Propojení azbox elite s pc přes router

Moderátoři: schmegea, monkus, gorick

maxim73 Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 31 srp 2010, 10:55
Dal poděkování: 2 poděkování

Propojení azbox elite s pc přes router

Příspěvek od maxim73 »

Prosím
Mám ještě jeden dotaz.Když dám správce souborů potom síť, tak to píše Permision Denied! a chce to po mě username a password. V počítači žádné hesla nepoužívám, tak nevím co tam zadat.


theruck
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 10 úno 2010, 23:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení azbox elite s pc přes router

Příspěvek od theruck »

tak nemozes ocakavat ze ked nevies nastartovat auto ze ho budes vediet soferovat...len pre zaujimavost ake meno a heslo si tam skusil zadat? :)


Azbox Premium HD Plus., 2x DVB-S, fw 0.9.4890, dual monoblok Mascom - Astra 19.2 a 23.5, Skylink, newcs +mgcamd, 750 GB HDD, Panasonic Viera TXP42S10E
maxim73 Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 31 srp 2010, 10:55
Dal poděkování: 2 poděkování

Re: Propojení azbox elite s pc přes router

Příspěvek od maxim73 »

Nemusíš ze mě dělat hned debila.Mám ten přístroj třetí den, tak zkuším možnosti, žádnej učenej z nebe nespad.
Zkoušel jsem možnosti jako 1234,0000 atd.Možná mě pak napadlo, že bych tam měl vložit přihlašovací údaje do routeru, ale ty nemám.Tak budu muset asi kontaktovat poskytovatele.Ale kdyby jste věděli co tam má být, tak dejte vědět.
Díky.


Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení azbox elite s pc přes router

Příspěvek od dempsey »

Neni to z Tvojej otázky úplne jasné ale defaultný prístup do boxu je root azbox


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
Uživatelský avatar
visper
Odborník
Odborník
Příspěvky: 2192
Registrován: 23 dub 2009, 13:50
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Propojení azbox elite s pc přes router

Příspěvek od visper »

Z té otázky není jasné jestli myslíš správce souborů v Azboxu nebo PC.


Azbox Premium--- Enigma 2---Seagate Pipeline 500GB---motor SG2100
maxim73 Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 31 srp 2010, 10:55
Dal poděkování: 2 poděkování

Re: Propojení azbox elite s pc přes router

Příspěvek od maxim73 »

V azboxu.


Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení azbox elite s pc přes router

Příspěvek od dempsey »

Takže inak. Napíš presne čo chceš urobiť a čo sa Ti vlastne nedarí inak toto vlákno ešte dlho nebude mať žiadny význam


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
merida7
Nováček
Nováček
Příspěvky: 151
Registrován: 30 dub 2010, 08:45
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Propojení azbox elite s pc přes router

Příspěvek od merida7 »

Myslim, ze z toho co napisal je jasne co chce. Chce sa pripojit z Azboxu k PC. Pochopil som to tak, ze vo file mangeri ide cez network , tam zada meno uzivatel v PC a heslo. Pretoze nema uzivatela v PC zaheslovaneho, tak pokracuje bez hesla a vypisuje mu Permission denied - zakazany pristup. To iste som skusal aj ja , spociatku som sa dostal na PC , ale uz mi to tiez nejde. Pouzivam Windows 7, myslim ze s XP by nebol ziadny problem. V príspevku hore som dal krátky návod ako sa mi to podarilo.


AZBOX HD Premium, Skylink, HH90
krokodill
Nováček
Nováček
Příspěvky: 193
Registrován: 23 čer 2009, 13:04

Re: Propojení azbox elite s pc přes router

Příspěvek od krokodill »

Takže. Mám také Win7 a na počítač jsem se z AZeta dostal jenom s ofic. FW, už ale nevím, s kterým to bylo. Zkoušeno nyní s tvým návodem a stále stejný problém. Jenom to nepíše - zakázaný přístup, ale prostě jenom nenajde složku v počítači...


AzBox HD Elite / motor SM3D12 / Skylink / Corsair Flash Survivor 8Gb / HDD WD My Book 300Gb
Uživatelský avatar
jkaval
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 10 pro 2008, 12:37

Re: Propojení azbox elite s pc přes router

Příspěvek od jkaval »

Widle 7 si disk na kterém je nainstalovaný systém hlídají i když je nemáš zaheslovaný.
Pokud potřebuješ něco vidět na síti vím o 2 jednoduchých možnostech.
1: Přesuň co chceš vidět na sítí do složky C:\Users\Public a tam už si vybereš složku např. Pictures, Music, Videos
2: Další disk a nebo diskové pole a klasicky na sdílet bez hesla.
Tak by to mělo být vidět.


EDISION OS Mega (2xDVB-S2+ DVB-S2/T2/C HEVC), Toroidal T90 1W-19E-23E-28E, TV plasma Panasonic
krokodill
Nováček
Nováček
Příspěvky: 193
Registrován: 23 čer 2009, 13:04

Re: Propojení azbox elite s pc přes router

Příspěvek od krokodill »

Jak říkám, bez šance. Vyzkoušeno i toto, vyzkoušeno cokoli a nic. Ale ono to možná je už jedno, pokud teda kluky neodradily ty výpady, tak snad bude za ??? Enigma2 a tam to snad opět půjde...


AzBox HD Elite / motor SM3D12 / Skylink / Corsair Flash Survivor 8Gb / HDD WD My Book 300Gb
Uživatelský avatar
frcko73 Slovakia
Mazák
Mazák
Příspěvky: 724
Registrován: 11 pro 2008, 14:45

Re: Propojení azbox elite s pc přes router

Příspěvek od frcko73 »

na win7 to pekne blbne....vacsinou to nejde ani mne.....a tiez neviem preco... :42:


Parabola Du 105cm,motor neviem,ale strasne stary,Samsung UE65MU6172,VU+ Uno 4K SE
Uživatelský avatar
tear12
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: 30 zář 2009, 18:38

Re: Propojení azbox elite s pc přes router

Příspěvek od tear12 »

pokud si na win vytvoříš uživatelský účet s heslem, tak potom s azboxu na pc se normálně připojíš s tímto účtem a heslem k němu, aspoň mě to tak fungovalo v pohodě


Azbox Premium HD, Seagate Pipeline HD 1 TB, DVB-T tuner, fw openRSi-openPLi 3.0 kernel 3.3.1, oscam ymodv, Skylink, Astra 19,2 a 23,5, twin monoblock Mascom
Uživatelský avatar
frcko73 Slovakia
Mazák
Mazák
Příspěvky: 724
Registrován: 11 pro 2008, 14:45

Re: Propojení azbox elite s pc přes router

Příspěvek od frcko73 »

samozrejme ze mam ucet aj s heslom..... :106:


Parabola Du 105cm,motor neviem,ale strasne stary,Samsung UE65MU6172,VU+ Uno 4K SE
interfernet
Nováček
Nováček
Příspěvky: 106
Registrován: 27 říj 2009, 22:22

Re: Propojení azbox elite s pc přes router

Příspěvek od interfernet »

Popíšu stručně mou anabázi z připojením Azboxu k PC. Mám na síti i NAS Synology, k němu se Azbox připojí bez problémů. V PC mám originální Windows XP Profi, přihlášení na login a heslo. Nastavil jsem na sdílenou složku přístup Everyone, přihodil i účet Guest, stále při připojení z Azboxu bylo vyžadováno jméno a heslo. Když jsem zadal své přihlašovací údaje z PC tak jsem se na sdílenou složku dostal. Bez těchto údajů ne. Zkoušel jsem i zadat účet root z heslem azbox do PC, taky nezabralo. Pak mě napadlo použít funkci Zjednodušené sdílení souborů - v Možnostech složky. Počítač chvíli něco dělal a od té doby se na PC dostanu z Azboxu bez problémů.


AZBox HD Premium fw E2 RTi Core 1.6.0| AZBox HD Elite fw E2 RTi Core 1.6.0 | PS50B650 | HW-C770S | LH 650
Odpovědět

Zpět na „Dotazy začátečníků“