AAF Enigma2 - Mediacenter

Moderátor: By.Bob

onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: AAF Enigma2 - Mediacenter

Příspěvek od onisud »

Nainstaloval som tuto verziu enigmy (AAF m9342), vsetko vyzera celkom svizne a funkcne, len s malym problemikom - nedekoduje mi kanaly. Zatial skusam len zdielanie lokalnej karty 0D03 cez oscam dvbapi (stiahnuta verzia 5866 zo servera, potom aj 1.10-svn5954-sh4-big zo streamboardu), navonok vsetko funkcne, aspon vo webif som nenasiel problem, pripaja sa, ecm prechadzaju, ale obraz a zvuk nikde. Vie niekto poradit, preco to nejde ? Su treba nejake ine nastavenia konfigov oproti standardnym fw ?
Skusal som bez uspechu aj mgcamd 1.35 zo servera AAF, ale tam som nelogoval a neviem, ci mam dobre umiestnene konfigy.


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: AAF Enigma2 - Mediacenter

Příspěvek od onisud »

Tak asi tomu chybala len jedna malickost - boxtype=dbox2 v sekcii dvbapi oscam.conf.


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: AAF Enigma2 - Mediacenter

Příspěvek od onisud »

Pokračujem v testoch AAF m9342, u mňa je táto enigma2 stabilnejšia ako akýkoľvek štandardný fw, bezproblémové ovládanie, decentný skin infinityTV, prakticky žiadna zelená smrť, aj keď iba pozerám (vzdialená karta 0D03 cez oscam, momentálne v. 5963), inak box nezaťažujem.
Jeden problém tu je, občas - tak raz denne - po prepnutí kanálu nenabehne obraz (niekedy len zvuk, niekedy ani ten), po ďaľšom prepnutí nejde už nič (ani nekódované stanice). Inak sa box chová v tomto stave úplne normálne, ani v oscame nevidím žiadny problém, všetko ostatné funguje. Skoro vždy ale pomôže reštart oscamu. Toto mi robilo aj v iných verziách - staršia AAF, PKT.
Ak niekto vie, čím to môže byť a či sa to dá riešiť, budem rád, keď sa pochváli.


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: AAF Enigma2 - Mediacenter

Příspěvek od onisud »

Vidim, ze to tu zije, tak sa znovu podelim o skusenosti ... nechal som bezat AAF zopar tyzdnov, nastaveny oscam stiahnuty zo servera AAF, Skylink 0D03 karta v internej citacke, vzdialena karta v lokalnej sieti. Stale tvrdim, ze bezi ovela stabilnejsie ako akykolvek mnou skusany standardny fw, prakticky bez zamrznutia.
Problem - obcas pri starte boxu, alebo restarte oscamu nenacita korektne kartu, treba znovu restart.
Skusal som box ako server, tam ale nie je celkom spolahlivy, pri rezime standby prakticky nepouzitelny, u klienta vyrazne seka, mrzne.
Ma niekto skusenosti s enigmou 2 v internej flash ? Pouzivatel sice nahravanie zatial nepozaduje, zda sa, ze to ide v pohode aj cez usb rozbocovac, ale asi by bolo lepsie ponechat usb volne na externy disk. Mohlo by to byt este sviznejsie, len nie som si isty, ci tam nie je riziko zahlcovania pamate.


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
mmirousek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 269
Registrován: 29 zář 2009, 09:51

Re: AAF Enigma2 - Mediacenter

Příspěvek od mmirousek »

taky trochu do mlýna:
jedu teď nějakou dobu na poslední vydaný PKT image a mám úplně stejné pocity jako ty na AAF. Stabilita mnohem
vyšší než na jakémkoliv origo FW.
AAF mám taky na druhé particii ale zdá se mi v něm pomalejší přepínání kanálů. V PKT je v podstatě stejné jako
v origo FW.
Čistou ir-eto kartu jsem nerozběhal ale to je myslím problém na všech E2 - zatím není dostupný funkční EMU. Což
je podivné když na druhém boxu u dcery - DM500 (E1) jede ir-eto karta v pohodě.
ICE kartu jsem neměl možnost testovat ale 0D03 skylink v oscam bez problémů.
časované nahrávání bez potíží i dva současně. Problém občas nastane když zapnu ručně recording a třeba po
20 minutách se začnu dívat - tohle někdy zablbne.
To jak popisuješ ztrátu obrazu mi v AAF dělalo také ale subjektivně v PKT daleko méně a vždy s hláškou
"ladění selhalo" - stačí pár vteřin počkat a přepnout na jiný kanál.
u PKT je jeden malý nedostatek, nevím jestli mám něco špatně ale neukládá se EPG na disk, vždy po restartu GUI
zmizí což trochu vadí ale zas tak často nerestartuji - obyčejně mám uptime tak 3-4 dny.
Doporučuji se podívat po pluginu CSFD pro sh4 - popřípadě večer přiložím. funguje perfektně...
Web intefrace je dokonalý - odkudkoliv se na box připojím a zkotroluji timer nebo doplním.
WebTV v domácí síti funguje parádně (je třeba nainstalovat VLC v PC) - funguje i streamování nahrávek
z HD připojeného v boxu kamkoliv na domací PC nebo notebook.

zatím opravdu největší spokojenost, škoda jen že polák nemá verzi PKT do flashe - jen USB a po určitých
úpravách loaderu jde nainstalovat i na e-sata disk.


HDBOX FS-9200, InetBox 300, motor SG2100,LNB Quad, Panasonic P42X10Y, SAMSUNG T220HD LCD 22"
onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: AAF Enigma2 - Mediacenter

Příspěvek od onisud »

Dostat AAF do flash je pre mna zda sa dost problem - verzia M10182 sa dostane iba po booting, verzia 8974 sice nabehne, ale vzdy po zbehnuti merlina a restarte - enigmy ci boxu - zacinam odznova merlinom. V nejakej starej verzii M3472 som sa dostal najdalej, len sa tam neda nic stahovat zo servera. Samozrejme skusam image pre flash.
Nema niekto tip na funkcnu verziu enigmy 2 do flash ? Alebo robim nieco zle (instalujem cez AAF Recovery Tool v.4.50 pre Atevio 700 - Flash E2 image)?


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
mmirousek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 269
Registrován: 29 zář 2009, 09:51

Re: AAF Enigma2 - Mediacenter

Příspěvek od mmirousek »

flas verzi jsem nikdy nezkousel, ale nemuže být problém s umístěním swapu ?
v tom prvním průvodci po instalaci se to německy ptá na umístění swap, video atd...

PS: zkus si Titan verzi, to je velký příslib do budoucna, je to ďábelsky rychlé :)


HDBOX FS-9200, InetBox 300, motor SG2100,LNB Quad, Panasonic P42X10Y, SAMSUNG T220HD LCD 22"
onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: AAF Enigma2 - Mediacenter

Příspěvek od onisud »

Tak som enigmu2 dostal aj do flash - trochu oklukou a omylom - zo spustenej AAF z usb som urobil flash online update na najnovsiu ponukanu verziu M10829, slovensku lokalizaciu som musel stiahnut z verzie na usb, tak isto official-feed.conf (server neponukal emu), ale po trochu badani, skopirovani konfigov a settingu mi to bezi druhy den, zatial stabilita na urovni starsej verzie na usb, uvidime, poskusame dlhsie. Neviem, ci zabral ten iny sposob update, alebo je to jednoducho novsou verziou.


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: AAF Enigma2 - Mediacenter

Příspěvek od onisud »

Neviem, ci funguju korektne sukromne spravy, preto odpovedam aj tu - ak niekoho zaujima, kde sa nachadzaju subory lokalizacie do sk, cz, je to vo var/usr/local/share/enigma2/po/ ... tu treba nakopirovat prislusne adresare cs, prip. sk aj s ich obsahom, potom prip. aj vlajocky do var/usr/local/share/enigma2/countries/. Staci si to najst pri spustenej enigme z flash v media/usb/ a prislusnom odkaze na mini1, mini2 ... a nakopirovat priamo do uvedenych adresarov.
Stahovanie zo servera AAF mi teraz nejako nefunguje, menili umiestnenie, ale ani stiahnuta oprava mi nezabrala. Aj emu sa ale da manualne prekopirovat, binarka je vo var/bin (u mna oscam_5866), potom treba este prislusny subor s priponou emu (u mna oscam_5866.emu) dostat do var/etc a samozrejme konfiguraky do var/keys. Ak chcete, aby sa emu spustilo po starte, treba este upravit subor start-config vo var/etc/autostart, doplnit do prveho riadku, kde asi bude emu=off pozadovane emu (u mna emu=oscam_5866.emu).


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: AAF Enigma2 - Mediacenter

Příspěvek od onisud »

Myslim, ze moje testovanie mozem ukoncit, box zbalit a odovzdat majitelom, snad sa u nich bude chovat rovnako ako u mna. Box mi za cely cas testovania isiel do zelenej smrti len pri pokusoch o pripojenie na server AAF, ked im nefungoval (momentalne ide), dvakrat zamrzol oscam, a to trochu zahadne v jeden den asi hodinu po sebe, ide ho restartovat cez softcam panel (netreba restart boxu), ale nezabera to na prvykrat. Po starte oscamu to asi 3-4 krat sekne, ale potom ide spolahlivo. S verziou oscamu som radsej nelaboroval, je tam stale 5866 zo servera AAF. Nejaky cas robil box aj server pre niekolko klientov, uplne spolahlivo, aj ked som ho radsej nevypinal do standby. Nahravanie som sice skusal velmi obmedzene, ale nezaznamenal som problem, ci uz na usb-swap, alebo cez rozbocovac usb na externy disk. Co mi mierne vadi:
- nie je tam cron, ani neviem, ako ho tam dostat, mozno by bolo vhodne naplanovat automaticky restart boxu raz za tyzden, pouzivam to aj na namapovanie externeho disku pri starte, ak s tym mam problem,
- niektore nainstalovane pluginy sa neobjavuju v zozname modulov ani inde v menu, skusal som napr. DVD player, alebo nejaky SplitScreen, ktory by vraj vedel zabezpecit sledovanie dvoch programov v oddelenych oknach, nieco ako PIP, len neviem ako ich spustit, i ked nainstalovane vyzeraju byt,
- mal som problem s online update enigmy do usb priamo zo servera, update prebehol, ale enigmu som nikdy takto neozivil, nechcela bootovat,
- este keby to malo aspon nejaky jednoduchy web-browser, aj by som ho bez vycitiek svedomia mohol hocikomu odporucat.
Server AAF ponuka novsiu verziu enigmy do flash 11041, to sa mi uz skusat nechce, mam ju na usb, nevidim tam nic prevratne.
Pokial by nejako zblbla casom enigma vo flash, mam dalsie dve na usb, ktore su rovnako funkcne.


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: AAF Enigma2 - Mediacenter

Příspěvek od onisud »

Jedna "malickost" mi trochu naburala moj optimizmus, zistil som trochu neskoro, ze pouzivana testovana a spolahliva verzia oscamu 1.10 build 5866 akosi nechce pustat ziadne EMM na kartu. Nepodarilo sa mi to ani s najnovsim buildom 5983, ktory je k dispozicii pre SH4 na streamboarde. Kedze verzia 1.20 build 5982 pusta EMM pri tych istych konfigoch bez akychkolvek problemov, vychadza mi z toho, akoby verzie 1.10 to nevedeli. Moze mi to niekto potvrdit, aby som nemusel badat, ci nie je problem niekde inde ? Akosi sa mi nechce teraz zase niekolko dni testovat, ci tato verzia 1.20 oscamu je rovnako stabilna.


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
mmirousek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 269
Registrován: 29 zář 2009, 09:51

Re: AAF Enigma2 - Mediacenter

Příspěvek od mmirousek »

no ja jedu na 1.20 5961 tuším...
zatím jen jako klient cccam serveru a bez jediného zádrhelu klidně i 14 dní uptime.
s kartou budu laborovat až bude třeba, zatím leží zabalená ICE pěkně v šupleti.


HDBOX FS-9200, InetBox 300, motor SG2100,LNB Quad, Panasonic P42X10Y, SAMSUNG T220HD LCD 22"
kocosh
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 09 pro 2011, 23:24

Re: AAF Enigma2 - Mediacenter

Příspěvek od kocosh »

Zdravím pánové,

po úvodních problémech se mi podařilo k nějaké spokojenosti nainstalovat poslední image od PKT, rád bych ale trochu zlepšil rychlost a nainstaloval nějaký moderní a jednoduchý skin, který nebude zbytečně zatěžovat systém. Můžete mi poradit, jestli lze nějak systém zrychlit, zakázat služby či něco podobného a také doporučit nějaký skin? Případně aspoň kde a co hledat, nevím třeba, zda všechny skiny např. pro Dreambox budou fungovat...

Díky moc


kocosh
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 09 pro 2011, 23:24

Re: AAF Enigma2 - Mediacenter

Příspěvek od kocosh »

Možnost editace tu bohužel nevidím, proto píšu další post...

Skin už jsem ke své spokojenosti vyřešil, jen ta rychlost je zřejmě pořád problémem - jde mi především o situaci, kdy dojde k timeoutu oscamu (jakožto klienta). Obraz se zastaví, ale než znovu naběhne, trvá to dlouho - ve webif jasně vidím, že data už jsou k dispozici, obraz přitom stojí, za cca 10-15s se rozběhne ale vypadává nebo je rozsynchronizovaný zvuk. Dohromady je to třeba i 20-30s, než se obraz úplně "vzpamatuje", na původním fw. je to maximálně 10s. Občas se objeví i spinner, takže mi příjde, že je to opravdu otázka nedostatku výkonu...

Co se s tím dá dělat?

Ještě jednou díky.


onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: AAF Enigma2 - Mediacenter

Příspěvek od onisud »

kocosh píše:Možnost editace tu bohužel nevidím, proto píšu další post...

Skin už jsem ke své spokojenosti vyřešil, jen ta rychlost je zřejmě pořád problémem - jde mi především o situaci, kdy dojde k timeoutu oscamu (jakožto klienta). Obraz se zastaví, ale než znovu naběhne, trvá to dlouho - ve webif jasně vidím, že data už jsou k dispozici, obraz přitom stojí, za cca 10-15s se rozběhne ale vypadává nebo je rozsynchronizovaný zvuk. Dohromady je to třeba i 20-30s, než se obraz úplně "vzpamatuje", na původním fw. je to maximálně 10s. Občas se objeví i spinner, takže mi příjde, že je to opravdu otázka nedostatku výkonu...

Co se s tím dá dělat?

Ještě jednou díky.
Neviem, klienta coho robi oscam a PKT som pouzival iba chvilu, ale s oscamom ako lokalnym klientom som ziadne problemy nemal. K tej rychlosti (ale coho ? ) ma napada iba jedno - mas aktivovany swap ?


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
Odpovědět

Zpět na „Enigma2 pre HD-BOX-9100 PVR“