Nějaké problémy s přijímačem

Nastavení a vše kolem HD-BOXU.

Moderátor: By.Bob

Odpovědět
zdent
Nováček
Nováček
Příspěvky: 152
Registrován: 08 pro 2009, 08:17
Bydliště: Tábor

Nějaké problémy s přijímačem

Příspěvek od zdent »

Chtěl bych se podělit o zkušenost z poslední poruchy mého HD-BOXu: Ve čtvrtek šel normálně, ale v pátek svítil na jeho displeji L6.26 (nechávám receiver v pohotovostním stavu). Po vypnutí vypinačem vzadu a znovu zapnutí bylo jeho chování při bootování "nestandardní" a na displeji se objevily 0000, po chvíli 0001, ale nic nefungovalo. Takže jsem připojil receiver k PC sériovým kříženým kabelem a nejprve spustil na PC program Hdbcleaner, který vyčistil uživatelská data. Ten proběhl v pořádku, ale přijímač se opět choval "nestandardně". Tak jsem si stáhnul aktuální verzi programu Porter, spustil ho, ale po výběru image a povelu download se s receiverem nespojil. Takže jsem použil instalaci image z flash disku s použitím zadního vypinače a tlačítka CH+. Instalace se povedla, ale po naběhnutí přijímače se ohlásila chyba jako před rokem, že tuner nemá signál, tedy tuner "odešel". Závada přesně na rok a den po téže závadě (tenkrát den po zakoupení 25.11.2011). Takže jsem receiver zabalil a poslal opět na reklamaci. Začínám mít podezření, zda tuto poruchu nezpůsobuje napájecí část, Mám totiž 4 roky starý Octagon SF 918 HD dovezený z Německa, který nezaznamenal ani jednu poruchu, ačkoliv dovážené stroje téhož typu do ČR měly často poruchy právě napájení kvůli třem nekvalitným elektrolytům. Ty stačilo nahradit kvalitními a bylo po problému!

Jinak jsem zjistil (ještě když HD-BOX fungoval), že bez ohledu na verzi fw (zkoušel jsem na verzích od 2.10.67 až po poslední), se na PC po připojení disku přijímače nezobrazují nahrávky (soubory), v jejichž jménu se vyskytují znaky ř, ž a ď. Možná ještě nějaké, ale já přišel jen na tyto. Náprava je jednoduchá: Přejmenovat soubor v přijímači na jméno bez těchto znaků a pak už jsou na PC vidět.

Dávám tyto zkušenosti ostatním, kdyby se náhodou s tímto setkali, což jim nepřeji, tak aby věděli, o co go.


daxo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 56
Registrován: 22 srp 2009, 14:44

Re: Nějaké problémy s přijímačem

Příspěvek od daxo »

A ktoré 3 kondenzátory to sú?


Odpovědět

Zpět na „Diskuze HD-BOX FS-9100PVR“