opticum 4160cx plus

Nastavení a vše kolem přijímače Globo Opticum.
Odpovědět
hbox
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 27 lis 2012, 16:23

opticum 4160cx plus

Příspěvek od hbox »

Ahoj všichni!
Cca před rokem mi tuto krabičku instalovala firma s 80 cm parabolou a monoblokem 4,3° na Astry. Teď jsem dostal kartu na poláci, a vyskytla se mi možnost je sledovat na Hotbirdu 13E. Proto mám hned několik dotazů z kategorie "lama", které rozdělím na dotaz týkajícího se příjmu, vybavení a na dotaz divného chování přijímače opticum 4160 cx plus.

Předně, chtěl bych z jedné anteny přijímat 2 družice, a to astra23,5+hotbird13,00 a provozovat 2 tunery, ten jeden je opticum a druhý mám v PC. V PC dekodovací kartu nemám, je mi jasné, že tam půjdou jen volné kanály, o to nejde. Jasné mi je také, že monoblok 4,3° mi taky k ničemu nebude. Polopatické vysvětlení možností a potřebných věcí k uskutečnění tohoto záměru však uvítám i s přesným názvem potřebných součástí. S nastavením si snad poradím (možná)

Za druhé, se mi stalo několikrát, když nastavím satelit a dám instalaci, ladit automaticky tak kolem kmitočtu 11 500 se mi přístroj natvrdo restartuje a výš neladí. Dřív to nedělal, dělá to jak na astře tak i na hotbirdu a moje podezření padlo na LNB monoblok. Bohužel, nemám jiný po ruce, tak si to nemohu potvrdit. DISEQ funguje, protože se mi satelity přepínají. Přijímač je model 3329C a má firmware 05000200_1.2.91 EMU ze září 2009. Už týden sedím se strýcem googlem a hledám, ale na nic jsem nepřišel, resp. co jsem našel, tak to je tak "odborně slangové", že to nepoberu. Budu vděčný za každou radu, nápovědu, odkaz a polopatický výklad v "jazyce" mně pochopitelném. Předem děkuji za pomoc.


hbox
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 27 lis 2012, 16:23

Re: opticum 4160cx plus

Příspěvek od hbox »

Koukám, že se to tady radami jen hemží.... Když už jsem se registroval, tak si i odpovím na dotaz. Rozdělal jsem tu kouzelnou krabičku, první, co mi přišlo divné, byl filtrační kondenzátor v napájení. Po jeho výměně a přehrání firmwaru zase šlape jak zamlada.


Odpovědět

Zpět na „Diskuze Globo Opticum“