemu. takze chyba bude asi niekde inde...


HD-BOX FS-9200 [Oscam #6426], Sky Star2, Sky Star HD2 USB CI [Hadu 0.1.2.6,
Vplug 2.4.6, Acamd 0.6.1.8] , Diablo2 Ipnosys 0.36, Gital/CW+UPC, Parabola 1:
90Fe + Stab HH-90, Parabola 2: 85Al, 5E-0,8W/1W-4/5W-12,5W. Duolabs CAS3
gsxr1100
Nováček
Nováček
Příspěvky: 81
Registrován: 28 úno 2009, 18:10
Bydliště: Zohor

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od gsxr1100 »

Ja sa tiez priklanam k nazoru, ze 9200 je dobry stroj. Mam ho uz dva roky. Mam v nom 1.09.94 a Xcam klient. Presiel som vsetkymi firmware, vsetkymi pluginmi. Ja pozeram cez vikend, zena cez tyzden. Mne nezamrzne ani raz, zene cca 1x za dva tyzdne. Naucil som ju, kde najde gombik, jednoducho ho restartuje a kuka dalej. Uspesnost nahravania je cca 95%. Ale to sa da lahko vyriesit, lebo vsetko opakuju stale dokola. A ked inac nebude, kuknem si to na internete. Takze ja HDbox9200 a teraz aj 7110 povazujem za Hodne Dobry Box. Box vypinam len do Stanby, dost casto vobec. Proste ide nonstop, bez poruchy, bez kockovania(bez upravy zdroja, ci coho), proste parada. EPG ide tiez v pohode, len na skylinku neukazuje detailne informacie. UPC pohoda.

Musel som to sem napisat, lebo ked sem niekto pride novy a trosku si to tu precita, dojde k mylnemu nazoru, ze HDbox je nefunkcny klumpat a pritom je to v pohode prijimac. Ak by som si znova vyberal, kupim si ho znova. :28:


HD-BOX FS-9200 PVR, HD-BOX FS-7110HD, AB IPbox 400S,QNAP TS-219P+,AB CryptoBox 150Twin, dva tarelky a zopar dual LNB
vald
Nováček
Nováček
Příspěvky: 134
Registrován: 31 pro 2008, 17:38

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od vald »

Ja by som netvrdil, že HD Box je až taký super, ale za tú cenu (pred cca dvomi rokmi) to bola dobrá voľba. Dnes by som volil už asi inak ale to už je na inú tému. Faktom je že iné príjmače nie sú také problémové (V druhej izbe mám napr. Showbox s500 - ten ide aj celý deň a funguje jak hodinky - absolútne bezproblémov -už ani neviem jak sa tam mení soft). Mám priateľov, známych zo satelitmi a nikto z nich nemusí neustále laborovať a skúšať rôzne finty aby im šli úplne základné veci. Ja osobne nesúhlasím s tým, že príjmač vyžaduje nadštandardné a vysoko odborné znalosti resp špeciálny prístup na to aby riadne fungoval. Veď autá si tiež nekupujú iba automechanici, ale úplne bežný ľudia na bežné a každodenné použitie bez toho aby v nich stále niečo prestavovali. Je veľmi dobre, že sú fóra ako je toto, kde je možné dozvedieť sa od ozajstných odborníkov aj zložitejšie veci, ale nemyslím si, že tým by malo byť podmienené bežné používanie príjmača.
Čo sa týka tohoto firmwaru (aby som sa vyjadril aj k veci) mrznúť to začne vždy až po niekoľkých hodinách prevádzky. Ako bežný používateľ preto nebudem špekulovať čo je príčinou. Je to len môj postreh, moje zistenie, tak neviem či to bude k niečomu.


Humax IRHD 5100S, Showbox S-500, Openbox X820, offset al85 na 28,2E-23,5E-19,2E-5E, 2x DiseqC 2.0 SUS 44, LNB 3x GI + 1x Inverto, 3x Skylink, Tv Panasonic TX-P42X10Y
darkdevilll Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 19 pro 2008, 19:37

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od darkdevilll »

Moja reč. Dovozca a predajcovia sa môžu hanbiť! Podpora žiadna, a pri probléme odporučia modul, aby si namastili vrecká. Majú aj dobrých programátorov, len načo ich využívať, keď majú vagóny tovaru, čo potrebujú predať. Pod nosom mám dovozcu, má len jedného predavača/maniaka do linuxu/ a strká ti modul! Keď v predajni nikto nie je, sám majiteľ ti to za 10e rozchodí so slovami,že bez papiera! To je pre nich tak veľa, upraviť nejaké univerzálne náplne pre "naše karty" a k tomu pichnúť krátky návod, čo kde prepísať a upraviť ak to nešlape! Ale to by im klesla predajnosť iného sortimentu. A tak tu všetci otravujeme granteca a spol. ešte dobre, že mu ta trpezlivosť nedošla , a ani jemu podobným, čo veľmi ochotne pomôžu a poradia. Za to vám patrí veľká vďaka! Ale toto fórum by nemalo suplovať oficiálnu podporu, a plátať neschopnosť dovozcu a predajcov ! To je asi všetko k deklarovanej funkčnosti HDboxov , keď si ich bežný užívateľ kupuje.


daxo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 56
Registrován: 22 srp 2009, 14:44

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od daxo »

gsxr1100 píše:Ja sa tiez priklanam k nazoru, ze 9200 je dobry stroj. Mam ho uz dva roky. Mam v nom 1.09.94 a Xcam klient.

Určite si si stačil všimnúť, že tí, čo majú nejaké problémy, majú v príjmači aj nejakú kartu. A to, že väčšina problémov je spôsobené pluginmi ako Mcas, tu už niekto písal. Je to plugin, ktorý je podľa mňa šitý na mieru Octagonom a kartám používaným v nemecky hovoriacich krajnách. A preto to funguje tak ako to funguje.


onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od onisud »

daxo píše:Určite si si stačil všimnúť, že tí, čo majú nejaké problémy, majú v príjmači aj nejakú kartu. A to, že väčšina problémov je spôsobené pluginmi ako Mcas, tu už niekto písal. Je to plugin, ktorý je podľa mňa šitý na mieru Octagonom a kartám používaným v nemecky hovoriacich krajnách. A preto to funguje tak ako to funguje.
Nemôžem toto potvrdiť. Mcas som nikdy nepoužíval, ale oscam som nedokázal nastaviť na stabilný chod. Naviac som nechal hdbox dosť dlho ísť iba ako klienta lokálneho servera, ktorým bol dreambox. Ani to nebolo stabilné riešenie. Testované viaceré verzie orig. fw.


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
Uživatelský avatar
tulino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 609
Registrován: 23 říj 2009, 18:34

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od tulino »

Pani komu to nedopina, tak ste si kupili, predpokladam, ze po dokladnom vybere, satelitny tuner, ktory nema licencovanu Ird-to resp Cryptoworks citacku. Cize nie je oficialne doporucovany pre pouzivanie s nasimi kartami. Vybrali ste si ho asi preto, ze mal v dobe kupy funkcne to, co ine sattunery ani neslubovali. Preto predpokladam, ze ste minimalne tusili, ze hdbox beziaci na linuxe okrem vyhod bude potrebovat aj vas aktivny pristup. Kto cakal nieco ine je naivka a ano, vacsina ludi su asi naivky, ale to nie je moj problem a ani problem dalsich.
Podpora na tomto fore nesupluje to, co nemoze predajca slubit. Berte to tak, ze je to podpora malej fanuskovskej komunity ludi pre podobne postihnutych uzivatelov, ktori chcu zvitazit nad oficialnym softverom a ziskat tak nieco, co vyrobca a dovozca neslubuju, pretoze tie ubohe SLready tunery im nevyhovuju.

Zaujimave je, ze uz sami bezni uzivatelia sa stavaju na obranu hdboxov proti vecne nespokojnym uzivatelom a popisuju dalsie, nove funkcne kombinacie fw/plugin/karta. Ti co vam to stale nejde nezabudajte, ze okrem fw a verzie pluginu ma zasadny vplyv na bezproblemovy chod aj TYP KARTY danej kombinacii, kedze tych CAIDov mame niekolko a kazdy sa sprava inak, preto ze to tak chce provider. A samozrejmym predpokladom je spravne naistalovany firmware a zmysluplne nastavenie funkcii (setting).

Chcel by som poprosit modov sekcie HDBOX, aby zvazili, ci by sa predsa len nedala pre tych ostatnych vytvorit mimo tohto fora tabulka co forme obrazku funkcnych verzii jednotlivych kombinaci:
verzia karty (CAID) / verzia hdboxu / fw / plugin / poznamka. A nemyslim si, ze je potrebne robit upgrade kazdy mesiac, staci 3-4 krat za rok.
Pripajam svoje dlhodobo vyskusane (dlhodobo mimo fw 1.09.94):
0D96 (ICE) - HDBOX 9200/9300 - fw 1.08.83 - Mcas 3.3.11 - nespravne zobrazuje specialne nemecke znaky
0D96 (ICE) - HDBOX 9200/9300 - fw 1.09.94 - Oscam ICE/6145 - neprehrava nove nahravky od bodu prerusenia prezerania
0D96 (ICE) - HDBOX 9105 - fw 1.09.20 - Mcas 3.3.11 - ---
0D70 - HDBOX 9100 - fw 1.09.20 - Mcas 3.3.11 - mierne problemy s EPG
Snad budem mat teraz viac casu a pridam aj dalsie, novsie kombinacie najma pre 9100 a 9105

A kto si HDBOX kupil bez dokladneho zvazenia nech si trepe hlavu o stenu a pripadne nech trepe o stenu hlavu predavaca ...


Octagon SF 1018, fw 1.11.57 + Mcas 130904 + SL ICE = OK, + Seagate Pipeline 1 TB
HDBOX SF 9105 / 9105 PLUS, fw. 2.11.34 + Mcas january 2013 + SL IRDETO/ICE
HDBOX SF 9100, fw. 1.09.20 + Mcas july 2012 + SL ICE
Uživatelský avatar
tulino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 609
Registrován: 23 říj 2009, 18:34

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od tulino »

daxo píše: Určite si si stačil všimnúť, že tí, čo majú nejaké problémy, majú v príjmači aj nejakú kartu. A to, že väčšina problémov je spôsobené pluginmi ako Mcas, tu už niekto písal. Je to plugin, ktorý je podľa mňa šitý na mieru Octagonom a kartám používaným v nemecky hovoriacich krajnách. A preto to funguje tak ako to funguje.
Prepac, ale nepis tu svoje dojmy, ked o tom vies zjavne malo.
1. Su aj ti co maju v boxe kartu nemaju problemy. Staci vediet ako. Som jednym z nich, doma 2x, a u dalsich min 3 dalsie, vsetky s kartou a bez zdielania.
2. Octagon = nemecky obchodny nazov pre rovnake creva, ktore sa v CR/SR predavaju pod obchodnym nazvom HDBOX, Rozdiel je v pouzivanej karte. Dokazete to pochopit?
2. Mcas jednoducho momentalne nie je upravovany pre nase karty a nove fw (nieviem ako je na tom dnesny Mcas), v starsich konstelaciach so starsimi fw stale funguju!
Potebujes za kazdu cenu nove funkcie? Ano, je to take ludske, mat stale viac a viac.


Octagon SF 1018, fw 1.11.57 + Mcas 130904 + SL ICE = OK, + Seagate Pipeline 1 TB
HDBOX SF 9105 / 9105 PLUS, fw. 2.11.34 + Mcas january 2013 + SL IRDETO/ICE
HDBOX SF 9100, fw. 1.09.20 + Mcas july 2012 + SL ICE
Uživatelský avatar
tulino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 609
Registrován: 23 říj 2009, 18:34

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od tulino »

orpas píše:Já jedu momentálně na FW octagon 1018 1.09.94 a je to úplně to samé jako FW pro HD-BOX.
A s akym pluginom pouzivas 1.09.94 ze ti to nejde? A s akou kartou? A bral si v potaz typ karty, ked si vyberal plugin?

PS: zjavne necitas, lebo nie som sam, kto tvrdi ze mu to ide aj s kartou. Alebo posty inych zamerne ignorujes pod heslom kto najviac krici tomu uveria?


Octagon SF 1018, fw 1.11.57 + Mcas 130904 + SL ICE = OK, + Seagate Pipeline 1 TB
HDBOX SF 9105 / 9105 PLUS, fw. 2.11.34 + Mcas january 2013 + SL IRDETO/ICE
HDBOX SF 9100, fw. 1.09.20 + Mcas july 2012 + SL ICE
Odpovědět

Zpět na „Odkaz na firmware a diskuze k firmware - HD-BOX FS-9200-9300 PVR“