z E2 na orig. firmware

Nastavení a vše kolem HD-BOXU.

Moderátor: By.Bob

jasaj
Nováček
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 16 pro 2010, 20:15

Re: z E2 na orig. firmware

Příspěvek od jasaj »

grantec píše:tak ze este raz.
V tomto okamihu, ked zapnes prijimac , na dispaji pise ze startuje L 1.20 ,alebo ze startuje maxi uboot ?
len odpovedaj , nekomentuj .
maxiuboot


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: z E2 na orig. firmware

Příspěvek od grantec »

Fajn - zaciatok je tazky .
Tvoj aktualny stav je - nainstalovany maxiuboot nastaveny ako enigma2 vo flash. Preto tam nejde nahrat original fw.
Ina vec je ,preco si sa nedrzal rady celkom na zaciatku a nenaistaloval tam original uboot ... , vtedy pri boote nebude vypisovat maxiuboot, ale L 1.20 .
Najskor si zmen v nastaveni maxiuboot,ze enigmu mas na USB a original vo flash - az potom mozes nahravat original sw - budes to mat bez chybovych hlasok .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
jasaj
Nováček
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 16 pro 2010, 20:15

Re: z E2 na orig. firmware

Příspěvek od jasaj »

grantec píše:Fajn - zaciatok je tazky .
Tvoj aktualny stav je - nainstalovany maxiuboot nastaveny ako enigma2 vo flash. Preto tam nejde nahrat original fw.
Ina vec je ,preco si sa nedrzal rady celkom na zaciatku a nenaistaloval tam original uboot ... , vtedy pri boote nebude vypisovat maxiuboot, ale L 1.20 .
Najskor si zmen v nastaveni maxiuboot,ze enigmu mas na USB a original vo flash - az potom mozes nahravat original sw - budes to mat bez chybovych hlasok .
Mam nastavene porad ze je original ve flash jeste jednou jsem to zmenil a je to porad stejne zapnu pristroj skoci maxiboot a potom flash potom booting a porad dokola. Mozna podstatna vec nevim E2 do Eflash jsem nahral pres pristroj v E2. Muzu tam dostat origo pres porter? At si to nezablokuju uplne. mi tam L 1.20 nevyskakuje


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: z E2 na orig. firmware

Příspěvek od grantec »

Porter nedostane spravnu odpoved od maxiuboot.
musis tam nahrat original uboot cez aaf recovery .
musis prejst na tu kartu,ako je na obrazku, samozrejme musi byt aktivna
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
jasaj
Nováček
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 16 pro 2010, 20:15

Re: z E2 na orig. firmware

Příspěvek od jasaj »

ano to jsem delal uz nekolikrat konci to takhle Obrázek
maximalne pribude jeste jeden napis Uploading image...


jasaj
Nováček
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 16 pro 2010, 20:15

Re: z E2 na orig. firmware

Příspěvek od jasaj »



Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: z E2 na orig. firmware

Příspěvek od grantec »

ano, asi bude treba restartnut PC, lebo medzitym ti COM port obsadila ina aplikacia.
Inak - nemas nejakeho kamosa s PC ? Na tvojom PC je evidentne problem .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
gombi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 150
Registrován: 23 lis 2008, 16:20
Bydliště: Dca Slovensko

Re: z E2 na orig. firmware

Příspěvek od gombi »

..... Daval jsem zmenit reseller id na atevio 700 to se provede.Firewal mam vypnuty ........
Ak toto stále platí, že to môžeš previesť, tak potom ešte vypni v antivíraku antispywarovú ochranu.
Vypni prijímač v zadu vypínačom - pripoj kábel RS232 a LAN a spusti AAF Recovery tool- dôkladne skontroluj IP adresy PC a prijímača a prípadne ich uprav na správne daj SAVE A potom CONNECT- /reseller ID na Atevio 700/
Keď Ti to prevedie, tak prejdi na druhú kartu z ľava /Recovery Image/, po otvorení vidíš okno a na pravo je malé okienko a v ňom napísané ....FS 1.8.94 ..... to je FW ATEVIO v. 1.8.94, ktorú Ti nainštaluje do flasch prijímača po kliknutí na okienko Štart /nemusíš ju hladať, je súčasťou AAF Recovery tool /. Na ľavo nad veľkým oknom budú bežať percentá nainštalovaných súborov.
Možno to nepôjde na prvý krát, treba opakovať viac krát.
Keď Ti prebehne inštalácia prijímač sa sám reštartne, nabootuje Ti ako Atevio.
Potom si opäť zmeníš v reseller ID ídečko na prijímač aký chceš /HDBOX, Octagon.../ a cez USB nahráš najnovší FW zvoleného prijímača.
Buď trpezlivý. Držím palce G.


Openbox X-770CIPVR
Openbox X-820CI/motor 10" Regular jack/85 offset Fe/Quad konvertor/zdiel.
HDBOX 9300PVR interný HDD, motor DG380, 100 offset AL
onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: z E2 na orig. firmware

Příspěvek od onisud »

Inak len na okraj, ked to citam, celkom som nepochopil dovod zmeny na u-boot - to tvoje "ked tam neni original - vo flash, nemozem nahravat plugin, firmware z usb" ... ak tam mas E2, tak toto hadam nepotrebujes, ftp pristup snad staci.
S tou zmenou na orig. fw z E2 vo flash som laboroval aj ja, urcite viem, ze recovery cez AAF mi neslo, ale ako som sa z toho dostal, keby som ja vedel ... nieco sa mi mari, ze som to nakoniec pretlacil cez Flash original image, ale ktovie ... Maxi u-boot som urcite nerusil, ani by som to nerobil. Ked tam aj dostanes do flash orig. fw, pluginy mozes predsa kopirovat tak isto cez ftp.


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
Uživatelský avatar
gombi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 150
Registrován: 23 lis 2008, 16:20
Bydliště: Dca Slovensko

Re: z E2 na orig. firmware

Příspěvek od gombi »

Ja som z toho pochopil, že nechtiac vrazil na flasch v prijímači E2, a teraz tam chce mať originál HDbox, alebo Octagon.

Ja som sa pred časom dostal z prúseru touto cestou. G.


Openbox X-770CIPVR
Openbox X-820CI/motor 10" Regular jack/85 offset Fe/Quad konvertor/zdiel.
HDBOX 9300PVR interný HDD, motor DG380, 100 offset AL
jasaj
Nováček
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 16 pro 2010, 20:15

Re: z E2 na orig. firmware

Příspěvek od jasaj »

gombi píše:Ja som z toho pochopil, že nechtiac vrazil na flasch v prijímači E2, a teraz tam chce mať originál HDbox, alebo Octagon.

Ja som sa pred časom dostal z prúseru touto cestou. G.
Ano tak jsem to myslel.


Uživatelský avatar
gombi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 150
Registrován: 23 lis 2008, 16:20
Bydliště: Dca Slovensko

Re: z E2 na orig. firmware

Příspěvek od gombi »

jasaj píše:
gombi píše:Ja som z toho pochopil, že nechtiac vrazil na flasch v prijímači E2, a teraz tam chce mať originál HDbox, alebo Octagon.

Ja som sa pred časom dostal z prúseru touto cestou. G.
Ano tak jsem to myslel.

Už si to skúšal????


Openbox X-770CIPVR
Openbox X-820CI/motor 10" Regular jack/85 offset Fe/Quad konvertor/zdiel.
HDBOX 9300PVR interný HDD, motor DG380, 100 offset AL
jasaj
Nováček
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 16 pro 2010, 20:15

Re: z E2 na orig. firmware

Příspěvek od jasaj »

Ano skousel ale nepodarilo se.


jasaj
Nováček
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 16 pro 2010, 20:15

Re: z E2 na orig. firmware

Příspěvek od jasaj »

Tak jsem k tomu zase na chvili sedl. AAF Recovery tool V4.6 - Original U-boot Instal-tam Load from USB device na usb klici pozadovany soubor klic naformatovany na Fat 16 (fat 32 to neslo). Nahran originalni loader atevio 700HD, v zapeti firmware opet atevio (alomio nebo jak to je) pres program porter. Jede i kdyz mam Octagon 1008HD. Zatim nechavam tak at mam na co hledet. Na dalsich dvou PC je uplne stejna situace. Jinak v AAF Recovery Tool neni prijmac zatim pristupny "neda se nic menit" Zatím všem díky a Hodně štěstí, zdraví v roce 2012 Jaša. :99:


jasaj
Nováček
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 16 pro 2010, 20:15

Re: z E2 na orig. firmware

Příspěvek od jasaj »

jasaj píše:Tak jsem k tomu zase na chvili sedl. AAF Recovery tool V4.6 - Original U-boot Instal-tam Load from USB device na usb klici pozadovany soubor klic naformatovany na Fat 16 (fat 32 to neslo). Nahran originalni loader atevio 700HD, v zapeti firmware opet atevio (alomio nebo jak to je) pres program porter. Jede i kdyz mam Octagon 1008HD. Zatim nechavam tak at mam na co hledet. Na dalsich dvou PC je uplne stejna situace. Jinak v AAF Recovery Tool neni prijmac zatim pristupny "neda se nic menit" Zatím všem díky a Hodně štěstí, zdraví v roce 2012 Jaša. :99:
edit: přes HDF Flasher prehrany loader na 2.54, ID zmenena na Octagon SF 1008 SE HD (v HDF-Flasher)


Odpovědět

Zpět na „Diskuze HD-BOX FS-9100PVR“