NXP256 V 1.46

Odkaz na firmware Dreamsky NXP256 HD a diskuze k Fw.

Moderátor: 005jon

zarek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 166
Registrován: 27 čer 2009, 10:34

Re: NXP256 V 1.46

Příspěvek od zarek »

Mne sa dá nahravať HD bez sekania.Pri 1.44 to sekalo ako dive.


Showbox S-300 Platinum,Dreamsky 256 NXP HD,Vitamin 5000 HD,Skylink 3x
Uživatelský avatar
joj69
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 02 dub 2011, 17:51
Bydliště: SENICA

Re: NXP256 V 1.46

Příspěvek od joj69 »

...mne nejde pripojiť na wifi adaptér (ukazuje, že nieje pripojený), ako keby nešla šťava z USB vstupu do adaptéra,..Well WCU 150N
vrátil som sa späť na 1,44,..


Panasonic TH-37PX8ES___DreamSky NXP 256 HD___par.90cm_monoblock-LNC30-Fte___19°E, 23°E-SkyLink-ICE__WELL WCU 150N___Logitech MK 250
EndyCZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 19 zář 2011, 09:31

Re: NXP256 V 1.46

Příspěvek od EndyCZ »

Taky mi nejde wifi adaptér... s 1.44 jde bez problému.


superj
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 28 bře 2011, 20:16

Re: NXP256 V 1.46

Příspěvek od superj »

1.46 při přehrávání videa z usb se mě zobrazují nuly na přijímači, ještě jeden update a snad se rozeběhnou :)) i když dám info o souboru, tak se tam ukazují nuly, místo začátku a konce, zkoušel sem asi 5 videí a nerozeběhnou se....


Uživatelský avatar
Radek Czech Republic
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 435
Registrován: 07 črc 2009, 10:37

Re: NXP256 V 1.46

Příspěvek od Radek »

Taky jsem rychle vyzkoušel při dnešní obědové přestávce.
Ale vůbec neviděl funkční kartu Skylink ICE.Ani přes menu CA Menu nebyla vidět.Povolil jsem EMM, výsledek to samé.Několikrát jsem ji vyndal a zandal do UNI čtečky, ale bez jakékoliv reakce.
Někdo psal že mu po povolení karta hned naběhla, mě tedy nee. Výsledek je pro mě docela zklamání.Tak dlouho člověk čeká na nový FW a čeká plno změn k lepšímu a kromě toho, že je nefunkčních plno poměrně základních a zásadních věcí, které už jsou nefunkční poměrně delší dobu, po upgrade nejen že tyto základní věci nejsou opraveny, ale vyskytnou se nové další chyby.Samozřejmě jak je psáno výše není funkční opět WiFi. Velmi zklamaně jsem vrátil FW 1.44 a jak jsem vždy horoval pro poslední verzi FW, začínám být k novým verzím skeptičtější.
To že nefungují už dlouho základní věci, jako Skoč do, problémy s nahráváním zpožďováním obrazu a zvuku u videí, nefunkční telnet atd. na to jsem si zvykl, protože to až tak nevyužívám, ale nefunkční WiFi, či neschopnost přečíst funkční kartu už je docela silné kafe.Podrobně jsem to dál netestoval, protože nebyl důvod.

Osobně bych se přimlouval, aby se udělalo stabilní jádro se základními funkcemi i těmi výše popsanými a poté následně dodělávat další věci, bez porušení funkčnosti těch stávajících.Bohužel již delší dobu tomu tak není.

Asi to není tak jednoduché a člověk přemýšlí, jestli se dočká v nějaké další verzi FW nějakého vydařeného FW, který bude co do funkčnosti funkční a spolehlivý jako verze 1.31, včetně nějakých dalších funkčních vylepšení.

Takže bohužel tuto verzi nemůžu z výše uvedených důvodů doporučit.
Možná že s jinou kartou a na LAN budete s novým FW spokojeni.
Ale kdo jede na WiFi a tím spíš přes oblíbený Well WCU 150N má bohužel smůlu. :42:


Dreamsky NXP256 HD, SHOWBOX S-700 PVR (CSLink, SkyLink ICE), HomeCast S3000 CR (Gital), (9E,13E,19.2E,23.5E), par. 2 x 80 cm (Fe, Al), LNB Quad GT-QD40D, LNB Quad GI-204S Platinum X, EMP Centauri DiSEqC 8/1 P.168-W, DiSEqC Golden Interstar 4/1 GI-411
ragde
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 08 črc 2010, 14:10

Re: NXP256 V 1.46

Příspěvek od ragde »

nevím jest-li vůbec někdo kdo dělá fw tyto příspěvky někdy četl. Jednou z předností tohoto přijímače mělo být přehrávání . Skoč do , posunutí i jinak nejde již kolikátou verzi .Psát to pořád dokolečka je asi zbytečné . U fw 1,44 když jsem chtěl cokoliv nahrát navíc mě vždy zamrzl trvale obraz ,i když předtím bez problému běžel. :oops:


Uživatelský avatar
jerry00
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 213
Registrován: 29 bře 2010, 18:25

Re: NXP256 V 1.46

Příspěvek od jerry00 »

Jo, Well 150 to už nerozpozná.A nepodařilo se mi rozjet ani Tendu, ani TP link. Ale zase mi funguje nahrávání na usb disk(Apolo Verbatim ) a sledování jiného programu ze stejného tranďáku a to i když jsou oba HD. Na vlastní nahrávce mi Skoč do funguje bezproblémů.U téhle funkce záleží ( u externě zpracováváných med. souborů) asi na časovém kódu, který je vložen v souboru. U staženin z internetu to asi bude ten zásadní problém, protože stačí maličká chyba kdesi v průběhu filu, a nedá se nic přetáčet,posouvat ,zrychlovat atd .Popřípadě to může vésti až k pádu stb.Stejně tak je to u nestandardně ukončených záznamů, nebo u souborů, nahraných na jiné značce stb.
Mojí ICE výměnu to vzalo hned bez problémů.


Vitamin 5000, Dreamsky NXP256, VU+UNO
Uživatelský avatar
jerry00
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 213
Registrován: 29 bře 2010, 18:25

Re: NXP256 V 1.46

Příspěvek od jerry00 »

Mám NXP 256 od června a začínám uvažovat o koupi jiného, tentokrát už definitivně o přístroji, který nemá nic společného se Saprem. Snažím se ukecat babu, na malý příspěvek na VU+ UNO(tedy malý alespoň 5-ti litrový) .Zase si vyberu dopředu několik narozenin a svátků :96: Já si s případnou nekalotou vždy nějak poradím, ale babě to jako naschvál zamrzá,seká,nebo nehraje.Nevím co s tím dělá, ale mezi notorické přepínače nepatří.


Vitamin 5000, Dreamsky NXP256, VU+UNO
fantozi55
Nováček
Nováček
Příspěvky: 139
Registrován: 30 led 2011, 19:00

Re: NXP256 V 1.46

Příspěvek od fantozi55 »

jerry00 píše:Mám NXP 256 od června a začínám uvažovat o koupi jiného, tentokrát už definitivně o přístroji, který nemá nic společného se Saprem. Snažím se ukecat babu, na malý příspěvek na VU+ UNO(tedy malý alespoň 5-ti litrový) .Zase si vyberu dopředu několik narozenin a svátků :96: Já si s případnou nekalotou vždy nějak poradím, ale babě to jako naschvál zamrzá,seká,nebo nehraje.Nevím co s tím dělá, ale mezi notorické přepínače nepatří.
presne to som urobil aj ja doplatil som a vymenil za vu+ uno naštastie predajca mi ho bezproblemov vymenil ,takže som mu dal zbohom a nelutujem . pozorne sledujem tieto prispevky a ako pišete ide to dolu vodov . už som to tu pisal že odporučam ho vratit alebo vymenit za dačo ine kym je v zaruke . tolko softwerov u satelitu za tak kratku dobu som ešte nevidel ako ma dreamsky 256 to hovori za všetko tieto prispevky aj tak od vyrobcu nikdo nečita lebo tolko problemov ako som mal ja tu z nas určite nikdo nemal a to mi už par prijmačov prešlo cez ruky. každy ma sice dake problemy ale zo všetkym som si poradil ale dreamsky 256 to bol najväčši šmejd aky som mal . kludne do toho vu+uno chod len ta musim upozornit že sa nedaju na nom rozchodit HD -programy od upc-direct na sky- linku idu bez problemov neporiešil to ani novy soft , ale inak je to super mašina mam ho 3-mesiace použivam ho denne ako klienta na dva servre a uplne bez problemov ani raz mi nezamrzol kdežto dreamsky 256 15 krat za den to bol štandart ked si prečitaš moje prispevky tu na fore pochopiš a podla toho čo tu čitam je malo kto spokojny . prajem vam vela štastia s dreamskym 256. apropo prave skušam už mesiac ab -cyptobox-450 hd ide bez problemov aj ako klient aj ako server dokonca zdiela aj irdeto kartu od cs-linku nema sice youtube ale ako satelit je super a multiprehravač tiež celkom slušny .


Uživatelský avatar
ShaMan
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 653
Registrován: 17 lis 2008, 16:39
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: NXP256 V 1.46

Příspěvek od ShaMan »

Sem si všiml na stránkách sapra že taky prodává Vúčka , tak si kup raději Ferguson.


Tam kde předevčírem znamená pozítří ...
fantozi55
Nováček
Nováček
Příspěvky: 139
Registrován: 30 led 2011, 19:00

Re: NXP256 V 1.46

Příspěvek od fantozi55 »

ShaMan píše:Sem si všiml na stránkách sapra že taky prodává Vúčka , tak si kup raději Ferguson.
maš pravdu .sapro zato nemôže je to len predajca


Uživatelský avatar
jerry00
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 213
Registrován: 29 bře 2010, 18:25

Re: NXP256 V 1.46

Příspěvek od jerry00 »

Tady jde o oficiální podporu. Vitamin už dělají skoro 2 roky a jak dopadl. NXP bude asi další pomník. VU je Enigma 2, tudíž jde úplně mimo a podpora je jak offiko tak neofiko a snad je to záruka do hodně budoucna. UNO je nejnovější model (od cca června) ULTIMO se snad ještě neprodává??? NXP si zatím nechám místo Vitamína jako druhý stb k CRT TV...


Vitamin 5000, Dreamsky NXP256, VU+UNO
Uživatelský avatar
ShaMan
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 653
Registrován: 17 lis 2008, 16:39
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: NXP256 V 1.46

Příspěvek od ShaMan »

jerry00 píše:Tady jde o oficiální podporu. Vitamin už dělají skoro 2 roky a jak dopadl. NXP bude asi další pomník. VU je Enigma 2, tudíž jde úplně mimo a podpora je jak offiko tak neofiko a snad je to záruka do hodně budoucna. UNO je nejnovější model (od cca června) ULTIMO se snad ještě neprodává??? NXP si zatím nechám místo Vitamína jako druhý stb k CRT TV...

Enigmu má registrovanou Dream Multimedia a celkem proti tomu bojují tak kdoví jak se to může vyvíjet okolo toho .
Myslím že Vitamín svého času s velkou pompou začala nabízet jedna slovenská firma pokud se nepletu tak
nějaký ABC*M , oni nedělají podporu ?


Tam kde předevčírem znamená pozítří ...
fantozi55
Nováček
Nováček
Příspěvky: 139
Registrován: 30 led 2011, 19:00

Re: NXP256 V 1.46

Příspěvek od fantozi55 »

jerry00 píše:Tady jde o oficiální podporu. Vitamin už dělají skoro 2 roky a jak dopadl. NXP bude asi další pomník. VU je Enigma 2, tudíž jde úplně mimo a podpora je jak offiko tak neofiko a snad je to záruka do hodně budoucna. UNO je nejnovější model (od cca června) ULTIMO se snad ještě neprodává??? NXP si zatím nechám místo Vitamína jako druhý stb k CRT TV...
ultimo by mal teraz dakedy prist na trh ale cena ma byt okolo 500 euro čo som čital .


Uživatelský avatar
jerry00
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 213
Registrován: 29 bře 2010, 18:25

Re: NXP256 V 1.46

Příspěvek od jerry00 »

ShaMan:
jedna slovenská firma pokud se nepletu tak
nějaký ABC*M , oni nedělají podporu ?
Jo , ale Vitaminy jsou na našem trhu 2.Jeden od Sapra a jeden od jmenované SK firmy, a vzájemně jsou fw nekompatibilní...
Bohužel na tenhle stb zatím neumí udělat fw nikdo, včetně výrobce!


Vitamin 5000, Dreamsky NXP256, VU+UNO
Odpovědět

Zpět na „Odkaz na firmware a diskuze k FW“