fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Odkaz na firmware a diskuze k firmware.

Moderátor: By.Bob

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jerry973
Nováček
Nováček
Příspěvky: 198
Registrován: 15 pro 2009, 22:10
Bydliště: Slovensko-Zapad

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od Jerry973 »

marsim21 píše:Tak jen pro zajímavost HDBox 9300 s 500 HDD a 9200.Oba Fw 94 oba Xcam.Za celej týden ani jedno zamrznutí.Veškeré nahrávky Ok.
Momentalne mam tu istu kombianciu a potvrdzujem vsetko OK, okrem kockovania za studena. 9300 u rodicov taktiez bez problema, oni ale nenahravaju temer vobec a vsetko im funguje. Na oboch je xcam posledny - mierne upraveny. (vyhodeny cccam)


HD-BOX 9200
Uživatelský avatar
gombi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 150
Registrován: 23 lis 2008, 16:20
Bydliště: Dca Slovensko

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od gombi »

marsim21 píše:Tak jen pro zajímavost HDBox 9300 s 500 HDD a 9200.Oba Fw 94 oba Xcam.Za celej týden ani jedno zamrznutí.Veškeré nahrávky Ok.
Marsim21, prosím Ťa tie prijímače, ale iba zdielajú, že? Xcam kartu nečíta?????
Ďakujem G.


Openbox X-770CIPVR
Openbox X-820CI/motor 10" Regular jack/85 offset Fe/Quad konvertor/zdiel.
HDBOX 9300PVR interný HDD, motor DG380, 100 offset AL
Uživatelský avatar
Jerry973
Nováček
Nováček
Příspěvky: 198
Registrován: 15 pro 2009, 22:10
Bydliště: Slovensko-Zapad

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od Jerry973 »

Xcam je klient, citat kartu nevie ...


HD-BOX 9200
Uživatelský avatar
Radek_69
Nováček
Nováček
Příspěvky: 56
Registrován: 12 led 2011, 16:21

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od Radek_69 »

jirbar píše:
mersa píše:Tak jsem i já po delším čase přešel po přečtení chvály zde na foru o stabilitě na nový FW 1.09.94 z předchozí verze 1.08.83,který fungoval vcelku slušně.Instalace přesně podle video návodu na foru.FW jede spolu s posledním Mcas.
První večer kompletně kostičkovala NOVA HD,ostatní programy OK.Bohužel po sledování večerního programu CT1 a přepnutí na PRIMU se stalo to,že reakce boxu na DO byla se zpožděním asi 1minuty a následně box vytuhl kompletně i písmo v info liště se načítalo asi minutu-pomohl jen tvrdý restart tlačítkem vzadu. :sad: Poté celý den vše OK.Následující večer to stejné...Má s tímto problém ještě někdo nebo je problém jen u mě? :???:
To samé. Stejné FW poslední MCAS. Kostičkování jsem nezaznamenal ale po tlačítku OK i minutu čekám než se objeví seznam kanálů. Občas taky po přepnutí hlásí stanice zakódována. Oboje sleví po tvrdém restartu. Karta ve spodní čtečce je ICE Výměna.
Mám stejné problémy včetně kostičkování jak NOVA HD, tak ČT HD. Jinak zamrzání obrazu včetně zpomalených reakcí se vyskytuje minimálně 1x denně a pomáhá jen tvrdý restart zadním přepínačem. Když zapnu HDD připojený přes zadní USB, tak se přijímač kompletně kousne dokud se disk nenačte (30s - 1min) Po přečtení prních příspěvků jsem myslel že se konečně objevil dost dobrý fw, ale ouha... Možná bude lepší přemýšlet o nějakém starším a trochu stabilnějším fw.


Chci jen to, co jsem si zaplatil - ostrý obraz, dobrý zvuk a nikým a ničím nerušený příjem
HD-BOX FS9200 PWR, fw v.1.10.13, dolní čtečka Skylink ICE
TV Panasonic TH-42PZ85EA
onky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 02 kvě 2011, 21:24

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od onky »

Po zamene OSCAM na misto MCAS mi 9200 s timto firmw. jede nejlepe v me rocni historii Nic se neseka ani nahravani Akorat studene starty HD kostickujou a nepomatuje si posledni cas prehravani nahravek ci souboru (avi.....)
Jinak opet koukam na diskuzi a potvrzuji opet muj nazor vetsina prispevku je od kluku co chudaci narazili asi jako ja proste Linux neni pro kazdeho... Cao a vyvojarum a foru diky jinak bych ten box mohl vyhodit


Uživatelský avatar
mersa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 125
Registrován: 10 čer 2009, 18:26
Bydliště: ČR

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od mersa »

onky píše:Po zamene OSCAM na misto MCAS mi 9200 s timto firmw. jede nejlepe v me rocni historii Nic se neseka ani nahravani Akorat studene starty HD kostickujou a nepomatuje si posledni cas prehravani nahravek ci souboru (avi.....)
Jinak opet koukam na diskuzi a potvrzuji opet muj nazor vetsina prispevku je od kluku co chudaci narazili asi jako ja proste Linux neni pro kazdeho... Cao a vyvojarum a foru diky jinak bych ten box mohl vyhodit
Zdravím,můžeš mi napsat s jakou verzí OSCAM ti funguje stabilně model 9200 a jak se do boxu instaluje?


HD-BOX FS-9200 PVR - fw.1.10.49+Mcas - Loader 1.19 - 2 čtečky
Twin LNB Inverto Black Premium - motor - Skylink ICE - 8GB USB flash Patriot X-Porter - HDD APACER AC202 black 320GB
TV LG 50PZ250 - 3D
onky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 02 kvě 2011, 21:24

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od onky »

Pouzivam Oscam ICE nebot mam kartu Skylink ICE po vymene. Je v downloadu OSCAM od granteca. Jinak se instaluje stejne jako Mcas Ten soubor po rozbaleni mas slozku Plugin tu jak je nakopiruj na flasku ne do dalsi slozky ale hned na Flasku (F:/plugin) pak Flashku do Boxu a uz to jede samo.... :99:


Uživatelský avatar
tulino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 609
Registrován: 23 říj 2009, 18:34

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od tulino »

Radek_69 píše: Po přečtení prních příspěvků jsem myslel že se konečně objevil dost dobrý fw, ale ouha... Možná bude lepší přemýšlet o nějakém starším a trochu stabilnějším fw.
FW je OK (az na chybu nepokracovania v nahravke)
Problem je Mcas pri pouziti s novym fw, zabudni momentalne a mozno aj navzdy na Mcas.
Je to nemecky plugin pre nemecke a rakuske karty. Jeho autor ho neupravuje pre nase karty a ani samozrejme nesleduje opatrenia nasich providerov a update nasich novych kariet (ICE IRD).
Mcas bol pohodlnejsi, totalne blbuvzdorny a nevyzadoval studium. No kezde ho autor neprisposuje nasim kartam, bude treba studovat Oscam, najma pokial pouzivas inu ako ICE kartu, pripadne viac kariet, pripadne zdielas.


Octagon SF 1018, fw 1.11.57 + Mcas 130904 + SL ICE = OK, + Seagate Pipeline 1 TB
HDBOX SF 9105 / 9105 PLUS, fw. 2.11.34 + Mcas january 2013 + SL IRDETO/ICE
HDBOX SF 9100, fw. 1.09.20 + Mcas july 2012 + SL ICE
Uživatelský avatar
mersa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 125
Registrován: 10 čer 2009, 18:26
Bydliště: ČR

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od mersa »

Tak jsem odinstaloval Mcas,dal zformátování už.dat a nainstaloval OSCAM 6145.Po instalaci jsem dal automatický start a box restartoval.Interní čtečku jsem vypnul.Kartu mám Cslink(původní starou Gital) v horní čtečce.V menu je v sekci Plugin napsáno OSCAM-automatické spuštění.Bohužel všechny placené programy hlásí Program zakodován.
Co dělám prosím špatně?


HD-BOX FS-9200 PVR - fw.1.10.49+Mcas - Loader 1.19 - 2 čtečky
Twin LNB Inverto Black Premium - motor - Skylink ICE - 8GB USB flash Patriot X-Porter - HDD APACER AC202 black 320GB
TV LG 50PZ250 - 3D
Uživatelský avatar
Radek_69
Nováček
Nováček
Příspěvky: 56
Registrován: 12 led 2011, 16:21

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od Radek_69 »

tulino píše:
Radek_69 píše: Po přečtení prních příspěvků jsem myslel že se konečně objevil dost dobrý fw, ale ouha... Možná bude lepší přemýšlet o nějakém starším a trochu stabilnějším fw.
FW je OK (az na chybu nepokracovania v nahravke)
Problem je Mcas pri pouziti s novym fw, zabudni momentalne a mozno aj navzdy na Mcas.
Je to nemecky plugin pre nemecke a rakuske karty. Jeho autor ho neupravuje pre nase karty a ani samozrejme nesleduje opatrenia nasich providerov a update nasich novych kariet (ICE IRD).
Mcas bol pohodlnejsi, totalne blbuvzdorny a nevyzadoval studium. No kezde ho autor neprisposuje nasim kartam, bude treba studovat Oscam, najma pokial pouzivas inu ako ICE kartu, pripadne viac kariet, pripadne zdielas.
Mam obavu, že si nebudu moc poradit s OSCAMem. Mám v provozu jen dolní čtečku karet (horní jsem si ještě nenechal odblokovat), používám 4 roky starou kartu CSLink (původně ještě Gital) se zprovozněnou a zaplacenou rozšířenou nabídkou, nic nesdílím. Takže vlastně jen chci, aby přijímač fungoval jak má a to na obou tunerech a abych mohl nahrávat a přitom sledovat jiný program. Vlastně proto jsem si HDBox kupoval. Jsem absolutně spokojený s jeho vzhledem, ovládáním i uživatelským rozhraním, ale ty občasné výpadky mě někdy dovádějí k šílenství.
Pokud existuje nějaké jednoduché nastavení OSCAMu, zkusil bych MCAS smazat a OSCAM nainstalovat.
Předem díky za jakoukoliv pomoc


Chci jen to, co jsem si zaplatil - ostrý obraz, dobrý zvuk a nikým a ničím nerušený příjem
HD-BOX FS9200 PWR, fw v.1.10.13, dolní čtečka Skylink ICE
TV Panasonic TH-42PZ85EA
Uživatelský avatar
mersa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 125
Registrován: 10 čer 2009, 18:26
Bydliště: ČR

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od mersa »

EDIT Jerry973: NECITUJ PO SEBE IDUCE PRISPEVKY!!

Jak vidím,tak se oba snažíme o totéž(plně funkční box bez sekání a tuhnutí).Já jsem se již snažil dát místo Mcas Oscam,ale asi dělám něco špatně,poněvadž mi to vůbec nefunguje.Dal jsem tam zatím alespoň zpět Mcas,aby byl box funkční a čekám,jestli se na foru najde někdo,kdo bude ochotný poradit obyčejnému uživateli,jak ten Oscam zprovoznit.


HD-BOX FS-9200 PVR - fw.1.10.49+Mcas - Loader 1.19 - 2 čtečky
Twin LNB Inverto Black Premium - motor - Skylink ICE - 8GB USB flash Patriot X-Porter - HDD APACER AC202 black 320GB
TV LG 50PZ250 - 3D
Uživatelský avatar
Radek_69
Nováček
Nováček
Příspěvky: 56
Registrován: 12 led 2011, 16:21

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od Radek_69 »

Já bych se do nějakých experimentů možná pustil, ale při představě hrubě nespokojených obličejů, které by mě pronásledovaly kdybych přijímač nerozchodil v době vánočních prázdnin a silvestra (I když právě na silvestra je v TV kulový) od jakýchkoliv experimentů už upouštím (dost problémů jsem měl s nahrátím nového fw, kdy jsem vynechal, mou blbostí, jeden důležitý krok).
Možná, že někdo poradí, když už jsme tu dva kterým jde o jednu a tu samou věc.


Chci jen to, co jsem si zaplatil - ostrý obraz, dobrý zvuk a nikým a ničím nerušený příjem
HD-BOX FS9200 PWR, fw v.1.10.13, dolní čtečka Skylink ICE
TV Panasonic TH-42PZ85EA
hdcz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 66
Registrován: 22 čer 2009, 19:53

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od hdcz »

Xcam by byl, fajn ale nepouzivam sdileni. Mam ice kartu a kamarad chce, aby mu fungoval...jen koukat a nahravat zaroven. Je to fakt problem. V pondeli zkusim nahodit teda 1.09.94 a posledni oscam. CCCam 2.3.0 asi pro hdbox neni ze? Skoda, treba s nim by to jelo fajn. Na vu+ duo zadny takovy problemy nemam. Enigma 2 + oscam. Vse slape jak hodinky. HDbox neni spatny, ale prodavat ho zakaznikum je nerealne. Doufam, ze se to podari vyvojarum vyladit.


AZbox premium 500gb + Azbox Elite.
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od grantec »

Pri Mcas-e vznikla podobna situacia,ako pri Oscame. Sucasny stav je taky, ze ak sa odladi Oscam na nase karty (rozumej aj s podporou Irdeto) , nefunguju spravne nemecke nagra/irdeto karty a opacne. Potom si vyber :)
Ja davam oscam (asi viete preco) ,ale Mcas sa da tiez rozchodit. Akurat ma s poslednym fw jeden zasadny problem - card insered/car removed - kym sa box nezohreje... To je podobne ako fragmentovanie na HD programoch kym sa nezohreje box. Logicky potom pri casovom nahravani nemusi byt spustene nahravanie korektne... Teda, pokial prijimac vypnete, ak nechate zapnuty, no problem.
Oscam ale tuto chybu vo fw ignoruje, nastastie.
Oscam zas vyzaduje aj znalosti. Celkom univerzalny oscam nemozno ani vytvorit, preto si napriklad coolstreamaci spravili plugin oscam konfigurator - zadate typ karty a ten malicky program, uz podla vopred zadanej sablony, prepise konfiguraky oscamu. Aj tento sposob ma svoje uskalia a to prave pri Irdeto kartach nasich providerov. Irdeto karta totiz po registracii ziska jedinecne provider ID - co potom sposobuje problem pri zdielani takej karty(a nielen pri zdielani) , rozumej -univerzalna sablona na Irdeto karty nasich providerov neexistuje.
Pri ICE - cryptoworks je to celkom jednoduche - nic specialne sa tam nenastavuje.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
orpas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 27 lis 2011, 22:56

Re: fw 1.09.94 pro 9200 /9300/

Příspěvek od orpas »

Díky Grantec za obsáhlý výklad na téma Mcas a Oscam. Ptám se tedy za ty nešťastníky co jim box nejede podle jejich představ. Jelikož se HD-Box 9200 prodává i v současné době, kdy abonenti vlastní několik druhů českých a slovenských karet, zda existuje FW a plugin, kde by tyto jely bez problémů a s funkcemi, jak proklamuje dovozce? Mně se taky od vánoc rapidně zhoršil stav boxu na FW 1.09.94. Např. jsem si před chvíli naladil 3Sat z Astry 19 (dnes v 6.00 rockové koncerty) a box se kousnul. Tvrdý restart. Proč se vždy cca po týdnu začne každý FW sekat, tuhnout atp.? Jasně, přece pomůže HDBClean a znovu nahrát pluginy. Já jsem, ale box ničím nezasral a přesto po týdnu K.O. Moji euforii z konečně dobrého FW vystřídalo opět zklamání.


Odpovědět

Zpět na „Odkaz na firmware a diskuze k firmware - HD-BOX FS-9200-9300 PVR“