Jak nahrát sw do zatuhlého NXP256HD

Diskuze Dreamsky NXP256 HD.

Moderátor: 005jon

nvenca
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 01 úno 2011, 22:37

Jak nahrát sw do zatuhlého NXP256HD

Příspěvek od nvenca »

Po rekonfiguraci sítě LAN (přidání switche a NAS) jsem v NXP dal znovu vyhledat síť a to byl poslední okamžik kdy se mnou komunikoval. Od té doby dlouhodobě jen BOOT na displeji a na televizoru zpráva o špatném rozlišení - jedu přes HDMI. Tak jsem jej bohužel vypnul a od té doby se nepodařilo vymámít z něj nic jiného, snad s tou výjimkou že při připojení TV přes SCART se objeví místo hlášky o špatném rozlišení úvodní obrazovka Dreamsky. Po připojení USB s nahraným souborem *.bin opět nic - na USB si nesáhne. Je nějaký způsob jak jej donutit aby si znovu natáhl firmware? Myslím si že došlo k porušení FW. Snad má existovat nějaká kombinace stisku tlačítek na horním panelu přijímače při zapnutí napájení, kterou se má spustit loader který natáhne soubor bin z USB. Ale zatím jsem nic takového nenašel. Můžete mi někdo poradit?
Děkuji za ochotu.


Uživatelský avatar
005jon Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1231
Registrován: 04 úno 2009, 16:21
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 157 poděkování

Re: Jak nahrát sw do zatuhlého NXP256HD

Příspěvek od 005jon »

Spôsob aktualizácie : nakopírovať na USB výtvor zložku files a do nej FW z názvom NxpRom.bin "files/NxpRom.bin" a zreštartovať Dreamsky
98% to funguje


nvenca
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 01 úno 2011, 22:37

Re: Jak nahrát sw do zatuhlého NXP256HD

Příspěvek od nvenca »

005jon píše:Spôsob aktualizácie : nakopírovať na USB výtvor zložku files a do nej FW z názvom NxpRom.bin "files/NxpRom.bin" a zreštartovať Dreamsky
98% to funguje
Bohužel můj případ je pak z těch 2%, protože při restartu si procesor na USB vůbec nesáhne. Je mu tedy jedno jestli je *.bin program přímo v root nebo ve složce files.


Uživatelský avatar
005jon Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1231
Registrován: 04 úno 2009, 16:21
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 157 poděkování

Re: Jak nahrát sw do zatuhlého NXP256HD

Příspěvek od 005jon »

Ostava len oživit cez RS 232
viewtopic.php?f=282&t=10286&p=83194#p83194

PS:Poslat do servisu alebo kupit niečo ine.....


vladojarvj
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 07 lis 2012, 20:42

Re: Jak nahrát sw do zatuhlého NXP256HD

Příspěvek od vladojarvj »

Tu ti davam link na obnovenie systemu ked stb bootuje.Stiahni si ho, odzipuj nic neprepisuj na čisty usb,
vypni stb zadnym vypinačom,,usb už v slote a cakaj či sa chytí.Toto je praktický popis,ktory ti radil 005jon,aj zo suborom,,,neraz som tiež čakal či sa chyti a zatial vždy OK.
http://uloz.to/xiRkWCZa/files-zip


vladojarvj
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 07 lis 2012, 20:42

Re: Jak nahrát sw do zatuhlého NXP256HD

Příspěvek od vladojarvj »

vladojarvj píše:Tu ti davam link na obnovenie systemu ked stb bootuje.Stiahni si ho, odzipuj nic neprepisuj na čisty usb,
vypni stb zadnym vypinačom,,usb už v slote ,,,zapnutie vypinačom a cakaj či sa chytí.Toto je praktický popis,ktory ti radil 005jon,aj zo suborom,,,neraz som tiež čakal či sa chyti a zatial vždy OK.
http://uloz.to/xiRkWCZa/files-zip


nvenca
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 01 úno 2011, 22:37

Re: Jak nahrát sw do zatuhlého NXP256HD

Příspěvek od nvenca »

Tak bohužel nepomohlo ani někde zmiňované "odpočinutí více než 48 hodin", ani natažení FW z různých typů USB flešek (USB1, USB2, čisté po formátování), ani přenos přes kabel RS232 (mám plně zapojený, tj. nejen 2-3, 3-2 a 5-5). Původně jsem měl obavu že pod Windows 8.1 bude přenos problém rozjet, ale ten NXP256-LOADER se rozjel bez problémů.
Ukázalo se že na rozdíl od videa na http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... pzqL9krWeo proběhne po zahájení přenosu poměrně dlouhý výpis obsahu NAND paměti, který je bohužel zakončen zprávou "Reading NAND page at offset 0x13f000 failed. Using default environment" (lze to přečíst po zastavení přenosu stiskem tlačítka 2 v programu. Při pokračování dle videa se to celé zopakuje a po připojení USB to už na tlačítko 4 reaguje nesmyslnými hláškami.

Celý ten problém nastal po volbě Auto IP, ale nechápu jak by tím mohlo dojít ke zničení paměti v přijímači. Již dříve to občas ztuhlo, ale po vypnutí a zapnutí se to vždy chytlo. Rovněž to někdy z ničeho nic zablikalo LED diodama na panelu když to bylo jen v pohotovostním stavu. Působilo to na mne dojmem, že v konstrukci přjímače je nedostatečná filtrace vnějšího rušení (ze sítě?). Používal jsem to jen pro nahrávání programů a občas se stalo, že při přehrávání nahrávky přímo v satelitu nešel zvuk, ale na počítači byla nahrávka v pořádku. Je to dávno po záruce. Ještě bych to snad mohl rozebrat a zkontrolovat zda nejsou studeňáky u integrovaných obvodů. Jinak to skončí sběrným dvorem. Napadá snad někoho co s tím ještě lze zkusit? Díky.


jbystrik Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 196
Registrován: 04 dub 2011, 13:40

Re: Jak nahrát sw do zatuhlého NXP256HD

Příspěvek od jbystrik »

Nazdar nvenca.Mňa ešte napadlo, že či si neprehodil a neznížil rozlíšenie v prijímači , i vtedy prijímač Bootuje , keď nemá koncovka HDMI dostatočné rozlíšenie. Skús prepojiť TV a prijímač cez SCART kábel a skontroluj si nastavenie rozlíšenia obrazu prijímača a daj tam pre HDMI 1080 p.Dá sa to prepnúť aj diaľkovým, postupne stláčať viacero položiek na ovládači, návod som nemohol momentálne nájsľ , ale určite je na AB fóre v sekcii Dreamsky NXP 256 HD ...


nvenca
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 01 úno 2011, 22:37

Re: Jak nahrát sw do zatuhlého NXP256HD

Příspěvek od nvenca »

Děkuju za snahu, ale připojení přes SCART bylo to první, co jsem zkoušel (s bootováním z USB). Rozdíl byl pouze v tom, že místo hlášky o nevhodném rozlišení (s pokynem abych změnil nastavení v přijímači) se objevila modrá úvodní obrazovka DREAMSKY, ale to bylo vše, na displeji opět zústal napis BOOT trvale stejně jako modrý nápis na TV. Při připojení s HDMI jsem rovněž zkoušel postupně měnit rozlišení tlačítkem MODE na DO, ale bez žádoucího výsledku.
Tvoje rada mne ovšem upozornila že možná dělám chybu při pokusech s RS232 přenosem FW. Počítač mám totiž v jiném patře než TV a tak přenos FW zkouším bez připojeného zobrazovače u satelitu (jen samotný satelitní přijímač, připojený pouze k PC kabelem RS232). Je možné, že by nepřipojení tv mohlo způsobit chybu čtení obsahu paměti v přijímači?


jbystrik Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 196
Registrován: 04 dub 2011, 13:40

Re: Jak nahrát sw do zatuhlého NXP256HD

Příspěvek od jbystrik »

Ahoj nvenca , skúšal si aj tzv. tvrdý reset prijímača ?.Návod máš tu : https://www.youtube.com/watch?v=rk8TMZyuRbA


nvenca
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 01 úno 2011, 22:37

Re: Jak nahrát sw do zatuhlého NXP256HD

Příspěvek od nvenca »

Díky, ale pokud jsem to správně pochopil, je uvedený postup vhodný pouze když chci zrušit veškerá provedená nastavení přijímače a jeho podmínkou je že přijímač nastartuje aspoň do menu. Nebo jsem to pochopil špatně?


jbystrik Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 196
Registrován: 04 dub 2011, 13:40

Re: Jak nahrát sw do zatuhlého NXP256HD

Příspěvek od jbystrik »

OK Nvenca, asi máš pravdu , to je iba na "vyčistenie" prijímača a Ty keďže sa nedostaneš ani do Menu, tak si nepomôžeš. Ja som zatiaľ tvrdý reset prijímača nerobil, i keď by sa mi možno i zišiel, pretože ani nedávam továrka pri zmene FW , ale každý prijímač sa správa samostatne a mám obavy, že by mi potom taktiež stále Bootoval. Tak už fakt neviem, jedine cez konektor RS232, alebo pomocou USB ako Ti radil tuším jon005. Mne pri Bootovaní, zatiaľ vždy pomôže odpojenie prijímača od siete i od antény na 24 hodín a potom vždy nabehne, ale ako som písal každý NXP je iný kúsok ...I v tomto smere je okrem gshare2, DR NXP 256 HD "výnimočný", s Clarke Techom takéto problémy nemám .


pivas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 01 led 2009, 19:11

Re: Jak nahrát sw do zatuhlého NXP256HD

Příspěvek od pivas »

jbystrik píše:OK Nvenca, asi máš pravdu , to je iba na "vyčistenie" prijímača a Ty keďže sa nedostaneš ani do Menu, tak si nepomôžeš. Ja som zatiaľ tvrdý reset prijímača nerobil, i keď by sa mi možno i zišiel, pretože ani nedávam továrka pri zmene FW , ale každý prijímač sa správa samostatne a mám obavy, že by mi potom taktiež stále Bootoval. Tak už fakt neviem, jedine cez konektor RS232, alebo pomocou USB ako Ti radil tuším jon005. Mne pri Bootovaní, zatiaľ vždy pomôže odpojenie prijímača od siete i od antény na 24 hodín a potom vždy nabehne, ale ako som písal každý NXP je iný kúsok ...I v tomto smere je okrem gshare2, DR NXP 256 HD "výnimočný", s Clarke Techom takéto problémy nemám .
jsem přesvědčenej,že za to,že se chová NXP dině a jakoby každý jinak může právě to,že mnolho lidí továrko nedělá a zůstane tam nějaký svinčík,né nadarmo to všichni doporučujou...i mně se párkrát zbláznil a tak jsem zkusil hard reset,přes web,nebo přes telnet a vždy to perfetně pomohlo...takže tím bych já začal....


peterxxx Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 64
Registrován: 27 kvě 2010, 19:30
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Jak nahrát sw do zatuhlého NXP256HD

Příspěvek od peterxxx »

napriklad ja som tovarko nerobil odkedy nxp mam od roku 2011 a ide OK-sem tam reštart-v tom to asi nebude


nvenca
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 01 úno 2011, 22:37

Re: Jak nahrát sw do zatuhlého NXP256HD

Příspěvek od nvenca »

Tak mám jasno o stavu přijímače, nikoliv ovšem o příčině. Podrobil jsem jej středověké tortuře a přiznal se. Po rozebrání přijímače bylo na první pohled zřejmé že je v háji sběrný elektrolyt 33uF/400V za usměrňovačem ze sítě - nafouklý. Po vypájení jsem změřil že se chová jako dva vzájemně izolované dráty. Napřed jsem nechápal jak to mohlo vůbec jet, ale je zřejmé že to jelo jen s paralelním keramickým kondíkem. Důsledkem byl tvrdě impulsní provoz usměrňovacích diod ze sítě o čemž svědčí silně ztmavlý plošný spoj pod nimi. Ale diody přežily. No a jelo to zjevně proto, že veškeré další obvody mají své dílčí spínané stabilizátory (asi 5 kusů). Je ovšem velmi pravděpodobné, že tam z hlavního zdroje 12V běhalo po napájení velmi silné rušení (bohužel jsem to nězměřil osciloskopem před výměnou ellytu). Zkontroloval jsem ESR u všech ellytů na desce a u 5 kusů jsem zjistil zhoršený ESR (ovšem ne tak dramaticky), tak jsem je taky vyměnil - po 4 letech provozu to není u ellytů nic neobvyklého. Po sestavení přijímače jsem čekal zlepšení (nejprve jsem změřil a osciloskopicky zkontroloval všechna napájení), ale nedostavilo se. Výpis získaný přes RS232 pomocí terminálu putty dává naději že je vše v chodu kromě části NAND flash paměti Hynix 123Mx8bit, do které se ukládá natahovaný FW. Pravděpodobně se velmi nezdravé poměry v napájení sečetly s vlivem komunikace po síti při Auto IP a odnesla to flash paměť (v přijímači jsem měl navíc modul SMIT Irdeto, který zvyšuje zátěž napájecího zdroje).
Mám tedy na vybranou - buď sehnat tu paměť (dostupnost?) a vyměnit nebo vyndat jednotku opraveného zdroje a dát ji do krabičky vnukům jako napájecí zdroj 12V pro elektrické stavebnice a sobě koupit nový přijímač. Uvádím to pro majitele přijímačů Dreamsky NXP256HD že je po delší době asi rozumné sundat dekl přijímače a podívat se na zdroj - je to zřejmě slabé místo tohoto stroje.


Odpovědět

Zpět na „Dreamsky NXP256 HD diskuze“