nastavenie cardshare Dreamsky s VU Zero, ako na to?

Diskuze Dreamsky NXP256 HD.

Moderátor: 005jon

solide
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 209
Registrován: 09 bře 2011, 11:33
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: nastavenie cardshare Dreamsky s VU Zero, ako na to?

Příspěvek od solide »

efendy55 píše:nastavoval som oscam server a klient v zere ,ale ako vieš tak nedá sa ti oba pripojiť naraz cez router . prepájaš to len medzi boxami takže potom nevieme zistiť či je dreamsky pripojený . pošpekuluj ako oba boxy pripojiť na jednu sieť a nie medzi sebou na priamo a potom vieme nastaviť to zero ako server a dreamsky si musíš už len nastaviť na to zero ako klienta .a nedá sa na tom dremskom zapnúť nejaký oscam cez d.o. F1 a 345 ???? port 7070 a meno a heslo 1234 .aspon tak mi poradil rudy ...... :89: tomuto nerozumiem, poslal som ti vsetky nastavenia, ku ktorym som sa dostal a vyfotil ich sem: http://stola.rajce.idnes.cz/Dreamsky/ , kde z týchto obrazoviek mam nastavit port 7070 a meno a heslo 1234 , ked si to v prvej kolonke pyta aj FTP Address, alebo IP/URL a to si mi nenapisal? vyskúšaj ......ten oscam naštartovať v dreamskom .... :89:
Viem Oscam príkazom F1 a 345 vypnut, alebo zapnut, ale to je tak vsetko. Znamy co mi chce pomoct potrebuje zistit, ako sa v Dreamsky do Oscamu dostat, aby ho nastavil, tak ako v Zere a to mi tu zial nikto nevie povedat -:(.


solide
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 209
Registrován: 09 bře 2011, 11:33
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: nastavenie cardshare Dreamsky s VU Zero, ako na to?

Příspěvek od solide »

Efendy, obidva satelity mas pripojene k routeru LANom ako si chcel, ak budes mat chut pomoct, ozvi sa, poslem ti nove heslo k Team Vieweru J


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: nastavenie cardshare Dreamsky s VU Zero, ako na to?

Příspěvek od efendy55 »

ok , naštartuj ten oscam v dreamskom a skúsime oba cez oscam to čo to urobí .....


Všetko4K,Linux E2
solide
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 209
Registrován: 09 bře 2011, 11:33
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: nastavenie cardshare Dreamsky s VU Zero, ako na to?

Příspěvek od solide »

ahoj, problem, je ze sa stale bavime o tom ako by som to mal spravit, ale nikto neporadi, konkretne .
Zatial, pokial nieco nevymyslim , resp.mi niekto ucinne neporadi, tak som si kupil na chatu, na mesiac premium cccam za 3E , Dreamsky mam napojeny cez LAN router so sim kartou, takze hore pozeram plnu ponuku a dole skylink. Kedze pozeram len programy, ziadne archvivy, tak sa to da zniest, podla vyjadrenia odbornika,taketo "pozeranie" spotrebuje do roka cca 1GB dat, co je unosne. Ked mi ale niekto KONKRETNE poradi, ako na to, velmi rad si necham poradit. Velmi pekne dakujem, efendy za ochotu pomoct, ktora sa ceni -:) J
Naposledy upravil(a) solide dne 28 kvě 2017, 09:46, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: nastavenie cardshare Dreamsky s VU Zero, ako na to?

Příspěvek od efendy55 »

ked naštartuješ ten oscam v dreamskom cez d. o. tak by to malo fungovať ..... :89:


Všetko4K,Linux E2
solide
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 209
Registrován: 09 bře 2011, 11:33
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: nastavenie cardshare Dreamsky s VU Zero, ako na to?

Příspěvek od solide »

nefunguje, to som spravil cez prikaz F1 + 345, ale nepomohlo to -:(


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: nastavenie cardshare Dreamsky s VU Zero, ako na to?

Příspěvek od efendy55 »

hm , kamošovi to vraj funguje ..... zapol oscam cez d. o. a cez web sa tam dostal bez problémov .... :106: čo mi pozeral v tom zázraku tak vraj tiež tam nenašiel možnosť nastaviť ho ako server v menu , jedine cez oscam . ale ako klient nastavenie tam vraj je v menu . tak neviem ja ten box nepoznám .. :89:


Všetko4K,Linux E2
rudich
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 23 bře 2011, 19:57
Dal poděkování: 2 poděkování

Re: nastavenie cardshare Dreamsky s VU Zero, ako na to?

Příspěvek od rudich »

Viem Oscam príkazom F1 a 345 vypnut, alebo zapnut, ale to je tak vsetko. Znamy co mi chce pomoct potrebuje zistit, ako sa v Dreamsky do Oscamu dostat, aby ho nastavil, tak ako v Zere a to mi tu zial nikto nevie povedat -:(.

cez DCC.RCC
usr/local/oscam config


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: nastavenie cardshare Dreamsky s VU Zero, ako na to?

Příspěvek od efendy55 »

rudy .... napíš mu presne ako naštartuje ten oscam cez d.o. ... :89: a potom cez web by sme to už zvládli --- :87:


Všetko4K,Linux E2
Kasr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: 18 srp 2009, 20:32

Re: nastavenie cardshare Dreamsky s VU Zero, ako na to?

Příspěvek od Kasr »

Uz som pisal v inom fore. V oscam.conf zadefinuj server, ktory budes pouzivat na chate. V oscam.server mimo pôvodny reader (chata) zadefinuj reader z domaceho vu. A môzes zero prenasat. Doma bude clientom domaceho vu, na server sa nik nepripoji, na chate bude server, z readera pre domace vu jednoducho citat nebude.
Stabilnejsie a dreamsky ako client na chate nebude problem.


solide
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 209
Registrován: 09 bře 2011, 11:33
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: nastavenie cardshare Dreamsky s VU Zero, ako na to?

Příspěvek od solide »

Kasr píše:Uz som pisal v inom fore. V oscam.conf zadefinuj server, ktory budes pouzivat na chate. V oscam.server mimo pôvodny reader (chata) zadefinuj reader z domaceho vu. A môzes zero prenasat. Doma bude clientom domaceho vu, na server sa nik nepripoji, na chate bude server, z readera pre domace vu jednoducho citat nebude.
Stabilnejsie a dreamsky ako client na chate nebude problem.
dakujem, uz sa blizka na lepsie casy , sice tvoja rec nie je mojmu kmenu az taka zrozumitelna, ale ucim sa - :)

"V oscam.conf zadefinuj server, ktory budes pouzivat na chate" - ako sa dostanem do oscam.conf a ako ho zadefinujem?
"zadefinuj reader z domaceho vu" - to myslis zadaj IP adresu domaceho vu, resp.co je reader?


Dakujem a ospravedlnujem sa za lamkovske otazky J


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: nastavenie cardshare Dreamsky s VU Zero, ako na to?

Příspěvek od efendy55 »

všetko potrebné je už zadané v zere , ale nevie zapnúť cez d.o. v dreamskom oscam .... :96: aby sa nastavil ako server . v zere funguje karta , alebo nastaviť dreamskeho ako klient na zero . to by šlo , o tom som ti písal hned na začiatku ... :106: a pokial to chceš púšťať vonka tak si musíš otvoriť port v routri na oscam a najlepšie je verejná ipečka ... :89: ináč to mimo bytu von nedostaneš ... :74:


Všetko4K,Linux E2
solide
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 209
Registrován: 09 bře 2011, 11:33
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: nastavenie cardshare Dreamsky s VU Zero, ako na to?

Příspěvek od solide »

ja viem v Dreamsky zapnut Oscam, po stlaceni F1 a 345 sa oscam zapne, ale zdielanie nefunguje.


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: nastavenie cardshare Dreamsky s VU Zero, ako na to?

Příspěvek od efendy55 »

tak zapni ten oscam a daj mi teamviwer . ak chceš skúsime to nastaviť v tom oscame na dreamskom . :89:


Všetko4K,Linux E2
Blacker91 Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 140
Registrován: 11 led 2009, 16:17
Dal poděkování: 7 poděkování

Re: nastavenie cardshare Dreamsky s VU Zero, ako na to?

Příspěvek od Blacker91 »

Zdravim chlapci :) nevim jestli se vam to podarilo zprovoznit ale budu vychazet z toho ze ne. Dreamsky jako server neni dobry napad. Drive nekdo tuhle variantu zkousel a interni ctecka v prijmaci ma spatny ovladac a jsou tam strasne velke odezvy od karty. Reseni bylo usb ctecka. Dreamsky jako klient funguje na 1. Hlavni je jaky fw v boxu ma. Dalsi vec je mit cam prihlaseni pres oscam protoze prihlaseni pres menu nastaveni serveru se samo odpojuje a znovu se nepripoji bud restart boxu nebo rucne odpojit pripojit. Kdyby bylo ptoreba s boxem poradim proslo mi jich rukama vic nez dost :)


Dreamsky 7500&7000
Dreamsky NXP 256
Odpovědět

Zpět na „Dreamsky NXP256 HD diskuze“