instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Diskuze o firmware.
ANAVI
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 31 pro 2012, 17:00

instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od ANAVI »

Ahojky,mám velikou prosbu na někoho zvás,kdo v tomto umí krásně běhat.Jedná se mi o instalaci FW v mém satelitu "Satelita 2000HD eco.Potřebovala bych takový,který by umněl komunikovat s Internetovými servery.Nainstalovala jsem si asi nejnovější verzi FW. V2.18b1
Jako vše je ok,ale u předchozí verze jsem se přes nástroje,,nastavení místní sítě, dostala po stisknutí červeného tlačítka na tabulku pro zadáni -č.serveru,URL,uživatel,heslo,Port serveru,DES klíč a tak.
No ale tam se teď prostě dostat nemůžu.TO ČERVENÉ TLAČÍtko tam prostě není !!!!!!!,jen když zadám 8888 tak mi skočí jen tabulka-Adresa IP a start,to je vše v té tabulce.Je možné že musím zadat jiné čtyř číslí,ale to jsem nenašla.
Na diskuzích jsem vyčetla,že je pro to co chci já tzn. spojení s internetovými serwery? lepší verze V2.14b1?
Nevím jestli to chápu dobře,protože jsem opravdu začátečník,ale nevím prostě který z dostupných FW bych tam mohla nahrát a hlavně,kde bych ho mohla stáhnout.Na SAPRU jsem tu V2.14b1 nenašla.
Jako problém s instalací nemám to už mi jde :-))
Dokonce dávám po nahráni i továrni nastavení a restart,no nic méně bych nerada zkoušela všehny FW.
Tak vás moc prosím,kdo by z vás by mi mohl v tomto trochu pomoci.Moc,Moc dík :96:


tedysek5
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 09 bře 2010, 21:34

Re: instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od tedysek5 »

[quote="ANAVI"]Ahojky,mám velikou prosbu na někoho zvás,kdo v tomto umí krásně běhat.Jedná se mi o instalaci FW v mém satelitu "Satelita 2000HD eco.Potřebovala bych takový,který by umněl komunikovat s Internetovými servery....

Dej si tam tuto verzi - viewtopic.php?f=198&t=8601, mám jí také a žádný problém s připojením na vzdálený server nemám. Po stlačení červeného tlačítka v Menu-Nastroje-Nastaveni mistni site se dostaneš na další možnosti nastavení - je tam vic moznosti nastaveni (NewCamd, Newcamdserver a Cccam)


HD-Box-EniBox, HD-Box 9105, SatElita 2000HD, Oscam, Astra 23,5
M_arecek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 19 lis 2010, 22:37

Re: instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od M_arecek »

SatElita_2000HD_Hs11_v2.14b1_0608 najdes tu: http://www.forum.satdigitalne.cz/viewto ... 198&t=7808
Cervene tlacidlo zobrazis nie 4x8 ale 4x0


ANAVI
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 31 pro 2012, 17:00

Re: instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od ANAVI »

tedysek5 píše:
ANAVI píše:Ahojky,mám velikou prosbu na někoho zvás,kdo v tomto umí krásně běhat.Jedná se mi o instalaci FW v mém satelitu "Satelita 2000HD eco.Potřebovala bych takový,který by umněl komunikovat s Internetovými servery....

Dej si tam tuto verzi - http://forum.satdigitalne.cz/viewtopic.php?f=198&t=8601, mám jí také a žádný problém s připojením na vzdálený server nemám. Po stlačení červeného tlačítka v Menu-Nastroje-Nastaveni mistni site se dostaneš na další možnosti nastavení - je tam vic moznosti nastaveni (NewCamd, Newcamdserver a Cccam)
Dík moc za tvou radu,už si to tam jdu dát,,,jsem moc ráda,že jsi mi odpověděl :55: :55:


ANAVI
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 31 pro 2012, 17:00

Re: instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od ANAVI »

M_arecek píše:SatElita_2000HD_Hs11_v2.14b1_0608 najdes tu: http://www.forum.satdigitalne.cz/viewto ... 198&t=7808
Cervene tlacidlo zobrazis nie 4x8 ale 4x0
Bohužel těch 4x0 je mrtvé,žádná změna.Ale dík za radu :D :D ;)


M_arecek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 19 lis 2010, 22:37

Re: instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od M_arecek »

nieco som pre teba vygooglil:

"Jaké máte firmware zjistíte takto :
================================
Menu/nástroje/informace/druhý řádek maincode...případná * za číslem firmware = "patch".
Pokud tam hvězdička není, máte v přijímači originální firemní firmware bez EMU.

Emulace (a i editace klíčů) se zapíná :
============================
Menu/Systém/TV systém ... a dole by měl svítit červený "puntík" a editace - pokud nesvítí, vyťukej v tomto menu 0000 pro zapnutí.
Pro vypnutí EMU je postup identický jako pro zapnutí."


ja sam pouzivam fw. V2.14B1* červený puntík reaguje na štyry nuly


ANAVI
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 31 pro 2012, 17:00

Re: instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od ANAVI »

M_arecek píše:nieco som pre teba vygooglil:

"Jaké máte firmware zjistíte takto :
================================
Menu/nástroje/informace/druhý řádek maincode...případná * za číslem firmware = "patch".
Pokud tam hvězdička není, máte v přijímači originální firemní firmware bez EMU.

Emulace (a i editace klíčů) se zapíná :
============================
Menu/Systém/TV systém ... a dole by měl svítit červený "puntík" a editace - pokud nesvítí, vyťukej v tomto menu 0000 pro zapnutí.
Pro vypnutí EMU je postup identický jako pro zapnutí."


ja sam pouzivam fw. V2.14B1* červený puntík reaguje na štyry nuly
Bohužel ani toto mi nepomohlo,asi to bylo tou verzí " V2 18B1" nebo jsem na to krátká...
Nahrála jsem si nakonec FW V2 16B6,kterou mi poradil tedysek5 a vypadá to ,že to půjde..ale dík za snahu. :89:


ANAVI
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 31 pro 2012, 17:00

Re: instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od ANAVI »

ANAVI píše:
tedysek5 píše:
ANAVI píše:Ahojky,mám velikou prosbu na někoho zvás,kdo v tomto umí krásně běhat.Jedná se mi o instalaci FW v mém satelitu "Satelita 2000HD eco.Potřebovala bych takový,který by umněl komunikovat s Internetovými servery....

Dej si tam tuto verzi - viewtopic.php?f=198&t=8601, mám jí také a žádný problém s připojením na vzdálený server nemám. Po stlačení červeného tlačítka v Menu-Nastroje-Nastaveni mistni site se dostaneš na další možnosti nastavení - je tam vic moznosti nastaveni (NewCamd, Newcamdserver a Cccam)
Dík moc za tvou radu,už si to tam jdu dát,,,jsem moc ráda,že jsi mi odpověděl :55: :55:
Ahojky,tak ji mám konečně nainstalovanou a vypadá to že pošlape..ještě jednou dík :D


ANAVI
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 31 pro 2012, 17:00

Re: instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od ANAVI »

ANAVI píše:
tedysek5 píše:
ANAVI píše:Ahojky,mám velikou prosbu na někoho zvás,kdo v tomto umí krásně běhat.Jedná se mi o instalaci FW v mém satelitu "Satelita 2000HD eco.Potřebovala bych takový,který by umněl komunikovat s Internetovými servery....

Dej si tam tuto verzi - viewtopic.php?f=198&t=8601, mám jí také a žádný problém s připojením na vzdálený server nemám. Po stlačení červeného tlačítka v Menu-Nastroje-Nastaveni mistni site se dostaneš na další možnosti nastavení - je tam vic moznosti nastaveni (NewCamd, Newcamdserver a Cccam)
Dík moc za tvou radu,už si to tam jdu dát,,,jsem moc ráda,že jsi mi odpověděl :55: :55:
Nezlob se,že tě ještě jednou otravuji,ale mám ještě problém.
Mám doma dva satelitní přijímače,satelitaHD2000 propojené s internetovým serwerem..
Nastavené je mám,si myslím dobře,nahrála jsem tam to tvoje doporučené FW,restartovala.nastaveno NewCamd, URL,port serweru,uživatel atd..vše OK-hlásí mi připojený,ping-taky ok,programy na obou přijímačích fungují,ale často mi obraz zamrzne ,nebo hlásí zakodováno.musím satelit vypnout a znova zapnout.Nevíš čím by to mohlo být ?

Mockrát dík za ochotu pomoct :91:

S pozdravem Anavi


tedysek5
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 09 bře 2010, 21:34

Re: instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od tedysek5 »

[/quote]
... Mám doma dva satelitní přijímače,satelitaHD2000 propojené s internetovým serwerem..
Nastavené je mám,si myslím dobře,nahrála jsem tam to tvoje doporučené FW,restartovala.nastaveno NewCamd, URL,port serweru,uživatel atd..vše OK-hlásí mi připojený,ping-taky ok,programy na obou přijímačích fungují,ale často mi obraz zamrzne ,nebo hlásí zakodováno.musím satelit vypnout a znova zapnout.Nevíš čím by to mohlo být ?
S pozdravem Anavi[/quote]

S tím FW co jsem ti psal se připojuji přes ccam na vzdálený server a zatím mi to nikdy nespadlo. Ty tvoje 2 přístroje připojuješ každý zvlášť na ten internetový server nebo máš ještě z jednoho přístroje server a tím druhým se na něj připojuješ? To už je tady totiž popsáno, že dochází k rozpadu spojení a je nutný restart. Na to byl asi nejlepší tento FW - viewtopic.php?f=198&t=5219


HD-Box-EniBox, HD-Box 9105, SatElita 2000HD, Oscam, Astra 23,5
ANAVI
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 31 pro 2012, 17:00

Re: instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od ANAVI »

tedysek5 píše:
... Mám doma dva satelitní přijímače,satelitaHD2000 propojené s internetovým serwerem..
Nastavené je mám,si myslím dobře,nahrála jsem tam to tvoje doporučené FW,restartovala.nastaveno NewCamd, URL,port serweru,uživatel atd..vše OK-hlásí mi připojený,ping-taky ok,programy na obou přijímačích fungují,ale často mi obraz zamrzne ,nebo hlásí zakodováno.musím satelit vypnout a znova zapnout.Nevíš čím by to mohlo být ?
S pozdravem Anavi[/quote]

S tím FW co jsem ti psal se připojuji přes ccam na vzdálený server a zatím mi to nikdy nespadlo. Ty tvoje 2 přístroje připojuješ každý zvlášť na ten internetový server nebo máš ještě z jednoho přístroje server a tím druhým se na něj připojuješ? To už je tady totiž popsáno, že dochází k rozpadu spojení a je nutný restart. Na to byl asi nejlepší tento FW - viewtopic.php?f=198&t=5219[/quote]

Ahojky,dík za rychlou reakci..
Ty dva satelity mám ve svém domě a mám každý zvlášť napojený s routrem,na tom vzdáleném serveru,mám vytvořene dva účty,pro každý satelit zvláť.Moc do toho nevidím,zda je to správně,ale oba hrajou,ale problém je s tím mrznutím obrazu.Stane se třeba,že se obraz sekne a odmrzne tak za 3-5 minut.Kolega v práci,mi říkal,že mám zkusit nastavit routr na ruční režim,což je pro mně už další problém mých schopností.Ale když tak přemýšlím,já mám v satelitu nastavene -spojení přes Newcamd a ty píšeš,že máš přes ccam ,skusím to přehodit na obou a uvidím..


tedysek5
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 09 bře 2010, 21:34

Re: instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od tedysek5 »

TO: Anavi

Máš v každém přístroji jinou IP adresu, DHCP vypnuté a rozdílné MAC adresy ?


HD-Box-EniBox, HD-Box 9105, SatElita 2000HD, Oscam, Astra 23,5
nedam
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 05 srp 2010, 14:26

Re: instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od nedam »

po zmene MAC adresy vypnut Satelity VYPINACOM vzadu na minutku a potom zapnut !!!


ANAVI
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 31 pro 2012, 17:00

Re: instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od ANAVI »

nedam píše:po zmene MAC adresy vypnut Satelity VYPINACOM vzadu na minutku a potom zapnut !!!
Ahojky,
s tou MAC adresou jsi tušil dobře,že byly stejné :D Změnila jsem jedno z posledního čísla,doufám,že to stačí.Přepla jsem připojení z Newcamd na cccam,vypla satelit i ze zdroje.Po znovuzapnutí to vypadá,že to běží....Byla bych moc ráda,pokud by tomu tak bylo.Každopádně jsi fakt frajer :87:
A to hlavně díky tomu,že jsi pomohl opravdu laikovi !!
Moc dík ANAVI :D


nedam
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 05 srp 2010, 14:26

Re: instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od nedam »

no tak snad to pojde. posledne cislo staci samozrejme, pretoze uz to nieje to iste, ked je ine posledne, ze ? :) Ja mam sice skusenost ze pod newcamdom je Satelita spolahlivejsia ako pod cccam, ale ved uvidis sama.


Odpovědět

Zpět na „Firmware diskuze SatElita 2000HD“