Nový HD BOX 9105+

Nastavení a vše kolem HD-BOXU.

Moderátor: By.Bob

jjara
Nováček
Nováček
Příspěvky: 98
Registrován: 10 bře 2010, 21:25
Bydliště: Pod Javorinú a Lopeníkem

Re: Nový HD BOX 9105+

Příspěvek od jjara »

jagoro píše:Ok, mcas jsem dal na Automaticky. Nebo je lepší Ručně? Ostatní pluginy jsou na Ručně a vypnuté.
Já mám mcas taky automaticky,a oscam používám jen na sdílení.


Xtrend 8000,HD Box 7110
daxo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 56
Registrován: 22 srp 2009, 14:44

Re: Nový HD BOX 9105+

Příspěvek od daxo »

jagoro píše:Nahrávám s kartou I-deto M7 v modulu I-deto, pluginy jsou tam všechny co byly v nabídce, takže co mám zapnout a naopak co mám vypnout? :-)
Ak to má v module, tak mu asi netreba plugin, či? A tá nahrávka je kódovaná tiež asi preto.


jagoro Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 19 říj 2013, 17:37
Bydliště: Domažlice

Re: Nový HD BOX 9105+

Příspěvek od jagoro »

Přece všechny nahrávky jsou kódované, snad proto mám kartu, ne? Když jsem nahrával na Arivě, Tak ČT2, Nova Cinema, Prima Zoom, Stv1 byly nepřehratelné v pc. Prý proto, že čip to zakódovával. Nikdo mi ale nevysvětlil, proč zrovna tyhle programy a jiné ne???

Tak jsem koupil HDBOX a bylo mi slibováno, že tam k ničemu takovýmu nedojde. A hele!

Celý problém jsem řešil tady:

Kód: Vybrat vše

http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=179&t=42726&start=80


Uživatelský avatar
Thomik1 Czech Republic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1200
Registrován: 17 lis 2008, 18:04
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: Nový HD BOX 9105+

Příspěvek od Thomik1 »

Pánové , jak jsem psal výše použití pluginu Mcas a karta vložena v uni čtečce. Takže vytáhni kartu s toho modulu , vytáhni i ten modul při vypbutém hdboxu a vyzkoušej při zapnutém mcasu a karta v uni čtečce čipem dolu.


Force1 Iqon 1Tera HDD ,Dreambox DM520 + USB DVB-T,HdBox 9105,Dreamsky Duo6 ,SG2100 usals,LNB Quad ,parabola 85,a ještě pár dalších STB
Obrázek
Všechny uvedené návody slouží výhradně na studijní účely, pro příjem kódovaných programů si pořiďte oficiální dekódovací kartu.
Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový HD BOX 9105+

Příspěvek od dempsey »

Ak Ti to niekto sľuboval tak choď za ním a zober ho na zodpovednosť - prípadne požeň na súd s tým že požaduješ aspoň trest smrti.

Je ale všeobecne známe že M7 karty nechodia v UNI čítačkách takže za to ako sa správa karta v CI module a ten zase v prijímači pri nahrávaní môže len a len neinformovaný klient - teda Ty - prípadne ten kto Ti sľúbil že to v tejto konfigurácii pôjde a je popri tom za to že si to kúpil zodpovedný :-)

Takže sú dve možnosti: Trest smrti alebo kúpa ICE karty pre použitie v čítačke s príslušným pluginom


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
daxo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 56
Registrován: 22 srp 2009, 14:44

Re: Nový HD BOX 9105+

Příspěvek od daxo »

jagoro píše:Přece všechny nahrávky jsou kódované, snad proto mám kartu, ne?
Tak keď máš kartu pre kódované nahrávky, tak neviem čo riešiš. My ostatní máme kartu na to, aby sme mali nahrávku už dekódovanú a mohli ju prehrať napr. aj v PC.


Uživatelský avatar
Honk76
Nováček
Nováček
Příspěvky: 94
Registrován: 17 led 2011, 16:51

Re: Nový HD BOX 9105+

Příspěvek od Honk76 »

Ja tedy nevim ale kdyby jsi tam nahral nejnovejsi image,udelal vse jak mas navodu tu je mnoho,a pouzil kanaly z fastscanu,k tomu posledni mcas kde jde irdeto uplne v pohode tak ti musi vse chodit jak ma a nahravky z arivy jdou v pc prehrat v starem media playeru,gom playeru stejne jako pujdou z hdboxu,myslim ze kdyby te nekdo navedl spravnym smerem,nebo jsi si to nechal od nekoho nastavit tak to musi fungovat uplne paradne jako jinym lidem.pokud mas skype posli mi ho pres SZ a treba o vikendu Ti s tim pomuzu navedu Te.


jagoro Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 19 říj 2013, 17:37
Bydliště: Domažlice

Re: Nový HD BOX 9105+

Příspěvek od jagoro »

daxo píše:
jagoro píše:Přece všechny nahrávky jsou kódované, snad proto mám kartu, ne?
Tak keď máš kartu pre kódované nahrávky, tak neviem čo riešiš. My ostatní máme kartu na to, aby sme mali nahrávku už dekódovanú a mohli ju prehrať napr. aj v PC.
Ty asi neumíš číst, co? Kdyby to bylo tak jednoduché, jak píšeš, tak nic neřeším. Ale jasně píšu, že některý programy prostě nejdou, tak co to blábolíš?


jagoro Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 19 říj 2013, 17:37
Bydliště: Domažlice

Re: Nový HD BOX 9105+

Příspěvek od jagoro »

Honk76 píše:Ja tedy nevim ale kdyby jsi tam nahral nejnovejsi image,udelal vse jak mas navodu tu je mnoho,a pouzil kanaly z fastscanu,k tomu posledni mcas kde jde I-deto uplne v pohode tak ti musi vse chodit jak ma a nahravky z arivy jdou v pc prehrat v starem media playeru,gom playeru stejne jako pujdou z hdboxu,myslim ze kdyby te nekdo navedl spravnym smerem,nebo jsi si to nechal od nekoho nastavit tak to musi fungovat uplne paradne jako jinym lidem.pokud mas skype posli mi ho pres SZ a treba o vikendu Ti s tim pomuzu navedu Te.
Skype nemám, ale myslím, že ICQ by stačilo. Zkoušel jsem to přehrát v MPC HC, nejde. Potřebuju to hlavně editovat, takže spustit ve Videoredo 4. Pokud mi to tady hodí hlášku, že soubor nejde otevřít, tak s tím končím. Jak je to tedy ve skutečnosti s tím čipem v nových Arivách (mám combo 250)? Zakódovává nebo ne? Jestli jo, tak pomůže co? Mám pár nahrávek, který jsem zatím nesmazal, půjdou nějak zprovoznit?

Mám teď i kartu Ice, koupil jsem ji jako Next - druhá karta v domácnosti. Takže ji dám do HD Boxu do uni čtečky. V diskuzi na AB fóru jsem se v podstatě nedověděl nic, jen to, že když koupím HD box tak mám po problému - další mystifikace. Ale podrobné navedení pro laika se tam nenosí. Když mi pomůžeš, budu ti vděčný.

V krajním případě nainstaluju Skype. :-)


daxo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 56
Registrován: 22 srp 2009, 14:44

Re: Nový HD BOX 9105+

Příspěvek od daxo »

jagoro píše:
daxo píše:
jagoro píše:Přece všechny nahrávky jsou kódované, snad proto mám kartu, ne?
Tak keď máš kartu pre kódované nahrávky, tak neviem čo riešiš. My ostatní máme kartu na to, aby sme mali nahrávku už dekódovanú a mohli ju prehrať napr. aj v PC.
Ty asi neumíš číst, co? Kdyby to bylo tak jednoduché, jak píšeš, tak nic neřeším. Ale jasně píšu, že některý programy prostě nejdou, tak co to blábolíš?
Číst umím, ale Ty asi po sebe nie. "Přece všechny nahrávky jsou kódované, snad proto mám kartu" u mňa znamená, že si presvedčený, že nahrávky na HDD majú byť kódované, že je to tak normálne, a že kartu máš práve na to, aby si si tie kódované záznamy mohol s jej pomocou prehrať. Neviem aký iný význam tá veta má. Takže blábol je to, čo si napísal Ty. Lebo ak chceš záznam prehrať v PC, tak NEMOZE byť nahrávka nahraná kódovane. Kódovaný záznam logicky v PC neprehráš. A keby si mal kartu v čitačke a nie v module, tak by všetky nahrávky boli na 100% dešifrované. Problém je ten modul, čo som sa aj predtým snažil naznačiť. Ale Ty si chytrý ako rádio, tak Ty si isto poradíš aj sám.
A mimochodom, to moje "blábolenií" bola len ironická reakcia na ten Tvoj blud. Ale nečakám, že by si Ty s Tvojim povýšeneckým prístupom nejakú iróniu dokázal pochopiť.
Tak si kľudne prehrávaj do aleluja rôzne FW a zapínaj si pluginy na obsluhu karty v internej čítačke, aj keď tá je strčená v CAMe. Maj sa.


jagoro Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 19 říj 2013, 17:37
Bydliště: Domažlice

Re: Nový HD BOX 9105+

Příspěvek od jagoro »

daxo píše:
Číst umím, ale Ty asi po sebe nie. "Přece všechny nahrávky jsou kódované, snad proto mám kartu" u mňa znamená, že si presvedčený, že nahrávky na HDD majú byť kódované, že je to tak normálne, a že kartu máš práve na to, aby si si tie kódované záznamy mohol s jej pomocou prehrať. Neviem aký iný význam tá veta má. Takže blábol je to, čo si napísal Ty. Lebo ak chceš záznam prehrať v PC, tak NEMOZE byť nahrávka nahraná kódovane. Kódovaný záznam logicky v PC neprehráš. A keby si mal kartu v čitačke a nie v module, tak by všetky nahrávky boli na 100% dešifrované. Problém je ten modul, čo som sa aj predtým snažil naznačiť. Ale Ty si chytrý ako rádio, tak Ty si isto poradíš aj sám.
A mimochodom, to moje "blábolenií" bola len ironická reakcia na ten Tvoj blud. Ale nečakám, že by si Ty s Tvojim povýšeneckým prístupom nejakú iróniu dokázal pochopiť.
Tak si kľudne prehrávaj do aleluja rôzne FW a zapínaj si pluginy na obsluhu karty v internej čítačke, aj keď tá je strčená v CAMe. Maj sa.
Kdyby ty programy nebyly kódované, tak nepotřebuju kartu. Ale ani s kartou nejdou přehrát, pořád to nechápeš? Kolikrát to mám opakovat? A kde je nějaká tvoje rada, v čem je zakopaný pes? Když neumíš poradit, tak proč píšeš? Když sám nic nevím, aspoň musím ukázat na druhýho, že je blbec on, tak to děláš?


Uživatelský avatar
tulino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 609
Registrován: 23 říj 2009, 18:34

Re: Nový HD BOX 9105+

Příspěvek od tulino »

Jagoro
Tak dufam, ze si sa uz ukudnil, lebo s takymto pristupom, aky tu ukazujes, nikam neprides.
Ty to musis mat v zivote tazke.
Niektore veci ktore pises su blbosti. Precitaj si to cele este raz, ale s pokorou. Teda ak chces vyriesit svoj problem.

HDbox ma tu vyhodu, ze zaznamena nahravku kodovanej stanice nekodovane, cize tak ze je mozne nahravku upravovat v pc.
Na to ale potrebujes:
- vypnut internu citacku
- nainstalovat vhodny plugin na citanie karty (sw nahrada internej citacky, ktora nema licenciu na dane kodovanie resp dekodovanie - to je nahradene tym pluginom)
- nastavit automaticke spustanie vhodneho pluginu
- spravnu kartu (nie M7) spravne vlozit do sachty citacky, nie do modulu (modul ma zakazane ukladat nahravku dekodovanu)
- uzivat si funkciu HDboxu

Ako to urobit? Na kazdy z tych krokov je na tomto fore navod. Chce to ale pokoru, cas, studovanie.
Zvladnes to?


Octagon SF 1018, fw 1.11.57 + Mcas 130904 + SL ICE = OK, + Seagate Pipeline 1 TB
HDBOX SF 9105 / 9105 PLUS, fw. 2.11.34 + Mcas january 2013 + SL IRDETO/ICE
HDBOX SF 9100, fw. 1.09.20 + Mcas july 2012 + SL ICE
Odpovědět

Zpět na „Diskuze HD-BOX FS-9105 PVR“