MAXI U-boot problem

Diskuze o Enigmě2.

Moderátor: By.Bob

Odpovědět
Uživatelský avatar
robino2580
Nováček
Nováček
Příspěvky: 113
Registrován: 10 úno 2011, 18:06

MAXI U-boot problem

Příspěvek od robino2580 »

Ahojte, prosím o pomoc. Už neviem kam ďalej. Pokúšal som sa nainštalovať maxi u-boot pomocou AAF recovery tool V4.6 bohužial bez úspechu. Mám HDBOX FS9300 fw 1.09.94 a bootloader 1.54. Pomocou PuTTy som nastavil a overil COM1 port a STB mám cez router zapojený v sieti. LAN aj seriový spoj 100% fungujú (ping beži bez problémov a cez sériový kábel som pomocou porteru menil firmware). Podľa návodu som zapísal a uložil MAC, IP adresu STB aj PC a prešiel som k inštalácii Maxi u-boot, kde som skončil. Po poslaní IP adries sa ďalej neudialo nič. Chcel som skúsiť recovery image, ale ani ten nešiel. Zmenil som reseller ID na ATEVIO AV7000 ale nič nepomohlo. Na displaji STB zostalo vždy zobrzené LOADER 1.54. Neviem čo robím zle. Poradte mi prosím. Ďakujem :roll:


ICECRYPT S4000 (HDBOX FS9300), FW v1.11.57, Skylink ICE, OSCAM 1.20 build #6426, interný TIME-SHIFT 80GB HDD, externý NAS
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MAXI U-boot problem

Příspěvek od grantec »

tazko na dialku.
mozno mas obsadeny COM port nejakou inou aplikaciou . V zasade to funguje tak, ze vypnes box(vypinacom vzadu) spustis AAF recovery a zapnes box. AFF recovery posle cez COM stop bit- zastavi bootovanie a potom uz mozes santit. Ak ti ale pokracuje bootovanie - je cosi zle v komunikacii cez COM.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
robino2580
Nováček
Nováček
Příspěvky: 113
Registrován: 10 úno 2011, 18:06

Re: MAXI U-boot problem

Příspěvek od robino2580 »

grantec píše:tazko na dialku.
mozno mas obsadeny COM port nejakou inou aplikaciou . V zasade to funguje tak, ze vypnes box(vypinacom vzadu) spustis AAF recovery a zapnes box. AFF recovery posle cez COM stop bit- zastavi bootovanie a potom uz mozes santit. Ak ti ale pokracuje bootovanie - je cosi zle v komunikacii cez COM.
hmmm, ono to bootovanoe zastavilo ostalo to vzdy stat na LOADEr 1.54 a potom sa uz nedialo nic, pre nejaky dovod, neviem aky to nechelo prijimat data. Vzdy po pripojeni cez AAF sa mi zobrazili aktualne udaje (IP adresy) mozno bude problem v USB WIFI karte na PC aj ked sa zda ze vsetko bezi, som z toho trochu smutny


ICECRYPT S4000 (HDBOX FS9300), FW v1.11.57, Skylink ICE, OSCAM 1.20 build #6426, interný TIME-SHIFT 80GB HDD, externý NAS
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MAXI U-boot problem

Příspěvek od grantec »

nastav si v PC - spravca hw, rychlost portu COM na 115200 .
najksor sa nahrava uboot - na nahratie ubootu staci COM port. Dobre je samozrejme zapista aj realne IPadresy (adresa serveru je v tomto pripade IP adresa PC, z ktoreho to robis) .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
gombi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 150
Registrován: 23 lis 2008, 16:20
Bydliště: Dca Slovensko

Re: MAXI U-boot problem

Příspěvek od gombi »

Postupuj podľa tohoto: viewtopic.php?f=223&t=4785
A hlavne treba vypnúť firewall a antispywarovú ochranu v antivíraku.
Ja som tiež včera skúšal Loader 1.54, ale mrznutie boxu neprestalo tak som sa vracal ku E2 z USB.
Použil som tiež verziu 4.6. Chytila sa až na 4 x . Treba dbať na IP adresy PC a HDboxu. Save a potom connect a zapnúť prijímač vypínačom v zadu.
Inštaluj Maxi U-boot , priebeh inštalácie uvidíš v okienku a percentá naskakujú v ľavo nad okienkom.
Skúšaj viac krát, isto sa to podarí.
Držím palce G.


Openbox X-770CIPVR
Openbox X-820CI/motor 10" Regular jack/85 offset Fe/Quad konvertor/zdiel.
HDBOX 9300PVR interný HDD, motor DG380, 100 offset AL
Uživatelský avatar
robino2580
Nováček
Nováček
Příspěvky: 113
Registrován: 10 úno 2011, 18:06

Re: MAXI U-boot problem

Příspěvek od robino2580 »

gombi píše:Postupuj podľa tohoto: viewtopic.php?f=223&t=4785
A hlavne treba vypnúť firewall a antispywarovú ochranu v antivíraku.
Ja som tiež včera skúšal Loader 1.54, ale mrznutie boxu neprestalo tak som sa vracal ku E2 z USB.
Použil som tiež verziu 4.6. Chytila sa až na 4 x . Treba dbať na IP adresy PC a HDboxu. Save a potom connect a zapnúť prijímač vypínačom v zadu.
Inštaluj Maxi U-boot , priebeh inštalácie uvidíš v okienku a percentá naskakujú v ľavo nad okienkom.
Skúšaj viac krát, isto sa to podarí.
Držím palce G.
Ďakujem, určite to vyskúšam. Mne beží posledný firmware v pohode, mám len problém s nahrávaním a to sa ťahá už riadne dlho a to som používal CCCAM a aj OSCAM. Nemôžem sa na nahrávanie spoľahnúť a moja draha má pravideľne hlavu v smútku, keď sa jej niečo nenahrá. Najlepšie sa mi zatiaľ javil fw 1.90.61. Dnes som skúšal Enigmu2 od HDFREAKS, je to veľmi jednoduché, použil som klasický IRD plugin na úpravu bootloadera a restoroval image s enigmou na USB. Pači sa mi media player, ale je dosť pomalá a je dosť komplikované ju nastaviť.

Rád by som vyskušal PKT verziu a možno aj AAF keď sa mi podarí nastaviť ten nešťastný bootloader ;-)


ICECRYPT S4000 (HDBOX FS9300), FW v1.11.57, Skylink ICE, OSCAM 1.20 build #6426, interný TIME-SHIFT 80GB HDD, externý NAS
Uživatelský avatar
forsajd
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: 28 dub 2010, 14:30

Re: MAXI U-boot problem

Příspěvek od forsajd »

Pozdravujem vsetkych:
Potrebujem nakopnut kde je chyba, nainstaloval som maxi u-boot 1.3.1 vsetko prebehlo ok ale ked chcem prepnut na USB1 tak tam nie je.Je tam len flash a bootdesc_9 neviem preco to tam hadze.
Uz som robil viacero prijmacou a vzdy tam bolo flash a usb1-4.

Dakujem


HD-BOX FS-9200 PKT E2 HYPERION , VU DUO
Uživatelský avatar
forsajd
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: 28 dub 2010, 14:30

Re: MAXI U-boot problem

Příspěvek od forsajd »

uz som na to prisiel zabudol som zakliknut set defaults :51:


HD-BOX FS-9200 PKT E2 HYPERION , VU DUO
gefra
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 07 úno 2011, 19:11

Re: MAXI U-boot problem

Příspěvek od gefra »

forsajd píše:uz som na to prisiel zabudol som zakliknut set defaults :51:
Zdravim dělá mi to samé co konkretně jsi tam nastavil než si zakliknul set defaults předem dík :cz:


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MAXI U-boot problem

Příspěvek od grantec »

po nainstalovani uboot, treba zakrtnut pri konfiguracii naskor set default .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
gefra
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 07 úno 2011, 19:11

Re: MAXI U-boot problem

Příspěvek od gefra »

grantec píše:po nainstalovani uboot, treba zakrtnut pri konfiguracii naskor set default .
Nejak se mi nedari musis mi to rict jinak jsem amater udelal jsem to po nainstalovani uboot a pak jsem kliknul na set default. A stejne, se mi porad na displei ukazuje flash a bootdesc_9


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MAXI U-boot problem

Příspěvek od grantec »

neva- sipkou ChanellUp si to zmen na potrebnu hodnotu a stlac OK . Problem ?


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
gefra
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 07 úno 2011, 19:11

Re: MAXI U-boot problem

Příspěvek od gefra »

grantec píše:neva- sipkou ChanellUp si to zmen na potrebnu hodnotu a stlac OK . Problem ?
Asi jsem uz uplne blbej dal jsem ChanellUp a pak ok a na displeji se mi ukazalo save a problikavalo a skakal do toho bootdesc_9. Jinak na usb jsem si nahral dve enigmi nebula v3 a HDMU programem Maxiboot Installer Setup V07 a to vse podle navodu zde vse probehlo dobre neni na tom co skazit kdyz je i dobra dokumentace. A na instalaci maxi uboot jsem použil AAF Recovery Tool V 4.6. Dnes je mozny vse v teto dobe asi jsem tam neco podelal ale nezda se mi clovek muze neco vynechat a je to vsechno v cudu ale kdyz jsem se ridil podle pokynu zde tak by to melo byt v poradku. Jinak tam mam nahrany FW 1.11.16 to posledni pripada mi ze dobre funguje.


gefra
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 07 úno 2011, 19:11

Re: MAXI U-boot problem

Příspěvek od gefra »

gefra píše:
grantec píše:neva- sipkou ChanellUp si to zmen na potrebnu hodnotu a stlac OK . Problem ?
Asi jsem uz uplne blbej dal jsem ChanellUp a pak ok a na displeji se mi ukazalo save a problikavalo a skakal do toho bootdesc_9. Jinak na usb jsem si nahral dve enigmi nebula v3 a HDMU programem Maxiboot Installer Setup V07 a to vse podle navodu zde vse probehlo dobre neni na tom co skazit kdyz je i dobra dokumentace. A na instalaci maxi uboot jsem použil AAF Recovery Tool V 4.6. Dnes je mozny vse v teto dobe asi jsem tam neco podelal ale nezda se mi clovek muze neco vynechat a je to vsechno v cudu ale kdyz jsem se ridil podle pokynu zde tak by to melo byt v poradku. Jinak tam mam nahrany FW 1.11.16 to posledni pripada mi ze dobre funguje.
Už to funguje zvolil jsem jiny maxi uboot starsi jinak dik :106:


Odpovědět

Zpět na „Diskuze E2 pro HD-BOX“