ItalySat2.0 HDD problem

Otázky pro začátečníky pro přijímač Clarke-Tech ET9000 HD , Xtrend ET9x00

Moderátoři: gorick, clasicrock, matchboxx

Uživatelský avatar
jirka106
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 25 led 2011, 12:02

ItalySat2.0 HDD problem

Příspěvek od jirka106 »

Ahoj, Vikino, asi bych od tebe potreboval poradit; po nainstalovani tveho backupu italysat jsem chtel nahravat,ale pise mi to hdd/movie nenalezen nebo neni inicializovan, pritom ale pres dream explorer ho v seznamu vidim a muzu i filmy spustit. Kdyz ale zmacknu vkey otevre se enhanced movie center,ale bez filmu. Myslim ze kdybych udelal inicializaci tak by se mi z hdd vse smazalo. Nevis kde muze byt problem?


Clarke -Tech ET9000 HD ,OpenPli- 4.0 _Beta - Plazma TV LG 50PK9505
dym1 Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 536
Registrován: 09 pro 2009, 12:36
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování

Re: ItalySat2.0 HDD problem

Příspěvek od dym1 »

Skus modre/cervene/device panel manager/cervene a mal by si tam mat /media/hdd ak nie tak sipkou vpravo,vlavo si to zmen a zelene.


DM 900 UHD, SSD Kingston 240GB. Xtrend ET8000, SSD Kingston 240GB, Parabola Maximum E-85.
Uživatelský avatar
vikino Ukraine
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3131
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: Slovakia
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: ItalySat2.0 HDD problem

Příspěvek od vikino »

Presne ako pise dym1... ak by si to nezapamatalo, tak to zmen cez gsu v device managerovi a uz to bude OK.


Octagon SF8008 4k twin, oATV 7.1, Egami 10.1.
Uživatelský avatar
vikino Ukraine
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3131
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: Slovakia
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: ItalySat2.0 HDD problem

Příspěvek od vikino »

Ak by nepomohlo co pisal dym1 :
vikino píše:...nevie system spravne mountnut hdd a usb.
Mozna naprava za pomoci GSU pluginu od shamanna.

1.) stlac modre potom cervene tlacitko na DO, device panel manager - unmount HDD a USB
2.) v GSU plugine - device manager mountni HDD ako media/hdd a USB ako media/usb.
Nie je potrebny restart boxu a system bude vidiet hdd aj usb spravne.


Octagon SF8008 4k twin, oATV 7.1, Egami 10.1.
lubo28
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 27 led 2012, 15:24

Re: ItalySat2.0 HDD problem

Příspěvek od lubo28 »

Aj ja mám možno podobný problém s externým HDD.
Používam Vikinov Backup_OpenPLi-2.1-beta-et9X00_by_vikino_09102011 http://www.forum.satdigitalne.cz/viewto ... 256#p68940,
všetko funguje ako má pokiaľ ho nechcem aktualizovať.Nahrávanie na externý disk,prehrávanie....
Problém nastal,keď som si ho dal aktualizovať.
Aktualizácia a nasledná inštalácia prebehla,no nechcelo mi nabotovať(spustiť) pokiaľ bol externý disk pripojený k stb(zadný usb,spodný).
Keď som odpojil disk z stb,tak sa mi box spustil bezproblémov ako by sa nič nedialo a fungoval bezproblémov.
Potom som chcel znova pripojiť ten externý HDD,no nastala hneď pri pripojení tá situácia,že sa zjavili v ľavom hornom rohu na obrazovke 2 ozubené kolieska a stb sa zasekol.Obraz išiel,no s boxom sa nedalo nič robiť.Nechal som to tak aspoň 15 minút,či sa to nechytí,no pomohol až zadný vypínač a následné odpojenie externého HDD.
Potom som sa radšej znova vrátil na ten pôvodný backup.
Nevie niekto v čom môže byť problém?

Rád by som si tento backup aktualizoval,pretože niektoré novšie pluginy sa nedajú na tomto staršom imagi spustiť.


Xtrend 9200
HD Box FS-9105
Opticum HD X402p
Parabola - 85E Multifokus 23,5°E + 19,2°E + 13,0°E + 01,0°W
Uživatelský avatar
vikino Ukraine
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3131
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: Slovakia
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: ItalySat2.0 HDD problem

Příspěvek od vikino »

Dve ozubene kolieska? Hm a ako si to aktualizoval? Spravne je:

zelene - cervene - dole aktualizacia software

Mozno by ti vedel poradit niekto kto externy HDD pouziva, ja pouzivam len interny HDD na nahravanie z tv a prehravanie mkv a flash usb na timeshift, swap, picony atd...

Skus cistu instalaciu svn_038: viewtopic.php?f=288&t=10353


Octagon SF8008 4k twin, oATV 7.1, Egami 10.1.
lubo28
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 27 led 2012, 15:24

Re: ItalySat2.0 HDD problem

Příspěvek od lubo28 »

Neviem,či som to robil dobre,no ja som to aktualizoval online takto: cez menu - nastavenia - software management - software update.
Tam mi vypísalo : Do you want to update your Dreambox?
A tam boli tri volby: 1.Unattended upgrade without GUI and reboot system
2.Upgrade and ask to reboot
3.Zrušiť
Skúšal som aktualizovať aj prvou aj druhou volbou(samozrejme nie naraz,ale až vtedy,keď sa mi to jednou z dvoch volieb nepodarilo rozbehnúť a som sa znovu vrátil k pôvodnému backupu)

Ináč pri tom Italy Sat image externý HDD funguje,no nejako sa mi ten image dizajnovo nepozdáva.
A priznám sa tento tvoj backup(Backup_OpenPLi-2.1-beta-et9X00_by_vikino_09102011) som si stiahol preto,lebo tam už bol nainštalovaný softcam s mgcamd,ktorý používam a funguje bezproblémov.
Priznám sa,že nejako neviem do čistej inštalácie nainštalovať softcam(softcam setup),aby som tam mal aj mgcamd.
Už som pár image vyskúšal a aj som si stiahol a vypisovalo,že mi to nainštalovalo mgcamd,no nejako tam v adresári var,pri keys nemám položky ako newcamd list,priority list, ignore list.
Neviem možno to zle inštalujem.
Ja som mgcamd inštaloval tak,že som si cez TSS panel v položke emu manager dal inštal,našiel som tam okrem iného aj mgcamd a dal inštal.
Vypisovalo mi to,že to nainštalovalo,no v tom adresari var nemám tie položky ako newcamd list....


Xtrend 9200
HD Box FS-9105
Opticum HD X402p
Parabola - 85E Multifokus 23,5°E + 19,2°E + 13,0°E + 01,0°W
Uživatelský avatar
vikino Ukraine
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3131
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: Slovakia
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: ItalySat2.0 HDD problem

Příspěvek od vikino »

Aktualizaciu robis nespravne, tak sa robi v img Open PLi, toto je ItalySat image a spravny postup aktualizacie som napisal vyssie.
V mojom backupe nemam nainstalovany mgcamd, ale oscam a cccam.
Pokial potrebujes mgcamd, stiahni si ho online. Newcamd.list najdes v usr/keys. Pokial tam nic nie je treba ho online stiahnut, alebo dodat cez ftp.
PS: newcamd klient sa da nastavit aj v oscame, ale to uz je ina tema...


Octagon SF8008 4k twin, oATV 7.1, Egami 10.1.
lubo28
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 27 led 2012, 15:24

Re: ItalySat2.0 HDD problem

Příspěvek od lubo28 »

Asi som sa zle vyjadril,ale ja som aktualizoval nie Italy sat image ale tento tvoj Pli z 09.10.2011 Backup_OpenPLi-2.1-beta-et9X00_by_vikino_09102011 http://www.forum.satdigitalne.cz/viewto ... 256#p68940. S tým som mal pri aktualizácii problém.
Tam je softcam aj s mgcamd.

Asi som tento príspevok mal napísať do inej témy,no videl som,že tu je HDD problém,tak som si dovolil sa tu opýtať.

Ináč skúšal som aj ItalySat2.0 image,tam mi HDD fungovalo bezproblémov,len ako som písal vyššie,nepáčil sa mi celkový dizajn image a neviem ako nainštalovať do čistej inštalácie,aby som v menu nastavenie nemal iba CI ale aj Softcam/CI, kde by som si v položke Softcam setup,mohl vybrať nejaky Cam,či už CCam,Oscam alebo spomínaný Mgcamd.


Xtrend 9200
HD Box FS-9105
Opticum HD X402p
Parabola - 85E Multifokus 23,5°E + 19,2°E + 13,0°E + 01,0°W
Uživatelský avatar
vikino Ukraine
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3131
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: Slovakia
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: ItalySat2.0 HDD problem

Příspěvek od vikino »

Italysat img je sice na base PLi, ale tu sa softcam vybera a aktivuje cez Blue Panel (kratke stlacenie modreho tlacitka) - SoftCam - vyber sipkou vpravo, vlavo vyberies a stlacis OK. Tym sa softcam aktivuje.
Italy Sat img je nieco ako BlackHole img a kto s tym nema skusenosti, odporucam bezny img PLi.
Pokial mas problem s externym HDD v novsom PLi, tak mozno by Ti pomohlo toto nainstalovat viewtopic.php?f=290&t=10268
Posledne PLi s novym jadrom 3.3 maju urcite problemy s HDD formatovanym NTFS. Ale ty si nespomenul ako mas externy HDD formatovany...


Octagon SF8008 4k twin, oATV 7.1, Egami 10.1.
otto69
Nováček
Nováček
Příspěvky: 194
Registrován: 19 pro 2008, 15:39

Re: ItalySat2.0 HDD problem

Příspěvek od otto69 »

Jak mám připojit interní disk když nepoužívám HD skin (rozlišení nečitelné) tak mi nejde GSU? Je nějaký jednoduchý plugin na správu disků?


XTREND ET9200-img s OE2.0 -CCcam 2.3.0,motor SG2100, HD WD CAVIAR GREEN WD10EZRX 1TB "3,5", LG 47LB671V-ZB, karta Skylink (0D03;0624,0D96)
Uživatelský avatar
vikino Ukraine
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3131
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: Slovakia
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: ItalySat2.0 HDD problem

Příspěvek od vikino »

- stlac modre potom cervene tlacitko na DO, device panel manager - mount HDD ako media/hdd

Nerozumiem ako ze nemas HD skin..... rozlisenie necitatelne :idea: :?:

EDIT: az teraz som si vsimol CRT TV v Tvojom podpise, nuz tak pouzivaj image a skin, kde to na CRT uvidis. Sorry, ale je to pre mna nepochopitelne kupovat si HD sat prijimac k CRT TV. To ze nevidis co ti TV zobrazuje ani nepis ako problem... problem je v Tvojej TV.


Octagon SF8008 4k twin, oATV 7.1, Egami 10.1.
Uživatelský avatar
jirka106
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 25 led 2011, 12:02

Re: ItalySat2.0 HDD problem

Příspěvek od jirka106 »

Vikino díky po Tvém návodu od Shamana HDD již funkční!!!


Clarke -Tech ET9000 HD ,OpenPli- 4.0 _Beta - Plazma TV LG 50PK9505
lubo28
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 27 led 2012, 15:24

Re: ItalySat2.0 HDD problem

Příspěvek od lubo28 »

vikino píše: Pokial mas problem s externym HDD v novsom PLi, tak mozno by Ti pomohlo toto nainstalovat viewtopic.php?f=290&t=10268
Posledne PLi s novym jadrom 3.3 maju urcite problemy s HDD formatovanym NTFS. Ale ty si nespomenul ako mas externy HDD formatovany...
Vikino,
mal si pravdu Pli image s najnovším kernelom 3.3 majú skutočne problémy s externými diskami,ktoré sú naformátované NTFS.
Dočítal som sa o tom na nemeckom fóre.
Sťažujú sa tam užívatelia,ktorí si aktualizovali image na najnovší kernel 3.3 a odrazu im prestal(zamrzol pri bootovaní) ich externý disk,ktorí mali v NTFS.
Ináč ten NTFS Fix,čo si mi poradil a aj na tom nemeckom fóre to radili som vyskúšal a funguje to,no má to pre mňa obrovskú nevýhodu,že na disk sa potom nedá nahrávať iba z neho čítať.
Riešením je stiahnúť si nejaky backup,ktorý nie je postavený na najnovšom kernele.
Ja som si teraz stiahol ten tvoj " Backup_OpenPli2.1 Image based on Linux3.2.2. for ET9x00_by_vikino_21042012" z tadeto: http://www.forum.satdigitalne.cz/viewto ... 256#p83111 a externý disk ide bezproblémov.


Xtrend 9200
HD Box FS-9105
Opticum HD X402p
Parabola - 85E Multifokus 23,5°E + 19,2°E + 13,0°E + 01,0°W
Uživatelský avatar
vikino Ukraine
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3131
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: Slovakia
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: ItalySat2.0 HDD problem

Příspěvek od vikino »

Ok, super, aj koli tomu som ten backup robil... :87:


Octagon SF8008 4k twin, oATV 7.1, Egami 10.1.
Odpovědět

Zpět na „Clarke-Tech ET9000 HD , Xtrend ET9x00 Otázky začátečníků“