Podpora CI slotu v E2

Diskuze E2

Moderátoři: schmegea, monkus, gorick

Odpovědět
Uživatelský avatar
blackie Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 80
Registrován: 17 lis 2009, 13:13
Dostal poděkování: 1 poděkování

Podpora CI slotu v E2

Příspěvek od blackie »

Páni zo Skylinku začali hovoriť o blokovaní UNI-čtečiek, zaujíma ma preto, či niektorý z novších E2 images podporuje CI slot.
Nevsadil by som na to veľa, ale mám také nejasné tušenie, že pred pár rokmi som v niektorom z testovaných image CI modul našiel a zobrazil sa aj v menu "Common Interface", ale nie som si tým úplne istý...možno si to zle pamätám a bolo to ešte v origo fw. Vtedy som ho nepotreboval, tak ma to moc nezaujalo.
Skúšal som vtedy kadečo, OpenAZBox PLI pre-release aj final release (kernel 3.5.5, tí podporu CI sľubovali), SPAZE (v 2.2 Quantum to nefachčí), RTI (asi nie)...

Máte niekto odskúšané, ako sú na tom tie nové images ako OpenATV, OpenPLI, OpenSPA,...stále nič? Nefunkčná čítačka kariet mi nevadí :28:

Inak sa obávam, že ak to stále nikde nefunguje, za bližšie neurčený čas budem nútený poslať moje HD Elite do predčasného dôchodku :108:
Na origo fw. sa vracať nebudem...to už radšej kúpim niečo ako Mut@nt HD51, nech mám novú hračku.


AZbox HD Elite rev.3@OpenATV 6.1, Sony KDL-32W4000, Skylink, 2xLNB Chess Ed.3@Maximum E-85(19E+23,5E)
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Podpora CI slotu v E2

Příspěvek od efendy55 »

čo som osobne tak cvične skúšal tak mne berú všetky bazmeky čo mám vo svojej flotile bez problémov tieto moduly . skúšal som to na openatv. :106: samozrejme záleží to aj na boxe ,image a CAMe aký konkrétne máš . hm , ono to vyzerá tak že ked budem chcieť vyčerpať čo som si preplatil u skylinku a frčať na svojich boxoch tak by som musel strčiť do boxu 2-moduly , terazky čumím na nové Gigablue-4K a ten má 2xCAM . :87: našťastie frčím na freesate-sk -full , ale treba uznať že skylink je predsa na tom daleko lešie ako konkurencia čo sa týka CZ a SK- programov , o tom potom . :92: najviac mi bude chýbať PRIMA-ZOOM-HD a VIASAT-HD + CZ a SK čo konkurencia nemá ..... :D s ostatným si vystačím na iných družiciach :74:


Všetko4K,Linux E2
Uživatelský avatar
blackie Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 80
Registrován: 17 lis 2009, 13:13
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Podpora CI slotu v E2

Příspěvek od blackie »

efendy55 píše:čo som osobne tak cvične skúšal tak mne berú všetky bazmeky čo mám vo svojej flotile bez problémov tieto moduly . skúšal som to na openatv. :106: samozrejme záleží to aj na boxe ,image a CAMe aký konkrétne máš . hm , ono to vyzerá tak že ked budem chcieť vyčerpať čo som si preplatil u skylinku a frčať na svojich boxoch tak by som musel strčiť do boxu 2-moduly , terazky čumím na nové Gigablue-4K a ten má 2xCAM . :87: našťastie frčím na freesate-sk -full , ale treba uznať že skylink je predsa na tom daleko lešie ako konkurencia čo sa týka CZ a SK- programov , o tom potom . :92: najviac mi bude chýbať PRIMA-ZOOM-HD a VIASAT-HD + CZ a SK čo konkurencia nemá ..... :D s ostatným si vystačím na iných družiciach :74:
Diky, iny provider je samozrejme tiez moznost, uvidime...

Na ten Gigablue som pozeral aj ja, ale bud opatrny.
Tu som cital, ze CI slot tam zatial nefunguje. A je tam fyzicky iba 1, hoci na mnohych weboch pisu, ze su 2.
https://digitalne.ellano.sk/recenzie-a- ... hd-quad-4k
2 sloty bude mat az novy DM920 tusim, ale ten je trocha mimo moju cenovu predstavu.

Ja ti verim, ze CI slot na tvojom VU+ funguje skoro vsade. Mna hlavne trapi, ci funguje na AZBox HD a nejakom E2 image, tam je to ooovela zlozitejsie :42:


AZbox HD Elite rev.3@OpenATV 6.1, Sony KDL-32W4000, Skylink, 2xLNB Chess Ed.3@Maximum E-85(19E+23,5E)
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Podpora CI slotu v E2

Příspěvek od efendy55 »

to je blbosť ........ :D Gigablue-4K má 2 x CI-slot .... :87:


Všetko4K,Linux E2
Uživatelský avatar
blackie Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 80
Registrován: 17 lis 2009, 13:13
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Podpora CI slotu v E2

Příspěvek od blackie »

Ok, mas pravdu, dohladal som to, sloty na moduly tu tam 2.
Zaujalo ma, ze ten Gigablue Quad ma nieco, co nema zda sa ziaden iny STB - SAT>IP server.

Myslienka sa mi paci, distribucia streamov na lokalne sieti - super napad.

Co mi nie je jasne, ako by sa viacero streamov rozkodovalo, ak nebude mozne pouzit oscam, ale iba CI+ sloty?
Ak nas Skylink potesi a bude mozne pouzivat iba Skylink Ready Irdeto/Viaccess moduly, tie s podporou M7 kariet umoznuju maximalne 2 paralelne streamy z 1
transpondera. Niekde som cital, ze TechniSat TechniCrypt Irdeto modul dovoluje 4 streamy, ale predpokladam, ze podmienka na 1 tranponder trva...

Takze ake je riesenie - daju sa pripadne pouzit 2 CI+ moduly (SK a CZ karta), kazdy pre 1 aktivny tuner, mozu 2 CI moduly fungovat paralelne?

Mam obavy, ze super funkcia SAT>IP servra by mohla stroskotat na takej banalite, ako je obmedzenie dekodovania paralenych streamov CI+ modulom.
Mate s tym nieto nejake skusenosti? Som iba teoretik a informcie mam len take, co som dohladal na forach...
a nejaky popis je tu v nemcine:
http://www.gigablue.de/wp-content/uploa ... 012014.pdf


AZbox HD Elite rev.3@OpenATV 6.1, Sony KDL-32W4000, Skylink, 2xLNB Chess Ed.3@Maximum E-85(19E+23,5E)
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Podpora CI slotu v E2

Příspěvek od efendy55 »

sat-ipserver ??? to kde píšu ? ale ved to dokáže každý linux s E2 ...... :87: alebo sa mýlim ? tento GIGA-4K zatial nedokáže transcodingsetup a HBBTV . takže na teblet je to momentálne nepoužitelné . :51:


Všetko4K,Linux E2
Uživatelský avatar
blackie Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 80
Registrován: 17 lis 2009, 13:13
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Podpora CI slotu v E2

Příspěvek od blackie »

Az teraz som si vsimol, ze mas ten prijimac doma. Gigablue vsade inzeruje tu funkciu SAT>IP servra ako nieco specialneho.

Tiez som si aj vravel, ze v KODI predsa existuje plugin VU+/Enigma2 PVR , ktorym sa da streamovat programy z akelkolvek Enigma2 prijimaca, funguje aj na moj starucky AZBox HD.
Ale to SAT>IP je nejaky univerzalny standard, ktory podporuju rozne hardwareove a softwareove klienty.
Dost by ma zaujimalo, v com je vyhoda toho SAT>IP protokolu, pretoze az zachvilu vybehne Dreambox DM920, ktory ma rovnake CPU a podobnu vybavu a cenu ako Gigablue 4K Quad, siel by som asi radsej do dreamboxu, ak mi dovoli streamovat neobmedzene aspon na 1 klienta pomocou CI+ modulu.

Skusal si ty nejako streamovat cez ten SAT>IP server v Gigablue 4K Quad?
Nasiel som prehladnu stranku http://www.satip.info/products/Software , kde su uvedene softwareove klienty pre Windows, Android, ale su tam aj hardwareve krabice, ktore sa dokazu na takyto server pripojovat...


AZbox HD Elite rev.3@OpenATV 6.1, Sony KDL-32W4000, Skylink, 2xLNB Chess Ed.3@Maximum E-85(19E+23,5E)
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Podpora CI slotu v E2

Příspěvek od efendy55 »

jediné čo som skúšal tak s GIGA-4K som sa pripájal na GIGIABLUE QUADPLUS kvôli DVBT ked som ešte nemal v 4K . to išlo opačne som to neskúšal . ale tablet alebo mobilom som sa tiež nepripojil na 4K GIGA . na jeho staršieho bračeka nie je problém .... dcéra na tom frčí .... :46: pravdepodobne je ešte problém že tento nový giga-4K nedokáže zatial transcodingsetup .


Všetko4K,Linux E2
Odpovědět

Zpět na „AZ HD Diskuze E2“