NEJDE MI ROZJET ČTEČKA KARET,MÁM HLAVU JAK VZDUCHOLOĎ... :-D

Otázky pro začátečníky E2

Moderátoři: schmegea, monkus, gorick

kolčis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 147
Registrován: 30 kvě 2009, 10:29

NEJDE MI ROZJET ČTEČKA KARET,MÁM HLAVU JAK VZDUCHOLOĎ... :-D

Příspěvek od kolčis »

zdravím... prostě už nevím,už to řeším 4 dny a mám už z toho nervika... :)
takže mám čerstvě nainstalované OpenRSI 3.0 kernel 3.3.1. mám kartu skylink,irdeto (bílá)... napřed jsem zkoušel přes tunis nainstalovat oscam a ktomu configy do etc/tuxbox/config...oscam jsem nastartoval a pro zichr i rebootnul box a nechal několik hodin a nic... pak jsem s tím laboroval a různě zkoušel a prdlačku... :)
pak jsem tedy v EMU MENU zkoušel cccam 2.2.1 a taky nic... teď zase zkouším nahrát oscam jinak přes plugin glasssysutil ,ale ani za boha ho nemůžu naistalovat...
nevím co si mám představit pod pojmem " prihlaste sa cez ftp klienta ako root" a "skopirujte obsah archivu v prilohe najlepsie priamo do /root/".... jediná složka co je /root/ je na cestě /home/root/... nevím,pochopil jsem to,že se plugin má nahrát přímo do hlavního menu při otevření ftp a pro zichr jsem to nahrál i do /home/root/ a vyzkoušel obě cesty,abych vás tady nemusel otravovat,ale už mě z toho fakt jebe v hlavě,tak bych chtěl požádat o pomoct,abych nemusel AZteko kopnout do zadnice a koupit anténu... :D

PS: jinak jsem pochopil,že v telnetu,když chci instalovat,tak příkaz na instalaci glasssysutil do /home/root/ je následovný : ipkg install /home/root/enigma2-plugin-glasssysutil_2.42_mipsel.ipk když tak mě opravte,abych se hnul,děkuji... :)


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: NEJDE MI ROZJET ČTEČKA KARET,MÁM HLAVU JAK VZDUCHOLOĎ...

Příspěvek od efendy55 »

pravdepodobne tam inštaluješ softcam ipk čo nie je určené pre tvoje image . takže preto ti to nejde . ak o tom nevieš tak v cccame -2.2.1 ti ice karta určite nepôjde a irdeto duplom . stiahni si niekde s netu softcam ipk pre tvoje image skopíruj cez ftp do tmp a bud cez telnet alebo ručne ho tam nainštaluj a potom uvidíš softcam aj v pluginoch kde si ho môžeš stiahnúť online naštartovať aj cez d.o. a cez web si ho upraviť podla potreby .


Všetko4K,Linux E2
kolčis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 147
Registrován: 30 kvě 2009, 10:29

Re: NEJDE MI ROZJET ČTEČKA KARET,MÁM HLAVU JAK VZDUCHOLOĎ...

Příspěvek od kolčis »

dobře pominu teda tam ládovat cccam,ale jel jsem podle návodu na instalaci oscamu přes tunis a nahrál složku instal ,stáhnul z EMU MENU oscam a nastartoval ho a stejně nic to by mělo fungovat doprčic,doporučovali tady,že stačí oscam přímo stažení v boxu a nemusí se ničím už přepisovat,tak jsem myslel,že to klapne a nic...configy a všechno mám dobře,takže nevím,je fakt,že pokud jsem jel podle každého návodu,tak nikdy to úplně nesedělo,prostě stačí,když je v boxu nahráte něco jinak a už se to taky chová jinak... ještě bych se chtěl zeptat,jak se dělá restart pin karty,tuším,že se to tak jmenuje...děkuji...


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: NEJDE MI ROZJET ČTEČKA KARET,MÁM HLAVU JAK VZDUCHOLOĎ...

Příspěvek od efendy55 »

no pokial viem tak oscam treba upraviť podla svojej potreby ,jedine že by si tam nainštaloval nejaký upravený oscam pre tvoju kartu . doscam vraj funguje bez nejakých úprav ,ale ja mám s tým na 0668 trochu inú skúsenosť ,ale to je môj problém . cccam-2.3.0 tiež funguje s ice kartou ,ale čo čítam tak v poslednej dobe aj ten blbne takmer vo všetkých image aj boxoch , stačí si prečítať fora na nete a sám som to asi pred mesiacom skúšal na gigablue a xtrendoch tolko krát to spadlo alebo totálne zblblo že to som este nezažil okamžite išiel cccam -2.3.0 von a nechcem ho už ani vidieť . ak ti oscam beží tak si ho uprav predsa cez web ,ale ak ti nefunguje tak máš iný problém . základ je nainštalovať a spustiť oscam a potom cez web si ho upravíš ako potrebuješ .


Všetko4K,Linux E2
kolčis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 147
Registrován: 30 kvě 2009, 10:29

Re: NEJDE MI ROZJET ČTEČKA KARET,MÁM HLAVU JAK VZDUCHOLOĎ...

Příspěvek od kolčis »

prosím Tě teď jsem normálně zkoušel dát do tmp ten glasssysutil a pak v boxe v isntalovat místní rozšíření a romálně to psalo,že se instaluje,tak jsem myslel,že,když pak resetuji box,že ho uvidím už v menu,ale nemůžu ho nikde najít... :)


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: NEJDE MI ROZJET ČTEČKA KARET,MÁM HLAVU JAK VZDUCHOLOĎ...

Příspěvek od efendy55 »

ak je to určené pre tvoje image tak ho uvidíš v pluginoch a nie v menu na to bacha. po inštalácii daj preventívne reštart E2 . ak ho tam nevidíš tak nie je určené pre tvoj box alebo image . ak ho tam máš tak nainštaluj oscam online a v menu zapni a cez web si to uprav podla svojej potreby .


Všetko4K,Linux E2
Uživatelský avatar
EnoSat Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 547
Registrován: 26 úno 2010, 20:48
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: NEJDE MI ROZJET ČTEČKA KARET,MÁM HLAVU JAK VZDUCHOLOĎ...

Příspěvek od EnoSat »

doscam bez nicoho funguje len na ICE karty , nie na IRD karty


Gibertini OP100L /85E-53W/
WaveFrontier T90 /39E-36E-31E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W-30W/
Mutant HD51 , Edision MIO+ 4K , QVIART Lunix , Ustym 4K S2 OTT , Ineos ZX4 , Dreambox 900UHD/7020HD , TBS-5925 , TBS-5520SE , TBS-5220
kolčis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 147
Registrován: 30 kvě 2009, 10:29

Re: NEJDE MI ROZJET ČTEČKA KARET,MÁM HLAVU JAK VZDUCHOLOĎ...

Příspěvek od kolčis »

takže jsem mistr v nahrávání pluginů,už to umím i po slepu... :D vyzkoušel jsem všechno,mám naistalované glasssysutil i new menu,teď nakonec i TSpanel ,profláknul jsem oscamy co byly k mání a stejně čumím na stejnou obrazovku a jsem slabej v kolenách ,dnes se pudu ožrat a koupím anténu a nebudu aspoň cpát idiotům ze skylinku servisní prachy,které stejně vybírají neoprávněně a porušili smluvní podmínky... :108:


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: NEJDE MI ROZJET ČTEČKA KARET,MÁM HLAVU JAK VZDUCHOLOĎ...

Příspěvek od efendy55 »

hm , furt tam trepeš to čo ti nefunguje . tak sa nečuduj že ti to nenaštartuje . písal som ti že si musíš nájsť na nete softcam ipk pre tvoje image a ti tam trepeš všetko možné ,len nie to čo potrebuješ . takto sa nikam nepohneš ,alebo cez ftp skopírovať oscam a upraviť pre svoje image podla potreby čiže kde má byť startovací script pre oscam , binárka a config a poslať do potrebných adresárov a nezabudnúť zmeniť atribúty na 755 . nič v zlom , ale to je už asi vysoký level pre teba . alebo ako píše enosat daj tam doscam strč kartu , zapni doscam v menu a pozeráš na ice kartu vraj nemusíš nič upravovať . :61:


Všetko4K,Linux E2
Bond Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 282
Registrován: 06 pro 2009, 16:11
Bydliště: Slovenská Ľupča - Banská Bystrica
Dal poděkování: 4 poděkování

Re: NEJDE MI ROZJET ČTEČKA KARET,MÁM HLAVU JAK VZDUCHOLOĎ...

Příspěvek od Bond »

Mne cccam -2.3.0 funguje perfektne aj na AZboxe aj na GIGABLUE Quad Plus uz vela rokov.


GigaBlue UHD Quad 4K OpenATV 6.4 + Dual tuner DVB-T2/C2 + 2GB HDD
Gigablue UHD UE 4K OpenATV 6.4 + 1TB HDD
Gigablue HD QUAD PLUS OpenATV 6.4 + Tuner DVB-T2/C2 + 1TB HDD
AZBOX Premium HD OpenATV 6.3 + Tuner DVB-T + 500GB HDD
kolčis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 147
Registrován: 30 kvě 2009, 10:29

Re: NEJDE MI ROZJET ČTEČKA KARET,MÁM HLAVU JAK VZDUCHOLOĎ...

Příspěvek od kolčis »

no dobře,ale všude tady píšou,že cccam nerozjede irdeto,jen ICE...


kolčis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 147
Registrován: 30 kvě 2009, 10:29

Re: NEJDE MI ROZJET ČTEČKA KARET,MÁM HLAVU JAK VZDUCHOLOĎ...

Příspěvek od kolčis »

Jen pro kontrolu,tohle je jaký přesně typ karty a čím bych ji měl tedy nejlíp rozjet...děkuji... :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: NEJDE MI ROZJET ČTEČKA KARET,MÁM HLAVU JAK VZDUCHOLOĎ...

Příspěvek od efendy55 »

to by mala byť irdeto karta 0624 takže jedine doscam alebo oscam od shipa kde fungujú aj tieto karty .


Všetko4K,Linux E2
kolčis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 147
Registrován: 30 kvě 2009, 10:29

Re: NEJDE MI ROZJET ČTEČKA KARET,MÁM HLAVU JAK VZDUCHOLOĎ...

Příspěvek od kolčis »

ten doscam slyším tak jako poprvé,ale nemluvilo se oněm,že tam jedou taky jenom ICka a né irdeta a tady myslím ke stažení není ne a odkaz na toho shipa,asi taky nevíš,že děkuji...


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: NEJDE MI ROZJET ČTEČKA KARET,MÁM HLAVU JAK VZDUCHOLOĎ...

Příspěvek od efendy55 »

tu som niečo našiel pre irdeto ,ale ja som to neskúšal . len sa mi dostal jeden box od jedného predajcu do rúk a bol tam tento oscam . ak chceš vyskúšaj .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Všetko4K,Linux E2
Odpovědět

Zpět na „Otázky začátečníků E2“