How to install a fan

Rady a návody pro přijímač Clarke-Tech ET9000 HD , Xtrend ET9x00

Moderátoři: gorick, clasicrock, matchboxx

Odpovědět
Uživatelský avatar
vikino Ukraine
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3131
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: Slovakia
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

How to install a fan

Příspěvek od vikino »

How to install a fan
How to install a fan for Clarke-Tech ET9000
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Octagon SF8008 4k twin, oATV 7.1, Egami 10.1.
jope
Nováček
Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: 24 zář 2010, 20:26

Re: How to install a fan

Příspěvek od jope »

Ako viacerí aj ja som sa rozhodol uľahčiť život svojej upotenej ET 9200 zabudovaním ventilátora.Na skúšku som vybral Airen Fan RedWings60,60x60x10mm a Fractal Silent R2 50x50x10.Na výstupe konektora J11 pre ventilátor je napätie okolo 5V,čo síce zabezpečuje bezhlučný chod,no ale aj nízku účinnosť.
Fractal sa po priamom napojení na konektor dokonca ani neroztočil.Tu pripomeniem,že musíme prehodiť červený a čierny prívod v konektore ventilátora.
Žltý(regulácia) nás nezaujíma a môžme ho aj odcvaknúť.Mojim cieľom bolo dosiahnúť lepšie chladenie pri zachovaní minimálnej hlučnosti.Voľba padla na
menič napätia 5V na 12V od aimtec AM2D-0512SZ.Konečné zapojenie obsahuje menič zapojený medzi konektor ventilátora a ventilátor Airen.
Zlepšil sa tak odvod tepla pri prijatelnej úrovni hluku(skôr šumu).
AM2D zapojenie pinov:
1-vstup + 5v
2-vstup -
3-neosadený
4-výstup -
5-neosadený
6-výstup +12V
7-neosadený

Viac tu:
http://www....


Xtrend ET9200,Seagate Pipeline1TB
jope
Nováček
Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: 24 zář 2010, 20:26

Re: How to install a fan

Příspěvek od jope »

jope píše:Ako viacerí aj ja som sa rozhodol uľahčiť život svojej upotenej ET 9200 zabudovaním ventilátora.Na skúšku som vybral Airen Fan RedWings60,60x60x10mm a Fractal Silent R2 50x50x10.Na výstupe konektora J11 pre ventilátor je napätie okolo 5V,čo síce zabezpečuje bezhlučný chod,no ale aj nízku účinnosť.
Fractal sa po priamom napojení na konektor dokonca ani neroztočil.Tu pripomeniem,že musíme prehodiť červený a čierny prívod v konektore ventilátora.
Žltý(regulácia) nás nezaujíma a môžme ho aj odcvaknúť.Mojim cieľom bolo dosiahnúť lepšie chladenie pri zachovaní minimálnej hlučnosti.Voľba padla na
menič napätia 5V na 12V od aimtec AM2D-0512SZ.Konečné zapojenie obsahuje menič zapojený medzi konektor ventilátora a ventilátor Airen.
Zlepšil sa tak odvod tepla pri prijatelnej úrovni hluku(skôr šumu).
AM2D zapojenie pinov:
1-vstup + 5v
2-vstup -
3-neosadený
4-výstup -
5-neosadený
6-výstup +12V
7-neosadený

Viac tu:
http://www....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Xtrend ET9200,Seagate Pipeline1TB
Odpovědět

Zpět na „Clarke-Tech ET9000 HD , Xtrend ET9x00 Rady a návody“