Čeština do Clarke-Tech a Xtrendu.

Diskuze o přijímači Clarke-Tech ET9000 HD , Xtrend ET9x00

Moderátoři: gorick, clasicrock, matchboxx

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jijirka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: 19 led 2009, 08:13

Čeština do Clarke-Tech a Xtrendu.

Příspěvek od Jijirka »

Čeština do Enigmy2 a dalších pluginů
Překlady a zvláště jejich rozsah se mi zdály poněkud nedostačující. Takže jsem se rozhodl s tím něco málo udělat.

Použil jsem původní nekompletní jazykové soubory a v nich jsem dále upravil, doplnil a sem tam i přeložil většinu chybějících výrazů. Tam kde to šlo, jsem použil překlady přijímačů jiných značek. A když nebylo zbytí tak jsem vše doplnil vlastní tvořivostí.
Pokusil jsem se také sjednotit malá a velká písmena v textu a výrazech.
Mým hlavním cílem nebylo dosáhnout přesnosti překladů, ale maximální srozumitelnosti pro BFU.

Nakonec jsem to celé upravil jako instalační jazykový balíček ipk. Takže nyní je možné nainstalovat češtinu do Enigmy a dalších pluginů-doplňků jedním instalačním krokem. Jazykový balíček češtiny vždy nainstaluje jen ty části, které jsou potřebné a jejichž pluginy jsou nainstalované.

Nevýhodou takto pojatého balíčku je, že při aktualizaci se vám tu a tam nějaká čeština přepíše neúplnou češtinou z aktualizace. Není ale nic jednoduššího než provést opět novou instalaci češtiny z balíčku ipk. Případně to dělat automaticky po každé aktualizaci. Opakovat instalaci češtiny musíte i po přidání nového pluginu.

Instalace:
Nejprve si pro jistotu zálohujte stávající image. Potom zkopírujte jazykový balíček na USB disk a vložte jej do přijímače. Poté přes volbu „Instalovat místní rozšíření“/ "Install local extension" nainstalujte jazykový balíček. A nakonec nezapomeňte na Restartovat přijímač.

Odebrání balíčkuje přes Telnet:
Připojte se k přijímači přes Telnet. Např. program DCC (Drembox Control Center) a zadejte „opkg remove cestina-all*“ bez uvozovek.
Pokud provedete manuální odinstalaci jazykového balíčku tak se vše vrátí k původnímu nastavení.



Testování prováděno na ET9000 a párkrát jsem to prubnul i na VU+DUO2 a nebyl s tím problém.
Původně děláno na OpenPLI 3.0, OpenATV 3.0 a HDFreaks image. Později upraveno i pro verzi OpenATV 4.0.(MyMetrixLite)
Ale snad to bude funkční i na jiných modelech přijímačů postavených na OpenPLI. (NEZKOUŠENO)
Některé názvy a výrazy nelze přeložit kvůli problémům Enigmy, Pluginu, nebo pro potíže se skinem. Momentálně je přeloženo téměř vše co přeložit jde a hlavně co funguje.


Seznam češtin v balíčku:
Enigma2, AudioSync,AutoBackup, AutomaticVolumeadjustment, AutoTimer, Backupsuite-HDD, BMediaCenter, CoolTVGuide, EndancedMovieCenter, EnhancedPowersave, EPGRefresh, EPGSearch, EtPortal, Flashexpander, InfoBarTunerstate, Infopanel, Moviecut, MultiQuickButton, MyMetrixLite, PernamentClock, VirtualZap, Volumeadjust, webradioFS, AutoBouquetsMaker, AutoResolution, BlindScan, FanControl, NetworkBrowser, NumberZapExt, RecInfobar, RemoteControlCode, SystemTime.

Snad se ta čeština bude někomu hodit, ale protože nebyla zatím provedena žádná nezávislá korektura tak předpokládám hodně nedodělků, nepřesností, překlepů a chyb.
Pokud tedy přijdete na něco co by se mělo opravit, případně budete chtít navrhnout úpravu a změnu, rozhodně napište sem.
A ti jimž se čeština nebude líbit ať ji nepoužívají, nebo ať si ji udělají sami!!!!

P.S: Instalační balíček s češtinou najdete v pluginech a utilitách. >>Nebo ZDE<<


ET8000 s OpenATV, parabolou MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, USB tuner Evolve Venus Dual
otto69
Nováček
Nováček
Příspěvky: 194
Registrován: 19 pro 2008, 15:39

Re: Čeština do Clarke-Tech a Xtrendu.

Příspěvek od otto69 »

Ahoj, kde v OpenPli 4 najdu „Instalovat místní rozšíření“/ "Install local extension" nainstalujte jazykový balíček. Díky za odpověď.


XTREND ET9200-img s OE2.0 -CCcam 2.3.0,motor SG2100, HD WD CAVIAR GREEN WD10EZRX 1TB "3,5", LG 47LB671V-ZB, karta Skylink (0D03;0624,0D96)
dym1 Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 536
Registrován: 09 pro 2009, 12:36
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování

Re: Čeština do Clarke-Tech a Xtrendu.

Příspěvek od dym1 »

Menu/Pluginy/Sprava software/instalovat miestne rozsirenia a tam si vyber kde si dal ten svoj ipk balicek.


DM 900 UHD, SSD Kingston 240GB. Xtrend ET8000, SSD Kingston 240GB, Parabola Maximum E-85.
otto69
Nováček
Nováček
Příspěvky: 194
Registrován: 19 pro 2008, 15:39

Re: Čeština do Clarke-Tech a Xtrendu.

Příspěvek od otto69 »

Díky, už jsem to našel.


XTREND ET9200-img s OE2.0 -CCcam 2.3.0,motor SG2100, HD WD CAVIAR GREEN WD10EZRX 1TB "3,5", LG 47LB671V-ZB, karta Skylink (0D03;0624,0D96)
Uživatelský avatar
Jijirka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: 19 led 2009, 08:13

Čeština do Clarke-Tech a Xtrendu.

Příspěvek od Jijirka »

Čeština-all-in-one

Kód: Vybrat vše

Nová verze:

Změny 0.31
- doplněn  EPGRefresh
- přidána čeština do pluginu MovieArchiver


ET8000 s OpenATV, parabolou MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, USB tuner Evolve Venus Dual
Uživatelský avatar
Jijirka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: 19 led 2009, 08:13

Re: Čeština do Clarke-Tech a Xtrendu.

Příspěvek od Jijirka »

Čeština-all-in-one

Kód: Vybrat vše

Změny 0.34
- doplněny soubory enigma2, MyMetrixLite, Blindscan, InfoBarTunerState, MovieArchiver
- a opraveny některé chyby
Pokud nejdete překlepy a chyby napište sem!


ET8000 s OpenATV, parabolou MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, USB tuner Evolve Venus Dual
Uživatelský avatar
Jijirka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: 19 led 2009, 08:13

Re: Čeština do Clarke-Tech a Xtrendu.

Příspěvek od Jijirka »

Čeština-all-in-one
Funkční na Xtrendu i na VU+ (OpenATV, OpenPLI)

Kód: Vybrat vše

Změny 0.35
- doplněny CS soubory enigma2, MyMetrixLite, Blindscan, OpenWebif, AutoTimer
- opraveny některé chyby
Rozbalit, nakopírovat na USB a nainstalovat. Vždy instalujte jako poslední plugin.

Používáte nějaký exotický plugin! Chybí vám čeština? Pište, třeba se s tím dá něco udělat?

Pokud nejdete překlepy a chyby napište sem!



ET8000 s OpenATV, parabolou MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, USB tuner Evolve Venus Dual
jedutam
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 06 pro 2012, 10:28

Re: Čeština do Clarke-Tech a Xtrendu.

Příspěvek od jedutam »

Zdravám, omlouvám se že píšu opožděně (nemohl jsem najít kde jsem našel tento topic).. čeština je dokonalá ,, nevadilo by když by se čeština použila do hlavního repositáře OPENATV ? aby se dostala do rukou více lidem ..

děkuji


Uživatelský avatar
Jijirka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: 19 led 2009, 08:13

Re: Čeština do Clarke-Tech a Xtrendu.

Příspěvek od Jijirka »

Čeština-all-in-one
Funkční na Xtrendu i na VU+ (OpenATV, OpenPLI, XTA, HDMU,...)

Kód: Vybrat vše

Změny 0.40
- doplněny a opraveny CS soubory enigma2, MyMetrixLite, EPGRefresh, EPGSearch, Auto Timer,...
- Rozšířen překlad o XTA Panel v XTA Image
Rozbalit, nakopírovat na USB a nainstalovat. Vždy instalujte až jako poslední plugin.

Používáte nějaký exotický plugin! Chybí vám čeština? Pište, třeba se s tím dá něco udělat?

Pokud nejdete překlepy a chyby napište sem!



ET8000 s OpenATV, parabolou MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, USB tuner Evolve Venus Dual
Uživatelský avatar
vikino Ukraine
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3131
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: Slovakia
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Čeština do Clarke-Tech a Xtrendu.

Příspěvek od vikino »

Super. Ako cechoslovák pouzivam v boxe cestinu, tak velka vdaka. :-)


Octagon SF8008 4k twin, oATV 7.1, Egami 10.1.
Uživatelský avatar
Jijirka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: 19 led 2009, 08:13

Re: Čeština do Clarke-Tech a Xtrendu.

Příspěvek od Jijirka »

Přidána nová verze s upravenými položkami pro OpenATV 5.1 a zároveň zachována kompatibilita se staršími verzemi.
Snad se bude líbit.

Čeština-all-in-one
Testováno a funkční na Xtrendu i na VU+. Funkční také na většině ostatních Enigma2 přijímačů (Dreambox, Gigablue, Iqon,... s procesory Broadcom a SH4)

Kód: Vybrat vše

Změny 0.5.1.0
- doplněny a opraveny CS soubory enigma2, MyMetrixLite, Auto Timer, EnhancedMovieCenter, MyMetrixLite, ...
- Přizpůsobení pro nové OpenATV 5.1
Rozbalit, nakopírovat na USB a nainstalovat. Vždy instalujte až jako poslední plugin. Případně nainstalujte opakovaně.


ET8000 s OpenATV, parabolou MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, USB tuner Evolve Venus Dual
Uživatelský avatar
Jijirka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: 19 led 2009, 08:13

Re: Čeština do Clarke-Tech a Xtrendu.

Příspěvek od Jijirka »

Přidána nová verze s upravenými položkami pro OpenATV 5.1 a zároveň zachována kompatibilita se staršími verzemi.


Čeština-all-in-one
Testováno a funkční na Xtrendu i na VU+. Funkční také na většině ostatních Enigma2 přijímačů (Dreambox, Gigablue, Iqon,... s procesory Broadcom a SH4)

Kód: Vybrat vše

Změny 0.5.1.01
- doplněny a opraveny CS soubory enigma2, MyMetrixLite, OpenWebif, NetworkBrowser, EnhancedMovieCenter, EPGRefresh, ...
Rozbalit, nakopírovat na USB a nainstalovat. Vždy instalujte až jako poslední plugin. Případně nainstalujte opakovaně.


ET8000 s OpenATV, parabolou MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, USB tuner Evolve Venus Dual
Odpovědět

Zpět na „Clarke-Tech ET9000 HD , Xtrend ET9x00 Diskuze“