Fw. 1.08.75 FAC + Oscam 4249 cz SH4

Nastavení a vše kolem HD-BOXU.

Moderátor: By.Bob

Odpovědět
jetpilot
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 28 kvě 2010, 20:13

Fw. 1.08.75 FAC + Oscam 4249 cz SH4

Příspěvek od jetpilot »

HD-Box mi slape v tejto konfiguracii celkom stabilne. Stabilne aj zdielam Skylink kartu caid 0D03 s Ariva 100 cez cccam + fungujem ako klient cez Newcamd. Z pluginov mam nainstalovany len Reboot plugin a uz spominany Oscam 4249. Problem nastane len ked rebootujem, resp. prepnem do hlbokeho spanku. Po novom starte mi vobec nechce poznat kartu. Skusal som viac kariet, aby som vylucil chybu v mojej, ale robi to stale. Vypise Inicializing Smartcard a nic. Po hodnej chvile a vytahovanim a vsuvanim karty napise Invalid smartcard a potom za cca. 10 sekund nabehne karta a programy. Je mi trochu cudne, ze rovnako sa to sprava aj s Oscam 3152 universal na fw. 1.08.52, pricom pri prvom nahrati prave tohto oscamu to bezalo stale O.K. Tieto problemy sa zacali pri update na najnovsi fw., ale zostali aj po nasledovnom downgrade na 1.08.52. V oscam.conf som nastavil priority aj ignore a takisto som v oscam.server doplnil k citacke SC0 prislusne caid, ale stale sa to sprava rovnako. Uz som rozmyslal, ci to nie je hardwarova chyba citacky.

Doplnene 13. 1. 2011

V boxe teraz bezi Oscam 4396 cz, zdielanie (klient Ariva 100) stabilne, zdielanie z vonk. serveru stabilne tiez, jednoducha konfiguracia aj pre zaciatocnika. Problem v poslednom prispevku odstraneny upravou riadku "WaitForCards = 0" v oscam.conf.
Naposledy upravil(a) jetpilot dne 13 led 2011, 22:51, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fw. 1.08.75 FAC + Oscam 4249 cz SH4

Příspěvek od grantec »

ano - to je preto,ze mas zapnutu internu citacku.
Menu - CAs , na dialkovom natukaj : 9100 a zvol - vupnut citacku . restartni a uz to pojde normalne.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
jetpilot
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 28 kvě 2010, 20:13

Re: Fw. 1.08.75 FAC + Oscam 4249 cz SH4

Příspěvek od jetpilot »

Super vdaka. Mal som pocit, ze mi nieco unika, len som nevedel, ze co. Esteraz diky.


jetpilot
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 28 kvě 2010, 20:13

Re: Fw. 1.08.75 FAC + Oscam 4249 cz SH4

Příspěvek od jetpilot »

Tak narazil som na taku vec, ze ked prepnem na kodovany kanal, je jedno ci na kanal dekodovany z karty alebo zo share, tak pri prepnuti spat uz su vsetky kanaly kodovane a pomoze len restart. Vyzerá to tak, akoby prestal fungovat oscam, ale po restarte nabehne dalej az po prepnutie na kodovany kanal.


Odpovědět

Zpět na „Diskuze HD-BOX FS-9100PVR“