ice karta sa nenačitava

Nastavení a diskuze kolem tohoto modelu.
Odpovědět
boban4
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 08 lis 2011, 14:41

ice karta sa nenačitava

Příspěvek od boban4 »

Zdravim, chcem poprosiť o radu primač s fw V218B1 po zapnuti prímača stále píše kodovaný kanal.....keď sa karta vytiahne a zasunie všetko nabehne. Karta ICE. Ešte by som dodal, že keď tam bol fw z roku 2010 už neviem presne ktorý, tak prímač počas pozerania z ničoho nič napísal hlášku že zakodovaný, musela sa karta vytiahnuť z prímača potom znova všetko nabehlo, alebo ostal obbraz bez zvuku. Uvedený prímač sa použiva v pohostinstve, možno že cigaretový dym všetko spôsobuje aj keď sa mi to nezda. Otazka . čo by to mohlo byť ? čítačka blbne alebo nasjť vhodny fw?


xpetrx Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 25 říj 2010, 19:51

Re: ice karta sa nenačitava

Příspěvek od xpetrx »

Ahoj
Já bych pro začátek zkusil podlepit kartu pod čipem nějakou páskou,
.


boban4
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 08 lis 2011, 14:41

Re: ice karta sa nenačitava

Příspěvek od boban4 »

Podlepenie karty nepomohlo.


s@pro Maldives
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 223
Registrován: 25 srp 2012, 13:25
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: ice karta sa nenačitava

Příspěvek od s@pro »

boban4 píše:Zdravim, chcem poprosiť o radu primač s fw V218B1 po zapnuti prímača stále píše kodovaný kanal.....keď sa karta vytiahne a zasunie všetko nabehne. Karta ICE. Ešte by som dodal, že keď tam bol fw z roku 2010 už neviem presne ktorý, tak prímač počas pozerania z ničoho nič napísal hlášku že zakodovaný, musela sa karta vytiahnuť z prímača potom znova všetko nabehlo, alebo ostal obbraz bez zvuku. Uvedený prímač sa použiva v pohostinstve, možno že cigaretový dym všetko spôsobuje aj keď sa mi to nezda. Otazka . čo by to mohlo byť ? čítačka blbne alebo nasjť vhodny fw?
Nahraj verzi 2B14 a zkontoluj tu pozlacenou plošku na kartě jestli není nejaká znečištěná .


boban4
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 08 lis 2011, 14:41

Re: ice karta sa nenačitava

Příspěvek od boban4 »

Nahral som aj verziu 2B14, číp som s gumou očistil, ale výsledok rovnaky. Niekedy ju zoberie a niekedy nie, vypadá to asi na čítačku ale, zase keď raz načíta prečo potom niekoľko krát nenačíta aj keď sa s ňou nehýbe. :soudce:


Ice
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 16 srp 2010, 15:07

Re: ice karta sa nenačitava

Příspěvek od Ice »

vyzkoušej podlepit kartu např průhlednou izolepou aby byla silnější.


Flinstoun
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 10 kvě 2009, 06:09

Re: ice karta sa nenačitava

Příspěvek od Flinstoun »

Nainstaluj fw V214B1 a všechno ti pojede (včetně EMU- skylink). Nemám s tím vůbec žádné problémy. I bloker je funkční.
viewtopic.php?f=198&t=7808


boban4
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 08 lis 2011, 14:41

Re: ice karta sa nenačitava

Příspěvek od boban4 »

Flinstoun a Ice : chlapci dik za rady ale to čo ste radili, bolo vyššie napísané, že už som vyskúšal, trepa čítať aj nasledne odpovede.
Ale aj tak za odpovede. :jednicka:


xpetrx Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 25 říj 2010, 19:51

Re: ice karta sa nenačitava

Příspěvek od xpetrx »

A jak dlouho je ta Satelita v hospodě?Jestli by třeba nepotřebovala vyčistit.Alespoň kontakty ve čtečce.(ovšem netuším jak) Jestli máš jen neplacený kanály tak se to dá zatím obejít.


nedam
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 05 srp 2010, 14:26

Re: ice karta sa nenačitava

Příspěvek od nedam »

mozno skusit nahrat firmware cez rs232...a hlavne tovarko urobit...najlepsie pred aj po upgrade


boban4
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 08 lis 2011, 14:41

Re: ice karta sa nenačitava

Příspěvek od boban4 »

xpetrx píše:A jak dlouho je ta Satelita v hospodě?Jestli by třeba nepotřebovala vyčistit.Alespoň kontakty ve čtečce.(ovšem netuším jak) Jestli máš jen neplacený kanály tak se to dá zatím obejít.
No v krčme je teda v mesiaci apríl budu dva roky. Ale čo sa da obejít podla teba? ked karta blbne aj pri ponuke digital nechapem čo chcel básnik poradiť


boban4
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 08 lis 2011, 14:41

Re: ice karta sa nenačitava

Příspěvek od boban4 »

nedam píše:mozno skusit nahrat firmware cez rs232...a hlavne tovarko urobit...najlepsie pred aj po upgrade
Tovarko bolo urobene.... mysliš že ked nahram cez rs 232 že to bude lepšie ako cez USB? ved firmwarw sa nahralo štandartne aj cez USB myslim si že v tom to nebudeň


nedam
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 05 srp 2010, 14:26

Re: ice karta sa nenačitava

Příspěvek od nedam »

no skus, nedas za to nic. Alebo si od niekoho pozicaj kartu a skus ju. Napr, nejaky zakaznik, ked pride a das mu pivecko zdarma za zapozicku karty :))


Odpovědět

Zpět na „Diskuze SatElita 2000HD“