Chyby v OpenPLI4

Diskuze o přijímači Clarke-Tech ET9000 HD , Xtrend ET9x00

Moderátoři: gorick, clasicrock, matchboxx

Odpovědět
gauco
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 04 pro 2013, 11:19

Chyby v OpenPLI4

Příspěvek od gauco »

Minulý víkend jsem "upgradoval" na verzi OpenPLI4. Od té doby se potýkám s několika chybami.

1. - Nefunkční NFS server - vyřešeno. Protože HDD Xtrenda je v síti stále dostupný, i když je přijímač ve stand-by režimu, používám ho jako síťové úložiště pro stahovací server, který běží na raspberry. Z toho důvodu je pro mě existence NFS serveru klíčová a byla i jedním z hlavních požadavků při výběru nového boxu. Při pátrání po fórech a z výpisu logů jsem zjistil, že problémem je nová verze rcpbind, která se z nějakého důvodu (tuším, že chyba při překladu jádra nové verze OpenPLI) nechce spouštět. Protože je NFS server skutečně klíčový, rozhodl jsem se k "prasecké" opravě. Ze zálohy jsem vyhrabal starší verzi rcpbind, zálohoval stávající a tu následně přepsal verzí starší. Po spuštění rcpbind -s (aby běžel jako démon) NFS server běží, a to i po několika restartech enigmy. So far so good.

2. - Přestanou fungovat kódované programy. Příklad: díváme se na nahraný pořad nebo sledujeme film streamovaný ze serveru (plugin Media Player 2). Po vypnutí přehrávání se někdy stane, že fungují jen FTA stanice, ČT24 například. Někdy jdou i placené SD. HD ale ne, pouze tma, žádný obraz ani zvuk. Někdy pomůže restart Enigmy, někdy je potřeba restartovat celý box. To je velmi nepříjemné.

3. - Při přehrávání filmů s DTS nebo AA3 zvukem dochází k nepravidelným výpadkům zvuku, asi sekundovým.

Nějaké rady nebo tipy? Díky předem.


XTrend 9500 with openPLI 4.0 and WD10EZRX 1 TB HDD, Sharp LC-46LE830E, XBMC@raspberry pi, Sony STR DB-720, IQ speakers
skylink
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 03 led 2015, 10:47

Re: Chyby v OpenPLI4

Příspěvek od skylink »

Ahoj s prvním problém ti neporadím to je pro mě španělská vesnice ale problém 2 mám také používam OpenPLI4 asi rok karta skylink ice ccam 2.30 vše bylo v pořádku až ted se objevuje tebou popsaný problém myslel jsen že by mohla pomoc aktualizace img ale to jsi asi už udělal napiš prosím jak jsi problém řešil pokud máš et 9500 a použil si jiný img mohl bys prosím poskytnot jeho zálohu moc bych tvou pomoc ocenil díky


Odpovědět

Zpět na „Clarke-Tech ET9000 HD , Xtrend ET9x00 Diskuze“