Návod na rýchle rozchodenie pre zaciatocníkov

Nastavení a vše kolem HD-BOXU.

Moderátor: By.Bob

Odpovědět
matusb
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 11 úno 2012, 14:00

Návod na rýchle rozchodenie pre zaciatocníkov

Příspěvek od matusb »

Zdravim.
Chcel by som dat jednoduchy navod pre tych,kt. si kupili tento satelit a velmi sa do toho nevyznaju.
Pre mna je tento satelit prvy linuxovy a nikdy som nedaval novy fw, pluginy atd.
Precital som skoro vsetky prispevky a mal som hlavu v smutku,ale nakoniec som to predsa rozchodil.
Takze ak teda nemate vadnu citacku,alebo nedocvaknuty spoj,alebo ja neviem co este,tak to skuste takto:
Dostal som satelit,kt.som vybalil a zapojil namiesto stareho.
*******************************************************************************************************************************
Pripravil som si usb kluc 2.0,kt.som zformatoval cez FAT 32
Do PC som si stiahol firmware
http://www.sapro.cz/ftp/index.php?actio ... -9105%20HD
ten ked stiahnete je v ZIP-emtak ho rozbalte a samotny subor,kt.ma koncovku .ird dajte na kluc.
Ten potom vlozte do satelitu a stlacte cervene tlacidlo.
Mudry satelit si urobi svoje sam.
Az to zrobi,tak vytiahnete flashku,zmazete stary subor a nahrate plugin dotial:
viewtopic.php?f=359&t=9738
ja som stiahol tento:
download/file.php?id=8091
a tento:
download/file.php?id=8139
rozbalite ich...a uvidite zlozku plugin
ak ste ich rozbalili obe tak by mal byt jeden pri druhom v jednej zlozke.
potom si to hodite na kluc tak,aby sa ta zlozka volala plugin
malo by to tak byt,ale aby to bolo jasne radsej pisem.
potom to vlozite do satelitu a stlacite cervene tlacidlo
Mudry satelit si urobi svoje zasa raz sam,
Potom vojdete este do menu - hlavne menu - CAS a tam zadate 9105 cez dialkovy a vypnete ctecku.
restertujete satelit.
po nabehnuti satelitu vojdete do menu - plugin a date zelene tlacidlo pri plugine mcas...popripade cervene a date spustat automaticky.
Samozrejme este jedna vec.
Treba Vam tam dat kartu.Pre istotu napisem,ze sa vklada cipom dolu.
Vsetko by malo fungovat bez problemu. . .teda aspon mne to ide.

Tym by som sa chcel podakovat vsetkym,kt. tu prispeli niecim zaujimavym a pomohli nam laikom k tomu,aby sme tomu z casti pochopili a prerobili si to aj samy. . .a ty,kt. sa narodili s ITit hlavou vedia vsetko najlepsie...no zkratka...nie kazdy padol z neba uceny.
Zas musim uznat,ze tam bolo xy zbytovnych prispevkov pricom fakt stacilo len citat.
.Ale myslim,ze takyto jednoduchy navod ako pre debila by bol lepsi.Hlavne teda ze to vsetko ide.


karolk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 02 bře 2012, 09:45

Re: Odblokovanie na skylink ice kartu - I-deto dna 15.02.201

Příspěvek od karolk »

Perfektny navod. Velmi mi pomohol.
Dakujem


An Dante
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 09 úno 2010, 05:00

Re: Návod na rýchle rozchodenie pre zaciatocníkov

Příspěvek od An Dante »

Byl bych rád, kdybych jako absolutní začátečník také mohl jen poděkovat. Jenže ... dnes jsem se pokoušel podle tohoto návodu postupovat. Na rozdíl od firmware s pluginy nebyl problém. Ty jsem tam dostal jako po másle. Mám firmware 2.09.87. Chtěl jsem nainstalovat 2.10.18. Jenže mi to napsalo, že "Velikost jednotky musí být větší než 27 MB". A tím jsem skončil, protože ten nový firmware je menší. Nový firmware tam zkrátka podle tohoto návodu nedostanu. Nevíte někdo, co s tím?


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod na rýchle rozchodenie pre zaciatocníkov

Příspěvek od grantec »

pred instalaciou fw stopnut beziace pluginy, pripojit USB kluc, alebo firmware nahravat z USB kluca .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
tetelete
Nováček
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 30 pro 2009, 09:05

Re: Návod na rýchle rozchodenie pre zaciatocníkov

Příspěvek od tetelete »

Som novým majitelom tohto príjmača a keďže som začiatočník tvoj návod mi velmi pomohol takže vďaka .


HDBOX FS-9105, AB-Cryptobox 400HD SG2100, 2 paraboly offset 90cm, Skylink 0D96
j.salam
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 02 bře 2012, 22:51

Re: Návod na rýchle rozchodenie pre zaciatocníkov

Příspěvek od j.salam »

zdravím chlapáci,jsem novým majitelem 9105,mám fw 2.10.11 a masc dle návodu,při přihlášení karty mě proběhnou ale jenom dva fialové prázdné pruhy a karta je aktivní,ale pak když jdu do mcasu a dám OK tak se mě objeví jenom šedivá tabulka,takže nevidím ani číslo karty,jinak normálně 9105 maká,kartu mám výměna ICE,díky za radu


Uživatelský avatar
bastlir1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 119
Registrován: 21 led 2011, 00:34

Re: Návod na rýchle rozchodenie pre zaciatocníkov

Příspěvek od bastlir1 »

j.salam píše:zdravím chlapáci,jsem novým majitelem 9105,mám fw 2.10.11 a masc dle návodu,při přihlášení karty mě proběhnou ale jenom dva fialové prázdné pruhy a karta je aktivní,ale pak když jdu do mcasu a dám OK tak se mě objeví jenom šedivá tabulka,takže nevidím ani číslo karty,jinak normálně 9105 maká,kartu mám výměna ICE,díky za radu
Ačkoliv FW nemáš poslední, to zatím nevadí. Nenapsal jsi, jestli kartu strkáš (čipem dolů) do interní čtečky, či do mudulu (čipem nahoru). Pokud však správně strkáš kartu do interní čtečky a používáš tady doporučený plugin, mělo by vše fungovat. Mám tu samou kartu, ale tyto problémy neznám.


TV Samsung UE64D6530, STB1-Dreambox7000s, STB2-HD-Box TS-9105, MMC EMTEC Movie Cube D850H + 2x NAS server, Onkyo TX-NR616.
Uživatelský avatar
ShaMan
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 653
Registrován: 17 lis 2008, 16:39
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Návod na rýchle rozchodenie pre zaciatocníkov

Příspěvek od ShaMan »

j.salam píše:zdravím chlapáci,jsem novým majitelem 9105,mám fw 2.10.11 a masc dle návodu,při přihlášení karty mě proběhnou ale jenom dva fialové prázdné pruhy a karta je aktivní,ale pak když jdu do mcasu a dám OK tak se mě objeví jenom šedivá tabulka,takže nevidím ani číslo karty,jinak normálně 9105 maká,kartu mám výměna ICE,díky za radu
Chybí ti tam font , Turečtí "němci" od octagonu si většinou dají tu práci a do nových pluginů přidají něco svého :D
tady se to kompíruje jak se to objeví .....


Tam kde předevčírem znamená pozítří ...
Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod na rýchle rozchodenie pre zaciatocníkov

Příspěvek od dempsey »

Ja si skôr myslím že ak niekde niečo chýba tak niekto nedodal komplet plugin :)


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
j.salam
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 02 bře 2012, 22:51

Re: Návod na rýchle rozchodenie pre zaciatocníkov

Příspěvek od j.salam »

chlapáci díky za ochotu,nahrál jsem jiný mcsac 120102 ale je to stejný,kartu dávám čipem dolů do interní čtečky tak nevím


j.salam
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 02 bře 2012, 22:51

Re: Návod na rýchle rozchodenie pre zaciatocníkov

Příspěvek od j.salam »

tak hoši je to vyřešeno,nahrán nový mcas_xcam_9.2.2012.zip,ten byl kompletní,díkas a čus bus


Odpovědět

Zpět na „Diskuze HD-BOX FS-9105 PVR“