Wifi dongle

Nastavení a vše kolem HD-BOXU.

Moderátor: By.Bob

heroo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 06 srp 2010, 22:57

Re: Wifi dongle

Příspěvek od heroo »

Frantisek píše:Dobré odpoledne.Zapojil jsem Canyon CNP-WF518N1 k HD 9200,ale nechce mi ho vůbec najít.FW mám 1.08.75.Můžu se zeptat,v čem by mohl být problém?
Nazdar Frantisek, napis ako sa ti to nakoniec podarilo rozchodit...


HD BOX 9100,Samsung PS51D550, Popcorn A110 aj ako NAS.
Ucim sa s Lunexom :-)
henryx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 16 srp 2010, 21:04

Re: Wifi dongle

Příspěvek od henryx »

Dnes mi prisel wifi adapter D-Link DWL-G122 E1. Pripojil som ho do prijimaca 9100 ale nic sa neudialo. Je nieco co treba este spravit? Pozeral som zoznam podporovanych wifi a vsimol som si ze tento typ je tam napisany ale su tam iba verzie B1 a C1. Je mozne ze verzia E1 uz nefunguje? V prijimaci ma verziu fw 1.08.37. Dakujem za kazdu radu ako by som to mohol rozbehat.

Tak nakoniec sa mi to podarilo. Trapil som sa ale co uz ked som lama :-) Tak pre vsetkych ktory su taky isty zaciatocnici ako ja napisem ako sa mi to podarilo. Prechadzal som polozku po polozke v menu a nakoniec som nasiel v menu v casti Instalace cast "nastaveni site" a tam som v type pripojeni vybral wifi. Potom som stlacil modre tlacitko na preskenovanie okolitych wifi sieti a nastavil pripojenie na tu moju. Vsetko uz potom zacalo fungovat.

Takze mozem potvrdit ze funguje aj D-Link DWL-G122 E1


patriknr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 21 led 2009, 10:41

Re: Wifi dongle

Příspěvek od patriknr »

Uz som to pisal inde, ale doplnim aj sem, aby bol zoznam kompletny v tomto vlakne.
Funguje aj Airlive WN-250USB.


Uživatelský avatar
gizmosk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 15 srp 2010, 23:08
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Wifi dongle

Příspěvek od gizmosk »

Kupil som na testy tento MICRO USB WIFI
Ultra-Mini Nano USB 2.0 802.11n 150Mbps Wifi/WLAN Wireless Network Adapter
Vysledok negativny takze nekupujte to! Sice to ma Realtek chipset ale je novsi a box ho nepodporuje :(


Mousak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 13 říj 2011, 13:24

Re: Wifi dongle

Příspěvek od Mousak »

henryx píše:Dnes mi prisel wifi adapter D-Link DWL-G122 E1. Pripojil som ho do prijimaca 9100 ale nic sa neudialo. Je nieco co treba este spravit? Pozeral som zoznam podporovanych wifi a vsimol som si ze tento typ je tam napisany ale su tam iba verzie B1 a C1. Je mozne ze verzia E1 uz nefunguje? V prijimaci ma verziu fw 1.08.37. Dakujem za kazdu radu ako by som to mohol rozbehat.

Tak nakoniec sa mi to podarilo. Trapil som sa ale co uz ked som lama :-) Tak pre vsetkych ktory su taky isty zaciatocnici ako ja napisem ako sa mi to podarilo. Prechadzal som polozku po polozke v menu a nakoniec som nasiel v menu v casti Instalace cast "nastaveni site" a tam som v type pripojeni vybral wifi. Potom som stlacil modre tlacitko na preskenovanie okolitych wifi sieti a nastavil pripojenie na tu moju. Vsetko uz potom zacalo fungovat.

Takze mozem potvrdit ze funguje aj D-Link DWL-G122 E1
Tak já otestoval také D-Link DWL-G122 E1 na HdBoxu 9105 a ze začátku to vypadalo beznadějně, ale pak jsem si vzpoměl, že jsem někde četl, že je nutný restart přijímače a tak se to k radosti opravdu po restartu zdařilo. :38:


Stassen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 18 lis 2011, 23:32

Re: Wifi dongle

Příspěvek od Stassen »

Nevíte někdo, jestli by s HD-Boxem fungovaly tyto USB WiFi dongly?

Edimax EW​-7811Un: http.............
D​-Link DWA​-121: http://w.............

Díky.


Uživatelský avatar
Thomik1 Czech Republic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1200
Registrován: 17 lis 2008, 18:04
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: Wifi dongle

Příspěvek od Thomik1 »

Osobně mám vyzkoušený tento Edimax nLite EW-7711UMn V3.0, WiFi adapter do USB 2.0, 802.11n 150Mbps WPS 1T1R MIMO
a funguje bez problémů.

Byt tebou tak bych nelaboroval a šel do osvědčeného. Když pohledáš zde na foru tak je tu o tom i diskuze s kterýma to funguje.
Taky záleží jak daleko máš routr s wifi.


Force1 Iqon 1Tera HDD ,Dreambox DM520 + USB DVB-T,HdBox 9105,Dreamsky Duo6 ,SG2100 usals,LNB Quad ,parabola 85,a ještě pár dalších STB
Obrázek
Všechny uvedené návody slouží výhradně na studijní účely, pro příjem kódovaných programů si pořiďte oficiální dekódovací kartu.
Stassen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 18 lis 2011, 23:32

Re: Wifi dongle

Příspěvek od Stassen »

Díky, já bych ale totiž rád nějaký micro adaptér, pokud by to šlo. Chci si totiž koupit HD-Box 9105, micro adaptér bych na něm mohl zapojit do předního slotu a pak to přiklopit, takže by to vůbec nebylo vidět. Jinak když si chci zapojit externí USB HDD a normální (ne micro) USB dongle, tak budu muset nechat předek otevřený.


Uživatelský avatar
Thomik1 Czech Republic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1200
Registrován: 17 lis 2008, 18:04
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: Wifi dongle

Příspěvek od Thomik1 »

Je tam hodně málo místa a bojím se že ti ani ten mini nevleze. Raději si kup HUB třeba od trustu a zapoj vše zezadu. :89:

Další možnost je iNET WiFi Bridge a použít zdroj.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Force1 Iqon 1Tera HDD ,Dreambox DM520 + USB DVB-T,HdBox 9105,Dreamsky Duo6 ,SG2100 usals,LNB Quad ,parabola 85,a ještě pár dalších STB
Obrázek
Všechny uvedené návody slouží výhradně na studijní účely, pro příjem kódovaných programů si pořiďte oficiální dekódovací kartu.
Stassen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 18 lis 2011, 23:32

Re: Wifi dongle

Příspěvek od Stassen »

Díky za tip.

Ten micro adaptér (třeba Edimax) by se tam podle mě mohl vejít, pokud záklopná vrátka nedoléhají úplně až k desce, ve které je USB slot. Tomu donglu stačí nějaké 3-4 mm prostoru.

V každém případě jsem si zatím objednal HD-Box 9105 bez donglu, vyzkouším do něj ten Edimax (používám ho totiž u notebooku), a kdyžtak koupím něco jiného. Pokud by šlo dozadu dát USB hub a na něj připojit jak externí HDD (ovšem chtěl bych tam připojit 2,5" disk, který je napájen jen z USB), tak WiFi dongle, pak to vyřeším právě s USB hubem na zadním slotu.


Mousak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 13 říj 2011, 13:24

Re: Wifi dongle

Příspěvek od Mousak »

Mě v 9105 funguje D-Link DWL-G122 E1. Akorát jsem po "zasunutí" do usb musel natvrdo restartovat přijímač, jinak mi ho to nenašlo, ale to je asi nutné u všech.


noces
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: 30 čer 2010, 11:27

Re: Wifi dongle

Příspěvek od noces »

Tak som do firmy kúpil pár adaptérov a tu je výsledok s 7110-kou

Zyxel NWD2105 - 0 bodov, nejde
Well WCU150N - ide OK
Intellinet 150N usb mini adapter /nano size/ - ide OK


mototom
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 05 dub 2010, 09:46

Re: Wifi dongle

Příspěvek od mototom »

Getnet gn-531U- Ok :55:


stafil
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 10 led 2012, 10:05

Re: Wifi dongle

Příspěvek od stafil »

funguje niekomu d-link dwa-140 alebo dwa-160?


stafil
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 10 led 2012, 10:05

Re: Wifi dongle

Příspěvek od stafil »

ma niekto skusenosti s donglom D-Link DWA-140 alebo D-Link DWA-160?

vdaka


Odpovědět

Zpět na „Diskuze HD-BOX FS-9100PVR“