Zdielanie Lan

Nastavení a vše kolem HD-BOXU.

Moderátor: By.Bob

onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: Zdielanie Lan

Příspěvek od onisud »

5738 píše:Už mám prvý problém pri pozeraní ta3 a spätného prepnutia na napr. markízu píše zakódované a nie a nie sa to rozbehnúť !!
Môžeš sem hodiť tvoje konfiguračné súbory na oscam (aspoň oscam.conf, oscam.server) ? Skúšal si to iba cez oscam (s dvbapi), nič iné nebolo spustené ?


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdielanie Lan

Příspěvek od grantec »

nova verzia oscamu tu :arrow: http://www.forum.satdigitalne.cz/viewto ... 448#p46448
pozorne si prestudujte konfiguraky . svoj oscam.server si zalohujte a prepiste novy udajmi zo svojho zalohovaneho .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
5738 Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 108
Registrován: 06 črc 2010, 12:09
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Zdielanie Lan

Příspěvek od 5738 »

Mam otazku ako bude fungovat HD box s oscam bez dvbapi ? co treba potom spravit aby mi sla karta na HD BOXE ? skusal som to zmazat a vsetky programi boli zakodovane a nikde som nenasiel co s tym treba spravit aby mi bezala karta

Dik


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdielanie Lan

Příspěvek od grantec »

jasne,ale dekodovat potom bude musiet napriklad Xcam,alebo mgcamd .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
5738 Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 108
Registrován: 06 črc 2010, 12:09
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Zdielanie Lan

Příspěvek od 5738 »

mgcamd nie je problem nahrat a spustit

a este jedna otazka da sa aby klient pripojeny cez lan dokazal zapisovat na kartu dost casto sa mi stava ze na serveri ktory nemam casto zapnuty musim dlho cakat na zapisi na kartu a niekedy musim volat aby mi ich aj poslali

dik


onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: Zdielanie Lan

Příspěvek od onisud »

5738 píše:mgcamd nie je problem nahrat a spustit
a este jedna otazka da sa aby klient pripojeny cez lan dokazal zapisovat na kartu dost casto sa mi stava ze na serveri ktory nemam casto zapnuty musim dlho cakat na zapisi na kartu a niekedy musim volat aby mi ich aj poslali
dik
No neviem, doteraz som si myslel, ze vzdy server riadi (povoluje, obmedzuje, ci blokuje) zapisy na kartu, ale mozno sa mylim ... A to s tym vypnutym serverom som nepochopil, myslis fyzicky vypnuty stroj, alebo len soft ? Otazka je, preco ho vypinas. Ja sa snazim vkladat kartu a instalovat server na stroj, ktory pojde najlepsie nepretrzite, ked je na nom zavisly aj niekto iny okrem mna. V kazdom pripade zapisy budu chodit snad len vtedy, ked je prijimac v prevadzke a problem moze byt len najst vhodnu kombinaciu prijimac+soft, kde to funguje. Oscam nepusta zapisy na skylink, alebo je to inak ?


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
5738 Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 108
Registrován: 06 črc 2010, 12:09
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Zdielanie Lan

Příspěvek od 5738 »

onisud píše:
5738 píše:mgcamd nie je problem nahrat a spustit
a este jedna otazka da sa aby klient pripojeny cez lan dokazal zapisovat na kartu dost casto sa mi stava ze na serveri ktory nemam casto zapnuty musim dlho cakat na zapisi na kartu a niekedy musim volat aby mi ich aj poslali
dik
No neviem, doteraz som si myslel, ze vzdy server riadi (povoluje, obmedzuje, ci blokuje) zapisy na kartu, ale mozno sa mylim ... A to s tym vypnutym serverom som nepochopil, myslis fyzicky vypnuty stroj, alebo len soft ? Otazka je, preco ho vypinas. Ja sa snazim vkladat kartu a instalovat server na stroj, ktory pojde najlepsie nepretrzite, ked je na nom zavisly aj niekto iny okrem mna. V kazdom pripade zapisy budu chodit snad len vtedy, ked je prijimac v prevadzke a problem moze byt len najst vhodnu kombinaciu prijimac+soft, kde to funguje. Oscam nepusta zapisy na skylink, alebo je to inak ?

vypnuty znamena v standbay rezime cize napr. ho mam v izbe a nepustim ho aj 3 dni po sebe ( bezia hodinky a nepozeram ziadnu stanicu ) takze zapis neprejde a preto sa pytam ci sa neda spravit to aby mi klient napr. v obyvke dokazal po lanke poslat zapis


onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: Zdielanie Lan

Příspěvek od onisud »

Tak ale potom nie je server vypnuty, ked klient funguje. A skusal si nastavit pre toho klienta parameter "au" ?
V oscam aj newcs taky existuje a povoluje zasielanie emm ...


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
5738 Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 108
Registrován: 06 črc 2010, 12:09
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Zdielanie Lan

Příspěvek od 5738 »

onisud píše:Tak ale potom nie je server vypnuty, ked klient funguje. A skusal si nastavit pre toho klienta parameter "au" ?
V oscam aj newcs taky existuje a povoluje zasielanie emm ...
au je dane automaticky na 1 neviem ci to znamena ano a 0 nie ale asi totak nejak bude a nepomaha to nikdy som to nemenil niekto raz spominal ze client nikdy nedokaze poslat zapisy na kartu servera


onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: Zdielanie Lan

Příspěvek od onisud »

Tak o tom som ja nepocul, neviem, akeho mas klienta a ci si aj v jeho konfiguracii povolil zasielanie emm (mgcamd napr. ma tiez v mg_cfg parameter au ...). Na serveri napr. v oscam by si mal mat v oscam.user u prislusneho klienta au na 1.


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdielanie Lan

Příspěvek od grantec »

keby to nefungovalo , nechceli by chalani specialnu konfiguraciu na zakaz prechodu zapisov,ze ?


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: Zdielanie Lan

Příspěvek od onisud »

No ano, otazka je ale, ako je to u arivy, kde asi je ten klient. Tam ho mozno velmi nenakonfiguruje, niekde som cital, ze dokonca nedokaze posielat emm (asi po sieti, na vlastnu kartu snad ano). To si treba overit, aby vsetka snaha zbytocna nebola.


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdielanie Lan

Příspěvek od grantec »

to ano a najlepsie sa to da zistit logovanim. To je to co zo zasady nik nerobi - keby si kazdy pozrel log- hned by vedel ci emm idu a ja modifikuju zapisy a nemusel by sa pytat.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
5738 Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 108
Registrován: 06 črc 2010, 12:09
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Zdielanie Lan

Příspěvek od 5738 »

grantec píše:to ano a najlepsie sa to da zistit logovanim. To je to co zo zasady nik nerobi - keby si kazdy pozrel log- hned by vedel ci emm idu a ja modifikuju zapisy a nemusel by sa pytat.
skusal som aj arivu a a satelite a ani jeden neposiala emm takze nic z toho nebude :-(


Odpovědět

Zpět na „Diskuze HD-BOX FS-9100PVR“