CT 9100-kolaps

Otázky pro začátečníky pro přijímač Clarke-Tech ET9000 HD , Xtrend ET9x00

Moderátoři: gorick, clasicrock, matchboxx

romčo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 25 pro 2011, 10:13

CT 9100-kolaps

Příspěvek od romčo »

Zdravím Vás tu a hneď Vás aj prosím o pomoc. Používam sat.prijímač Clarke Tech CT 9100, ktorý mám približne mesiac, i keď v menu mi píše ET9000. Objednávaný bol ako Clarke Tech ET9000HD.
Môj problém: prijímač bol bez HDD, ktorý som si teraz dokúpil a osadil (Samsung Spinpoint F2 Eco Green HD103SI 3,5" - 1 TB SATA 3.0 Gb/s, 5400 otáčok/min). Problém nastal v tom,že keď som nastavil časové nahrávanie,tak pri ukladaní mi nabehla zelená obrazovka s popisom nejakého problému,niečo s HDD. V menu som HDD našiel,takže ho našlo.Dal som aj inicializovať,formátovanie mi nikde neponúklo a ani som ho nenašiel.HDD je úplne nový.Nechal som to teda tak a chcel som normálne používať prijímač,sledovať sat.stanice,chcel som sa k tomu vrátiť po sviatkoch.Nastal ale problém,že začali zamŕzať stanice,keď som dal prepnúť stanicu,tak zas naskočila tá zelená obrazovka s popisom problému.Tak som teda odpojil HDD v prístroji,aby ho prijímač nenašiel,myslel som ,že bude všetko fungovať ako predtým,lenže nastal najväčší problém,prístroj pri spúšťaní,kedy je v procese bootovania zostane zamrznutý-čierna obrazovka,nič ďalej sa nedeje.Vôbec nenabehne,nereaguje na žiadne tlačítko,musím ho natvrdo vypnúť zadným vypínačom.Skúsil som aj vytiahnuť modul skartou,ale ani to nepomohlo.
Software je originál,nič som nemenil,CI modul je Skylink modul,karta je Skylink ICE.Prijímač nemám prepojený s počítačom.Som ešte len začiatočník.
Preto prosím o rady,lebo som už v koncoch. Ďakujem za Vaše rady.


ClarkeTech 9100,Panasonic TX-P42GT20E
Uživatelský avatar
eemil
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: 12 srp 2010, 16:01

Re: CT 9100-kolaps

Příspěvek od eemil »

A když ten HDD odpojíš, tak to zase funguje normálně, nebo to taky blbne? Jinak to označení nijak neřeš, ET9000 a CT9100 je jenom starší a novější označení. Jinak používání modulu u linuxový mašinky je totální kraviny (problém je zatím jen u karet čistokrevný irdeto, ale i to má prý řešení, který nemám jak ověřit.


Clarke-Tech ET9000 HD, VU+ SOLO, Amiko SHD-7900
Uživatelský avatar
vikino Ukraine
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3131
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: Slovakia
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: CT 9100-kolaps

Příspěvek od vikino »

Aky image tam mas by si nam ale mohol prezradit...
Podla mna to treba preflashovat novym poslednym image, bud CT offico suport image V4, najdes na offico fore, alebo poslednym PLi. V nom potom zinicializovat HDD a moutnut ho na media/hdd a pojde bez problemov.
Ak nevies o com pisem, precitaj si toto forum ohladom et9000, alebo to vrat predajcovi, nech Ti to urobi...


Octagon SF8008 4k twin, oATV 7.1, Egami 10.1.
romčo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 25 pro 2011, 10:13

Re: CT 9100-kolaps

Příspěvek od romčo »

sorry,že sa ozývam až teraz,ale ako v nedeľu,návštevy..
eemil: -ako som písal,HDD som odpojil, a až potom po zapnutí mi prístroj zostal zamrznutý pri bootovaní,
- modul som použil preto,lebo bez neho mi nechcelo v čítačke vôbec nájsť kartu,a už som ho mal,predtým som používal Openbox X810

vikino: -imidž, s tým je problém,pretože doteraz som ešte žiadne softwarové úpravy nerobil,takže som si ani nepozeral,aké sú tam verzie

ďalšie pokusy:
vikino,stiahol som si image z tvojho príspevku-keď sa nedá zapnúť ET9000,dal som na USB a tak sa mi podarilo ho dostať do prístroja a potom ho aj normálne spustiť,strašne mi odľahlo,je to sice nejaká staršia verzia z roku 2010,lebo ani tlačítka na ovladači mi nešli všetky,ale hlavne,že nabehol a tým pádom to nebola závažná chyba,nechcelo mi ani nájsť CI modul
-teraz som teda ešte stiahol - Clarke-Tech official Support Image ET9000,skúsil som a tiež sa mi ho podarilo dostať do CT,prístroj v pohode nabehol,sú tam tie diakritické chyby, ktoré tu na fore boli spomínané,skúsim ešte to opraviť,ale až zajtra,takisto naladiť stanice
- kam môžem teraz dať kartu,priamo do čítačky alebo cez CI modul ?
- karta je Skylink Irdeto ICE 01
ešte som zabudol,HDD mám stále odpojený,tak aj ten skúsim zajtra zapojiť


ClarkeTech 9100,Panasonic TX-P42GT20E
Uživatelský avatar
vikino Ukraine
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3131
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: Slovakia
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: CT 9100-kolaps

Příspěvek od vikino »

V prvom rade si tam daj posledny bootloader http://www.forum.satdigitalne.cz/viewto ... 8&start=15 , nech mozes instalovat aj nove images. Potom tam daj nejaky novy image, bud CT Offico V4, alebo PLi, na vyber je toho dost. Mozes pouzit aj nektory z poslednych backup-ov http://www.forum.satdigitalne.cz/viewto ... 288&t=7256 , ktore su nastavene na citanie ice kariet. Ak pouzijes surovy image, na citanie karty Ti staci cccam 2.3.0, alebo scam 3.59-old.


Octagon SF8008 4k twin, oATV 7.1, Egami 10.1.
Uživatelský avatar
eemil
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: 12 srp 2010, 16:01

Re: CT 9100-kolaps

Příspěvek od eemil »

jak píše vikino, nahraj nejnovější bootloader a pak nějaký z posledních backup záloh, kde je většina věcí nastavená a stačí pouze upravit podle svého a používat čtečku karet místo modulu. Bejt tebou tak bych si přijímač zapojil do sítě, abys mohl využívat další možnosti. :cool:


Clarke-Tech ET9000 HD, VU+ SOLO, Amiko SHD-7900
romčo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 25 pro 2011, 10:13

Re: CT 9100-kolaps

Příspěvek od romčo »

o prepojení prijímača do siete uvažujem,len najprv budem musieť preinštalovať Windows v PC,pretože mi nejde nainštalovať ani wifi router, v servise mi už doporučili len preinštalovať Windows a potom skúšať,či mi náhodou neodišla sieťová karta


ClarkeTech 9100,Panasonic TX-P42GT20E
romčo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 25 pro 2011, 10:13

Re: CT 9100-kolaps

Příspěvek od romčo »

zdravím,takže,nahral som nový botloader-bez problémov,nahral som nový Backup túto verziu: Backup_OpenPli2.1 beta Image based on Linux3.0.3 for ET9x00_by_vikino_27102011-bez problémov,
-keď dám kartu do niektorej čítačky,tak sa nič nedeje,nejdú stanice,
- keď dám kartu do modulu a potom do spodného slotu,tak v nastaveniach vidím,že našlo modul aj kartu,ale stanice stále nejdú,
treba ešte niekde niečo zapnúť alebo nadstaviť,aby to šlo aj bez modulu?

srdečná vďaka za doterajšie rady


ClarkeTech 9100,Panasonic TX-P42GT20E
Uživatelský avatar
vikino Ukraine
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3131
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: Slovakia
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: CT 9100-kolaps

Příspěvek od vikino »

Je v tom aktivny scam, mal by citat ice aj cw karty. Skus ho v softcam manageri restartnut. Ak nepomoze, vymaz cccam2.2.1 a stiahni si v pluginoch s dialkovym priamo v boxe cccam2.3.0, aktivuj ho a bude ti citat kartu.


Octagon SF8008 4k twin, oATV 7.1, Egami 10.1.
romčo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 25 pro 2011, 10:13

Re: CT 9100-kolaps

Příspěvek od romčo »

teraz som len tak skúsil preklikať stanice a zrazu začali ísť,pritom som s ničím nič nerobil,ale nie všetky,zopár ich ešte nešlo,ČT1,ČT2,NOVA a ešte nejaké, z toho tvojho zoznamu,ktorý tam máš nadstavený,
karta je stále cez CI modul


ClarkeTech 9100,Panasonic TX-P42GT20E
romčo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 25 pro 2011, 10:13

Re: CT 9100-kolaps

Příspěvek od romčo »

Zdravím Vás,tak sa po dlhšej dobe znova ozývam s mojimi zisteniami. V decembri som skúšal inštalovať rôzne image od PLI.Stále som mal ten problém,že mi zamŕzali stanice.Cez sviatky som to nechal tak,aby som mal čo pozerať a vrátil som sa k skúšaniu až po sviatkoch.Podarilo sa mi aj vytvoriť LAN spojenie,ale stále som nevedel spojiť CT v TotalComanderi.Potom som si stiahol RCC a tu sa mi to podarilo na prvý krát.Po Novom roku som stiahol na skúšku image od AAF,nainštaloval a konečne zmizol problém so zamŕzaním.Lenže,predčasná radosť.Približne po týždni používania sa objavil problém,že mi prestalo reagovať DO.Musím na ňom držať stlačené niektoré tlačítko približne necelú minútu,zo začiatku to bolo okolo pol minúty,a až potom začnú fungovať všetky tlačítka.Keď priebežne stláčam nejaké tlačítko v priebehu minúty,tak DO stále funguje,ale akonáhle ho nepoužijem približne minútu a viac,už zase prestane reagovať.Zas musím držať stlačené nejaké tlačítko, až sa zase DO chytí.Skúsil som dať image OpenPLI ,ktorý tu zavesil Vikino z 10.1.2012,cez DO som stiahol CCcam2.3.0,nainštaloval a konečne mi číta kartu aj bez CI modulu,ale problém s DO stále zostal.Dnes som bol aj u opravára,nech skontroluje,či DO vysiela,ale to sa zdá byť v poriadku.Skúšal som aj tak,že som rozbehal DO,potom som odišiel mimo dosahu boxu,stále som udržoval DO v prevádzke /stále som stláčal nejaké tlačítko/, po niekoľkých minútach som prišiel k boxu a ten reagoval na DO bez problému.Skúsil som to viackrát.Bol som v tom,že je chyba v ovládači.Teraz už neviem,kde môže byť chyba.Stretol sa niekto s takýmto problémom ?
Na čo slúžia v Menu tieto funkcie? : dreambox remote control(native)
dreambox advanced remote control(native)
front panel


ClarkeTech 9100,Panasonic TX-P42GT20E
Uživatelský avatar
vikino Ukraine
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3131
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: Slovakia
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: CT 9100-kolaps

Příspěvek od vikino »

To DO by malo fugovat OK, to co popisujes v svojom literarnom diele, vyzera na slabe baterie, vymen a ked to bude robit stale, tak reklamacia u predajcu.


Octagon SF8008 4k twin, oATV 7.1, Egami 10.1.
romčo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 25 pro 2011, 10:13

Re: CT 9100-kolaps

Příspěvek od romčo »

No,tak som použil batérie z iného ovládača.Tie pôvodné mali 1,4V a tie druhé majú 1,55V. A ono to funguje /zatiaľ/.Tak to vypadá,že chyba bola naozaj v nich,čo by som vôbec nepovedal,pri tom napätí.Nuž čo,človek sa stále učí.
- to "literárne dielo" je u mňa výnimka,nemám talent písať také dlhé články,vzniklo len z toho dôvodu,aby som opísal problém

Vikino,srdečná vďaka za rady a klobúk dolu pred Tvojimi schopnosťami a ochotou poradiť druhým

Ďakujem !


ClarkeTech 9100,Panasonic TX-P42GT20E
Uživatelský avatar
eemil
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: 12 srp 2010, 16:01

Re: CT 9100-kolaps

Příspěvek od eemil »

je fakt, že já jsem je taky musel měnit zhruba po měsíci od zakoupení, což se mi ještě nestalo a origoš baterky mi drželi u všeho ostatního minimálně víc jak rok, u domácího kina philips mám rekord, tam už je mám asi 7 let :mrgreen:


Clarke-Tech ET9000 HD, VU+ SOLO, Amiko SHD-7900
romčo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 25 pro 2011, 10:13

Re: CT 9100-kolaps

Příspěvek od romčo »

Veď práve,bolo to dva a pol mesiaca od kúpy prístroja,tak ma vôbec nenapadlo,že by ten problém mohol byť kvôli slabým batériám,aj keď majú ešte 1,4V.No, ale hlavne,že to nemusím reklamovať.
Teraz,keď nepoužívam CI modul,tak aj približne o polovicu rýchlejšie sa prepínajú stanice.Žiadne zamŕzanie,zatiaľ.Skúsil som aj pripojiť cez zadné USB externý 2TB HDD,ktorý mám rozdelený na FAT32 a NTFS a načítalo obidva formáty.
Je to paráda,ako to teraz všetko šlape bez problémov.


ClarkeTech 9100,Panasonic TX-P42GT20E
Odpovědět

Zpět na „Clarke-Tech ET9000 HD , Xtrend ET9x00 Otázky začátečníků“