instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Diskuze o firmware.
ANAVI
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 31 pro 2012, 17:00

Re: instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od ANAVI »

tedysek5 píše:TO: Anavi

Máš v každém přístroji jinou IP adresu, DHCP vypnuté a rozdílné MAC adresy ?
Mněla jsem ty Mac adresy stejné,to byla určitě ta chyba!!Adresy jsem zmněnila,DHCP vypla,a vypadá to že to běží..Prosím tě jakou máš zkušenost ty s připojením Newcamd nebo ccam ?
moc,moc dík,že jsi mi poradil ANAVI :91:


tedysek5
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 09 bře 2010, 21:34

Re: instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od tedysek5 »

Používám už cca 2 roky jen cccam a nikdy jsem s tím neměl žádný problém


HD-Box-EniBox, HD-Box 9105, SatElita 2000HD, Oscam, Astra 23,5
ANAVI
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 31 pro 2012, 17:00

Re: instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od ANAVI »

tedysek5 píše:Používám už cca 2 roky jen cccam a nikdy jsem s tím neměl žádný problém
Ahojky,už asi 5 dní jedu přes cccam,a sekne se mi to už jen tak jednou za 3hodiny,možná bych měla zvolit jiný FW ale už nechci riskovat.Momentálně tam mám V2.16B6 předtím jsem si nahrála V218B1 ale tam jsem se po nainstalováni nedokázala dostat do tabulky pro nastavení místní sítě...to jsem se právě snažila přes tebe pořešit.Momentálně se trápím s nastavením druhého serveru v tabulce ,tzn server č 1české programy a server č.2 polské programy.Samozdřejmě mi to nejde.Nevím jestli dělám něco špatně. Mám SateliteHD2000 ale to bych od ní asi čekala moc že?Nemáš prosím nějakou radu ?Dík,dík :38:


erdedy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 64
Registrován: 20 čer 2010, 11:23

Re: instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od erdedy »

ANAVI:
nemchcem "strasit", ale Satelita cez CCCAM dobre nechodi, ak na strane serveru neni ta ista verzia. A aj ked je ta ista, tak ma niekedy (dost casto) problemy.
Ak je to mozne, pouzi newcamd. (Ako tu uz pisal "nedam")


tedysek5
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 09 bře 2010, 21:34

Re: instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od tedysek5 »

ANAVI píše:
tedysek5 píše:Používám už cca 2 roky jen cccam a nikdy jsem s tím neměl žádný problém
Ahojky,už asi 5 dní jedu přes cccam,a sekne se mi to už jen tak jednou za 3hodiny,možná bych měla zvolit jiný FW ale už nechci riskovat.Momentálně tam mám V2.16B6 předtím jsem si nahrála V218B1 ale tam jsem se po nainstalováni nedokázala dostat do tabulky pro nastavení místní sítě...to jsem se právě snažila přes tebe pořešit.Momentálně se trápím s nastavením druhého serveru v tabulce ,tzn server č 1české programy a server č.2 polské programy.Samozdřejmě mi to nejde.Nevím jestli dělám něco špatně. Mám SateliteHD2000 ale to bych od ní asi čekala moc že?Nemáš prosím nějakou radu ?Dík,dík :38:
Nerozumím dost dobře otázce. Chceš mít přístup na 2 servery?


HD-Box-EniBox, HD-Box 9105, SatElita 2000HD, Oscam, Astra 23,5
ANAVI
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 31 pro 2012, 17:00

Re: instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od ANAVI »

tedysek5 píše:
ANAVI píše:
tedysek5 píše:Používám už cca 2 roky jen cccam a nikdy jsem s tím neměl žádný problém
Ahojky,už asi 5 dní jedu přes cccam,a sekne se mi to už jen tak jednou za 3hodiny,možná bych měla zvolit jiný FW ale už nechci riskovat.Momentálně tam mám V2.16B6 předtím jsem si nahrála V218B1 ale tam jsem se po nainstalováni nedokázala dostat do tabulky pro nastavení místní sítě...to jsem se právě snažila přes tebe pořešit.Momentálně se trápím s nastavením druhého serveru v tabulce ,tzn server č 1české programy a server č.2 polské programy.Samozdřejmě mi to nejde.Nevím jestli dělám něco špatně. Mám SateliteHD2000 ale to bych od ní asi čekala moc že?Nemáš prosím nějakou radu ?Dík,dík :38:
Nerozumím dost dobře otázce. Chceš mít přístup na 2 servery?
Ano chtěla bych,prej je to možné...poskytovatel nejmenovaného serveru nabízí příjem tv z více družic.V mém případě je to Astra a Hotbird.tzn musím si vytvořit v tabulce nastavení místní sítě tabulky dvě.
č.serveru 1 ,URL,port serveru- číslo které mi zašle pro daný paket atd. a pak musím nastavit další tabulku pro č.serveru 2,URL,port serveru-číslo které mi zašle pro druhý paket.Jedná se o jednoho poskytovatele.
Omluv mě,jestli to píšu nesrozumitelně.
Tabulky jsem si vyplnila,ale hrály mi programy jen z jedné.Nevím jestli právě ten můj přístroj dokáže souběžně reagovat .


tedysek5
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 09 bře 2010, 21:34

Re: instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od tedysek5 »

Mám nastavené 2 servery. Jeden na síť v domě a jeden na vzdálený server. Jede to nádherně i přes cccam. Ale dle mne, jestli máš jednoho poskytovatele, tak by ti měl stačit jen jeden server. Posílají ti data a mělo by být jedno jestli z jedné nebo více družic. Ale každopádně musíš mít 2 satelitní paraboly (nebo multifeed). Jednu pro příjem signálu z Astry a druhou pro příjem z Hotbirdu


HD-Box-EniBox, HD-Box 9105, SatElita 2000HD, Oscam, Astra 23,5
ANAVI
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 31 pro 2012, 17:00

Re: instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od ANAVI »

tedysek5 píše:Mám nastavené 2 servery. Jeden na síť v domě a jeden na vzdálený server. Jede to nádherně i přes cccam. Ale dle mne, jestli máš jednoho poskytovatele, tak by ti měl stačit jen jeden server. Posílají ti data a mělo by být jedno jestli z jedné nebo více družic. Ale každopádně musíš mít 2 satelitní paraboly (nebo multifeed). Jednu pro příjem signálu z Astry a druhou pro příjem z Hotbirdu
Tak to samo že mám :96: Mám i nastavené správne freqvence... Jak na ASTRE tak i na HOTBIRDU Problém mám ten že na astře hraju vše a na hotbirdu mi hrajou jen nekodované programy,Ty kodované mi nejdou rozběhnout.


ANAVI
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 31 pro 2012, 17:00

Re: instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od ANAVI »

ANAVI píše:
tedysek5 píše:Mám nastavené 2 servery. Jeden na síť v domě a jeden na vzdálený server. Jede to nádherně i přes cccam. Ale dle mne, jestli máš jednoho poskytovatele, tak by ti měl stačit jen jeden server. Posílají ti data a mělo by být jedno jestli z jedné nebo více družic. Ale každopádně musíš mít 2 satelitní paraboly (nebo multifeed). Jednu pro příjem signálu z Astry a druhou pro příjem z Hotbirdu
Tak to samo že mám :96: Mám i nastavené správne freqvence... Jak na ASTRE tak i na HOTBIRDU Problém mám ten že na astře hraju vše a na hotbirdu mi hrajou jen nekodované programy,Ty kodované mi nejdou rozběhnout.
U něj mám zaplacené obě.


tedysek5
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 09 bře 2010, 21:34

Re: instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od tedysek5 »

Jestliže ti hrají nekódované programy, tak musíš mít špatně něco s nastavením serveru 2. Předpokládám že máš správně URL, Port Serveru, Uživatele,Heslo a Autoconnect na Zap. A když zmáčkneš na políčku Přihlásit - OK, tak ti to to napíše Successful ?

A k tomu - ...už asi 5 dní jedu přes cccam,a sekne se mi to už jen tak jednou za 3hodiny,možná bych měla zvolit jiný FW...., MNĚ SE TO NESEKÁ NIKDY


HD-Box-EniBox, HD-Box 9105, SatElita 2000HD, Oscam, Astra 23,5
ANAVI
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 31 pro 2012, 17:00

Re: instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od ANAVI »

tedysek5 píše:Jestliže ti hrají nekódované programy, tak musíš mít špatně něco s nastavením serveru 2. Předpokládám že máš správně URL, Port Serveru, Uživatele,Heslo a Autoconnect na Zap. A když zmáčkneš na políčku Přihlásit - OK, tak ti to to napíše Successful ?

A k tomu - ...už asi 5 dní jedu přes cccam,a sekne se mi to už jen tak jednou za 3hodiny,možná bych měla zvolit jiný FW...., MNĚ SE TO NESEKÁ NIKDY
Tak přesně postupně jak jsi to popsal to mám zadané správně,je to tabulka přes app výběr CCCAM,paradoxně ale při přihlášení mi to píše login failed na obou zadaných serverech 1,2, a přesto na 1,hraju.
Když dám ale app výběr NewCamd tabulku tam mám taky správně vyplněnou při ping hlásí ping success! a stav autoConnect-ano/připojený.
pořád nevím co je lepší a tak 2dny jedu přes CCCAM pak když se to na můj vkus dost seká,přepnu na NewCamd.
Člověk nevědoucí,co do toho nevidí přemýšlí,zda není chyba v tom,že mám vyplněné tabulky obou připojení.Co myslíš ?Mohlo by to mít vliv ?Jo ještě prosím, důležitá prosba k otázce-mám,nebo nemám mít zapnuto DHCP..někdo v diskuzích psal,že ho má vypnuté,ani nevím co to je-nesměj se ;)

dik že reaguješ :89:


tedysek5
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 09 bře 2010, 21:34

Re: instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od tedysek5 »

...login failed - máš něco špatně nastaveno. Kdysi dřív se tady psalo, že SatElita si na hesla moc nehraje, ale když ti to vypisuje login failed, tak je něco špatně. Přesto se může stát že ti SatElita pojede, ale pak můžeš mít problémy které popisuješ. Musíš si znovu ověřit údaje které jsi dostala (jméno, heslo) a jestli je zadáváš ve správném tvaru (malá, velká písmena).
V Nastavení místní sítě máš vyplněnou IP Adresu tvého boxu (pro každý další box je jiná), Masku podsítě, Výchozí bránu a Základní DNS? Náhradní DNS není potřeba.
Napiš si někam tyto údaje a změň si nastavení DHCP na zapnuto. Mělo by ti to načíst tvoje nastavení sítě automaticky. Zkus DHCP nechat zapnuté a uvidíš jestli se ti nebude spojení rozpadávat. Dříve se psalo, že zapnuté DHCP způsobuje problémy


HD-Box-EniBox, HD-Box 9105, SatElita 2000HD, Oscam, Astra 23,5
mira_22
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 22 led 2013, 10:24

instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od mira_22 »

Ahojky, mohl by mi prosím někdo poradit? Používám fw V2.14B1*, při volbě kodovacího systému, tam není biss. Poradí mi někdo co s tím? Díky.


nedam
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 05 srp 2010, 14:26

Re: instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od nedam »

ANAVI a hlavne si pozri ci mas spravne napisane porty na 1 a aj na 2 hom servri


tedysek5
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 09 bře 2010, 21:34

Re: instalace firemvar v satelitu satelite2000HD

Příspěvek od tedysek5 »

To Anavi
- ještě jsem našel další radu - když chceš mít víc jak jeden server, tak je lepší po zapsání prvního serveru vyskočit úplně z Menu a potom se vrátit a zapsat druhý server


HD-Box-EniBox, HD-Box 9105, SatElita 2000HD, Oscam, Astra 23,5
Odpovědět

Zpět na „Firmware diskuze SatElita 2000HD“