Interny HDD

Diskuze o Enigmě2.

Moderátor: By.Bob

Odpovědět
Domin1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 08 srp 2010, 22:18

Interny HDD

Příspěvek od Domin1 »

Zdravim mam octagon 1018 ktory som prerobil na ENIGMU vsetko pekne funguje aspon zatial ale len do vtedy kym nepripojim interny hdd 500GB vtedy mi pri spusteni zacne bootovat z usb1 vypise booting a nic viac, odpojim hdd a enigma nabehne, neviete mi poradit kde je chyba??


Uživatelský avatar
robino2580
Nováček
Nováček
Příspěvky: 113
Registrován: 10 úno 2011, 18:06

Re: Interny HDD

Příspěvek od robino2580 »

Predpokladam, ze mas Enigmu na USB. Po zapojeni HDD sa pravdepodobne zmeni poradie/pomenovanie zapojenych USB zariadeni a tym padom sa pre prijimac Enigma nachadza na neznamom mieste. Da sa ti pri bootovani vybrat z akeho USB sa ma bootovat?

Inak, velmi by ma zaujimalo ked pozeras program na vertikalnej polarizacii (napr. CT1, CT2, Fanda, Prima family) ked vypnes TV a opat zapnes, ci ti zostane zamrznuty obraz?

Domin1 píše:Zdravim mam octagon 1018 ktory som prerobil na ENIGMU vsetko pekne funguje aspon zatial ale len do vtedy kym nepripojim interny hdd 500GB vtedy mi pri spusteni zacne bootovat z usb1 vypise booting a nic viac, odpojim hdd a enigma nabehne, neviete mi poradit kde je chyba??


ICECRYPT S4000 (HDBOX FS9300), FW v1.11.57, Skylink ICE, OSCAM 1.20 build #6426, interný TIME-SHIFT 80GB HDD, externý NAS
Domin1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 08 srp 2010, 22:18

Re: Interny HDD

Příspěvek od Domin1 »

vybrat mi ide odkial ma bootovat uz som skusal vsetky varianty, pri usb 2,3,4 sa zacne booting a po par seknundach opat naskoci automaticky oblast z ktorej ma bootovat ak dam usb 1 a je pripojeny hdd tak to bootuje do nekonecna a nic ak disk odpoijim a dam usb 1 do cca 1 minuty box bezi,


a s tym vertikalom je to tak ako pises ale nerobi mi to stale sem tam, mne to nevadi prepnem na horizontal a potom naspat a vsetko ide ako ma...


a enigmu na usb som vytvaral ked bol aj hdd pripojeny tak neviem kde je problem


Uživatelský avatar
robino2580
Nováček
Nováček
Příspěvky: 113
Registrován: 10 úno 2011, 18:06

Re: Interny HDD

Příspěvek od robino2580 »

skus si nainstalovat bootloader so zapojenym diskom, snad to pomoze a to zamzanie ti nebude robit problem pokial nenahravas. Ak budes chces nieco nahrat v standby z vertikalneho transpondera, tak nahras len cierny obraz bez zvuku. Taktiez ak pocas nahravania filmu na vert. transpondery vypnes prijimac, film sa nenahra. Ja som sa koli tomu musel vratit na original FW. Manzelka ma isla roztrhat, po niekolkych nezdarenych nahravkach ;)
Domin1 píše:vybrat mi ide odkial ma bootovat uz som skusal vsetky varianty, pri usb 2,3,4 sa zacne booting a po par seknundach opat naskoci automaticky oblast z ktorej ma bootovat ak dam usb 1 a je pripojeny hdd tak to bootuje do nekonecna a nic ak disk odpoijim a dam usb 1 do cca 1 minuty box bezi,


a s tym vertikalom je to tak ako pises ale nerobi mi to stale sem tam, mne to nevadi prepnem na horizontal a potom naspat a vsetko ide ako ma...


a enigmu na usb som vytvaral ked bol aj hdd pripojeny tak neviem kde je problem


ICECRYPT S4000 (HDBOX FS9300), FW v1.11.57, Skylink ICE, OSCAM 1.20 build #6426, interný TIME-SHIFT 80GB HDD, externý NAS
Uživatelský avatar
gombi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 150
Registrován: 23 lis 2008, 16:20
Bydliště: Dca Slovensko

Re: Interny HDD

Příspěvek od gombi »

Domin1,
Skús pripojiť HDD a cez AAF Recovery Tool / Maxi bootdesc Defaults / zafajkni / Internal Sata / a malo by Ti potom napísať S-USB1 .... a pokračuj ako prvý krát podľa návodu na inštaláciu e2
Musíš mať prijímač pripojený aj káblom rs232
Po tomto Default nastavení by HDD nemal robiť problémy!!!
S pozdravom g.


Openbox X-770CIPVR
Openbox X-820CI/motor 10" Regular jack/85 offset Fe/Quad konvertor/zdiel.
HDBOX 9300PVR interný HDD, motor DG380, 100 offset AL
Domin1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 08 srp 2010, 22:18

Re: Interny HDD

Příspěvek od Domin1 »

s tym internym sata som to tusim skusal ale uz som si neni isty vyskusam to ale az zajtra, dam vediet ako som dopadol.


Domin1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 08 srp 2010, 22:18

Re: Interny HDD

Příspěvek od Domin1 »

zdravim uz to ide aj s internym hdd len este jedna malickost ako MOUNTNEM HDD so starymi filmamy


Domin1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 08 srp 2010, 22:18

Re: Interny HDD

Příspěvek od Domin1 »

neviete mi nikto poradit ako pripojim interny HDD do enigmy, box ho vidi ale nejde nan nahravat a ani z neho prehravat


Odpovědět

Zpět na „Diskuze E2 pro HD-BOX“