Jaký satelitní přijímač

Volná diskuze.
Odpovědět
pepoz Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 31 kvě 2017, 13:36

Jaký satelitní přijímač

Příspěvek od pepoz »

Jaký satelitní přijímač
Dobrý den,
Potřeboval bych poradit s výběrem satelitního HD přijímače. Cena do 3500Kč plus/minus. Jde mi hlavně o sledování a nahrávání programu skylink. Kartu mám: IRDETO ICE 01 ser.čísla 425xxxx. Slyšel jsem, že linuxové přijímače jsou dobré.
Chci, aby nahrávky, které se nahrají na USB nebo externí HDD šly přehrát i upravit v PC - nebyly kódované.

Díval jsem se po: Formuler F4 Turbo a Dreambox 520


Děkuji za každou radu


Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Jaký satelitní přijímač

Příspěvek od marsim21 »

Četl jsem tvůj příspěvek na parabole,kde ti někdo ten Formuler F4 Turbo doporučoval. Neznám jej nikdy jsem jej v ruce neměl tak nemohu soudit.
DM 520 jsem v rukou měl a mohu jen doporučit. Už mám po kamarádech 5 kusů a všichni jsou nadmíru spokojení. Co se týče poruchovosti, jak se všude vykládá asi to nebude, tak horké. Nebo alespoň všechny co prošli přezemě šlapou bez problémů a uživatelé jsou 100% spokojení. Vše co požaduješ splňuje a cena je také přívětivá. Nyní je na sapru.cz na DM520 akce, při objednávce pokud do poznámek uvedeš akce satdigitálne.cz doprava zdarma.

Snad se ještě vyjádří někdo, zde na fóru kdo jej přímo vlastní a poreferuje, jak je sním spokojený. :89:


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Jaký satelitní přijímač

Příspěvek od efendy55 »

prešli mi rukami všetky modely Formuleru a všetky idú bez jediného problému . dokonca ešte mám aj DM-520 a tiež frčí bez problémov . :87: :46: mám tam momentálne Merlin lebo podla mna image OPEN...... nie je to pravé orechové pre DREAMBOX . ale to je môj názor . :89: predsa len OE-2.5 je kdesi inde ako E2 čo sa týka DREAMBOXU . :106:


Všetko4K,Linux E2
pepoz Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 31 kvě 2017, 13:36

Re: Jaký satelitní přijímač

Příspěvek od pepoz »

Dobrý den,

při pročítání příspěvků na poradnách k výběru HD satelitního příjímače mi byl doporučen i Openbox s3 CI HD.
Svými funkcemi by mi dostačoval. Chybí mi tam podpora nového formátu H.265/HEVC.
Myslíte, že je to důležité?
Jaké s ním máte zkušenosti?

Popřípadě jaký podobný satelitní přijímač by jste mi doporučili.
Linuxové přístroje jsou zbytečně složité.
Jde mi hlavně o sledování a nahrávání programu skylink.
Chci, aby nahrávky, které se nahrají na USB nebo externí HDD šly přehrát i upravit v PC - nebyly kódované.

Děkuji


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Jaký satelitní přijímač

Příspěvek od efendy55 »

openbox síce nepoznám ,ale v dnešnej dobe by som už osobne išiel do boxu HEVC-265 aj ked nie plnokrvník , lebo nikto nevie čo urobí skylink v blízkej budúcnosti ,ale na druhej strane nečakaj že ťa za 50 euro vydrží ten box nejako dlho . :D ono nejde ani tak o to že sa bude vysielať v HEVC a v 4k ale o to že provider si zníži náklady za prenájom TP a preto môže prejsť na HEVC-265 . v dnešnej dobe je toho príkladom napr. FLIXTV kde už o pár dní si bez boxu čo príjme a spracuje tento kodek ani neškrtneš .u skylinku ako to bude nevie nikto , ani samotný skylink ,ale možno budem prekvapkaný ,lebo už je v predaji aj skylink ready 4K box . :106: napr. ABC-700 to už dokáže spracovať a s tých lacných nelinux napr. nové amika . ale sú aj combo boxy s DVT-2 a cena je okolo 50 až 70 euro . ale tam nečakaj kvalitu obrazu , čím väčšia obrazovka tým horší obraz . s tým prehrávaním nahrávok v pc to bude asi ťažšie podla toho čo píšu tak ani ten openbox čo nahrá neprehráš v pc , ale možno na tom už popracovali ..... :D pre takéto pokusy je lepší linux . :87: ked sa pre niečo rozhodneš tak si to radšej over u predajcu kde to budeš kupovať . :89:


Všetko4K,Linux E2
pepoz Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 31 kvě 2017, 13:36

Re: Jaký satelitní přijímač

Příspěvek od pepoz »

Jaký satelitní přijímač

Vybral jsem pár přístrojů


Který z těchto:
DreamBox 520
Octagon sf108 e2 hd
Formuler F4 Turbo
Neo Combo SE

Děkuji


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Jaký satelitní přijímač

Příspěvek od efendy55 »

s tých prvých troch by som si vyberal .. :87: prečítaj si niečo o nich aby si vedel čo ťa čaká . podla mna ...

č. 1 : dreambox 52... / ale ja by som potreboval combo/ :89: ale tam by som určite nahral OE-2.5 ..... to nemá chybu ... :106: :87:
č. 2: asi F4 turbo
č. 3: octagon ?? ... :?: ale určite novší model ---- :87: nápadne sa podobá na ENIBOX ..... :96: aj ked aj ten ENIBOX ide v pohode . :89:


Všetko4K,Linux E2
lobo54 Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 01 čer 2011, 23:23

Re: Jaký satelitní přijímač

Příspěvek od lobo54 »

ked tak pozeram neni co kupit...iba ak tak nad 300 euro..slavne dreamoxy 520 + kazove,octagon novy viacerym bootuje a to iste edison co je vlastne to iste.,co citam recenzie vsade su nejake problemy,,,nehovorim,ze casto si ich sami sposobime,ale kde su tie casy co bol napr taky dreambox skutocny stroj


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Jaký satelitní přijímač

Příspěvek od efendy55 »

dokonalý box a image neexistuje ... :96: ked tam nahráš len to čo budeš používať tak všetky fungujú ako satelity bez problémov . :106: DM-520 ešte mám a ide perfektne . :46: rozhodnúť sa musíš sám , len doplním že najlepšiu podporu má s tých čo si napísal DM a F4 .... :55:


Všetko4K,Linux E2
bestnote Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 14 kvě 2014, 19:54
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Jaký satelitní přijímač

Příspěvek od bestnote »

marsim21 píše:Četl jsem tvůj příspěvek na parabole,kde ti někdo ten Formuler F4 Turbo doporučoval. Neznám jej nikdy jsem jej v ruce neměl tak nemohu soudit.
DM 520 jsem v rukou měl a mohu jen doporučit. Už mám po kamarádech 5 kusů a všichni jsou nadmíru spokojení. Co se týče poruchovosti, jak se všude vykládá asi to nebude, tak horké. Nebo alespoň všechny co prošli přezemě šlapou bez problémů a uživatelé jsou 100% spokojení. Vše co požaduješ splňuje a cena je také přívětivá. Nyní je na sapru.cz na DM520 akce, při objednávce pokud do poznámek uvedeš akce satdigitálne.cz doprava zdarma.

Snad se ještě vyjádří někdo, zde na fóru kdo jej přímo vlastní a poreferuje, jak je sním spokojený. :89:
dm 520 jsem koupil v srpnu 2016,běhá bez problemu ,protože u nás běží tv od rána do večera/žena a děti/ tak jsem pouze 3krát dával nové baterie do ovladače.Obraz má též perfektni ,spokojenost :87:


lobo54 Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 01 čer 2011, 23:23

Re: Jaký satelitní přijímač

Příspěvek od lobo54 »

rozmyslam este raz skusit teda dm 520,ci octasgon 4008 ci ist do F4 turbo,,,nic lepsie prte mna,co nic nenahravam,iba pozeram cez rarabolu a osem lnb..dobry obrasz,rychle prepinanie staci..


Odpovědět

Zpět na „Volná diskuze“