problem s vertikanou polarizaciou vs. HDMI na ENIGME2

Diskuze o Enigmě2.

Moderátor: By.Bob

Odpovědět
Uživatelský avatar
robino2580
Nováček
Nováček
Příspěvky: 113
Registrován: 10 úno 2011, 18:06

problem s vertikanou polarizaciou vs. HDMI na ENIGME2

Příspěvek od robino2580 »

Uz sa tu o tom pisalo, ale bez vysledku, tak to skusim ozivit. Neviem kolko ludi tu na fore pouziva na svojich prijimacoch ENIGMU2 (ktorukolvek ediciu). Ja som osobne presvedceny, ze ENIGMA2 je urcite stabilnejsia ako original FW a ponuka vecsi komfort a viac moznosti a urcite stoji za to ju minimalne vyskusat. Ta moja bezi s USB kluca a pre pripad nudze mam stale v zalohe original flash FW.

Pre tych co maju skusenost s ENIGMOU2 smeruje tato otazka. Pocas sledovania akehokolvek programu na vertikalnej polarizacii (napr. CT1, CT HD, NOVA Sport, Discovery HD CZ ...) ak vypnete TV pripojeny k sat. prijimacu cez HDMI aj vam po opetovnom zapnuti TV zostane na obrazovke zamrznuty obraz, ktory sa rozbehne az po preladeni na program s horizontalnou parizaciu (napr. Markíza, Doma, TV JOJ, JOJ Plus ...)?

Viete niekto ako tuto anomaliu odstranit? :95:

ICECRYPT S4000 (flashnuty na HDBOX FS9300) > PKT HAARP ENIGMA2 image v3c USB > OSCAM svn6145 (Skylink ICE + newcamd klient) > interny 80GB HDD > externy 1TB NAS storage


ICECRYPT S4000 (HDBOX FS9300), FW v1.11.57, Skylink ICE, OSCAM 1.20 build #6426, interný TIME-SHIFT 80GB HDD, externý NAS
Uživatelský avatar
robino2580
Nováček
Nováček
Příspěvky: 113
Registrován: 10 úno 2011, 18:06

Re: problem s vertikanou polarizaciou vs. HDMI na ENIGME2

Příspěvek od robino2580 »

dneska som sa vratil k E2 len na skusku aby som nazbieral nejake informacie k problemu co mam. Zobral som multimeter a merel som napatie na LNB. Pri horizontalnej polarizacii som nameral cca 18V a pri vertikalnej cca 13V. To iste som nameral aj na original FW. Co bolo ale prekvapujuce na Emigme2, ked som vypol TV alebo domace kino spojene s HDBOXom cez HDMI pri programe na vertikalnej polarizacii sa napenie zmenilo z 13V na 18V a vtedy obraz zamrzol. Z toho vyplyva, ze pri vypnuti TV (spojene cez HDMI) sa LNB prepne na horizontal, ale HDBOX zostane na vertikale. Toto sa deje len na Enigme2. S pouzitim original FW napatia ostavaju pri vypnuti TV ci domaceho kina na povodnych hodnotach.

Vedel by mi niekto povedat preco sa pri vypnuti TV moze zmenit napetie na LNB a preco zrovna na 18V a ako by sa dalo tejto anomalii zabranit??? Dakujem


ICECRYPT S4000 (HDBOX FS9300), FW v1.11.57, Skylink ICE, OSCAM 1.20 build #6426, interný TIME-SHIFT 80GB HDD, externý NAS
fatter
Nováček
Nováček
Příspěvky: 54
Registrován: 30 dub 2009, 12:42

Re: problem s vertikanou polarizaciou vs. HDMI na ENIGME2

Příspěvek od fatter »

Ahojte, uvazujem na prechode na E2 (HDBox 9300), je nejaka zmena s tymto problemom vertikalnej polarizacie? Aby som to zbytocne nerobil..


Uživatelský avatar
robino2580
Nováček
Nováček
Příspěvky: 113
Registrován: 10 úno 2011, 18:06

Re: problem s vertikanou polarizaciou vs. HDMI na ENIGME2

Příspěvek od robino2580 »

fatter píše:Ahojte, uvazujem na prechode na E2 (HDBox 9300), je nejaka zmena s tymto problemom vertikalnej polarizacie? Aby som to zbytocne nerobil..
Nic nove, kompletna tma a ani naznak maleho svetielka


ICECRYPT S4000 (HDBOX FS9300), FW v1.11.57, Skylink ICE, OSCAM 1.20 build #6426, interný TIME-SHIFT 80GB HDD, externý NAS
fatter
Nováček
Nováček
Příspěvky: 54
Registrován: 30 dub 2009, 12:42

Re: problem s vertikanou polarizaciou vs. HDMI na ENIGME2

Příspěvek od fatter »

tak to je pruser


Odpovědět

Zpět na „Diskuze E2 pro HD-BOX“