Je tu někdo ještě na tovární (ofi) verzi?

Diskuze E2

Moderátoři: schmegea, monkus, gorick

Odpovědět
Uživatelský avatar
nafta
Nováček
Nováček
Příspěvky: 98
Registrován: 21 čer 2009, 20:37

Je tu někdo ještě na tovární (ofi) verzi?

Příspěvek od nafta »

Nevíte jestli ještě funguje nějaké URL (např. azboxworld.com) pro stažení plugínů typu openXcas/multicas přímo do Azbox? Usb možnost využívám - děkuji


sf8008, STRTUP_1 (eMMC slot 1), 6.4 (26.dubna 2021), 4.4.35
honzasa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: 31 črc 2009, 11:23

Re: Je tu někdo ještě na tovární (ofi) verzi?

Příspěvek od honzasa »

Zdravím, já o žádné adrese nevím, ale mám někde v PC uložené novější verze firmware, než uvádíš pod čarou.


Uživatelský avatar
nafta
Nováček
Nováček
Příspěvky: 98
Registrován: 21 čer 2009, 20:37

Re: Je tu někdo ještě na tovární (ofi) verzi?

Příspěvek od nafta »

No tedˇ jedu na 5402, ale musel jsem smazat priority manager, pro dlouhou odezvu DO.


sf8008, STRTUP_1 (eMMC slot 1), 6.4 (26.dubna 2021), 4.4.35
Sette Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 24 led 2010, 13:48
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Je tu někdo ještě na tovární (ofi) verzi?

Příspěvek od Sette »

Ahoj, na ofiko verzi nejedu, ale o jednom linku na firmware bych věděl, zde je: http://fw.azbox.ca/


honzasa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: 31 črc 2009, 11:23

Re: Je tu někdo ještě na tovární (ofi) verzi?

Příspěvek od honzasa »

Kromě verze 0.9.5402 (a starších) mám ještě v PC 9.9.4931, kgd 4890....


Uživatelský avatar
VTronik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 603
Registrován: 13 zář 2009, 22:16
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Je tu někdo ještě na tovární (ofi) verzi?

Příspěvek od VTronik »

Ty ale nejsou novější, že? Vycházejí z továrních. Ten ve verzi 5402 je poslední a tudíž nejnovější.
Podle mne je rozhodně lepší v AZBoxu provozovat Enigmu. Verzí je hodně, stačí pročíst forum. Jsou zde i linky na stažení. Jediný zásadní problém enigmy pro AZBox je nefunkčnost CA modulu. Pokud tedy někdo potřebuje mít z nějakých důvodů kartu v modulu, s enigmou to nerozjede.


AZBox HD Premium, E2 OpenSPA 6.0.011, oscam, Seagate Pipeline 1TB;
Vu+ Duo2, E2 2016-11-22-vuplus_experimental, oscam, WD10EURS 1TB;
MAXIMUM T90 (28,2E, 23,5E, 19,2E, 13,0E, 10,0E, 0,8W), Inverto Black Ultra, EMP 8to1
Skylink ICE
Uživatelský avatar
nafta
Nováček
Nováček
Příspěvky: 98
Registrován: 21 čer 2009, 20:37

Re: Je tu někdo ještě na tovární (ofi) verzi?

Příspěvek od nafta »

http://fw.azbox.ca/ je jenom na FW. Mě jde o stažení Plugins a ty http://plugin.azbox.ca/ nezná. Ale dík.

Na E2 jsem už byl, ale asi jsem se netrefil do správného FW, tak už jsem asi tři roky zpátky na ofi. verzi. Mám už to osahané, ale jednou do toho půjdu :roll: .
Ty informace na foru jsou docela neucelené. Pokud o nějaké ucelené informaci, jak přejít na spolehlivou E2 víte, předem za ni děkuji.


sf8008, STRTUP_1 (eMMC slot 1), 6.4 (26.dubna 2021), 4.4.35
Sette Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 24 led 2010, 13:48
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Je tu někdo ještě na tovární (ofi) verzi?

Příspěvek od Sette »

S AZtkem je to tak, že pro tento stroj se oficiální FW již nevyvíjí (a tedy nevydává) již několik let a s tím skončila i tovární podpora. Tedy žádné pluginy, utility, zkrátka nic.
Tento box přišel na svět s velkou slávou, ale jeho hvězda brzy zhasla, protože výrobce ho z nějakých důvodů prostě pohřbil. Vývoj oficiálního FW se zastavil někde napůl cesty a nikdy nebyl dotažen do konce. Dá se říct, že je to dost obtížně použitelný nedodělek. Kromě toho i ten poslední už bude pomalu 5 let starý.
Někteří velcí výrobci image pro současné boxy se však nad AZetkem slitovali a díky tomu ho lze provozovat i v dnešní době s podporovanou E2 (např. Open ESI, Open ATV, Open SPA, HDMU), kde v těchto image lze ještě stáhnout i pluginy (i když v některých bez emu, to ale pro zkušenějšího uživatele není problém). Tato podpora ale nebude trvat věčně, jde o starý box a nové verze image už se na něj v současné době téměř nevydávají. Na rozdíl od pluginů pro oficiální FW je pro AZtkovou verzi E2 pluginů ke stažení na netu hodně, třeba i zde na fóru.
Je třeba říct, že tento přístroj není vhodný pro běžné uživatele, ale spíše pro nadšence a kutily, které baví experimentování, zkoušení, testování a hledání různých vychytávek. Ideální stav je, když uživatel školí AZtko, ne naopak, ale jak se říká "mnoho povolaných, málo vyvolených", což u tohoto boxu platí beze zbytku. :89:


Uživatelský avatar
nafta
Nováček
Nováček
Příspěvky: 98
Registrován: 21 čer 2009, 20:37

Re: Je tu někdo ještě na tovární (ofi) verzi?

Příspěvek od nafta »

Není co dodat. Už si ani nevzpomenu, kolik let už ho "nadšeně testuji" :roll:


sf8008, STRTUP_1 (eMMC slot 1), 6.4 (26.dubna 2021), 4.4.35
Sette Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 24 led 2010, 13:48
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Je tu někdo ještě na tovární (ofi) verzi?

Příspěvek od Sette »

Píšeš o spolehlivé E2. Ten problém je trochu složitější a v případě tohoto boxu bych spíše mluvil o stabilitě jako o rozhodujícím parametru E2. AZbox je konstruován jako multimediální stroj a jako takový se jej jeho majitelé snažili využívat. Jenže zdaleka ne vždy bylo možné využít všechny funkce. Problém je v tom, že v image od jednoho výrobce nešlo to, co od jiného. Mimo to se funkčností liší i různé verze stejného výrobce. Nelze tedy říct, který image je nejlepší, protože každému vyhovuje něco jiného. Jsou zkrátka věci, které někdo využívá a jiný zase vůbec ne. A hledání toho nejvhodnějšího image patří už takovému folklóru. Nejšťastnější je ten, kdo po tomto boxu požaduje jen základní věci. Se zvyšujícími se nároky již musí uživatel disponovat nějakými znalostmi, (zejména linuxu) a také praxí a zkušeností, které však získá jen dlouhodobou laborací, protože ne všechno se dá jen tak někde vyčíst. Na tomto fóru jsou lidé, kteří AZboxům obětovali stovky hodin, aby fungoval k jejich obrazu. Drtivá většina z nich už ale přešla na nové boxy, do kterých se nahraje Enigma a funguje vše hned a bez problémů. Dlužno ovšem dodat, že tyto boxy jsou cenově úplně jiná liga.
Já mohu za sebe říct, že mým požadavkům nejvíce vyhovuje image Open Pli4 beta. S tímto image + nějakými hardwarovými úpravami se mi podařilo z jednoho AZtka (mám 3) udělat spolehlivý cardserver pro homesharing, na kterém jedu dodnes.
Jak jsem psal již včera, tento stroj je už spíše jen pro skalní příznivce a psychicky odolné jedince, protože slabším povahám z toho může hrozit i pobyt v psychiatrické léčebně. :)) :89:


Odpovědět

Zpět na „AZ HD Diskuze E2“